ARHANDJELI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » TAROT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
nocnavila
Gost

Poruka Poslao: 19 Jan, 2009 14:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tazika ::

,bila sam na predavanju o sotonizmu, i prvo je bio prikazan američki dokumentarni film o sotonistima (sadašnjim, aktivnim i bivšim, koji su izašli iz njega) koji su zaista žrtvovali životinje, čak i svoju djecu, žena je pričala kako je namjerno na određen dan zatrudnjela sa vođom svoje grupe sotonista, dijete nisu prijavili nego su ga ritualno žrtvovali sotoni - nije da nisu znali što rade. Film je 20-ak godina star, ali već su govorili o tome kako su NAMJERNO napravljene neke video igrice koje mogu mlade ljude uvesti na vrata sotnizma i crne magije. Govorili su kako je igrica "Tamnice i zmajevi" i napravljena s tom svrhom, i da ona djecu/mlade uči točne čarolije. Također, rekli su da je istina da đavo ne može/nesmije doći ako nije pozvan, ali ako jest on dolazi, a ta kompjuterska igrica (isto kao i strip/film HI MEN, što me začudilo, to je glupost koju sam dozvolila sinu od 6 god. da gleda jer sam pomislila: koji glupi crtić, ali kad se dijete zabavlja...-a inače sam oprezna) - to su direktni pozivi.

Treba paziti.
Gdje da nađem odličan crtić s pozitivcima da nakačim klinca na njega? Zna li tko od vas?
Od svih ovih ČUDESNIH BIĆA I SVETOVA crtači filmova za djecu izabrali su baš neki zli pod-svijet gdje se zli bore protiv gorih...

Ovo je slicna prichica,jednom dozivljenom iskustvu,(sa jednom personom)sa silama destrukcije>mraka...neki ih definishu kao sataniste...mada ima puno imena...ali je Sushtina ISTA...i oni se POZIVAJU i pravilo onih koji im Sluze je da ti nikada nece uci u zivot,ako ih ti sam ne pozoves...bizarno "nekome",ali postoje i takve persone...takodje su mi pricali,a i negde sam citala kako se i putem muzike(koja je podesena na odredjenu frekvenciju,agresije,besa..) prilikom slushanja moze stupiti u "dodir" sa silama mraka,prikachiti se na njih,sto je vec vecini ljudi na Putu i poznato...takodje kako se diskovi,tj PRVI disk (koje prodaju) prvo ritualno prinese,"obelezavaju ga" odredjenim simbolima,koji upijaju,UTISKUJE u njega energiju Mraka,A ZATIM SVE OSTALE kopiraju IZ tog PRVOG...odredjeni uglavnom hevi metal bendovi uveliko rade ne tome...Sad ZASTO i Ko stoji IZA,dopustanja (igrica,filmova,muzike itd.sa DESTRUKTIVNOM Porukom,od kojih su neki kao u gornjem postu "nafilovani" forom da se neko,bori protiv losheg,ALI kad se medjutim udje DUBLjE u TEMATIKU uglavnom se losh bori protiv goreg)je jedno od Vecih PITANjA...Da li su to OPS(opredeljeni-prema-sebi)vladari iz3d,da li su OPS Vladari iz 4d...da li se time hrani neko,koga vecina stanovnishtva,ne moze svojom trenutnom percepcijom(stepenom svesti) Videti..da li je to sve Kosmichka Igra itd...?Uglavnom sve gore navedeno NIJE teorija zavere,jer je Zavera PROTIV CHOVEKA odavno pochela!A Vrlina se uveliko Zaboravila..
Mr. Green
Sad koji crtac bi bio "dobar",za tvog malog tj. sa sto manje nasilja itd u njemu,jedino sto mi trenutno pada na pamet je Mala sirena,Petar pan,Alisa u zemlji chuda,Carobnjak iz oza,Lepotica i zver...NISU DESTRUKTIVNI a NEKI imaju i Genijalne Poruke.Smile
A i ovaj novi KungFu Panda pogledaj,nije uopste los...Pozdrav i srecno Tazika Smile
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 19 Jan, 2009 22:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Draga Tazika, evo hit-liste moje kćerke (a i moje):

1. Kralj lavova 1, 2

2. SPIRIT (prekrasan film o konju)

3. Brother Bear 1 i 2

4. Balto 1, 2 i 3

5. Mulan (malo borilački, ali zanimljiv za djecu)- priča iz drevne Kine

6. Film Hronike Narnije i 2. dio ovog filma Princ Caspian

I za kraj, uvijek padam od smijeha kad se sjetim scene iz jedne epizode "Lud, zbunjen, normalan" gdje Ivana kaže Dini da mora smršati. A on se pravda da mu ništa ne fali i da baš dobro izgleda. Ivana mu na to kaže: Jest, vala, izgledaš baš ko glumac! Dino je pita: A koji glumac?

Ivana kaže: SHREK!

Na to će Dino: Je l to neki Mick Jagger-ov!?

Laughing
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Analeta
Duhovni učitelj

Pridružio: 21 Okt 2008

Poruka Poslao: 19 Jan, 2009 22:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja sam danas gledala Toma i Džerija
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 20 Jan, 2009 04:06 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tazika,

Ukoliko posumnjas da ti je dete na neki način ugorženo,
možes izvesti Merkhaba zaštitu ili Zaštitu Ružinog krsta.
O tome sam pisao na jednoj od tema u ovoj rubrici.
 Nazad na vrh »
Tazika
Iskušenik

Pridružio: 07 Okt 2008

Poruka Poslao: 20 Jan, 2009 22:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala puno na podršci/pomoći,
teško je dijete sačuvati od onog što svi njegovi vršnjaci gledaju, ali mogu mu doma davati i druge stvari. Na moje veliko olakšanje, kad sam ga odvela da si sam izabere i kupi par DVD-a izabrao je Paju Patka sa Čip i Dejl, i Janka Strižića - onog psa koji čuva ovce. Odahnula sam; Ninja kornjače i sve one koji se samo tuku, HI MEN-a i ostala čudovišta, nije ni pogledao. Ali kad se u vrtiću svi furaju na njih...
Inače srećom obožava Shreka, i Ledeno doba.
Petar Pan - odgledao ga je pažljivo, a onda, kako dijeli likove na "dobre" i "zločeste" rekao mi je da je Petar Pan, iako izgleda dobar, u stvari zločesti lik: on je djecu prevario i odveo ih u Nedođiju gdje je djeci izgledalo da će biti dobro, a u stvari im je bilo jako loše. On smatra da je Petar Pan zločestiji lik od Kapetana Kuke, jer Kap.Kuka ne krije da je zločest, i nije on djecu odveo od roditelja nego su djeca sama došla u njegov svijet. Mali kaže: Petar Pan je djecu odveo tamo jer on nije mogao doći kod nas, pa da mu ne bude ružno prevario je djecu i odveo ih. Bio je sav sretan kad su djeca napokon došla kući.
Eto tako je moj sin sa nepunih 6 godina ocijenio Petra Pana i ne želi ga više gledati. Zanimljivo gledište, zar ne?
Čula sam za Kung Fu Pandu, hvala, pogledaćemo ga svakako.

U vezi onog što je rekla Noćnavila: DA, jedan dio kreatora suvremenih crtića, određene muzike i filmova sigurno jest, svjesno, namjerno i znalački, uperen protiv čovjeka. Onaj predavač, preziva se Gal, idući mjesec će puštati baš tu glazbu, naročiuto onu koja ima sakrivene poruke, ispod normalne čujnosti ili kad dobiješ zle poruke ako ju slušaš unatrag. Zanimljivo je to da je rekao kako ni muzičari/autori većinom toga nisu svjesni.
Slušajući njegovo predavanje bila sam sigurna da zna o čemu priča, jer sam i sama bila u životu napadana odf zlih sila, pa sam prepoznala o čemu priča. Dio publike bio je zgrožen, dio zbunjen, vidjećemo tko će mu doći drugi put. Ja sigurno.

Kada osjetim da je Mali napadan, napravim najpoznatiju, najjednostavniju i najmoćniju zaštitu: prekrižim ga. Kada Mali osjeća da će ga biti strah, on sam od mene traži da ga prekrižim, i kažem da je u ime Oca i Sina i Duha Svetoga noćas zaštićen od svih zlih sila. Uvijek fercera.
Inače, tko se sjeća njegovog Tate Zmije/Starog Zmaja koji mu je dolazio i podučavao ga, otkad je mali ljetos kršten nije mu niti jednom došao. Ali moj bratić je nedavno bio prenesen u čudnu sferu i našao se baš kod nekih starih zmija, i pitao da li je tamo i Tata Zmija, i rekli su da je, i zmije su mu rekle da Maloga promatraju odozgo, da su zadovoljni samnom kako se za njega brinem samo... no, priznaću: da ne brinem dovoljno za prehranu. Bratić mi se ispričavao kad mi je prenio poruku, zna koliko brinem o hrani, samo nezna da ja Maloga ne prisiljavam dovoljno i da pojede to što zdravo napravim... tako da sam onda Maloga malo "zašerafila" po tom pitanju... a po tome i znam da je kontakt bio pravi.
Inače bratić veli da su to neke jaaako stare zmije, još starije od Atlantide, i da ih ima jako malo i da su kao izgubile rat nametnut od zlih gmazolikih bića, ali eto sad pomalo šalju svoju djecu ovamo...

Što mislite o tome?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 21 Jan, 2009 16:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DA li znate za ono proucavanje od strane renomiranih psihologa o Dyznijevim crtanim filmovima, stripovima i njegovim likovima???

Sa psiholoske strane-koliko takav obrazac koji je on ponudio ugrozava normalene odnose i predstave u svetu oko nas...
Dyzni je bio homoseksualac i svi njegovi likovi su nastali nekako pod takvim odnosem i gledistem. Misli se na likove koje je on licno stvorio
(ne na ekranizaciju klasika-kao sto je npr. Snezana i 7 patuljaka...Tri praseta i sl.)

Psiholozi su zapazili da niko ama bas niko od njegovih likova nema normalnu i srecnu porodicu...

Paja patak zivi sam sa svojim sestricima(naravno ide s vremena na vreme kod Pate i ona kod njega...-zasto oni ne zive zajedno pitao je jednom moj sincic???)

Miki i Mini ne zive zajedno.

Stric Baja zivi sam.

Silja zivi sam.

Proka pronalazac zivi sam.

Vidite da ovako nije bas naivno kada se malo izvuce iz njegovog konteksta...
Mnogi psiholozi u Americi kazu da je do raspada normalnog porodicnog zivota tamo dosta doslo zato sto su svi(ama bas svi ) klinci u Americi rasli uz ove junake(i identifikovali se sa njima i situacijama u kojima su ih posmatrali ili citali...)---a slicna je situacija dugo, dugo bila i kod nas...
I onda se cudimo sto ljudi vise ne zive zajedno???
Kako kada im odmalena niko iz sveta medija nije dao sliku ili uzor koji na neki nacin treba slediti???
Zato bolje je deci ne davati nista da gledaju-nego ih pustiti da se zatruju svim tim glupostima...

Veliki pozzzz svima...
Ivana
Iskušenik

Pridružio: 12 Jan 2009

Poruka Poslao: 21 Jan, 2009 17:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"...pitao je jednom moj sincic???"

Preporucam da se ne vodite pretjerano za Amerikancima...nisu bas primjer svjetu...to onako kao student psihologije govorim i kao racionalna osoba prije svega...oni vole da krive crtane, filmove, muziku, vole da drze svoju naciju na odredjenom nivou panike i neznanja..

Rasli i smo mi uz sve i svasta, ucili po modelu jednako kako uce i danasnji klinci, pa smo dobro ispali Smile

Po meni je bitnije voditi racuna o tome sto si tada i sto ces ubuduce odgovoriti svom sinu...

Pozdrav svima!
 Nazad na vrh »
Tazika
Iskušenik

Pridružio: 07 Okt 2008

Poruka Poslao: 21 Jan, 2009 21:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Noćnavilo - gde to živi 6-ogodišnjak odvojen od medija i stripova???

...i kako to da baš ništa nije vidio a došao je do onih priča... htjela bih znati okvir njegovog života, zar je zaista odvojen od suvremenih sredstava informiranja? Kako?
Jer ja najčišćim smatram onaj period kad mi je sin progovorio, a još je bio odvojen od medija, jer sam mogla izvesti da odvojim klinca tako malog. Ali kad je navršio 3 godine upisala sam ga u vrtić zbog socijalizacije (ne ide skroz redovito, a i zadnju godinu prije škole sam odlučila da pauzira i uzeti ga sa sa sobom, naravno pazeći da se dovoljno druži sa biranim vršnjacima) - tada je već bio pod uplivom svega što i drugi gledaju/konzumiraju.
U tom čistom-od-medija i informacija sa strane periodu, on je pričao o Tati Zmiji i svemu ostalome, ali brzo su krenula "informacijska zagađenja" sa strane - hehehe, sad sam izmislila sjajan izraz: INFORMACIJSKO ZAGAĐENJE. Baš je tako!

...ali otkud 6-ogodišnjak izoliran od I.-Z.? (Inform.zagađenja)?! Ne, ipak nije Eskim u igluu, a već i iz iglua kao i iz šatora u pustinji vire antene i ekipa unutra američke i španjolske sapunice (vidjela sam na TV-u, dokumentarac) -dakle stvorena je zajednička mašta, jedinstveno maštarenje na nivou TRAČA, jer te sapunice su (pogledala sam ih nekoliko informativno) - grubi, ružni trač.

kako netko reče: amerikance, a i većinu nas, mediji pokušavaju držati u sferi panike i neznanja - baš tako. Samo ja nebih. Nedam ni djetetu. Volim, kud idem, (susjedi-dućan-autobus-familija-poznanici i nepoznanici) lupati u taj kolektivni balon od sapunice i razbijati ga. Pa neka me ogovaraju! Barem ogovaraju pravu živu mene a ne neki zajednički imaginarni nepostojeći lik, koji je osim toga smišljen da ih zbuni, da ih drži u panici i neznanju.

Disney: meni je Miki uvijek bio dosadan. Šilja ne, jer je imao svoj super kiki-riki!!!! Ali Paja... Paja mi se sviđao. Pamtim kako ide na izlete i bori se s opremom, a kako sam ja bila u izviđačima i poslije lunjala brdima s opremom, uvijek mi je bilo drago da je Paji gore nego meni (s opremom, životinjama, čuvarima parkova...). Ono što moj sin u Paji gleda to je odnos Paje sa Čip i Dejl, on uživa gledati kako mu te 2 vjeverice kradu kikirikije i ostalo, a on ih ne može uhvatiti ni spriječiti; to je malome tako smiješno!!!
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 22 Jan, 2009 02:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Silja nikada nije imao devojku i male su sanse da ce je ikada naci. Buldoge nikada nismo videli u drustvu devojaka. Prota Pronalazac je poput Tesle sve podredio nauci i svojim izumima. Moguce da jedina veza koja koliko toliko funkcionise je ona izmedju Belke i Horacija, ali su oni marginalni likovi. Jeste, Disnijevi likovi su slika realnosti u kojoj je ziveo njihov autor. Pored toga, to odslikava i najavu sunovrata paradigme po kojoj su se gradile i upravljale zapadne porodice. Sunovrat jedne paradigme, najavljuje pocetak nove paradigme i to uopste nije lose. Zapadna porodica ima mnogo manjkavosti. Izblokirana je sa svih mogucih strana. Bilo bi interesantno jednom da razgovaramo i o tome.
 Nazad na vrh »
matricaria
Tragalac

Pridružio: 13 Sep 2008

Poruka Poslao: 22 Jan, 2009 18:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo nečega u čemu moja ćera i ja uživamo:

http://www.onlineghibli.com/films.php

vidi trailer na

http://www.youtube.com/watch?v=9hbntEofuT0
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa Yahoo Messenger MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » TAROT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strana 7 od 7

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 200583 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 118389 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 149821 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1702530 08 Nov, 2010 01:48 am
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 98930 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1412976 08 Okt, 2009 02:46 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1635340 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)