Da li dobro i zlo OBJEKTIVNO postoje na ovom svetu?
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
easy
Majstor

Pridružio: 27 Jan 2008

Poruka Poslao: 23 Avg, 2008 13:49 pm    Naslov: Da li dobro i zlo OBJEKTIVNO postoje na ovom svetu?
Odgovoriti sa citatom

...

Da li dobro i zlo OBJEKTIVNO postoje na ovom svetu ?

.

Poslednji put izmenio easy dana 19 Jul, 2009 19:49 pm, izmenio ukupno 3 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
ENEMOON
Hodočasnik

Pridružio: 23 Jul 2008

Poruka Poslao: 23 Avg, 2008 14:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da li si zeleo ovim da kazes da dobro i zlo ne postoje ili da mi u stvari ne shvatamo realnu razliku izmedju dobra i zla,tj sami kreiramo neko svoje dobro i zlo???
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 23 Avg, 2008 14:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Meni ovo nije jasno,
ako ja osecam da postoji objektivno zlo (a osecam), da li to znaci da sam automatski zatocenik svoje individue?

I sada mi nije ni ovo jasno,
ukoliko bi osetio da postoji samo objektivno dobro, to bi onda znacilo da vise nisam zatocenik svoje individue?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Zoran iz Zemuna
Hodočasnik

Pridružio: 28 Jul 2008

Poruka Poslao: 23 Avg, 2008 18:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Easy, bolje da si pitao postoje li stvari same po sebi, ako ih čovek ne percipira. To isto se pitaju i kvantni fizičari u teoriji o superpozicijama. Kao što se i Piroćanac pitao da li se gasi sijalica u frižideru, kad zatvori vrata. Ko god nešto kaže po ovom pitanju biće u pravu. Dobro i zlo jesu posledice refleksije našeg uma na događaje tj. našeg ličnog tumačenja i procesuiranja energije. Kao takvi su čisto subjektivni. Potiču iz privida dualiteta, tj da sve ima dve strane. Sve nema dve stane, već je isto, ali na različitim krajevima skale - od ima do nema. Recimo temperatura - i toplo i hladno su temperatura, ali na različitim krajevima merne skale. Toplo je samo odsustvo hladnog. Mrak je samo odsustvo svetlosti. Zlo je samo odsustvo dobrog itd. Čega su onda deo dobro i zlo? Verovatno Božije promisli koje je recimo -neutralna, a mi je posmatramo dvojako i onda nam je potreban đavo da bi opravdali naše negativne refleksije. Ipak se nekad upitam: ako me strefilo neko zlo, da nije došlo iz neke svoje postojbine? Verovatno da nije. U svakom slučaju filozofijom bi mogli da dokažemo i nemoguće, ali jedno je sigurno - zlo i dobro postoje na ovom svetu i to u velikim količinama - ma kako mi to posmatrali. Naše je samo da damo svoj doprinos.
 Nazad na vrh »
Zoran iz Zemuna
Hodočasnik

Pridružio: 28 Jul 2008

Poruka Poslao: 23 Avg, 2008 19:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ima samo jedan problem gde se svi sapliću. OK je težiti ka jedinstvu, ka realnoj objektivnosti i sl. ali mi smo ipak ograničeni svojom ljudskom prirodom. Ono što čini našu subjektivnost, a to je ego, čini i naš identitet. Ovo dovodi do samo jedne OBJEKTIVNE istine, a ona će razočarati mnoge tragače. Bog se ne može spoznati dok smo u fizičkom telu, jer je ono mnogo niže vibracije. Bog i božanska ljubav su najviša moguća vibracija. Sav naš put na stazi se sastoji u podizanju frekvencije, a fizičko telo je granica. Za dalje - moramo ići gore Rolling Eyes (što sve mora da bude komplikovano?) Sad
PS postoje načini prevazilaženja identiteta, ali oni spadaju u zaista tajne nauke (sa razlogom). Pošto smo baveći se ovim uvek na ivici ludila, često si video upozorenje - "nije za osobe lečene od psihičkih obolenja". Meni se više dopada ono Heseovo - "samo za ludake".
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 24 Avg, 2008 00:16 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne slazem se sa vama.

OBJEKTIVNO ZLO POSTOJI!

Materijalni svet je odraz i dobrog i zlog sto se preplice po njemu

Onaj ko nije dovoljno cist, jednostavno ne moze frekvencijski uci u neke vise sfere.

OBJEKTIVNO ZLO POSTOJI i u ONOSTRANOM.

Ko je vidjao demone u onostranom, znace o cemu pricam.

Ne moze mi niko reci, da to nisu bila OBJEKTIVNA BICA u OBJEKTIVNOM SVETU.

Postoji LIMBO, kao najnizi astralni entitet, i to vam je nesto kao najvisi sloj pakla, njime gospodare DEMONI koji vole da se mesaju i u MATERIJALNE stvari ljudskih bica.

KLIPOTH je IZOKRENUTO DRVO ZIVOTA.

Ne zavaravajte se,
ZLO postoji, DJAVO je izopaceni BOG.

Pakao je izopaceni Raj.

Ako mislite da zlo ne postoji, moze da vam se dogodi, ne daj BOZE, da zavrsite u Paklu, sve misleci da ste u Raju. Zato vas koji mislite da zlo ne postoji, molim da se probudite po tom pitanju.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 24 Avg, 2008 08:08 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="easy"]
talerman ::

To što ti ne dozvoljavaš ni mogućnost da ti neko predoči da to što si ti video možda nisu bila objektivna bića u objektivnom svetu, nego subjektivna bića u tvojoj subjektivnoj glavi, to govori o tome na kom si zapravo stepenu shvatanja o tome šta je to zapravo subjektivno a šta objektivno.

Svet je prepun ljudi koji svoje subjektivne vizije pokušavaju drugima da nametnu kao objektivne, drugi u to nekritički poveruju i tako se radja kolektivna psihoza.

Da li misliš da si, sa tim svojim strahom od Pakla, ti dovoljno čist za ulazak u te više sfere?

Šta misliš, da li ćeš ti završiti u Raju dok god imaš strah, od bilo čega, makar i od Pakla?

Da li misliš da u Raju postoji strah?

Ja potpuno dozvoljavam mogucnost da sam vidjao i subjektivna demonska bica u subjektivnoj glavi,
ali isto tako dozvoljavam sebi i tu mogucnost da sam vidjao i objektivna demonska bica u objektivnom demonskom svetu.

Ja se uopste ne plasim pakla. Odakle ti ideja da me je strah?

Naprotiv,
moje samopouzdanje u moju nadmoc u odnosu na objektivne demone je veliko zato sto sam se dosta suocavao sa njima u objektivnom niskofrekventnom astralnom svetu gde oni objektivno postoje i odakle objektivno izlaze i na objektivnu povrsinu Zemlje.

Ne mozemo tek tako odbaciti postojanje objektivnog Dobra i objektivnog Zla,
pa nismo mi valjda pametniji od Starih Persijanaca koji su imali u to jasan uvid?
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 24 Avg, 2008 08:58 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zameras meni na uopstavanju i na tome da se projektujem,
a onda sam kazes "Ne možemo se mi plašiti za nekog drugog ako sami nemamo taj strah".

????????

Odakle ti ta ideja da je to bas tako i da to vazi za sve ljude na ovom svetu???

Drasticna je razlika izmedju demona i andjela, prijatelju moj.

I to nije subjektivna, vec objektivna razlika.

Uzeo sam stare Persijance kao primer,
a o postojanju OBJEKTIVNOG Dobra i Zla imas i u svim svetim knjigama,

Poricanje te razlike vodi u stranputicu ne samo coveka kao pojednca vec i ceo ljudski rod.

Poricanje objektivne razlike izmedju dobra i zla jednostavno nije u skladu sa Zakonima Kosmosa.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 24 Avg, 2008 12:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Postoji samo jedan DUH,
ali istovremeno postoji i njegova SENKA.

Uzmimo nasu senku.
Kako mi znamo da u nasoj senci nije preostao delic nase svesti?

Kako li je toj senci kada se probudi?

Kako ona moze doci do njenog viseg Ja, to jest do nas?

Jako tesko.

Isto tako, postoji i to vise Ja u odnosu na nas, u cijoj smo mi sada senci.

Sto se vise spustamo prema dnu,
to je duh tezi.

Bez obzira sto je jedan,
gore je prozracniji, dole je tezi, a mi se nalazimo vise prema dnu nego li prema vrhu.
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 24 Avg, 2008 12:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Odgovor je jednostavan:
Dok živiš u svijetu dualiteta - zlo i dobro postoje,
kad iz njega izađeš - više ne postoje. Posmatrač se do te mjere stopi s Istinom da iz nje može samo crpiti ispravne informacije o osobi, mjestu, događaju ili pojavi, ali ih nakon toga ne stavlja u boxove na kojima piše: "dobro" i "zlo". Tada su sve stvari - samo takve kakve jesu i više NIŠTA nije ni dobro ni zlo, već takvo kakvo jest...nema etiketiranja niti podjele, sve je jedno i SVE JE UREDU...i SVE JE DOBRO...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 24 Avg, 2008 13:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

jasna ::
Odgovor je jednostavan:
Dok živiš u svijetu dualiteta - zlo i dobro postoje,
kad iz njega izađeš - više ne postoje. Posmatrač se do te mjere stopi s Istinom da iz nje može samo crpiti ispravne informacije o osobi, mjestu, događaju ili pojavi, ali ih nakon toga ne stavlja u boxove na kojima piše: "dobro" i "zlo". Tada su sve stvari - samo takve kakve jesu i više NIŠTA nije ni dobro ni zlo, već takvo kakvo jest...nema etiketiranja niti podjele, sve je jedno i SVE JE UREDU...i SVE JE DOBRO...

Ja sam pobornik zustrije diskusije kada za to ima potrebe.
Mene Easy nije ubedio u tvrdnju da Objektivno zlo ne postoji.
Jasna je ovo lepo rekla,
i to jeste istina,
samo sto se ta istina mora isterati do kraja.

Ja hocu da znam, na primer, dokle taj dualitet seze u vise sfere i sta taj dualitet podrazumeva!

Gde dolazimo do onoga gde ne postoji ni dobro ni zlo, vec postoji samo jedno - a to je istina?
Prema kabali, to je u sefiri Keter.

Ako postoje neki vidovi dualnosti do te najvise sfere,
da li to znaci da se neki oblici zla protezu cak do tamo?

Evo, ja za sada samo intuitivno osecam, da u visim sferama od ove nase, nema zla, ali da ima mnogih drugih oblika dualnosti.

Demonsko carstvo prestaje sa Zemljom i njenim onostranim ekvivalentom Limbom.

Demoni nemaju mogucnost da predju u vise sfere od ove nase.

Nemaju tu snagu, taj energetski potencijal, da poguraju dalje od Zemlje.

Ali, to ne znaci da u visokim sferama nema nevolja.

Na primer, u svim visokim sferama se umire kao i u ovoj nasoj.
Samo sto se smrt tamo ne povezuje sa zlim kao sto je kod nas cest slucaj.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 24 Avg, 2008 14:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

easy ::
talerman ::

Gde dolazimo do onoga gde ne postoji ni dobro ni zlo, vec postoji samo jedno - a to je istina?

''Ne morash da tragash daleko odavde:
Najvisha nebesa shta mogu pomoci?
Ovde,bash u tom sastojku,
U tvome telu,naci cesh pochetak i kraj.''

ovo su, kažu, Budine reči.

p.s.

Tema je i na ovom forumu:

http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=231881

Taj pristup mi se svidja.
To je i poenta svega.
Bez obzira na sve subjektivne i objektivne okolnosti, ja hocu samo jedno - istinu i to odmah jos dok sam ziv.
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 24 Avg, 2008 16:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Talerman, jesi li siguran da demonska bića ne postoje u slojevima iznad Zemljinog? Hm....pitam se...
Naime, uvijek se sjetim Srimad Bhagavatama koje sam pre nekih 10-15 i više godina obilato čitala..i sjetim se onog glavnog demona koji je toliko razvio duhovne prakse i bio toliko "vrijedan" u radu na sebi i postizanju savršenstva u duhovnim tehnikama da je postao opasnost i za same "bogove". E, zaboravih mu ime...ali onda je došao Narasimha Dev i "sredio ga", no kako je to uradio također je bilo zanimljivo, ali da ne duljim priču... Ovo sam spomenula samo zato što sam shvatila da i bića koja su "na drugoj strani" mogu razviti izuzetno visoke duhovne nivoe ali se ona vjerovatno ne kreću istom uzlaznom linijom kao i bića koja se razvijaju pod "patronatom Svjetlosti", već te linije rađe idu paralelno jedna uz drugu.

Negdje imam stari tekst o 12 dimenzija pa ako ga iskopam i nađem link na netu, pošaljem ti ga Talermane...Možda tu leži objašnjenje tvog pitanja o tome do kog nivoa i dimenzije sežu "zla" bića...

Pozdravčić
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 24 Avg, 2008 16:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

jasna ::
Talerman, jesi li siguran da demonska bića ne postoje u slojevima iznad Zemljinog? Hm....pitam se...
Naime, uvijek se sjetim Srimad Bhagavatama koje sam pre nekih 10-15 i više godina obilato čitala..i sjetim se onog glavnog demona koji je toliko razvio duhovne prakse i bio toliko "vrijedan" u radu na sebi i postizanju savršenstva u duhovnim tehnikama da je postao opasnost i za same "bogove". E, zaboravih mu ime...ali onda je došao Narasimha Dev i "sredio ga", no kako je to uradio također je bilo zanimljivo, ali da ne duljim priču... Ovo sam spomenula samo zato što sam shvatila da i bića koja su "na drugoj strani" mogu razviti izuzetno visoke duhovne nivoe ali se ona vjerovatno ne kreću istom uzlaznom linijom kao i bića koja se razvijaju pod "patronatom Svjetlosti", već te linije rađe idu paralelno jedna uz drugu.

Negdje imam stari tekst o 12 dimenzija pa ako ga iskopam i nađem link na netu, pošaljem ti ga Talermane...Možda tu leži objašnjenje tvog pitanja o tome do kog nivoa i dimenzije sežu "zla" bića...

Pozdravčić

Hvala ti Jasna,

Znas kada znas da su ti se otvorile oci?

Kada posle dobijenog podatka, sebi postavis po tom osnovu 100 dodatnih pitanja. Exclamation

To sto si sada rekla, za mene je revolucionarno.
Exclamation Exclamation
Odmah mi padaju na pamet 100 novih pitanja.

Question

Malo je za tebe reci da si genije.
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 24 Avg, 2008 20:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nisam ja nikakav genije, nego nas oboje samo postupamo po impulsu iznutra i komuniciramo baš na ovakav način, kako bismo probudili međusobno jedno u drugom, ono znanje koje već postoji u nama. Hvala i tebi na onom što ja učim od tebe...

Pusa.

P.S. I, DA, vrlo dobro znam za taj osjećaj: jedan odgovor a sto novih pitanja! Sretno u traganju i razotrkivanju novih pitanja i novih odgovora.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Strana 1 od 20

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka ZLO I DOBRO - iluzija ili stvarnost ? 81 TATA SINANA 29020 22 Avg, 2011 21:36 pm
valen Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VICEVI (+18) 832 adminfob 195863 12 Avg, 2011 08:16 am
energeticar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 250312 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TEST : DA LI STE INDIGO OSOBA 55 Vesna 40594 21 Dec, 2010 04:52 am
talerman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISPOVEDAONICA - UĐITE I NAPIŠITE ŠTA STE DOBRO URADILI 90 Olivera Stevanovic 28855 25 Jan, 2010 17:13 pm
Olivera Stevanovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 5698 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li je neko čuo za fakultet homeopatije u NS 11 zvezdica 10575 26 Nov, 2009 23:59 pm
uspensky Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)