MANTRA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
drugar
Hodočasnik

Pridružio: 22 Avg 2008

Poruka Poslao: 11 Feb, 2010 01:38 am    Naslov: Om Namah Shivaya (Shiva Sahasranama mantra)
Odgovoriti sa citatom

Link

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
blagovest

Pridružio: 22 Apr 2010

Poruka Poslao: 09 Avg, 2010 01:53 am    Naslov: blagoest
Odgovoriti sa citatom

Da na ovo sam i ja morao nesto da kazem mada nisam pozvan ni u znanju iskusan da na ovu temu pisem . Moj komentar je sledeci : nerazumem nista ni om ni m mi matre ni sta susao sam OM mani padme HUM jako jako prijatana melodija jakoo jako lep osecaj kad se slusa malopre sam je slusao pa da stavim tacku evo link sad kad ovo presusate sve ce vam biti jasno ko ima USI da cuje .... http://www.youtube.com/watch?v=qznTAkCw10Q
blagovest

Pridružio: 22 Apr 2010

Poruka Poslao: 09 Avg, 2010 02:05 am    Naslov: blagovest
Odgovoriti sa citatom

a joj majko moja da nebudem sarkastican brate postujem sve ali sta ja kao pravoslavac da radim sa ovim sta god da su . Joj mozda sam sad nekog povredio ali ovo.... kako kad ja znam sta je GOSPODE POMILUJ neide ovo ovde Smile
rade1969
Napredni tragalac

Pridružio: 13 Sep 2009

Poruka Poslao: 21 Mar, 2011 06:48 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Šta je mantra?
Reč mantra dolazi od sanskritskog manas, što znači: um i trayate (trâna), što znači: izbaviti. Doslovno tumačenje govori da je mantra uzrok smirenoumlja, da mantra može da zaštiti um od svake teskobe. (mananat trayate iti mantrah). Mantra je vibracija, zvučna forma, dužine od jednog sloga do čitave poeme. Mantra može da se izgovara ili ponavlja u umu; drugim rečima meditacija na mantru može biti glasna ili umna. Primarna svrha mantre nije komunikacija,
prosto prenošenje ili objavljivanje neke informacije, nego je upotreba mantre ritualni čin. Mantru ne mora čuti niko drugi osim osobe koja je izgovara. Mantra je objava unutrašnjeg stanja. Svrha mantre je da promeni nešto u svetu (magijski čin) ili da promeni osobu (mistični čin).
Priče kažu da mantre mogu imati posebnu, čudesnu moć, koju može prizvati svako ko izgovori takvu mantru. Na primer "Sezame, otvori se" - Sezam se otvara svakome ko izgovori ovu formulu. Sa druge strane, ako i postoji neka posebna moć, ona može biti dostupna samo kvalifikovanim osobama. Za ilustraciju, mantra može biti javna i tajna. Pretpostavlja se da tajna mantra već u sebi sadrži blagoslov ili moć koju svako može da prizove i zato se takva mantra krije, da ne bi dospela do pogrešnih osoba. Primer za takvu mantru je YHWH ili Ime Božije kod Jevreja, čiji je pravilni izgovor bio toliko zabranjen da je
vremenom i zaboravljen. Sa druge strane, javne mantre su poznate svima, ali njihovo puno dejstvo može da zavisi od svesti osobe, od toga koliko je znanje i stepen duhovne spoznaje osobe. Tada samo kvalifikovana osoba može imati koristi od mantre. Najčešći slučaj jeste da je mantra prosto molitva koja je dostupna svima i svako je pozvan da na svoj način izvuče najbolje što može iz te molitve.
Simbologija zvuka otkriva da zvuk ima efekat, bez obzira da li slušalac razume značenje tog zvuka. Zato mantra-yoga kaže da nije neophodno da razumemo prevod mantre da bi ona imala efekta, mada razumevanje pomaže potpunijoj realizacji mantre.

Link

Ostali djelovi
rade1969
Napredni tragalac

Pridružio: 13 Sep 2009

Poruka Poslao: 21 Mar, 2011 07:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Na Rubu Znanosti - Moć Mantre

Link

Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3
Strana 3 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 13263 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 95727 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 44007 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 31273 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 36510 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43811 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 26355 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)