RASPRAVE O BOGU
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 19 Jun, 2011 16:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja sam se u vise navrata molio Bogu tokom astralne projekcije.
Uverio sam se da Bozja pomoc dolazi u trenutku u visokim sferama.
Predlozio bih od srca svakom ko ume astralnu projekciju, da iskoristi taj trenutak da se pomoli Bogu.

Mi zivimo u zivotinjskom i biljnom carstvu. To je jako gust nivo. To je jako nizak i tezak nivo.
Mi smo zasluzili svojim radjanjem da zivimo u njemu. Kasnije se neki od nas uzdignu svojim frekvencijama iznad tog sveta, ali su i dalje u njemu, jer su jednostavno jos uvek zivi. I to je muka. To je sveta muka. To je sveta muka koja se jedino moze prevazici prosvetljenjem. To je borba na zivot i na smrt sa samim sobom. Kroz bol i srecu...i razna iskustva...postizemo savrsenstvo.

Sve je Bog. Pa je i ovaj svet Bog. To je deo Boga koji bi se mogao nazvati biljno, zivotinjsko i mineralno carstvo.

I sve je Sveto.

Kad ne ide kako treba i kada se desavaju teske stvari, ja zato stavljam prilog SVETO ispred svega onoga sto mi se cini da ne valja:

Sveta muka, sveta glad, sveta prljavstina, sveta bolest, sveta ruznoca, sveta arogancija, sveta mrznja, sveti rat... (jedino u ovom kontekstu, sveti rat ima smisla).

Ili ono sto mislimo da ne valja, da je banalno, sveto je i to, jer je i to od boga.

A postoje i lepe svete stvari naravno i na njima treba da fokusiramo svoju paznju. Na primer na lepotu.

Sveta lepota.

Pozdravljam te Valen,

ti lepa zeno.
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 19 Jun, 2011 21:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::

Nosferatu ::
Bog je sada!Very Happy

U jednom vidu ova izjava je apsolutno tačna. No, šta ćemo sa onim "juče"? Gde je tu istorija, tradicija, vreme? Ako je Bog sada onda je sve što je ikada stvorio i što se ikada dešavalo upravo u sada.

Da li je baš tako?
Управо је тако како рече Носферату, и јуче је део садашњег тренутка као што је и будућност.
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 19 Jun, 2011 21:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Postoji li budućnost?
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 19 Jun, 2011 22:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Postoji li budućnost?
Бог је свемогућ и у њему је све могуће.
Дакле постоји опција да будућност не постоји као и опција да постоји.
Кад се гледа из вечности, будућност постоји. а кад се гледа из времена одакле ми гледамо на будућност она није одређена и ми можемо да утичемо на њу.
Због наше ограничености ми не можемо да сагледамо свемоћ Божју па кажемо да постојање једне опције искључује другу опцију, међутим пред Богом то није тако.
Али би човек верник свакако дошао до тог закључка јер би он својом вером у свемоћ Божју трагао док неби дошао до објашњења како је то Бог свемогућ иако му ограниченост његовог ума каже да је то немогуће. Само неверник ту нелогичност постојања судбине прихвата као немоћ Божју па доводи у питање постојање свемогућег.
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 19 Jun, 2011 22:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::

Postoji li budućnost?
Кад се гледа из вечности, будућност постоји. а кад се гледа из времена одакле ми гледамо на будућност она није одређена и ми можемо да утичемо на њу.
Због наше ограничености ми не можемо да сагледамо свемоћ Божју па кажемо да постојање једне опције искључује другу опцију, међутим пред Богом то није тако.
Али би човек верник свакако дошао до тог закључка јер би он својом вером у свемоћ Божју трагао док неби дошао до објашњења како је то Бог свемогућ иако му ограниченост његовог ума каже да је то немогуће. Само неверник ту нелогичност постојања судбине прихвата као немоћ Божју па доводи у питање постојање свемогућег.

Bog jeste svemoguć i u njemu jeste sve moguće. Ali ako o Bogu pričamo iz ljudskog ugla, a iz drugog ne možemo pričati, onda postoji i juče i danas i sutra. Bog ima samo večnost, a u večnosti ne postoji ni vreme ni juče ni sutra. Sve je danas, odnosno sve je sada. Ali to je božja perspektiva o kojoj mi možemo samo da pretpostavljamo.

Da je Bog svemoguć - to je epitet koji smo mu sami dali.

Da smo jedina svesnost u svemiru - to je ponovo epitet koji smo mi sami dali.
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 20 Jun, 2011 11:46 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::

Postoji li budućnost?

Bog jeste svemoguć i u njemu jeste sve moguće.
Ali ako o Bogu pričamo iz ljudskog ugla, a iz drugog ne možemo pričati, onda postoji i juče i danas i sutra. Bog ima samo večnost, a u večnosti ne postoji ni vreme ni juče ni sutra. Sve je danas, odnosno sve je sada. Ali to je božja perspektiva o kojoj mi možemo samo da pretpostavljamo.

Da je Bog svemoguć - to je epitet koji smo mu sami dali.

Da smo jedina svesnost u svemiru - to je ponovo epitet koji smo mi sami dali.

tema i rasprave jesu interesantne, jer nas povezuju sa Bogom, kako god.
ili - sa Bogovima, hahaha.

dakle postoje neke stvari koje su iznenadjujuce, kao informacije o Bogu / Bogovima, sa raznih strana.

Ono sto sam imao priliku, pre nekog vremena, ponovo, je da o ovoj temi cujem misljenje i porazgovaram - SA BOGOVIMA!

jer, kako god da se okrene, dobro je cuti i njih, sta misle o - Bogu.

Ionako mi ljudi, uglavnom, zasnivamo svoja misljenja, stavove, osecanja, na informacijama koje su nama dostupne, svejedno da li preko svetih knjiga, ucitelja, prenosilaca, ili intuicijom, od nekih pojedinaca. ili cak i od vanzemaljaca.

Poenta seanse je bila rasprava sa Bogom povodom vencanja u Crkvi, iako je osoba u braku vise od 10 godina.
I, naravno, price oko nekih pravila... i odnosa prema DRUGIM BOGOVIMA, aha!

price oko toga idu na temi - regresoterapija, pa cu da pokusam da nadjem ovu seansu i da postavim.
Naime, postojalo je neko nezadovoljstvo prema Bogu i prema vencanju u Crkvu, pa je uradjena seansa po tom pitanju.
Iako osoba kanalise reci Boga i ima vizije, dugo godina, eto, dosla je na seansu sa idejom da se tu nesto procisti, spozna, ujasni.
I, da ne davim, ukratko, uspostavilo se da je to Bog - Katolika!
Ta seansa ima veze i s apitanjem Milene oko mesanja autoriteta, t.j. Bozanstava.
situacija je sledeca: neplanirano je osoba bila povezana sa nekim Bozanstvima u, kako rece Arh.Mihajlo, u drugim dimenzijama, t.j. sa Vedskim Bozanstvima - Sivom, Krishnom, Ganeshom, Narasinhom i mnogim drugima.
poenta tog povezivanja nije bila od mene, iako ja radim sa svima, nego upravo od Isusa, koji je usred seanse tu zenu povezao sa Ganeshom, a onda i sa Narasinhom.
Dakle, od Isusa je doslo to povezivanje sa drugiom Bogovima.
i naravno, u razspravi sa Bogom Katolika boilo je raznih pitanja i konstatacija te zene, d aona, iako je krstena kao katolkinja, zeli Boga koji je za sve - Bog, koji ne razdvaja, dakle ne samo za katolike.
tu su jos ostale neresene neke dileme, ali pozvali smo Isusa, da on kaze odgovore na tu temu, dakle RASPRAVE O BOGU,
da cujemo - njeogov misljenje.
On je rekao da , kao, ne zna, sta je Njegovom ocu, sta se sa njim desava, hahaha... da je postao tako nekako kao - previse strog, u poslednje vreme... onda je rekao da je on, Isus, i za pravoslavce i katolike, sve mu je to jedno...
i da ona uradi ono st oseca u svom srcu, da ima svoj izbor.
da ne zaboravim da ponovim, problem je bio pitanje - vencanja u Crkvi, katolickoj, i da, posle tog vencanja, ta zena ne bi smela d aima odnose sa Sivom, sexualne i ljubavne, a u medjuvremenu je postala u Sivu zaljubljena, itd...
jer Siva je saznao da vencanje u Crkvi bi postavilo pred njih neke blokade, a Bog je rekao da, onda , ne ide sex sa Sivom, jer Siva u tome uziva i iaoko je i poducava, nije svaki put sex sa njim - prosvetljenje, nego ima i pozude, a pozuda je - greh, koje Bog i crkva nece da tolerisu. i da, jendostavno, onda bi morala da sve stvari resava samo sa svojim muzem, i nema flerta sa strane, itd...
itd... da skratim pricu...
onda smo isli i kod Krishne, d apitamo i njega za to i za to KO JE - BOG, najvisi, t.j. JEDINI, onaj JEDAN, o kome ima mnogo rasprava. Dakle Bog za sve. jer krishna takos ebe opisuje u Giti, a takva su i moja siksutva i regresije, davno, sa njim, bile.
Ali, Krishna se nasmejao, i nije rekao: Ja sam - jedini i najveci, Apsolutna Istina, kao sto je to rekao u goto, nego je rekao:
IZNAD SVAKOG BOGA - POSTOJI JOS BOGOVA!!!

eto ti ga sad, hehehe, razmisljam ja, ovozemaljski i ovoljudski.

znaci - NIKAD - KRAJA!

sVE MI TO DELUJE I KAO fRAKTALI, KOJE VOLI sTARCY, ALI NE SAMO FRAKTALI NEGO FRAKTALI UNUTAR, IZVAN, SA SVIH STRANA I JOOOOJ,...
BESKONACNO...
nepojmljivo, jednostavno, cak i Bogovima.
e, sada, kako reci ljudima, da NE POSTOJI - SAMO JEDAN - BOG?

kad smo lepo dosli do te velike mudrosti.

da uvek ma iznad njega jos veci bog, t.j. cak - mnozina, bogovi.
i u razlicitim denzitetima, itd...
jer, kako god da s eokrene, Bog je beskonacan. Svaki pokusaj, nas, da ga ogranicimo, bilo cime, ne ide.
Niti da nema ime, niti da nema oblik, niti da je SAMO OVO a nije i SUPROTNO OD TOGA...
Bog jednostavno JESTE... sve, sto god pomislimo sv mi kao duse i svi bogovi sto pomisle, i jos je i sve ono suprotno od toga, i ...lalalal
da se coveku zamuti u glavi.

a taj covek je - nista manje od Brahme, sa vise glava, iako izgleda, ljudima, d aima samo jednu glavu i da izgleda i kao - covek.

onda glava opet mora da se skine, pa na - ciscenje.

otvaranje srca i srcane chakre... pa koliko moze da stane.

SECANJEM!
Laughing
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Strana 2 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 202119 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 150543 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1715345 08 Nov, 2010 01:48 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 61721 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - MESTA MOĆI - dr sci. Ljubiša Stojanović 64 drugar 47631 17 Apr, 2010 13:58 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka IZVODI IZ OBJAVA 73 plavizrak 43895 25 Apr, 2009 23:40 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1647117 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)