Fraktal
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » UNUTRAŠNJA STRANA VETRA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Sara
Hodočasnik

Pridružio: 05 Mar 2009

Poruka Poslao: 02 Sep, 2010 07:14 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo jos nesto o fraktalima .

FRAKTALI U MATEMATICI -Vikipedija

Klasifikacija fraktala

Prema osnovnoj podeli razlikuju se
geometrijski,
algebarski i
stohastični fraktali.
Pored toga, fraktali se, prema postanku, mogu podeliti na prirodne i veštačke, gde se pod veštačkim fraktalima podrazumevaju oni do kojih su došli naučnici, a koji, pri proizvoljnom uvećanju, zadržavaju osobine fraktala. Kod prirodnih fraktala se javlja ograničenost oblasti egzistencije - postoje maksimalna i minimalna veličina razmere objekta za koju on poseduje fraktalne osobine.

1.Geometrijski fraktali su prvi fraktali koje su izučavali matematičari u 19. veku, zahvaljujući njihovoj očiglednosti, odnosno, zato što je kod njih odmah primetna osobina samosličnosti.
Dvodimenzione geometrijske fraktale je moguće dobiti zadavanjem proizvoljne krive koja će poslužiti kako generator. Zatim se, u svakom sledećem koraku, srednji deo te krive zameni generatorom - umanjenim likom cele krive. Beskonačnim ponavljanjem ovog postupka dobija se izlomljena fraktalna kriva. Iako je ta kriva dosta složena, njen opšti oblik moguće je zadati samo generatorom. Na taj način mogu se generisati zmajeva kriva, Kohova kriva, Levijeva kriva, Kriva Minkovskog i Peanova kriva.
Pored navedenih fraktalnih krivih, u geometrijske fraktale spadaju i Kantorov skup, trougao Sjerpinskog, tepih Sjerpinskog, Pitagorino drvo i Mengerov sunđer koji se dobijaju sličnim postupkom.

2.Algebarski fraktali
Za konstrukciju algebarskih fraktala koriste se iterativne nelinearne funkcije koje se zadaju jednostavnim algebarskim formulama.
Primeri algebarskih fraktala su Mandelbrotov skup, Žulijin skup i Njutnov fraktal.

Pozdrav
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 02 Sep, 2010 10:46 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::
Najbolje je postaviti ih bez ikakvog imena Very Happy

Kako to znas? Smile

Ja sam to shvatio pre neki dan. Jer, primetio sam, neki ljudi su napravili fraktale, i dali im imena, i ja kad ih gledam, pokusavam onda
da vidim ono sto su oni videli i nazvali, a to nema smisla. Jer meni lici na nesto drugo. Stoga sam zakljucio da im ne treba davati imena.

Ja sam mojim dao samo objasnjenje - Fractal Abstract Phantasy. Very Happy A ime ________ svako nek vidi za sebe na sta mu lici.
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 02 Sep, 2010 18:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Meditativni um

Spoznao je svoju sopstvenu prirodu koja je neprekidno kretanje. Meditacijom je uronio u sebe samog posmatrajući kretanje koje se vrti u krug, ne nalazeći svoj cilj nigde, jer cilja nema. Ne na onaj način na koji ga doživljava: cilj kao akcija i dovršetak akcije.

Shvatio je da je tišina, kao pauza izmedju dve misli, tek tren koji je teško čak i primetiti a kamo li zadržati ga u trajno stanje. Jedino što može da uradi je da se raspoluti u aktivno (mišljenje) i pasivno (posmatranje mišljenja).
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 04 Sep, 2010 20:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 04 Sep, 2010 20:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ovo nije fraktal, ali sam baš razmišljala o tome (molekuli vode) i učinilo mi se da su zapravo tematski dosta slični - fraktali i molekula vode.
Ova je upila informaciju "hvala".

------------------------
Za sada, fascinira me fraktal dijadema. Asocira me na svijetlu bezvremenost.
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 12 Nov, 2010 21:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Moguce je da je ceo svemir zapravo ogromna masa fraktala na sve strane. Smile

...

http://img210.imageshack.us/img210/3489/56382517.jpg
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 30 Nov, 2010 13:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kosmička bebo, mogla bi ovde da proširiš svoje viđenje Mandelbrotovog seta, jer i ja sam sasvim slučajno saznala za to pre par meseci, a verujem da mnogi ne znaju o čemu pričaš. Ili otvori novu temu, ako misliš da je to praktično.

kosmička_beba ::
MAkar i dobra,

ona je ipak LINIJA.

Hvala što si me vratio na temu.

Da li je poimanje 3d stvarnosti u stvari iskrivljenje,

ili je obrnuto???

O tome bih volela da se povede reč,

razmišljam nekako mi liči da se tu kriju mnogi odgovori.

Moje je mišljenje da je jedno u odnosu na drugo iskrivljeno,

Mandelbrotov set govori mnogo o tome,
odatle de može izvući dosta toga.

Ako menjamo parametre jedne iste formule vidimo potpuno različite slike,

možemo videti od pravih linija sve do ''sitnog veza'' beskonačno mnogo ponavljanja

modela jedne šare.

Smile

kosmička_beba
Mistik

Pridružio: 11 Okt 2010

Poruka Poslao: 30 Nov, 2010 19:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ni ja nisam znala mnogo toga o čemu drugi pričaju davno na nekim drugim duhovnim forumima, i ne bi mi teško da istražujem.
Praktično je svakako, s tim što sam baš želela da nadovežem i iskoristim na temi o dimenzijama.Tamo sam primetila i digresije drugih ljudi, pa ne videh da ih je iko potezao za SPAM.

Drugo, upravo takvo poređenje (manje kao metafora) može slikovito da opiše koliko je lako skliznuti u drugu dimenziju.Treće, smatram da mnogi znaju o čemu pričam, jer sam ja ta koja je okasnila sa saznanjem o fraktalima.

U svakom slučaju zahvaljujem ti na opomeni.S tim što je fraktal stavljen u kontekst date teme.Mislim, kako ste to rastegljivog kriterijuma kada su drugi u pitanju.
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 01 Apr, 2011 20:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Imamo nepresušnu potrebu za darivanjem sebe drugima u bilo kom obliku. Iza spoljašnje forme naučenog ljubaznog krije se istinska potreba za otelotvorenjem jastva koje se ogleda i preliva raznolikom potrebom za iskazivanjem. I uvek je taj neko, taj drugi, pokretač samim svojim postojanjem. Osećamo potrebu da zablistamo unutrašnjim sjajem, da se prikažemo u svoj svojoj blistavosti. I nema ničeg lošeg u tome, sve dok to lično prikazivanje ne postane samo sebi cilj, dok druga osoba ne postane bezlična publika od koje se očekuju povremeni aplauzi.

Blistavost, kada je obostrana i uzajamna, donosi osećaj ushićenja i čiste radosti koja nema povoda. Svi izvori inspiracije pretvaraju se u vrcave vodopade, u dragulj sa bezbroj faceta.

Greh nastupa kada se ovaj osećaj proglasi za zaljubljenost, kada se svede u suvoparne okvire razuma. Kada davanje postane trgovanje, kada konvencije preuzmu vođstvo i kada lovac postane plen.

Greh nastaje kada darivanje postane prinuda.Imamo nepresušnu potrebu za darivanjem sebe drugima u bilo kom obliku. Iza spoljašnje forme naučenog ljubaznog krije se istinska potreba za otelotvorenjem jastva koje se ogleda i preliva raznolikom potrebom za iskazivanjem. I uvek je taj neko, taj drugi, pokretač samim svojim postojanjem. Osećamo potrebu da zablistamo unutrašnjim sjajem, da se prikažemo u svoj svojoj blistavosti. I nema ničeg lošeg u tome, sve dok to lično prikazivanje ne postane samo sebi cilj, dok druga osoba ne postane bezlična publika od koje se očekuju povremeni aplauzi. Blistavost, kada je obostrana i uzajamna, donosi osećaj ushićenja i čiste radosti koja nema povoda. Svi izvori inspiracije pretvaraju se u vrcave vodopade, u dragulj sa bezbroj faceta. Greh nastupa kada se ovaj osećaj proglasi za zaljubljenost, kada se svede u suvoparne okvire razuma. Kada davanje postane trgovanje, kada konvencije preuzmu vođstvo i kada lovac postane plen. Greh nastaje kada darivanje postane prinuda.

Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 17 Jun, 2011 20:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja sam kreator sopstvene stvarnosti. Moj um je instrument kojim kreiram.

Ali, moj um ide uvek nekoliko koraka ispred mene, gradeći potencijalne mogućnosti buduće realnosti. Kao sluga, kao verni lovački pas, uvek je ispred mene i njuška za novom lovinom, za novim iskustvom i novim uzbuđenjem.

Verujem svom slugi - umu, uvek do sada mi je donosio kvalitetnu lovinu ili kvalitetne plodove, pa mu tako verujem i kada mi nudi obećanja i mogućnosti boljitka. On samo nanjuši dobar ulov i ja svu svoju snagu i stremljenje usmerim ka obećanom. Usmerim svoju nameru ka obećanom uživanju.

Tako se grade kule od snova.

A kada se sruše, jer nikada nisu imale realnu osnovu, nikada se ne setim da pravog krivca uhvatim "za grlo", već krivca tražim u spoljašnjim okolnostima ili drugim ljudima... Božjoj volji... karmi... sasvim svejedno. Um, kao glavni krivac, nastavlja da mi donosi nova obećanja i ja mu i dalje verujem.... nastavljajući da gradim kulu od snova na nepostojećim temeljima...

Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 19 Jun, 2011 15:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Stvarnost je sasvim lična stvar. Zasniva se na ličnom uverenju i što je uverenje čvršće to je i stvarnost stvarnija.

Svet koji vidimo jednostavno je odraz naših ličnih verovanja. Ona često nisu saglasna jedno s drugim, no svako verovanje ima svoju sopstvenu istinitost kada se razmatra samo za sebe, a retko kada čovek preispita sva svoja verovanja da bi odbacio nesaglasna i postigao harmoniju sam sa sobom.

Kada mislimo da se razumemo među sobom, to jednostavno znači da imamo približno istu sliku stvarnosti, ne znači da isto doživljavamo neku stvar ili događaj. Tek se ovlaš dodirujemo verovanjem, kao mehurići od sapunice. Možemo da se vidimo ali ne možemo da znamo unutrašnjost onog drugog. Samo je možemo naslutiti, ponovo na podlozii naših ličnih uverenja.

Apsolutna stvarnost lišena je bilo kakvih zabluda, svedena je na činjenice, ali onda nestaje emotivni doživljaj koji daje punoću stvarnosti koju imamo, bilo ona lepa ili ružna. Uživanje u osećaju emotivne ispunjenosti, pozitivne ili negativne - svejedno, dozvoljava sklad nesaglasja koji sačinjava svakodnevnicu. Osećaji nam daju utisak ličnog postojanja, lične stvarnosti i njene neprikosnovenosti.

Dodirujemo se ličnim utiscima o stvarnosti kao mehurići od sapunice koji se prelivaju na svetlosti.

Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 19 Jun, 2011 15:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Susrećemo jedni druge i jako nam je važno da uspostavimo međusobni odnos. Prirode odnosa mogu biti razne, od simpatije do fascinacije, a ono što pokušavamo da stvorimo je dobar odnos. Odnos protkan ljubavlju bilo kog intenziteta.

Reč koja definiše prirodu odnosa je - razumevanje.

"Razumem te"... reč koja otvara svest sagovornika, koja mu daje odobravanje i ohrabrenje za nastavljanje komunikacije, rečima ili ličnom energijom, svejedno.

Razumevanje je proces spoznavanja stvarnosti oko nas. Naše lično razumevanje uvek je bazirano na ličnom viđenju stvarnosti. Određena reč nosi određeno značenje, određena situacija nosi određenu ličnu reakciju. Sve to možemo zahvaljujući svesti koju imamo, razumu koji je fokusirana lična svest.

Sve se prelama kroz lično viđenje.

Da li se zaista razumemo, ma koliko verovali u to?

Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » UNUTRAŠNJA STRANA VETRA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Strana 2 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12437 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90016 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40612 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42390 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 22638 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35326 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25606 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)