ANTROPOZOFSKA MEDICINA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ALTERNATIVNE METODE, NARODNA MEDICINA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
segrt
Hodočasnik

Pridružio: 26 Jun 2008

Poruka Poslao: 07 Sep, 2008 19:08 pm    Naslov: ANTROPOZOFSKA MEDICINA
Odgovoriti sa citatom

ANTROPOZOFSKA MEDICINA
piše: Ratimir Šimetin, dr.med.

Dr. Rudolf Steiner, enciklopedist, filozof i istraživač, osnivač antropozofije, Waldorfske pedagogoje i biodinamičke poljoprivrede, zajedno s liječnicima osnovao je antropozofsku medicinu. To nije alternativna medicina već nadopuna i proširenje suvremene medicine. Ne promatra čovjeka kao zbir stanica i bolest kao patologiju organa, već zdravlje promatra kao ravnotežu razgrađujućih duhovno-duševnih snaga i izgrađujućih tjelesno-životnih.
Za svaki poremećaj u organizmu postoje supstance i procesi u prirodi koji to mogu popraviti. Lijekovi se koriste u koncentriranom obliku kao npr. citrus (limun) i cydonia (dunja) u obliku potkožnih injekcija protiv alergija ili list vinove loze i šumske jagode u tabletama kao uzor organizmu za ispravno funkcioniranje jetre. Isto su vrlo korisne injekcije od imele na koju je Steiner ukazao kao na izvrsnu pomoć u borbi protiv raka.
U SKLADU SA SUVREMENOM MEDICINOM
To je danas znanstveno dokazano da posebni pripravci imele imaju selektivno citostatsko djelovanje na tumore, a da pri tome ne oštećuju zdrave stanice već djeluju imunomodulirajuće. Te injekcije se koriste uz sve suvremene metode borbe protiv raka i nisu u koliziji s nijednom drugom terapijom, a u njemačkim, švicarskim i austrijskim klinikama i ambulantama se pokazalo da statistički značajno produljuju život i popravljaju kvalitetu života. Zatim se koriste razni organski ekstrakti životinja u homeopatiziranom (na poseban način razrjeđenom) obliku. Ovisno o razrjeđenju djeluju regenerativno ili protuupalno na dotični organ.
Nakon infarkta srca daju se potkožne injekcije organskog ekstrakta srca s homeopatskim zlatom i arnikom. To ubrzava oporavak i smanjuje smetnje. Uz to se kombinira homeopatski cactus s magnezijevim fosfatom kod angine pectoris. Još se uz to koristi i glog u koncentriranom obliku i uz klasične lijekove pacijenti se osjećaju bolje.
V L A S T I T O I S K U S T V O
Kao student medicine susreo sam se s dr. Klarom Župić i zatražio pomoć zbog priraslica u području donjeg djela kralježnice gdje sam operirao herniju diska. Službena medicina mi je preporučila ponovnu operaciju, a ja sam pokušao s homeopatskim injekcijama koje su sadržavale ekstrakte diskusa, bambusa, preslice, mravlje kiseline i srebra. Nakon polugudišnje terapije moje smetnje s iritacijom živca su prestale. Za razne kožne smetnje koristio sam kreme i kozmetiku tvrtke Weleda, koja proizvodi vrhunske prirodne pripravke i koža se izvrsno popravila.
Kad sam diplomirao na medicinskom fakultetu otišao sam u Švicarsku na tromjesečni seminar antropozofske medicine i (pokraj Basela) učio na klinici za rak te upoznao tvornicu Weleda gdje farmaceuti po Steinerovim uputama stvaraju izvrsne, potpuno prirodne preparate. U 25 godina rada uspio sam puno pomoći ljudima s homeopatskim injekcijama.

Kod artroza pomažu ekstrakti hrskavice, kositar, bryoniu, mandragoru, preslicu i razne druge pripravke, ovisno o simptomima i konstituciji pacijenta, što često dovodi do brzog poboljšanja. Injekcije uz kralježnicu smanjuju geloze i popravljaju diskopatije. Organski ekstrakti centra za ravnotežu uz arniku, betulu (brezu) i plumbum melitum (kombinacija olova i meda u tako visokom razrjeđenju da nema apsolutno nikakve toksičnosti) pomažu za cirkulaciju u glavi, protiv vrtoglavica i skleroze krvnih žila. Postoje specifični lijekovi za vensku i arterijsku cirkulaciju. Pripravci bakra, robinije, cikorije, anagallisa, kamilice i nux vomice izvrsno liječe razne želučane tegobe. Kod raznih upalnih stanja ova prirodna medicina nudi veliku pomoć.
Osim echinacee koristi se homeopatski pripravljena pčela, beladona, visoko razrjeđeno srebro, kremen, ovisno o mjestu i vrsti upale. Pomaže i kod akutnih i kroničnih stanja. Upale mokraćnih puteva liječi berberis i cantharis. Ako je jaka bakterijska upala treba koristiti i antibiotik, ali uz prirodno liječenje brži je oporavak i sprječavaju se recidivi.
Kod svih organskih bolesti važno je i duševno stanje pa je dobro pronaći konstitucijski homeopatski lijek koji će harmonizirati odnos između duševnog i tjelesnog. Pri tom je važno da ovi lijekovi ne rade umjesto nas, nego u suradnji s nama, tj. aktiviraju naše snage samoizlječenja.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ALTERNATIVNE METODE, NARODNA MEDICINA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka MOLITVA ... 91 Vakan Tanka 40291 26 Apr, 2011 01:33 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 48346 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 41069 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30400 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 16911 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35445 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25696 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)