Umolomke
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 07 Jun, 2011 18:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Miodrag ::
Malo samo da pomognem devojke , koliko se secam da , da ,devojke devojke .

Elem citirani dijalog je bio u kontekstu prisecanja sebe , setiti se sebe , samoprepoznati se sto podseca na prisecanje kada si znao ko si .

Giba >"To je više kao prisećanje ta spoznaja, tako mu dodje- kao da si se setio- neki deja vu".
У Христовом учењу, присетити се себе, не значи сетити се себе ко си, већ сетити се себе какав си био кад си био мало дете.
Дете пуно Вере, Љубави и Наде.
3.1415926535...
Iskušenik

Pridružio: 06 Nov 2009

Poruka Poslao: 08 Jun, 2011 08:16 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::

Miodrag ::
Malo samo da pomognem devojke , koliko se secam da , da ,devojke devojke .

Elem citirani dijalog je bio u kontekstu prisecanja sebe , setiti se sebe , samoprepoznati se sto podseca na prisecanje kada si znao ko si .

Giba >"To je više kao prisećanje ta spoznaja, tako mu dodje- kao da si se setio- neki deja vu".
У Христовом учењу, присетити се себе, не значи сетити се себе ко си, већ сетити се себе какав си био кад си био мало дете.
Дете пуно Вере, Љубави и Наде.

Ne znam za taj dio učenja, ali ima smisla, jer dijete nosi puni potencijal samosvijesti, ali mu roditelji, u principu, ne dozvole da se taj potencijal u potpunosti ostvari, pa čovjek kasnije u životu samosvijest pokušava nadoknaditi samopouzdanjem, koje dolazi iz vana, za razliku od samosvijesti koja dolazi iznutra,... pa se konstantno identificira sa svojim materijalnim ostvarenjima, te žudi za aplauzom.... tako poslije neka direktorčina kad se umirovi... sjedi kući i plače: "Tko sam ja sad kad nisam direktor?! Sad sam nitko i ništa..."... dakle, nije u prve 3 godine razvio samosvijest, nije naučio biti O.K. sam sa sobom... Roditelji odgajaju svoju djecu u dobroj namjeri,...ali, kako poslovica kaže, i put do pakla je popločen dobrim namjerama...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
NAVIGATOR-G

Pridružio: 16 Jan 2011

Poruka Poslao: 06 Jul, 2011 14:44 pm    Naslov: Re: Umolomke
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::
Giba ::
Gledam da smo svi svesni svoje pozicije, odnosno percepcije koju trenutno imamo, i da tezimo ka jednoj drugoj poziciji.

Ta analiza sebe i te pozeljne pozicije je samosvest.

Potrebna je iskrena samokritika.

Da bismo dosli do razumevanja toga da smo svi jedno, isti ali imamo razlicite percepcije, moramo bar fiktivno da imamo neku sliku o tome sa kojom cemo porediti sebe i druge.

Jer svaka percepcija koju imamo ima neke karakteristike. Cesto uzimamo osecanja kao reper za iskrenost, ali ja se ozbiljno pitam (pitam vas) da li su i osecanja samo deo te percepcije i da li su i ona podlozna promeni zajedno sa promenm percepcije? Znaci da je i iskrenost relativna stvar, iako se mi kao osecajna bica cesto vezemo bas za ta osecanja kao iskrenost.

Imam jednu zanimljivu "sliku" koju koristim za razumevanje. Napisacu kad budem mogao.

Umovanje sa Gibom može da bude i jako zabavno i jako korisno. Pa evo jednog kratkog Gibinog mišljenja koje vredi pročitati i o njemu prodiskutovati, pitati za pojašnjenje i slično.

Pa krenimo...

Skrenuo bih pažnju na jednu stvar ovde. Pomen "osećanja" se može odnositi na osećanja kao emocije i na osćeanja kao "predosećaj""šesto čulo""unutrašnji osećaj-glas"
ne bi bilo loše da nam Giba to pojasni.
Moje skromno išljenje je da osećanja koja su vezana za emocije, ne mogu biti "reper iskrenosti" ali osećanja koja su vezana za intuiciju, - mogu
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 06 Jul, 2011 20:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne znam u kom kontekstu sam to pisao, pa ne mogu na to da se vraćam...

Ipak, mogu reći sledeće... kako gledam na to.

Sve što svrstavamo pod "osećanja" je ono što dolazi od osećajnih struktura, preciznije rečeno od osećajnog/astralnog tela. Emocije su podskup osećajnog, bazirane na onome što smo definisali kao polje osećanja iz grupe socijalnog karaktera, iz domena očiglednog ega (za razliku od ega u širem kontekstu, kao svesti individualnog sopstva).

U tom sklopu- moje individualno postojanje je bazirano na mom sistemu uverenja, koji se realizuje kroz proces identifikovanja.

U tome i sama intuicija se realizuje kroz moj sistem uverenja.

Kakvu intuiciju mogu da očekujem zavisi od mog sistema uverenja...

Tako da je i sama intuicija vrlo upitna.
 Nazad na vrh »
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 07 Jul, 2011 03:10 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Iz vaseg dijaloga pazljivi citalac bi mogao zakljuciti da prvi sagovornik ne poznaje svoje emocije ili ih ne prihvata ili bi preko leba kifle , a drugi ocito ne poznavajuci intuiciju pokusava da joj nadene neki sistem uverenja , koji bi toboze trebao da ga oslobodi od opet nekog sistema uverenja ili ti samoga sebe .

Dacu jedan transcedentalni primer iz dvanestog uvida ,
radi pokusaja resavanja ove zavrzlame .

Da li je covekova emocija prema jelu kada je gladan : iskrena ili autenticna ili je iz sistema uverenja ili je potrebno percipirati hranu trecim okom ili intuicijom da ibi mali neki reper iskrenosti u ono sto dozivljavamo , u tom gladnom trenutku .
Ili je potrebno da sebe razuverimo da bi se uverili da To sto nije To , uvek i svuda je jedino To .

Da li sam iskren kad sam gladan a neiskren kad sam sit ?

Bilo bi neophodno da se ovo budalesanje percipira sestim culom i bez bilo kakvog sistema uverenja , jer u protivnom razvoj teme nece teci u reperima iskrenog .

Pozeljna je intuicija , pa makar i samouverena .

NAVIGATOR-G

Pridružio: 16 Jan 2011

Poruka Poslao: 07 Jul, 2011 09:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne bih da zvučim previše "samouvereno" ali mi se čini da svi zajedno malo brkamo terminologiju, emocije-osećaji-nagoni, ne mogu i nisu isto. Verovatno bi smo svi stigli do istog značenja kada bi smo malo proveli vremena u raspravi.
 Nazad na vrh »
Dejjan

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 07 Jul, 2011 16:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

NAVIGATOR-G ::
Verovatno bi smo svi stigli do istog značenja kada bi smo malo proveli vremena u raspravi.

Ne,nego kad bi manje vremena provodili u raspravi o nečemu što se rečima nemože iskazati.
Zašto potreba da ljudi svaku pojavu,ponašanje i emociju,pokušavaju rečima objasniti,omeđiti ?
Bildovanje uma Very Happy
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 07 Jul, 2011 21:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Navigator mora da ima nešto od Device, kad želi da definišemo pojmove.

S jedne strane se to može nazvti bildovanjem uma, ali s druge - kako ćemo se razumeti ako ne definišemo pojmove?

Jeste da smo mnogo tema pretresli sa svih strana, ali toliko smo toga napisali da je logično da novi članovi kreću od nečeg što smo mi davno apsolvirali. Treba li zbog toga da im uskraćujemo komunikaciju tako što ćemo ih upućivati na linkove već napisanog? Svakako ne.
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 08 Jul, 2011 19:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobro, Mile, reci ti nama ošta se reflektuje- ili ko to doživljava tu intuiciju...

I da neponavljam sto puta onu priču o mentalnosti i pre nego što je pila postalo pile, bilo je jaje...

A svašta se tura pod tepih intuicije.

U najboljem pokušaju rekao bih da je intuicija mentalni ili kauzalni doživljaj koji se nije spustio do astrala i fizičkog. Nešto kao trzaj pažnje u smeru van odraza ogledala, pre refleksije fizičkog.
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 08 Jul, 2011 19:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ili ćemo da zanosimo kako Hrist i Buda sede na oblaku i magičnim prstićima šalju munje providjenja onima koji to zaslužuju... ili izmole dovoljno iskreno.

A možda i neki uzvišeni majstori šalju munje?

Ko zna...
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 09 Jul, 2011 14:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::

A možda i neki uzvišeni majstori šalju munje?
Ko zna...

http://www.novosti.rs/dodatni_sadrzaj/clanci.119.html:275967-Gospodar-munja-i-gromova
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Strana 12 od 12

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 202554 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 150879 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1718621 08 Nov, 2010 01:48 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 62103 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - MESTA MOĆI - dr sci. Ljubiša Stojanović 64 drugar 47916 17 Apr, 2010 13:58 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka IZVODI IZ OBJAVA 73 plavizrak 44182 25 Apr, 2009 23:40 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1650454 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)