NIKOLA TESLA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » SLOVENI - RELIGIJA, ISTORIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 03 Maj, 2011 16:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vesna ::

kosmička_beba ::

Mnogo gledaš Alekse B92.

Slažem se sa ovim. Program zvani ,,srbofobija''...
Ne sećam se da si ikad nešto pozitivno rekao o Srbima, barem delić onoga koliko si napisao o Indusima.

pogledaj neke moje RADOVE, jer ja RADIM ZA SRBIJU, a ne PROTIV drugih!

Razlika je ogromna.

Na primer, pogledaj moju Foto monografiju Smedereva, knjigu... sa preko 100 FOTOGRAFIJA I TEXTOM NA SRPSKOM I ENGLESKOM JEZIKU...
Kao samo deo mog rada na popularizaciji te Srbije i njene prave LEPOTE.
Kao i druge stvari - kalnedari sa istim motivima, razglednice...
da ne pricam o nekom malom doprinosu Istoriji srpske fotografije, PISANJA - SVETLOSCU...
i o drugim svojim doprinosima SVOJIM RADOM, jer bi bilo totalno bez veze da to tebi ili Bebi opisujem.
ali eto, ako vec treba da se zna, neka se zna.
Takodje i o duhovnim radovima i na sebi i sa brojnim ljudima, koji su razresili probleme i zive kao preporodjeni, svejedno jesu li Srbi, Hrvati, itd, itd...

u ovo NE URACUNAVAM BEBU, a ona vrlo dobro zna i zasto, i zasto sam odbijao i odbijam komunikaciju sanjom,
iako je imala nekoliko seansi, i iskustva i realizacije i reci poduke , ali je sama odlucila da ide svojim putem.
ali, onda neka ide - svojim putem.

o SUDU O MOM RADU ZA SRBIJU ipak bi, AKO SE NE LJUTITE, VAS DVE...

OSTAVIO - BOGU!

A vas dve, ako bas to hocete, RASPITAJTE SE i informisite, a ne da LUPETATE, samo da bi sebe branile, ili svoje neke iskonstruisane stavove.
Time sto neke druge ocrnjuejte to NIJE - POZITIVNO PREDSTAVLJANJE SRBIJE, A TO SE -

RASPITAJTE, malo barem.

ako cemo vec o tome KO STA RADI - ZA SRBIJU.
I KO JE - KAKO - PREDSTAVLJA.

Ostavite te SUDSKE IDEJE, I PREDJITE BREEE...

NA - OPRASTANJE.

STA IMATE KORISTI OD OVAKVIH TEXTOVA?

KOME TO - SLUZI?

I - ZASTA?

SRBIJI MISLITE?

PA, napravite neku ANKETU, pa se raspitajte, da CUJETE.

To naravno ne znaci da vi ne radite dobre stvari za Srbiju.

ja sam dovoljno jasan STA JE POZITIVNO, KORISNO,
A STA NEGATIVNO...
I KOME STA SLUZI,

I DA IMATE SLOBODNU VOLJUU, kao i svi, IZBOR...

PA GLEDAJTE - STA STE IZABRALE!

Za popularizaciju Srbije, ili koga vec, ne znam.

nisam vam ja u tim fazonima, sorry.

pozz

ps, jel smo i dalje na suprotnim stranama?
ili na - takmicenju?
ili da se ja lepo - predam?

i - skinem, sa ovog foruma, jer NE DOPRINOSIM, NI MALO LEPIM... SRBIJI I SRBIMA?

Odmah cu to uraditi, AKO TAKO SUDE
cak i SAMO
VESNA I BEBA!

ili da pitamo jos nekoga?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
kosmička_beba
Mistik

Pridružio: 11 Okt 2010

Poruka Poslao: 03 Maj, 2011 16:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa ako je tako stavi ponekad šajkaču pa se slikaj u Smederevu.
Šta si napisao o Despotu Stefanu Lazareviću i viteškom kodeksu-NIŠTA.
Zato si sjajan kad trebaš da otvaraš u regresiji nekome pleksus solaris,
mozak podsvesti.I dobro znaš da je delfijumska energija bezlična,
ali samo ti znaš u KAKVO LIČNO treba da se oblikuje .

Ko bre koga osuđuje, repo sam rekla , udri koliko ti volja.
I pričaš o psihologiji a ne znaš da je savremena psihijatrija
zasnovana na veštačkim principima jednog Aškenazi ,
koji bi , da se on pitao i Teslu poslao u psihijatrijsku ustanovu.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 03 Maj, 2011 16:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala dragom Bogu da su se istorijski mimoišli.
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 03 Maj, 2011 18:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pošto je u jednom od citata spomenuto viteštvo,
ono o čemu je postalo strah izreći i govoriti,
i shodno svim naznakama da treba oprostiti,
ja bih se opet osvrnula na formiranje ličnosti
iz bezličnog u ličnost.
A ličnost ne čini ništa zbog čega bi joj trebao oprost:

Кодекс

ПОРЕКЛО ВИТЕЗА
- Витез се рађа или од родитеља витезова или од једног бића, животиње, биљке) а другог смртног.
- Дете смртног човека може да одрасте у витеза ако је на рођењу било под посебним сакралним околностима даривано неком натприродном моћи, особином или му је остављено јуначко завештање.
- Витешко порекло се мора знати и памтити. Чува се у легенди о рођењу хероја, односно "чудесног детета" ("divine child"), или "видовитог детета" у српској митолошкој терминологији, преко јуначких песама и прича, као свако "тајно знање предака".
- Генеалошко стабло витеза значајно је, у вези је са местом рођења, простором и временом, као врстом "сакралне територије", односно гениуса лоци.

ОДГАЈАЊЕ И ОБУЧАВАЊЕ ВИТЕЗА
- Витез расте у природи поред родитеља витеза или учитеља-витеза, далеко од профаних садржаја свакидашњег живота и настамби.
- Витез се учи да воли природу и да може да буде њен равноправни део. Витез се не плаши природних појава ни животиња, он са њима разговара као са људима. Витез познаје ознаке годишњих доба и биље. Витез познаје планинске изворе и реке.
- Витез вежба своје тело у издр-жљивости, може да пешачи, да подноси хладноћу и врућину. Витез брзо трчи, сналази се у простору.
- Витез умерено једе, храни се природном храном и пије само изворску воду и вино.
- Витез сам гради своју кућу и прави једноставне делове свога покућства.
- Витез учи да јаше најбрже коње, познаје им ћуд и уме да их лечи и гаји.
- Витез учи да гађа из лука и стреле, да рукује мачем и сабљом, да се користи буздованом.
- Витез зна своје генеалошко стабло и познаје подвиге својих предака.

ИМЕ ВИТЕЗА
- Име витеза је његова душа. Име у себи скрива порекло, назив је неке доминантне витезове особине, повезано је са топонимом, местом из којег је витез. Име може потицати и из неког витешког боја.
- Име витеза се памти и оглашава у песмама и причама.
- Име витеза наставља се у именима његових потомака да би се витешко порекло и на тај начин чувало.
- Иницијали витешког имена утискују се у његово оружје: сабљу, штит.

ОСОБИНЕ ВИТЕЗА
-Витез је снажан и витког стаса.
- Витез је хитар и брзо се одлучује на делање.
- Витез је храбар јер све предузима сам и ослања се само на себе и своју снагу. Витез је спреман да ризикује живот ако то околности намећу.
- Витез је мудар и у приликама које то захтевају прерушава се и скрива свој идентитет да би избегао лукавства и подвале.
- Витез је смео, улази у неочекиване сукобе и збуњује на тај начин противника.
- Витез је частан, држи задату реч и обећање, не подваљује у двобоју, побеђује часним средствима.
- Витез поштује противника и не користи неповољне ситуације по њега да би га победио.
- Витез је истинољубив и никада не попушта ни пред рођацима, ни пред пријатељима, већ суди о стварима према савести.
- Витез није лаковеран и не прича много са људима, само са пријатељима.
- Витез је поносан и не трпи увреде. Никоме се не уклања и ни пред ким се не савија.
- Витез није покоран, држи до своје личности и захтева лепо опхођење према себи.
- Витез се не хвали својим подвизима, они сами за себе говоре.
- Витез је веран пријатељ и одан побратим.
- Витез не издаје тајну и своје поверљиве саучеснике.
- Витез поштује старе, посебно родитеље.
- Витез је спокојан и верује у себе и своје вредности.
- Витез је способан да трпи заштићен својом духовном величином.
- Витез више воли кратак и узбудљив живот него дуг и монотон.
- Витез је упоран у остваривању својих племенитих циљева.
- Витез је спреман да призна своју грешку, и опрости другима.
- Витез се супротставља свакој обести и насиљу.
- Витез сматра највишом вредношћу љубав и слободу духа.
- Витез је непоткупљив и не придаје значаја материјалним добрима.
- Витез живот сматра за активно учествовање, непосредност.
- Витез преузима личну одговорност за своја дела и чинове.
- Витеза не обесхрабрује пораз.
- Витез се диви лепоти и има естетски смисао.
- Витез се не плаши дубоких и преданих осећања, има снаге за велике љубавне страсти.
- Витеза не привлачи власт над људима, већ независност.
- Витез верује у духовне вредности и хуманост.

ПОСТОЈАЊЕ ВИТЕЗОМ
- У момачком добу витез је спреман на витешке подвиге и путовања.
- Витез у ритуалима најбрже одгонета загонетна питања.
- Витез помаже незаштићеним и нејаким, извршава прве племените задатке.
- Витез задобија љубав лепоте девојке, бори се на турниру за њу.
- Витез прима завештање од родитеља или учитеља, сазнаје своје витешке циљеве.
- Витез добија име по месту свога рођења или по подвигу по којем се прочује.
- Витез добија очеву сабљу или му је сакује познати ковач.
- Витез добија коња и даје му име.
- Витез се препознаје по унутарњим, духовним тежњама бића.
- Витез слуша предања, зна песме и приче, учи да пева и свира, учи да плеше.
- Витез се учи говорништву, лепом изражавању и уљудном обраћању.
- Витез се учи да лови дивљач.

ПОНАШАЊЕ ВИТЕЗА
- Витез се држи усправно у седлу и када хода.
- Витез гледа у очи саговорника и говори сликовитим језиком.
- Витез се бори када је време битке, а када је време весеља, весели се.

ОПРЕМА ВИТЕЗА И ИЗГЛЕД
- Витез има лепо и скупоцено одело, кацигу на глави и лице покрива визиром.
- Витезов коњ је покривен и украшен, а поред коња има сокола и пса.
- Витез посебно бира своје оружје, или га добија од другог витеза као јуначко завештање.
- Оружје витеза прави се посебно за њега, као и одело.
- Витез носи са собом амајлију девојке коју воли.
- Витезова опрема је складних боја и од драгоцених материјала: злата, сребра, крзна, перја.

Nekad je izgledalo ovako, i niko na ovoj planeti ne može ovakav kodeks nazvati nacionalističkim.
Uljudnost, gledanje u oči, a ne ignoracija i pored svih prozivki i pozivanja na forumski linč.
E tako se formira lično iz bezličnog.
A sve ostalo je povađivanje slabostima, i kad je već slabost na vidiku onda je treba jednom i konačno
priznati i sebi oprostiti.
Pa možda da je više vitezova na ovoj planeti, onda bi verovatno bilo i manje vrištanja.
Izvini i oprosti mi što mi nisi ulio poverenje u TEBE.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 03 Maj, 2011 20:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.
Odličan blog o Nikoli Tesli:
http://tesla-gospodarmunja.blogspot.com/2007/08/nikola-tesla.html

Odlomak sa bloga:

1941...
,,Doneše mi vest da su ustaše spalile moju rodnu kuću u Smiljanu i crkvu gde mi je otac služio.
Ta zverska vrsta ljudi, danas tako rasprostrta širom Evrope, čini nečuvene zločine.
Moj junački i pošten srpski narod, samo zato što je nepokoran i slobodarski, završava pod ustaškim kamama i pod udarcima maljeva u logorima.
Nasrnuli su da ga unište, da satru svaki trag njegovog postojanja na teritorijama koje oni nazivaju hrvatskim.''
( Nikola Tesla, jul 1941.)

Znajući ovo, mislim da Tesla nikad ne bi dozvolio da ga nazivaju hrvatskim znanstvenikom...

.
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 09 Jul, 2011 00:35 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

cudno mi je koliko se neki ljudi busaju u grudi, svojatajuci Teslu,

a , uz sve postovanje njegovoj velicini i ZELJI da prenese SVETLO na planeti Zemlju,

SKORO NIKO NE VID

DA JE OD ZEMLJE NAPRAVLJEN

FARADEJEV KAVEZ!

Naravno, nije KRIV/ZASLUZAN TESLA,

nego - FARADEJ.

Znate sta je Faradejev kavez???

to je ono sto isti ti ljudi kukaju i osudjuju, elektomagnetne talase, Haarp uredjaje, ili bilo koje
zajebancije koje su na po par metara svuda oko nas, direktno, kablovi sa striujom...
a putem satelita vec pretrpano, svuda u nama.

eh, cak i tela je to iskapirao, na kraju svog zivota.

a ljudi?

e, a sada cekamo Nibiru, pa da se taj sistem potpnuo raspdne i onda smo

POBEDILI.

ala sam vulgaran.

sve je samo ZABAVA.

sa DVE strane, ili multi, hehehe

Wink

u ovoj morbidnoj filosofiji, ispada da je tesla lepo PO - SLUZIO...

KOME???

svima nama.

pozz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 09 Jul, 2011 15:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.
Niko ne može da svojata Teslu, samo je potrebno zbog istine, držati se osnovnih istorijskih podataka iz njegove biografije.
Prećutkivanje istine, kao i falsifikovanje iste, kad tad bude opovrgnuto stvarnim podatcima.
Žao mi je što će mnogi biti razočarani, ali je činjenica da se sam Tesla uvek izjašnjavao kao Srbin, a ne kao vanzemaljac,
kao i da je veoma poštovao i voleo svoje roditelje koji su oboje bili Srbi.
To su jednostavno istorijske činjenice, i nisam ih ja izmislila.

.
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 09 Jul, 2011 16:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.
„Gospodar munja” u domu Jutovih

Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 10 Jul, 2011 02:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.
ТЕСЛА О ЕВРОПИ

"...Европа неће никада моћи да исплати велики дуг који има према Србима што су они, жртвујући и сопствену слободу, зауставили тај варварски продор.За Европу мој српски народ био је грудобран, а она му је узвратила ропством.“...
( из есеја које је написао Никола Тесла 1897. године )

Link

SREĆAN TI ROĐENDAN BESMRTNIČE !

Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 13 Jul, 2011 22:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.
Тесла: За Европу мој српски народ био је грудобран, а она му је узвратила ропством

Својом вољом усамљеник, Никола Тесла много је читао од својих најранијих до последњих дана и већ у младости постао пасионирани зналац великог броја дела књижевних класика.

Иако је живот провео у научном стваралаштву, био је велики поклоник књижевности, унеколико и књижевни стваралац, о чему сведоче његови сачувани записи.
Многа од књижевних дела знао је наизуст и често их казивао, и то на језицима на којима су створена. Прочитао је сва седамдесет два тома Волтерових дела, дивио се искрено генијалном Гетеу и другим светским песничким величинама, а од српских песника најдражи му је био Јован Јовановић Змај.

Такође се и сам огледао на књижевном и књижевно-преводилачком плану.

Његове забележене књижевне мисли, и оне о књижевности и књижевницима говоре о томе да се поносио својим српским пореклом и родом, али и да је своје родољубље умео ускладити са универзалистичким погледом на свет који је проистицао из жеље да све што чини - чини на добробит целокупног човечанства.

Свест да се са сваким може бити добар, али и да те нико не може волети као онај који ти је близак, зрачи из низа Теслиних записа, а највише је дошла до изражаја приликом Теслиног боравка у Београду 1892. године, када је наишао на одушевљени дочек сународника. Отуда, из осећања блискости, и његово одушевљење Београдом, понетост Змајем и његов каснији преводилачки труд.

Током уприличеног Теслиног и Змајевог сусрета, пред више од стотину званица, Змај је хтео да подвуче значај овога тренутка тако што је не само написао песму у част Теслиног доласка, него и што је први пут јавно читао своје стихове.

Ганут топлим речима свог књижевног идола, млади геније је, очевидно потресен, заплакао и пољубио Змаја у руку. Са њим су плакале и званице. Ако постоји нешто племенито и свето у доживљају националне истоврсности и блискости који брише географске даљине, онда се то у Србији збило у том тренутку.

По повратку у Америку Тесла, иако преокупиран научним радом и важним проналасцима, страсно се бацио на превођење Змајевих песама, и чак стигао да пише и о српској историји. Тако је настао и Теслин есеј из 1897. године о горкој судбини и робовању српског народа у коме Тесла интерполира Змајеве стихове и мисли у своје интерпретације косовске и посткосовске трагедије српског народа.

У есеју посвећеном Змају, по Теслином мишљењу највећем српском песнику, на самом почетку каже:
„Тешко да постоји народ који је доживео тужнију судбину од српског. Са висине свог сјаја, када је царство обухватало готово цео северни део балканског полуострва и велики део који припада Аустрији, српски народ је гурнут у безнадежно ропство после тоталног боја на Косову 1389. године против надмоћнијих азијатских хорди. Европа неће никада моћи да исплати велики дуг који има према Србима што су они, жртвујући и сопствену слободу, зауставили тај варварски продор. За Европу мој српски народ био је грудобран, а она му је узвратила ропством.

Змају се Тесла посебно одужио и тако што је у америчком часопису „ Век“ објавио запис о њему („Zmaj Jovan Jovanovich the Chief Serbian Poet of Today“), практично његову исцрпну биографију, која обухвата чак и Змајево детињство и мало описиване почетке његове песничке каријере, а не само његове најважније песничке домете. Желећи да Змајеве песме представи што бољим, а своје преводе недовољно стиховним и мање изражајним у поређењу са снагом оригинала, Тесла је о Змајевим песмама записао и ово: „Толико су суштински српске да их је готово немогуће превести на други језик.“

( Део говора са отварања изложбе о Тесли у Привредној комори Београда )

U arhivi Njujorka pronađen je zvučni snimak sahrane Nikole Tesle, koji je 60 godina stajao skoro potpuno zaboravljen.
Nad mrtvim Teslom svirao je njegov prijatelj, srpski violinista Zlatko Baloković, tada jedan od najvećih virtuoza na svetu,
i to po Teslinoj želji srpsku pesmu ,Tamo daleko
''.

Link

TAMO DALEKO

Tamo daleko
daleko od mora
tamo je selo moje
tamo je Srbija

Tamo daleko
gde cveta limun zut
tamo je srpskoj vojsci
jedini bio put

Ref.
O, zar je morala doc'
ta tuzna nesrecna noc
kada si, Dragane moj
otis'o u krvav boj

Tamo daleko
gde cveta beli krin
tamo su zivote dali
zajedno otac i sin
...
Izvor: http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?p=6048465#p6048465
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 13 Jul, 2011 23:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.
PROSLAVA 155.ROĐENDANA NIKOLE TESLE U SVETU - TESLIN DAN

Muzej Nikole Tesle iz Beograda, sa svojim izložbama gostuje tokom jula u Pertu, a u avgustu u Čikagu, što će biti i prvo gostovanje izložbi našeg muzeja u SAD.

ŠTA skrivaju, a šta pokazuju "Fotografije iz Teslinog albuma", Muzej Nikole Tesle iz Beograda predstavio je građanima Perta, glavnog grada australijske države Zapadne Australije prvog jula.

Na ovaj način započela je proslava 155. rođendana srpskog genija u Srbiji i u svetu.
Izložba u dalekoj Australiji je urađena u saradnji sa srpsko-australijskom organizacijom "Tesla forum", u reprezentativnom prostoru Gradske većnice u Pertu, pod nazivom "Tesla Expo 2011".

- Do 17. jula veliki broj zainteresovanih posetilaca videće najznačajnije detalje iz Teslinog života i interaktivne modele epohalnih izuma velikog naučnika, kao i svetsku premijeru izložbe "Fotografije iz Teslinog albuma", sa nekoliko stotina fotografija iz Tesline lične kolekcije, od kojih se njih preko 120 prvi put predstavlja svetskoj javnosti - rekla nam je kustos Ivana Zorić, koja nam je poslala fotografije iz Perta.

Direktor muzeja Vladimir Jelenković i kustos Ivana Zorić, održaće niz predavanja i prezentacija ispred udruženja australijskih inženjera, kao i studenata nekoliko tehničkih univerziteta u Pertu, Vestern Paueru i Skajteku. Ovo je ujedno i prilika da Tesla spaja ljude na svim meridijanima, jer računa se da u svetu ima preko pet miliona njegovih poštovalaca i oko 200 Teslinih društava i klubova.

- "Tesla forum " je neprofitna organizacija čiji je cilj okupljanja naučnika i izumitelja iz čitavog sveta, kao i poklonika Nikole Tesle. U saradnji sa drugim nacionalnim i internacionalnim organizacijama žele da promovišu nauku i Tesline izume, posebno među mladim Australijancima - kaže direktorka Slavica Dimitrijević.

Na otvaranju, Petar Teren koji sebe naziva "Doktor Elektrik" demonstrirao je Teslin kolut, koji proizvodi visok napon struje. On je fasciniran radom Nikole Tesle a ovakvim prezentacijama bavi se već 30 godina. Učestvovao je i u emisiji "Australija ima talent" sa sličnom majstorijama. Jedan od osnivača foruma Budimir Grbović rekao je:
- Prepoznajemo svetlo Edisona i Vestinghousa, a uspesi Nikole Tesle su u prošlosti propušteni. Sada se trudimo da uvedemo još programa na temu o ovom velikom srpskom naučniku.

Zahvalnost Srba iz Zapadne Australije na izložbi Beogradskog muzeja o Tesli

,,U Pertu je u toku proslava 155. godina rodjenja Nikole Tesla, a glavna manifestacija je izlozba Muzeja Nikola Tesla iz Beograda. Presrećni smo i ponosni zbog interesovanja i ogromne posete. Australijanci su zaista prepoznali Teslin značaj, i vec preko 3000 njih je videlo izlozbu u prvoj nedelji.
Sinocna proslava Teslinog Dana u Perth Town Hall-u uz prisustvo ovdasnjih najvisih zvanica vrhunac je priznanja koje se ovde moze dobiti. Nadahnuto izlaganje Vladimira Jelenkovica, direktora Muzeja iz Beograda, bilo je "šlag na torti" i pogotovo je nas ovdašnje Srbe ispunilo ponosom, i setom sto nema vise ovakvih prilika da se nesto tako pozitivno iz nase otadzbine prezentira.
Hvala puno g. Jelenkovicu i kustosu Ivani Bojic, ulepsali su nam zivot! Slava Tesli, velikom naucniku i Srbinu, koga mnogi zovu svojim (sto nama ni ne smeta, jer je on suvise veliki da bi pripadao samo nama ili bilo kom drugom... a pogotovo Americi koja to ni ne zasluzuje).

Jos nesto, da bi bilo jasno... mi smo Australijski Srbi i sa tim niko nema problema (kao sto je i Tesla bio Američki Srbin). A po državljanstvu je mogao da bude samo Austrijanac, Jugosloven ili Amerikanac, i nista više. Sva izvrtanja i laži dolaze od određenog (značajnog) broja Hrvata i nekorektna su, ali to je već njihov problem, (pročitajte knjigu Originalne Tesline korespodencije sa njegovom porodicom i sve je jasno). Naravno, niko ne spori da se Smiljan sada nalazi u Hrvatskoj.
Takođe, to da li je neko mogao da pomogne Tesli ili ne, ne igra nikakvu ulogu. Svi mi sto živimo daleko volimo Srbiju kakva god da je, i siguran sam da se tako osecao i Tesla. Političari i režimi su druga priča koja nema veze sa nasom odanošću svojoj otadžbini.

Jos jednom, hvala Muzeju iz Beograda i ambasadorki Maletć.''
Hvala iz Perta, Srbi iz Zap. Australije 10/07/2011

Posle Australije, beogradski Muzej Nikole Tesle kreće sa izložbom na na prvo gostovanju u Španiju i u SAD. U Čikagu će u organizaciji Međunarodnog odbora bratimljenih gradova Čikaga i Beograda i Generalnog konzulata Republike Srbije do 28. avgusta biti predstavljene dve izložbe "Teslin čudesni svet elektriciteta" i "Fotografije iz Teslinog albuma".

- Postavka će se održati u Nejvi Piru, najpoznatijoj čikaškoj turističkoj destinaciji, smeštenoj na obali jezera Mičigen, gde tokom leta milioni posetilaca uživaju u muzičkim i umetničkim festivalima, brojnim izložbama i drugim atraktivnim programima - kaže kustos Ivana Zorić.

Teslin rođendan 10. jula, bio je proslavljen i u beogradskoj opštini Zemun, gde su u kuli Gardoš bila predstavljena njegova dela, ali i hiljadama kolometara dalje, u Filadelfiji, jedan Zemunac, Nikola Lončar u ,,Teslinom društvu'' organizovao je gradsku proslavu.

- U Filadelfiji organizujemo veliku izložbu o Tesli i njegovim genijalnim pronalascima. Domaćin će nam biti uprava grada Filadelfije, koja će dodeliti i Tesline nagrade najzaslužnijim građanima. Na svečanoj proslavi govoriće Majkl Pravica o velikim Teslinim pobedama u Americi - obavestio nas je Nikola Lončar.

Naime, Teslino društvo u Filadelfiji posledenjih godina bije bitku za zaostavštinu srpskog genija, koja je namerno zaturena u mnogim arhivama SAD.

Zato Teslino društvo svake godine održava Konferenciju o Nikoli Tesli, na kojoj se govori o svim onim izumima, koji nisu komercijalizovani, a čija se dokumentacija skriva u naučnim i privatnim kolekcijama u Americi.

http://www.teslaforum.com/Nikola%20Tesla%20Expo%202011-4.pdf
Branovic

Pridružio: 17 Jun 2011

Poruka Poslao: 19 Jul, 2011 20:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo Nesto Novo Teslin Intervju Very Happy
Ocekujem Komentare Smile))
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » SLOVENI - RELIGIJA, ISTORIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3
Strana 3 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12431 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89976 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40571 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 22633 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 16718 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35315 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25599 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)