ELOHIM
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » KNJIGE NA SAJTU I VAŠI KOMENTARI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
jimiboy
Tragalac

Pridružio: 12 Avg 2008

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 20:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

San4love.... Totepitam hehe, ma slusaj, vec samo napisao i u onom postu o Raelijancima, sve ima svoje. Nista nije za odbaciti i treba dobro prouciti sta ti nosi TO novo. Ja sam hriscan i sljedbenik milostivoga i predobrostivoga Gospoda, jednostavan i umjeren covijek, tragatelj za istinom, al ja sam onaj koji ne zivi na lovorikama i ne trazi lazni sjaj, ja sam kap u oceanu al sam jednako vrijedan kao i one pticice koje Bog hrani Razz peace with you
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
san4love
Na duhovnom putu

Pridružio: 11 Apr 2009

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 20:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Cao,

Ne razumem zasto si napisao da ne spavas na lovorikama i ne trazis lazni sjaj,sta ti to znaci?
Pozdrav
jimiboy
Tragalac

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 21:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ono kako ti kažeš da si pronašla mir u Raelijanskom pokretu, ja to imam u Isusu Hristosu a lažni sjaj se širi posvuda kao omamljujući dim. Svijet tone u ništavilo tražeći sebi ono što je ljudima koji duhovno putuju nepotrebno. Oni koji su u zavadi sa samim sobom ionako ne vide svrhu svog života, no oni koji se muktrpno bore da pobijede negativca u sebi, njima se otvaraju nova vrata, svijet bez slave i ispraznosti, kojemu inače teže mnogi lakomisleći. Vidiš kako je ovo jednostavno a čini mi se kao da si se uplašila da sam te pomenuo u tom kontekstu no nisam Very Happy bez brige.

Nego inače da ti odgovorim malo o ovoj knjizi a već kad si me priupitala o tome. Moram ti reći da nije loše pročitati i tu knjigu, sve ima neki rezime nečega i ako je čovijek oslobođen od predrasuda sigurno da može pronaći svojoj duši valjane razloge bivstva ove teme. Nisam dovoljno stručan za Raelizam, usprkos tome da sam pročitavši tu njigu osjetio neke drugačije elemente pogleda na svijet. Možda i nisam predaleko od shvaćanja šta ta knjiha želi prikazati ljudskom rodu, no ipak ću biti malo oprezan i ostaviću vremenu da izreče svoj sud na ovoj temi.
Družio sam se sa raznim profilima ljudi. Mnogi su me uvjeravali da prihvatim njihov doseg i upućenost određenom shvaćanju, a doživio sam da vidim kako su oni psihološki skroz pali u depresivno stanje. Čitajući biblijske tekstove, mogu se pronaći dosta toga korisnoga, u Elohimima se (knjiga) nadovezuju na to.

No sad tebe ja pitam ovo: "Šta ako je to neka druga vrsta bića (sila) koja se tako predstavila u nadi da zavara rod ljudski, po ko zna koji puta od nastanka Edena pa do pojave prvih kultura, 2000 godina od odlaska našeg Spasitelja i Dobročinitelja.
Upravo je Hristos Gospod ukazao da će se javljati "raznorazni" proroci!! da me ne bi krivo shvatila kroz ovu priču, ako se osjećaš sretno u Rael pokretu onda nastavi svojim putem bez obzira na moju priču. Ja sam samo zrnce pjeska koje je ugledalo sunce a ono je tako blještavo da ću prije ostati bez vida nego pogledat u srž dubine sunčeve jezgre. Laughing U Božijoj milosti idi i drži se pozitivnosti,
Jimiboy
.
 Nazad na vrh »
san4love
Na duhovnom putu

Pridružio: 11 Apr 2009

Poruka Poslao: 14 Apr, 2009 09:04 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Lep pozdrav,

Cilj pokreta nije ni u kom slucaju da uverava nego da i formise...
Smatram da sam to pokazala i svojim primerom ovde...

Naravno da se nisam uplasila niti sam se nasla u onim lavorikama,zelela sam samo da mi objasnis ono sto mi nije bilo jasno,zasto bih se uvredila...Smile

Postavio si mi jedno pitanje:
Trudim se uvek da budem kratka,jdnostavna i jasna u mojim odgovorima...

Sve vrste koje naseljavaju svemir(jer nismo samo mi i Elohimi ti koji postoje u ovom beskonacnom prostoru),Su MIROLJUBIVE...

Zasto ovo tvrdim?

Vrlo jednostavno.Postoji zakon koji govori da vrste(u koju spada i nasa)ne mogu putovati izvan svog sucevog sistema jer su NASILNE a nasilje je znak privitivizma...
Za to imamo i naucni dokaz,jos uvek nijedna drzava,ma koliko mocna bila kao sto su to Amerika,Rusija,Kina...nisu otisle izvan suncevog sistema...

Vrste kao sto smo mi ili se uzdige na visi nivo ili se samounisti nazalost...

Vrste koje su na visim nivoima ne razmisljaju primitivno i nasilno,naprotiv zive u harmoniji,stvaraju,kreiraju,vole se i istrazuju...

Zar bi takva jedna vrsta razmisljala da "manipulie nama"?kao da nemaju pametnija posla Smile

Iznad svega Elohimi...bilo bi to zaista smesno...

Eto,toliko od mene
Lep dan ti zelim...
jimiboy
Tragalac

Poruka Poslao: 14 Apr, 2009 10:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

@san4love

Citat:
Sve vrste koje naseljavaju svemir(jer nismo samo mi i Elohimi ti koji postoje u ovom beskonacnom prostoru),Su MIROLJUBIVE...

Nisu !!! (Reptiska populacija, Sonde sluge, i neke druge da ne nabrajam u nedogled)

Citat:
Vrlo jednostavno.Postoji zakon koji govori da vrste(u koju spada i nasa)ne mogu putovati izvan svog sucevog sistema jer su NASILNE a nasilje je znak privitivizma...Za to imamo i naucni dokaz,jos uvek nijedna drzava,ma koliko mocna bila kao sto su to Amerika,Rusija,Kina...nisu otisle izvan suncevog sistema...

Mi smo jos nerazvijeni Duhom a materijalno nije problem! Materijalno treba ujednačiti i spustiti se na duhovnu elementarnu dijagnostiku, povezati oboje. Bez stanja duha nema razvoja svijesti, materijalizacija je samo CLONE a to nije niti dobro niti poželjno da se tako globalizuje ova tema.

Citat:
Zar bi takva jedna vrsta razmisljala da "manipulie nama"?kao da nemaju pametnija posla :-)Iznad svega Elohimi...bilo bi to zaista smesno....

San4love...nije u tome kvaka. Svako se može prikazati onako kako nama paše no što se tiče naših stvarnih rodtelja, ja mogu samo da im kažem veliko hvala i mogu da ih volim i poštujem svim srcem. Olake priče mogu djelovati pogubno na dušu, no kako neki misle da duša ne postoji...tada neznam što da kažem, svako ti dobro draga San4love
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » KNJIGE NA SAJTU I VAŠI KOMENTARI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3
Strana 3 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 250479 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koliko imate godina i šta želite reći o sebi? 34 Zockey 21363 09 Jun, 2010 07:38 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŠTA VIDITE U DRUGIM LJUDIMA ? 84 kamilica 24657 28 Maj, 2010 17:32 pm
BelaGalaktickaDamo Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 16924 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Šetnjom protiv nasilja 46 Vakan Tanka 19302 01 Okt, 2009 22:27 pm
Petar iz Podgorice Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NERA dijeta- Čišćenje organizma sirupom javora 16 mokosh 29972 07 Sep, 2009 19:08 pm
Vijaya Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc u prevodjenju....molitva oktahidron.... 2 Vakan Tanka 3469 16 Jun, 2009 23:38 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)