KUNDALINI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Gwydion
Gost

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 22:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kundali je nešto drugo. Kundali jednostavno znači ono što bi mi na zapadu zvali horoskop.
 Nazad na vrh »
Gwydion
Gost

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 22:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vasudeva ::

Ljubavi, budi ti infantilan i na dalje, ali budi toliko parlamentaran i dozvoli to samo sebi. Ne mislim ništa loše.
Kada budete prestali od muhe praviti slona, onda ćemo imati o čemu razgovarati.
Dotle muha je muha, a slon je slon.
Još uvijek smo tu.
Barem ,u, još jučer sam rekla 75%, sada se ispravljam 85% svesnosti.
Poljubac...

Na ovom forumu svi nešto pretenduju na to da imaju neka postignuća i neke sposobnosti, neka isklustva i kredibilitet da o tome pričaju. A onda se sve svede na želju da je tako. A parlamentarizam podrazumeva i repliku i povredu poslovnika. A poslovnik je Darma i onda je sve što ide u pravcu darmičkog parlamentaarno, zar ne? Razz
 Nazad na vrh »
stariji_od_13
Napredni tragalac

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 22:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ako se ne varam rei ki je japanski put meditacije i oplemenjivanja ; dosta su jaki kaliografski simboli koji su predstavljeni tako da je inicijacija trenutna, u vecini sluchajeva deshava se eksplozija kia kroz srchanu chakru, ali dozvolicesh mi da primetim to oblikuje i oba rezhnja na kori malog mozga u evoluciji... tako da je to ipak samo programiranje svesti...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
drugar
Hodočasnik

Pridružio: 22 Avg 2008

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 22:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Gwydion ::

MA da, par afirmacija i zamišljanja svetlosti i stvari se odmah dogode tek tako, dok pucneš prstima Laughing
To je problem sa new age-om. To nedeluje i sve se svede na fantaziranje. Za Kundalini je potrebno mnogo više. Prvo se pravi temeljna priprema, dakle jama i niama, obuzdavanje svih šest ripua, insistiranje na darmi, bramacarija... kasnije se rade krije. One takodje pročišćavaju. A na kraju Guru da šaktipat. To je tradicionalan put. A ovo ovako malo afirmacija, malo fantaziranje je ... infantilno, zar ne?

INFANTILNA je i vaša kritika. Evo savet od 25-ogodišnjeg dečaka - nemojte se opterećivati pričama na ovom sajtu i osećećete se bolje. Ako ste došli da se frustrirate bolje odustanite, teško ćete naći mira ovde a sami znate da je mir jedan od ključnih činilaca normalnog funkcionisanja. Ja se zaista ne osećam krivim što se ovde spominju razne stvari koje se kose sa nekim vaših saznanjima, spoznaja (koji su takođe većim delom subjektivni) ali vaši postupci nisu u redu pa samim tim i reakcije ostalih. Pustite ljude da se razvijaju kako misle da je najbolje za njih i zbog njih, ako greše pa neka greše, nećete ih popraviti i da hoćete. Verujem da vam smeta sve i svašta, ali zašto se opterećivati? Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
vasudeva

Pridružio: 28 Nov 2008

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 22:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kundali je nešto drugo. Kundali jednostavno znači ono što bi mi na zapadu zvali horoskop.

Netočno.
A, da malo obnoviš znanje sanskrta? Smile
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 22:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Na ovom forumu svi nešto pretenduju na to da imaju neka postignuća i neke sposobnosti, neka isklustva i kredibilitet da o tome pričaju. A onda se sve svede na želju da je tako. A parlamentarizam podrazumeva i repliku i povredu poslovnika. A poslovnik je Darma i onda je sve što ide u pravcu darmičkog parlamentaarno, zar ne? Razz

A, jeli tebi opis posla političar? Smile
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 22:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

drugar ::

INFANTILNA je i vaša kritika. Evo savet od 25-ogodišnjeg dečaka - nemojte se opterećivati pričama na ovom sajtu i osećećete se bolje. Ako ste došli da se frustrirate bolje odustanite, teško ćete naći mira ovde a sami znate da je mir jedan od ključnih činilaca normalnog funkcionisanja. Ja se zaista ne osećam krivim što se ovde spominju razne stvari koje se kose sa nekim od vaših saznanjima, spoznaja (koji su takođe većim delom subjektivni) ali vaši postupci nisu u redu pa samim tim i reakcije ostalih. Pustite ljude da se razvijaju kako misle da je najbolje za njih i zbog njih, ako greše pa neka greše, nećete ih popraviti i da hoćete. Verujem da vam smeta sve i svašta, ali zašto se opterećivati? Rolling Eyes

Sve ovo potpisuje trideset-jednogodišnja DEVOJČICA !!! Bounce roto2 salut Compress roto Cool Srce si!
vasudeva

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 22:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="drugar

INFANTILNA je i vaša kritika. Evo savet od 25-ogodišnjeg dečaka - nemojte se opterećivati pričama na ovom sajtu i osećećete se bolje. Ako ste došli da se frustrirate bolje odustanite, teško ćete naći mira ovde a sami znate da je mir jedan od ključnih činilaca normalnog funkcionisanja. Ja se zaista ne osećam krivim što se ovde spominju razne stvari koje se kose sa nekim od vaših saznanjima, spoznaja (koji su takođe većim delom subjektivni) ali vaši postupci nisu u redu pa samim tim i reakcije ostalih. Pustite ljude da se razvijaju kako misle da je najbolje za njih i zbog njih, ako greše pa neka greše, nećete ih popraviti i da hoćete. Verujem da vam smeta sve i svašta, ali zašto se opterećivati? Rolling Eyes[/quote]

Hvala na savjetu, potpuno si u pravu. Very Happy
Odoh Biti Mir.
Podsjetio si me što sam.
Hvala Very Happy Very Happy Very Happy
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 22:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="drugar
Hvala na savjetu, potpuno si u pravu. Very Happy
Odoh Biti Mir.
Podsjetio si me što sam.
Hvala Very Happy Very Happy Very Happy

Draga , pa ti nikada nisi ni bila NE-MIR !
Nije se odnosilo na tebe ,
nego na Gwydeona - nestaška i nemirka Laughing
vasudeva

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 22:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="Aleksandra-Caca
nego na Gwydeona - nestaška i nemirka Laughing[/quote]

O, i te kako se odnosilo na mene.
Ponekad zaboravimo što Jesmo, ali nije nam uzeti za zlo, ipak smo tu gdje Jesmo, i tu, u rok službe ide i zaboravnost.
Ali lepo je kada te netko pomiluje po kosi i kaže: ipak je sve dobro, samo pogledaj i videt ćeš.
Srce si! Smile Smile
 Nazad na vrh »
Gwydion
Gost

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 22:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Netočno.
A, da malo obnoviš znanje sanskrta? Smile

Hvala lepo na savetu. Tačno, kundali znači natalna karta. Eno ti Kezele u Hrvatskoj drži đotiš kurseve, doduše to je na nivou Mahariši đotiš kursa jer su to ti materijali, no i to je dovoljno da se upišeš i da na prvom času naučiš da je kundali natalna karta.
 Nazad na vrh »
drugar
Hodočasnik

Pridružio: 22 Avg 2008

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 22:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="Aleksandra-Caca
nego na Gwydiona - nestaška i nemirka Laughing

O, i te kako se odnosilo na mene.
Ponekad zaboravimo što Jesmo, ali nije nam uzeti za zlo, ipak smo tu gdje Jesmo, i tu, u rok službe ide i zaboravnost.
Ali lepo je kada te netko pomiluje po kosi i kaže: ipak je sve dobro, samo pogledaj i videt ćeš.
Srce si! Smile Smile[/quote]

Vasudeva, nije se na Vas odnosilo, odnosilo se na dotičnog gospodina Gwydiona, kako vidite persiram i Vama Very Happy

Srce si!
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Gwydion
Gost

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 22:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovde se piše o kundalini i ovde se pišu stvari koje jednostavno nisu tačne. Ako je dozvoljeno samo goditi egu osoba koje pišu stvari koje nisu tačne, a sve samo zato da bi se osetili važnijim, onda lepo da znamo da ovo nisu Oobjave i Duhovni forum, več nek se lepo promeni naslov u Zamajavanja i dezinformacije.
Jednostavno, ako hoćete da se ono, onda mora i da vam uđe. Dakle mora da se radi, a taj rad je težak. To nije par afirmacija, malo sklopljenih očiju i posle pompezne izjave... to nije ni duhovnost, ni kundalini joga, ni tantra. Izjave da nije potreban nikakav Učitelj ili instruktor su OPASNE. Šta ako se nekom stvarno pokrene Kundalini i ta osoba završi na psihijatriji?
Da li je iko od vas pametnjakovića što ovde prosipate svoje mudrosti spreman na takvu odgovornost? To što se vama ništa ne dešava ne znači da nekom drugom ne može i da potom taj neko drugi ne može imati teške posledice. Baš ta bezosećajnost nekih ljudi odavde ukazuje na to da nisu baš ništa duhovno postigli... jer proces prate i neke propratne stvari koje su, da tako kažemo, reperi da se nešto postiglo. A ja ovde vidim samo egoizam i bezosećajnost.
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 22:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovde se piše o kundalini i ovde se pišu stvari koje jednostavno nisu tačne. Ako je dozvoljeno samo goditi egu osoba koje pišu stvari koje nisu tačne, a sve samo zato da bi se osetili važnijim, onda lepo da znamo da ovo nisu Objave i Duhovni forum, več nek se lepo promeni naslov u Zamajavanja i dezinformacije.
Jednostavno, ako hoćete da se ono, onda mora i da vam udje. Dakle mora da se radi, a taj rad je težak. To nije par afirmacija, malo sklopljenih očiju i posle pompezne izjave... to nije ni duhovnost, ni kundalini joga, ni tantra. Izjave da nije potreban nikakav Učitelj ili instruktor su OPASNE. Šta ako se nekom stvarno pokrene kundalini i ta osoba završi na psihijatriji?
Da li je iko od vas pametnjakovića što ovde prosipate svoje mudrosti spreman na takvu odgovornost? To što se vama ništa ne dešava ne znači da nekom drugom ne može i da potom taj neko drugi ne može imati teške posledice. Baš ta bezosećajnost nekih ljudi odavde ukazuje na to da nisu baš ništa duhovno postigli... jer proces prate i neke propratne stvari koje su, da tako kažemo, reperi da se nešto postiglo. A ja ovde vidim samo egoizam i bezosećajnost.

Pa ovdje toliko dugo neki čekaju pravog Učitelja.
Predpostavimo da si u pravu.
Nauči nas.
 Nazad na vrh »
Gwydion
Gost

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 23:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

BTW, bio nama ovde jedan Amerikanac, zastao na putu iz Indije kući. Zastao i ostao par meseci. U Indiji gde živi imaju posebnu sobu u Ašramu, malo izdvojenu, gde jednostavno, kad nekom krene Kundalini na gore i počne da se ponaša nenormalno, stavljaju takve i rade sa njima da ih stabilizuju. Kad se rade ozbiljnije stvari sa kundalini prave se specijalne kavače, kundalini je jednostavno opasna stvar. a to se može manifestovati na razne načine. Uglavnom one koje okolina može da tretira kao nenormalne. To zavisi od karme i od stepena pročišćenosti čakri. Neko postane pesnik, neko počne da slika, a neko se skida go u centru grada. Neko peti će sedeti kao u stuporu danima, i neće imati volju da se pomeri ni za milimetar. Zato se to radi pod vodjstvom iskusnog instruktora, on odgovara za učenika. Daću jedan drugi primer. U Americi je kao zvanična dijagnoza u registar mentalnih poremećaha uveneda Či kung psihoza. Znači u kineskom sistemu koji ima sličnosti sa ovim o čemu ovde pričamo, gde ja ne bih da ulazim u sličnosti i razlike, desi se da neko odlepi. Iskusni instruktori znaju kako da prizemljuju takve, ja ne bih znao iako sam čuo objašnjenje kako se to radi. Jedan od
cenjenijih instruktora Mantak Čia u Americi je recimo odlepio, ljudi su počeli da imaju problema sa njim, i on je jednostavno nestao. Niko ne zna gde je otišao i šta sad radi.

Zato su sve "ekspertske" izjave ljudi koji nisu nikad ništa doživeli i koji nemaju uspeha, o tome kako je sve to "easy and safe" izuzetno opasne i maksimalno neodgovorne. Mislite o tome!
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Sledeci
Strana 24 od 54

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90631 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29961 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42472 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 34302 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29655 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42833 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25665 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)