SPIRITUALNA POZITIVIZACIJA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 13 Jan, 2011 22:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ivo Andrić: "Znakovi pored puta"

"Različiti ste od svega oko sebe, sve vam prijeti i sve vas ugrožava, ali vam se ne može ništa zlo i nepopravljivo dogoditi, jer u vama, od začetka vašeg, živi skrivena i neuništiva iskra životne radosti, koja je moćnija od svega što vas okružuje. Samo ćete cijelog vijeka, sve do poslednjeg daha, patiti zbog svog neprirodnog položaja u svijetu, u koji ste bačeni. Tako se može reći da vam je, kroz sve mijene i obrate dugog života, dvoje zajemčeno: duga patnja i sigurna pobjeda."

Za nekoga ko nije bio u direktnom smislu u vodama duhovnosti - dosta vrlo zanimljiv zapažanja, koja se podudaraju sa mnogim najboljim duhovnim idejama. Počevši od samog naziva, koji bismo u našem slučaju samo malo korigovali: "Znakovi pored Puta".

Ne kaže se uzalud da su kroz istoriju umetnici, u trenucima nadahnuća, zalazili u više nivoe Postojanja, makar povremeno i trenutno.
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 13 Jan, 2011 22:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Aleksandra-Caca ::
Ti si želja mog života al' zahtevna ubi Bože, da ispuni tvoje želje samo Švarceneger može...Za tebe je Švarceneger taman mišićava masa čvrsta, da u zubi nosi ceger AMAN, namirnice raznih vrsta,,,, hahahhaahahah

Ko to laže da je Švarcenegeru (i onima poput njega) lako, hahahahahahah Razz Razz Razz

Svaki deo ove teme proizilazi iz mojih preispitivanja i traganja, iz zaključaka koje sam izvodio iz prakse isprobavanja upravo principa o kojima sam na temi pisao.

Već sam naznačio da postupno zalazimo u zonu sve suptilnijih dilema i problema.

Zona između "Muka Doba preobražaja" i "Spiritualne pozitivizacije" odavno mi je vrlo zagonetna, naznačiću još jednom, kasnije, i zašto.

Zbog svih tih preispitivanja i eksperimentisanja - prethodni deo ove teme je ostao samo u pokušaju.

No, Švarci ne smeta, svako unošenje vedrine je deo teme...
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 14 Jan, 2011 01:45 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U trouglu „Muke Doba preobražaja“ – „Učenje Bića Hijerarhije Svetlosti“ – „Spiritualna pozitivizacija“ možemo da sakupimo i povežemo orijentire.

1. Razdvojenost emocija i osećaja (kao što je rečeno: osećaji su telesne „emocije“, bolovi u telu, itd.) – od misli-uma.

2. Misli samo prividno izazivaju emocije, kao što ih prividno izazivaju drugi momenti van nas: ljudi, situacije... Odnosno – misao samo aktivira energiju emocija (pomisao na neku neprijatnu obavezu koja nas sutra očekujue – izaziva... strah, bezvoljnost, itd.). NA DELU JE POZNATI TEMELJNI PRINCIP: DA ENERGIJE TE EMOCIJE NEMA U NAMA, DA ONA NIJE BLIZU POVRŠINI, DA IZBIJE U SVEST, NE BISMO JE MIŠLJU NI AKTIVIRALI. Neko drugi, pri pomisli na istu ili sličnu obavezu – može da bude sasvim ravnodušan. Odnosno: VREMENOM, KAKO BUDEMO RAZGRAĐIVALI SVOJE TEŠKE ENERGIJE EMOCIJA, MOĆI ĆEMO DA PRIMETIMO KAKO NAS VIŠE POMISLI NA TAKVE, na primer, OBAVEZE, NI NAJMANJE NE UZNEMIRAVAJU.

3. Nije nam sitaucija baš direktno vidljiva, ali – možemo, za sada, uzeti da su naše emocije i osećaji sublimisane karmičke energije.

4. Što znači: suočavanjem sa emocijama, na pravi način – mi se suočavamo i sa svojim karmičkim opterećenjima. Razgradnjom energija emocija – razgrađujemo negativnu karmičku energiju.

5. U Učenju BHS se preporučuje smireno suočavanje sa svim onim što nam se dešava, u nama i oko nas. U slučaju emocija to znači: da uđemo u emocije, da se koncentrišemo na same emocije, onda kad se pojave, pozitivne ili negativne.

6. Pritom je važno da se uvežbamo da razdvajamo emocije od osoba, situacija, misli... Mi energiju emocija nosimo u sebi, misli, ljudi, situacije – SAMO IH AKTIVIRAJU, NE IZAZIVAJU. NARAVNO, NIJE SLUČAJNO DA ODREĐENE SITUACIJE IZAZIVAJU BAŠ ODREĐENE EMOCIJE, U TOME SU SADRŽANA „SEĆANJA“ NA LJUDE, DOGAĐAJE, UGLAVNOM IZ PROŠLIH ŽIVOTA, KOJI SU SE „UGRADILI“ U TE EMOCIJE. Ali, suštinski: mi te energije nosimo u sebi, I NA NJIH TREBA DA SE KONCENTRIŠEMO.

7. Padamo u zamku iluzije, ako se koncentrišemo na misli, ljude, situacije, kao na izazivače emocija, TJ. AKO SE KONCENTRIŠEMO NA ANALIZU NJIH KAO VIĐENIH UZROČNIKA. Na primer, ako se stalno vraćamo situaciji u kojoj nas je neko uvredio i izazvao naš bes: vraćamo se, analiziramo njegovo ponašanje, zamišljamo kako da mu odgovorimo, kako da mu se, eventulno, osvetimo. NAMA TREBA DA JE JASNO DA IMAMO POSLA SA BESOM, U TAJ BES TREBA DA UĐEMO, A ONO ŠTO JE, ILI ONE KOJI SU AKTIVIRALI TAJ BES – TREBA DA RAZDVOJIMO I OSTAVIMO „PO STRANI“.

8. Sve to je težak proces, to je deo opisivan u temi „Muke Doba preobražaja“, kao i u temi „Depresija i duhovni rast“, na „Depresija Forumu“.

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 14 Jan, 2011 01:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

9. Međutim, mi treba da imamo ispravne koncepte, ideje, preporuke... u najširem smislu, dakle, ne samo u vezi sa duhovnošću. Moramo da u skladu sa tim preispitamo svoje životne ciljeve, životne vrednosti, jer od toga zavise aktivnosti, poslovi, akcije, koje preduzimamo. Zavisi i naš stav prema onome što nas snalazi. Uopšte, zavise naši duhovni, životni, filozofski nazori.

10. Sve to dobijamo u nekom dobrom duhovnom učenju, koje odaberemo za svoj duhovni orijentir, ja u vezi sa tim nudim Učenje Bića Hijerarhije Svetlosti, naravno, ima i drugih dobrih duhovnih učenja, a o prednostima, koje, bar po mom mišljenju, ima Učenje BHS, već sam na više mesta govorio.

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 14 Jan, 2011 01:48 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

11. KONAČNO, DOLAZIMO DO KLJUČNOG MESTA U VEZI SA OVOM TEMOM – „Spiritualnom pozitivizacijom“. NAŠE MISLI IPAK IMAJU SVOJU SNAGU I ENERGIJU.
Koliko se sećam – celu mentalnu sferu čine naše misli.

12. Negde napred na ovoj temi navodio sam uputstvo Uzvišenog Sen Žermena, u vezi sa korišćenjem snage i energije misli. On je, takođe, bio pokrovitelj (a kasnije pretrpeo karmičke posledice zbog neuspešnog „projekta“) slanja dopunske energije području SAD-a, krajem prošlog veka. Vreme u kojem su delatnici poput Džozefa Marfija, Karnegija, i drugih – PRAKTIČNO DEMONSTRIRALI SNAGU NAŠIH MISLI I VIZIJA, snagu kojom su misli i vizije mogle da menjaju zdravstveno stanje ljudi, da privlače novac u njihov život, da pomažu u karijeri, itd. Doduše, kod ljudi to je bilo u službi ega i sila iluzija, nesvesno, zato je Uzvišeni Sen Žermen i imao karmičke posledice u vezi sa tim.

13. Ako neko istrajno isproba te principe delovanja na naše telo, na sudbinu, itd. – pomoću naših misli i vizija, DANAS, teško da može u bilo čemu da uspe. DANAS SU NAŠE MISLI U VEZI SA TIM SUVIŠE SLABE.

14. To treba povezati sa izlivanjem jakih energija emocija, i iz individualne podsvesti, i iz kolektivnog nesvesnog. Odnosno, sa aktiviranjem raznih vidova karme, kroz privlačenje loših ljudi, loših postupaka, sudbinskih udaraca...

15. Možemo danas satima da vizualizujemo kako dobijamo puno novca, u realnosti ćemo se susretati sa novčanim gubicima.

16. Te sile i energije su jače od snage naših misli. Dodatno, izuzetno je pojačano i delovanje sila iluzija, što je svakako povezano i sa izlivanjem karme.

17. Iz ove naše sputanosti u svim domenima – treba da izvučemo pouku, KOJU U SAD-u NISU UMELI DA IZVUKU: MI MIŠLJU, KADA NEMA OVAKVIH POSEBNIH ENERGETSKIH USLOVA, MOŽEMO DA KREIRAMO POGREŠNU STVARNOST.

18. Uostalom, celokupna sadašnja civilizacija je proizvod pogrešnog korišćenja snage i energije misli. Mi, naš ego, želimo da uživamo – misao se angažuje da nađe načine da to dobiijemo. Što kroz obično pravljenje planova za to, što kroz vizualizaciju. Vizije velikih poduhvata, projekata su prethodile realizaciji.

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 14 Jan, 2011 01:48 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

19. Dalje, mi treba da prođemo kroz preobražajni, pročišćujući proces, da bismo i svoju svest izdigli na viši nivo, te da onda imamo i pročišćenije misli. Da imamo kontrolu nad svojim mislima.

20. Takođe, mi treba da usvojmo principe i ideje iz dobrih duhovnih učenja. JER NAM TA UČENJA DAJU DOBRE ORIJENTIRE I U VEZI SA NAŠIM STAVOVIMA, VREDNOSTIMA, CILJEVIMA. TO JE, OPET, POVEZANO SA NAŠIM MISLIMA I VIZIJAMA.

21. Dakle, DOBRO DUHOVNO UČENJE (tu je ona treća tačka trougla: „Učenje Bića Hijerarhije Svetlosti“) NAM DAJE JASNE PRINCIPE ZA CILJEVE, VREDNOSTI I TEŽNJE, A TO ZNAČI I MISLI-VIZIJA U VEZI SA NJIMA, KOJI NISU KARMIČKI OPTEREĆUJUĆI, KOJI NAS NE NAVODE NA DUHOVNO POGREŠNO DELOVANJE.

22. Između ostalog, tu je dilema koja me je pratila takoreći od suočavanja sa Marfijevom „Moći podsvesti“: DA LI MI ZNAMO KOJIM CILJEVIMA-VIZIJAMA DA TEŽIMO? KAO DUHOVNO ISPRAVNIM. Primeri iz prakse koje Marfi navodi u svojoj knjizi su, možda najšešće – UPRAVO KARMIČKI OPTEREĆUJUĆI: da se stekne dovoljno novca, da se izgradi karijera, da se ozdravi... MI NE MOŽEMO ZNATI DA LI JE NEKA BOLEST ZA NAS, ZA NAŠU DUŠU – BAŠ KORISNA. NA NAČINE KOJI NAM NISU POZNATI. MI NE MOŽEMO ZNATI DA JE FAZA BEDE U KOJU SMO GURNUTI – TAKOĐE: KORISNA ZA NAŠE DUHOVNO ČIŠĆENJE I RAST.

23. DAKLE, DA BISMO DOŠLI DO TAČKE DUHOVNO ISPRAVNOG KORIŠĆENJA VEŠTINE I ENERGIJE MISLI I VIZIJA – MI MORAMO DA PROĐEMO KROZ SVE PRETHODNE „OBUKE“ ILI „KURSEVE“: KROZ KARMIČKO RASTEREĆIVANJE, KROZ SPOSOBNOST UOČAVANJA ZAMKI, ŽELJA EGA I SILA ILUZIJA, KROZ VEŠTINU PRIHVATANJA BOŽANSKOG PLANA.

24. Tek onda mi možemo da počnemo da razmišljamo o tome kako da koristimo svoje misli-vizije.

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 14 Jan, 2011 01:49 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

25. Jedan od principa pozitivizacije-vizualizacije već smo navodili: PODSVEST, KOJA NAM U OVOM SLUČAJU MOŽE U POZITIVNOM SMISLU POMAGATI, RAZUME JEZIK SLIKA, NE JEZIK NAŠIH ARGUMENATA, PRAVDANJA, TUMAČENJA, ITD.

26. To se vidi i po prirodi snova: to su SLIKE I DOGAĐAJI. Doduše, sa nekom čudnom logikom, no, do nje tek treba da dođemo. A poznato je da preko snova dolazimo u kontakt sa podsvešću i sa Višim svetovima.

27. Po Marfijevim primerima se vidi da su ljudi tada, kao što bi i danas, najviše, kroz svoje vizije, težili zdravlju, uspehu u karijeri, sticanju novca, bogatstva. AKO BISMO I MI TOME TEŽILI: NAŠE TEŽNJE BI IŠLE PROTIV DELOVANJA SILA KARME. Jer, između ostalog, dobijamo priliku da karmu razgrađujemo preko: bolesti, padova u karijeri, novčanih gubitaka...

28. Dakle, KOJA BI TO VIZUALIZACIJA, KOJI TIP VIZUALIZACIJE – BIO U ISTOM SMERU SA DELOVANJEM SILA NAŠEG KARMIČKOG ČIŠĆENJA.

29. A, TAKOĐE, TAKO, DA TO NE BUDE NAŠE NEGATIVNO SAMOPROGRAMIRANJE.

30. Tj. ako u viziji težim bolesti, novčanim gubicima... to čak deluje i suludo...

31. TO JE TA SUPTILNOST PROBLEMA SA KOJIMA SE NA OVOJ ETAPI DUHOVNOG PUTA SUOČAVAMO!

32. ZA SADA, KAO ODGOVOR VIDIM: NAJSIGURNIJE JE DA SE DRŽIMO SVOG ODABRANOG DUHOVNOG UČENJA! (Ja ću nadalje govoriti o Učenju BHS, jer je to učenje koje sam ja odabrao, svako neka ima u vidu svoje odabrano duhovno učenje.) DA NJEGA „PREVODIMO“ NA „JEZIK“ SLIKA-VIZIJA.

33. KAKO BI TO KONKRETNO TEKLO, TEK I MENI PREDSTOJI DA ISPROBAVAM. NO, KAO IDEJA, TO MI DELUJE DOBRO.

34. Prevođenje Učenja u vizije ima i jedno praktično-ovozemaljsko značenje.

35. Već sam objašnjavao jedan princip: nama, pre svake akcije – PRETHODI MAKAR MUNJEVITO, I MAKAR MAGLOVITO, U UMU, SLIKA-VIZIJA ONOGA ŠTO TREBA DA UČINIMO. Za stalne, najbanalnije akcije: odlasku u prodavnicu – prehodi makar u obrisu, slika prodavnice ili našeg odlaska, i slika namirnica koje ćemo kupiti; čitanju knjige – prehodi neka makar maglovita slika, knjige ili situacije kako čitamo baš tu knjigu.

36. Iz duhovnog učenja mi biramo ideje koje želimo da praktično primenjujemo. Bilo kada, bilo kako. PRETVARANJEM TIH IDEJA U SLIKE-VIZIJE: MI KAO DA DAJEMO PRVE, MAKAR SLABAŠNE IMPULSE, KOJI NAS U JEDNOM TRENUTKU MOGU I POKRENUTI NA AKCIJU POD UTICAJEM TIH SLIKA-VIZIJA.

37. Takođe, VEĆINA LAKŠE I ZAPAMTI IDEJE PRETVORENE U SLIKE. Mnoštvo ideja, svejedno kako duhovno dobrih, vremenom se nagomila, danas pročitano možemo već za nekoliko dana zaboraviti. Slike duže ostaju u sećanju.

38. A šta sa preoblemima koji nas možda, kroz suočavanje sa karmom, prate, ALI KAO PROBLEMI KOJE BISMO, ŠTO JE RAZUMLJIVA LJUDSKA POTREBA, ŽELELI DA IMAMO KAO REŠENE (zdravstveni problemi, problemi sa novcem, svakako do granice koja nam je potrebna za normalno funkcionisanje, neki normalan status na poslu, itd.).

39.Kako da to imamo kao sliku-viziju-težnju, ako znamo da preko svega toga što nemamo – mi upravo odrađujemo svoju karmu?!

40. TU MOŽEMO DA SE TAKOĐE KORISTIMO PRINCIPOM, TUMAČENJEM IZ UČENJA BHS: LOŠE OKOLNOSTI PRIVLAČIMO U SVOJ ŽIVOT – SVE DOK IMAMO KARMIČKA OPTEREĆENJA, KOJA MAGNETSKI TE LOŠE OKOLNOSTI I ENERGIJE PRIVLAČE KA NAMA, ILI NAS KA NJIMA. KAKO MI SVE VIŠE BUDEMO RAZGRAĐIVALI TA KARMIČKA OPTEREĆENJA – SVE VIŠE ĆEMO PRIVLAČITI I SVE BOLJE OKOLNOSTI, ODNOSNO – TO NAŠE UNUTRAŠNJE STABILIZOVANJE, HARMONIZOVANJE, JAČANJE, IZLIĆE SE U SPOLJAŠNJOST, U VIDU POVOLJNIH ŽIVOTNIH OKOLNOSTI.

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 15 Jan, 2011 01:15 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hronika duhovnih dešavanja na Zemlji

1.

Najpre na unutrašnjem planu, a onda i preko literature, saznajemo za Školu Misterija, u starim vremenima, u kojoj su učenici prolazili Put posvećenja, kao Put ubrzane prerade karme i ubrzanog duhovnog rasta. Te ideje mnogi pojedinci, "razbacani" po raznim krajevima Zemlje, počinju sve potpunije da shvataju. Te ideje počinju za njih da dobjaju poseban značaj, u sklopu čudnih planetarnih dešavanja, koja celo čovečanstvo sve više počinju da zbunjuju.

U ovom vremenu, kada smo, kao čovečanstvo, izloženi povišenim vibracijama planete Zemlje, ti pojedinci shvataju da bi svaki čovek mogao da prođe Put posvećenja i u sasvim običnim životnim uslovima.

Znaju da je dovoljno je da na unutrašnjem planu iskažemo svoju odluku da prođemo Školu Misterija.

Neki od nas su i doneli tu odluku, da rizikujemo i da prođemo posvećenje. Pod unutrašnjim rukovodstvom Bića Hijerarhije Svetlosti, odvažili su se da učine prve korake. Teške prve korake. Imali su dodatno pomoć i usmerenje u vidu iskustava onih mlobrojnih, koji već ranije zakoračili u ovaj proces.

Testovi i proces su se pokazali zaista suviše teškima, jer je delovanje sila iluzija na čovečanstvo isuviše jako. Ali, kod većine onih koji su zašli na Put posvećenja, u običnim životnim uslovima, postupno se budio stoički i ratnički duh, kao njihovo iskustvo iz raznih inkarnacija. Počeo je da se survava njihov život, isparenja karmičkog crnila da izbijaju iz njihove aure, životne okolnosti da ih dave sve jače, ali – oni nalaze snage u sebi, i međusobno podržavaju jedni druge; uopšte - izdržavaju.

Uz sve sumnje čak i Bića Hijerarhije Svetlosti, u sposobnost sadašnjeg čovečanstva za ubrzani put evolucije – tj. za Put posvećenja, čak samo koraci prve veće grupe, po svetu razbacanih pojedinaca, koji su stupili u unutrašnju Školu Misterija, Uzvišenog Matreja – sve više ohrabruju i Hijerarhiju, vraćaju im poverenje u čovečanstvo.

Privlačnost iluzije jeste još uvek jaka, za mnoge je još uvek jača od poziva Uzvišenih Četa. Ali, situacija se postupno preokreće na stranu Sila Svetlosti. Već prva grupa onih koji su stupili na Put posvećenja – značajno menja situaciju.

Nikada još Bića Hijerarhije Svetlosti nisu provodili eksperiment takvih razmera, u kojem bi odjednom hiljade ljudi imalo mogućnost da se priklone večnim Istinama i da direktno piju nadahnuće Večnog Života kroz poslanice Bića Hijerarhije Svetlosti. Razumljivo je zašto i oni i mi – pažljivo i sa zebnjom pratimo ceo proces. I zato nas raduje svaki znak pomeranja tasa vage ka Silama Svetlosti, svaka odluka svakog pojedinca, da se probudi iz opednutosti iluzijom, a koraka u tom smeru, na kolektivnom planu čovečanstva, ima svakog dana. Sitni svakodnevni postupci, kojima se na kolektivnom planu dodaje energija za prevagu Sila Svetlosti – dešavaju se neprekidno.

Da, u početku se bilo pokazalo za masu da, što je dostupnije znanje, tim manje se ono ceni. Ali, bilo je dovoljno da se retki izuzeci, koji su imali sluha za poslanice Hijerarhije Svetlosti, i za slična duhovna učenja – pojave kao pokretači, bili su dovoljni da pokrenu male lavine interesovanja za prave duhovne vrednosti, u delovima sveta u kojima su živeli.

Tako da su Bića Hijerarhije Svetlosti mogli da potvrde: „Da, mi smo dostigli svoj cilj. Imali smo mogućnost da pratimo svakoga, ko se dotakao naših poslanica. Imali smo mogućnosti da pratimo vaše reakcije. Sve to nam se otkrilo na suptilnom planu u pravom svetlu.“ Ono što nije bilo ohrabrujuće na početku – na radost i nas, i Bića Hijerarhije Svetlosti, uveliko počinje da se menja u pozitivnom smeru.

I mi, koji već jesmo na pravom Putu, prolazimo ili smo tek zakoračili na Put posvećenja – takođe smo zadovoljni razvojem sitaucije. Možemo reći da je najgore već prošlo.

Stekli smo poverenje u preporuke za duhovni rast, sadržane u poslanicama BHS, kao i u drugim dobrim duhovnim učenjima, uspeli smo da, bez osporavanja i sumnji, prihvatimo usmerenja iz ovih dobrih izvora, za pravi duhovni rast.

Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 27 Mar, 2011 14:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zdravo Plavi! Srce si!

Link

Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 06 Jun, 2011 14:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link

Gde si Plavi? Poljubac...
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34
Strana 34 od 34

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka ZDRAVLJE MISLI I EMOCIJA 60 jasna 35163 28 Apr, 2011 15:19 pm
valen Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KAKVA NAM JE VODA ? 35 Dušan 29954 12 Apr, 2011 12:08 pm
3.1415926535... Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 246289 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka E-Meilovi članova foruma 27 Giba 15249 26 Nov, 2010 16:40 pm
pluton Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PRIČA O ZENU 69 Vera Bojičić 31006 25 Feb, 2010 13:32 pm
slobadidi Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 5639 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomozite mi da se nađem... 6 Crveni Zmaj 6402 17 Mar, 2009 04:30 am
talerman Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)