DUHOVNE POUKE I BESEDE
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ПРАВОСЛАВЉЕ
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 25 Maj, 2011 18:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link

rale
Mistik

Poruka Poslao: 26 Maj, 2011 20:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link

rale
Mistik

Poruka Poslao: 27 Maj, 2011 19:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link

rale
Mistik

Poruka Poslao: 28 Maj, 2011 20:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link

rale
Mistik

Poruka Poslao: 28 Maj, 2011 20:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link

rale
Mistik

Poruka Poslao: 01 Jun, 2011 21:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link

Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 03 Jun, 2011 03:26 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rade1969
Napredni tragalac

Pridružio: 13 Sep 2009

Poruka Poslao: 09 Jun, 2011 08:27 am    Naslov: Svetska kriza otpadništvo od BOGA
Odgovoriti sa citatom

Svetska kriza otpadništvo od BOGA

Link

rale
Mistik

Poruka Poslao: 19 Jun, 2011 15:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Наведе ме овај филм о Суду на размишљање.
Чини се да није проблем у реалности, нити је реалност оношто утиче на нашу срећу, већ наш ДОЖИВЉАЈ те реалности нас чини срећним или тужним.
Неко је срећан кад му умре родитељ, наследиће имање, а други је опет тужан због губитка. Поставља се питање шта то одређену реалност боји у тугу или срећу.
Наш Суд о реалности чини да она буде лепа или ружна. Ако ми пресудимо да је нешто лепо,ружно,добро,лоше,мудро,лудо,паметно,глупо,чисто,прљаво... тај наш суд ће обојити нашу реалност и ми ћемо се у складу са тим осећати у одређеној ситуацији.
До пре сто година људи су живели у сеницама и блатом облепљеним кућама,без телевизора,шпорета,усисивача... а данас и најсиромашнији све то има.
Баш јуче ми комшија прича да се сећа времена кад нису имали довољно кашика ако би дошао неко да помогне на њиви, него су се користили са оно кашика што има на смену.
Нешто мислим тад није била криза а сад јесте.
Е сад, зашто ми судимо тако како судимо?
Суд је последица истине,јер ни један судија неби требало да суди док не утврди ИСТИНУ.
А шта је ИСТИНА?
Неки учењаци је зову ПОДСВЕСТ,неки у њој препознају МАТРИКС А Исус Христ о њој говори као о Истини.
То је систем Убеђења и Уверења(како Гиба воли да каже),социјалног програмирања(како кажу Касиопејци),и остатака прошлости наших родитеља(карма), и ми све то можемо препознати као ИСТИНУ из које Судимо Реалности и као производ Суда добијамо ПРАВДУ, која је наш ДОЖИВЉАЈ реалности.
Дакле Наша ИСТИНА је оно што ово време чини КРИЗНИМ.
rale
Mistik

Poruka Poslao: 19 Jun, 2011 21:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Гледајући неки видео на теми о Кабали наишао сам на тврдњу да је смисао духовности да е научи човек како да буде срећан. Моје је мишљење да је прави духовни учитељ само онај ко има одговор на питање,-како променити Истину? Јер као што се у горњем тексту види,од Истине зависи какав ће нам доживљај реалности бити, а самим тим и дали ћемо бити тужни или срећни.
Тражи се одговор како ми сами свесно можемо то да урадимо,а не да идемо код неких баба-врачара које нам брчкају по аури или нам као регресијом доводе свест у оптимално стање а да ми сами незнамо шта то они раде.При тоим ти назови духовњаци ни незнају шта је ИСТИНА а камо ли како се на њу утиче.
Ако знамо да радост лечи све болести, изгубиће се потреба да се лечимо баба-врачарским техникама попут тета-хејлинга, биоенергијом и сл. или да нам разно разни гуруи изваче паре кроз бразно разне медитације.
А техника за свесно мењање ИСТИНЕ је лака и може свако да је практикује.
ЧИНИТЕ ДЕЛА ЉУБАВИ ПРЕМА БЛИЖЊЕМ.
Особина нашег ума да се идентификује са оним шта радимо ће довести до тога да се у нашем уму све чешће појављују благе мисли пуне љубави. Е те нове мисли у нашем уму ће временом променити нашу истину а са њом и наш доживљај живота, нашу ПРАВДУ.
Дакле потпуно свесна промена ИСТИНЕ, то је оно што свако од нас треба да уради за себе.Нема тог свештеника или гуруа или духовног учитеља ко то за нас може обавити. То уз Божју помоћ морамо сами. Знање које смо стекли назови бављењем духовношћу ту ништа не помаже,само чињење дела Љубави може ту помоћи. Како неко рече РАДИ ДА БИ РАЗУМЕО.

Негде сам у Св. Писму прочитао следећу реченицу.
-Истина се саплела на путу па правда не може да прође.
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 19 Jun, 2011 23:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::
Наведе ме овај филм о Суду на размишљање.
Чини се да није проблем у реалности, нити је реалност оношто утиче на нашу срећу, већ наш ДОЖИВЉАЈ те реалности нас чини срећним или тужним.
Неко је срећан кад му умре родитељ, наследиће имање, а други је опет тужан због губитка. Поставља се питање шта то одређену реалност боји у тугу или срећу.
Наш Суд о реалности чини да она буде лепа или ружна. Ако ми пресудимо да је нешто лепо,ружно,добро,лоше,мудро,лудо,паметно,глупо,чисто,прљаво... тај наш суд ће обојити нашу реалност и ми ћемо се у складу са тим осећати у одређеној ситуацији.
До пре сто година људи су живели у сеницама и блатом облепљеним кућама,без телевизора,шпорета,усисивача... а данас и најсиромашнији све то има.
Баш јуче ми комшија прича да се сећа времена кад нису имали довољно кашика ако би дошао неко да помогне на њиви, него су се користили са оно кашика што има на смену.
Нешто мислим тад није била криза а сад јесте.
Е сад, зашто ми судимо тако како судимо?
Суд је последица истине,јер ни један судија неби требало да суди док не утврди ИСТИНУ.
А шта је ИСТИНА?
Неки учењаци је зову ПОДСВЕСТ,неки у њој препознају МАТРИКС А Исус Христ о њој говори као о Истини.
То је систем Убеђења и Уверења(како Гиба воли да каже),социјалног програмирања(како кажу Касиопејци),и остатака прошлости наших родитеља(карма), и ми све то можемо препознати као ИСТИНУ из које Судимо Реалности и као производ Суда добијамо ПРАВДУ, која је наш ДОЖИВЉАЈ реалности.
Дакле Наша ИСТИНА је оно што ово време чини КРИЗНИМ.

Ponekada u društvu kada počnu da pričaju o krizi i teškim vremenima, besparici i sl. zapitam sve prisutne šta misle, koliko ljudi na ovoj planeti bolje, a koliko lošije materijalno živi, od nas na balkanu. Dođemo do zaključka da je to barem 3/4 ljudi na planeti ako ne i više, živi u lošijim materijalnim uslovima. A gdje mi gledamo kada se poredimo? U jednu milijardu od šest, koja je bogata, i nesrećni smo što nismo kao oni. A već ako se prisjetimo bliske prošlosti, naših roditelja, a kamoli baka i djedova, i njihovih uslova života, tu je svako poređenje a kamoli žaljenje blago rečeno smiješno.
Šta je onda problem?
Rale, ti si dobrim dijelom odgovorio.
Problem je što su većina nesvjesne budale, i tako nesvesno traće život.
Ponekada ih neka nesreća ili velika promjena razbudi pa vide koliko su ustvari bili srećni,
a često samo otaljavaju ostatak života.
Kao da je život tek tako, neka obaveza koju treba nekako otaljati...a sudbina ili neko drugi krivac za sve naše neispunjene snove ili planove...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ПРАВОСЛАВЉЕ
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Strana 2 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Svakodnevne duhovne spoznaje (uvidi) 704 plavizrak 135904 26 Feb, 2011 16:10 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Duhovne sfere 3 talerman 3633 03 Feb, 2011 20:29 pm
Almsivi Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Svetozar Radišić - Nestanak velikog brata, 2012-ta 6 rade1969 5287 23 Jan, 2011 09:49 am
rade1969 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DNEVNIK DUHOVNE ZAPITANOSTI 52 plavizrak 18346 24 Dec, 2010 20:48 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka BHAGAVAD GITA 63 Vesna 25444 14 Jun, 2010 13:05 pm
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KO KONTROLISE NASE DUHOVNE PUTEVE???? 60 TATA SINANA 14671 17 Mar, 2010 18:40 pm
alex radovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka [ Glasanje ] Duhovne nedoumice i STRAHOVI ... 0 Aleksandra-Caca 2776 23 Jan, 2010 03:39 am
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)