KARTE STVARAOCA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Analeta
Duhovni učitelj

Pridružio: 21 Okt 2008

Poruka Poslao: 07 Mar, 2009 13:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

38. STVORI U SVOJOJ MAŠTI SVOJ NAJVEĆI SAN. HOĆEŠ LI DOZVOLITI DA SE OSTVARI?

Božanska imaginacija je tvoje igralište za stvaranje. To je mesto gde se igraš sa mogućnostima i izborima koje ostvaruješ u svojoj realnosti. To je mesto gde ti kao Stvaralac možeš istinski stvarati. Zašto ograničavaš svoju imaginaciju? Zašto ne sanjaš svoj najveći, najneobuzdaniji i najradosniji san, a onda mu udahneš život?

Imaginacija nije isto što i vizualizacija. Kada vizualizuješ, to je mentalni proces i nešto na čemu treba da radiš. Ali u imaginaciji ti DAJEŠ SEBI ISKUSTVO onoga što zamišljaš, dopuštajući da se to kreće u tebi kao sanjarenje. U svojoj imaginaciji si siguran, slobodan - i to će tako biti, ako dozvoliš da bude.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Analeta
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 07 Mar, 2009 14:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

39. TO JE PRAVO, AKO DOZVOLIŠ DA BUDE.

Kad god se pitaš da li je nešto pravo, ti već imaš odgovor. Da li želiš da to bude pravo? Da li biraš da to bude pravo?

Kada imaš osećaj nečega…kada osećaš da te tvoja intuicija blago vuče, kada čuješ šapat svojih andjela, kada osećaš dodir Duha..možda se pitaš da li je to pravo ili “samo tvoja mašta”. Da li si stvarno sposoban da osetiš svoje andjele? Da li bi stvarno mogao živeti svoj omiljeni san? Da li si stvarno dovoljno mudar da ZNAŠ koji je najbolji izbor za tebe?

Pravo pitanje je: Hoćeš li DOPUSTITI da to bude pravo? Kada u sebe imaš dovoljno poverenja da dopustiš da ono što osetiš i maštaš bude pravo, to POSTAJE pravo - zato što si to izabrao i dao mu život. Ti JESI Stvaralac.
 Nazad na vrh »
Analeta
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 07 Mar, 2009 14:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

40. SLEDI SVOJU RADOST. ONA JE TVOJE SAVRŠENO VODJSTVO.

Šta je radost? Ona je više od sreće, dublja od smeha, snažnija od emocije. Možeš osetiti reku radosti koja teče duboko u tvojoj Duši čak i ako tvoje ljudsko ja plače u žalosti, viče u ljutnji ili jeca u bolu.

RADOST JE ONO ŠTO OSEĆAŠ KADA TVOJA ENERGIJA SLOBODNO TEČE. Radost te ispunjava kada se ne opireš Životu.

Kada prigrliš SVE što ti Život donosi; kada primiš SVAKO iskustvo kao dragocen dar; kada prestaneš da odbijaš BILO ŠTA što osećaš; onda otelotvoruješ svoju božansku esenciju Stvaraoca.

U svakom momentu, zastani, diši i SLUŠAJ svakim delom svog bića nežnu vuču Radosti. Dopusti svojoj energiji da teče kako god tekla u svakom momentu. I, jednako sigurno kao što reka teče ka okeanu, tvoja Radost će te voditi putem magičnog i sinhronizovanog Života.
 Nazad na vrh »
Analeta
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 07 Mar, 2009 14:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

41. TI SI KUĆI KADA SI U RADOSTI

Radost je energija Doma, pripadanja, toka i ljubavi. Bez obzira kakve spoljašnje okolnosti mogu biti, vrati se svom Sopstvu, izaberi svoju SOPSTVENU Radost, i oseti kako se tvoje srce vraća domu da se odmori.

Ako tražiš Dom, prigrli svoj život TAKAV KAKAV JESTE. Zapamti da ne moraš da mrziš nešto da bi to mogao da promeniš. Izaberi da vidiš božansko savršenstvo tačno tamo gde jesi, tačno takvog kakav jesi. Diši, dozvoli svojoj radosti da teče, dodji domu Sebi, i onda stvori život svojih snova.
 Nazad na vrh »
Analeta
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 07 Mar, 2009 14:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

42. TVOJA DUŠA, TVOJI ANDJELI, BOG I UNIVERZUM IMAJU SAMO JEDAN ODGOVOR NA SVE ŠTO IZABEREŠ: I TAKO JESTE.

Kakve reči govoriš o sebi? Da li su to reči ohrabrenja ili osude? Prihvatanja ili odbacivanja? Nade ili očajanja? Tvoje reči dolaze direktno iz tvojih sistema verovanja, a tvoji sistemi verovanja stvaraju tvoju realnost. Sve što jeste služi TEBI, podržavajući svaki izbor koji napraviš. Bilo da kažeš to će biti teško ili lako, bilo da izabereš poverenje u sebe ili sumnju u sebe, bilo da veruješ da si bogat ili siromašan, Univerzum podržava tvoj izbor.

Slušaj svoje reči, i čućeš šta biraš.
 Nazad na vrh »
Analeta
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 07 Mar, 2009 21:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

43. UVEK SI SLOBODAN DA IZABEREŠ PONOVO

Uvek je postojala duboka neistina u masovnoj svesti koja kaže “Bolje uradi kako treba zato što ti ova šansa možda nikada neće ponovo doći i moraćeš da živiš sa svojim izborom zauvek.” Ali istina je da bez obzira koji izbor napraviš, UVEK možeš izabrati ponovo.

Danas možeš izabrati jednu stvar, sutra te tvoje srce može voditi u novom pravcu. Nije važno! Ko kaže da uvek moraš da ideš istim putem? Ko kaže da ne možeš da promeniš svoj um? Ko kaže da moraš da živiš sa svojim izborom ako ti on više ne služi? Pogledaj leptira, on nikada ne sledi pravu liniju.

Sledi svoje srce u OVOM momentu, učini isto sutra, i znaj da si uvek na SVOM savršenom putu.
 Nazad na vrh »
Analeta
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 07 Mar, 2009 22:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

44. NIKADA NISI SAM

Postoji bezbroj andjela koji te okružuju baš ovog momenta, stoje uz tebe sa ljubavlju, sa podrškom, sa poštovanjem i saosećanjem. Oni su tvoj Andjeoski Tim, odani tebi u uvek spremni da pokrenu energiju u tvoju korist.

Takodje postoje i Arhandjeli, Uzašli Majstori i Bića mnogih boja i dimenzija čija je najveća radost da Te podrže u tvom procesu budjenja.

Diši duboko, otvori svoje srce, i dopusti sebi da osetiš energije koje te okružuju u ovom momentu. Ti si neuporedivo voljen i beskrajno poštovan zbog života koji živiš. Ti popločavaš put, otvaraš put svesnosti i stvaraš mogućnost budjenja za sve andjele i ljudska bića koji dolaze.

Voljen si. Poštovan si. Ti NIKADA nisi sam.
 Nazad na vrh »
Analeta
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 07 Mar, 2009 22:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nazad na vrh »
Analeta
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 07 Mar, 2009 22:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nazad na vrh »
Analeta
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 07 Mar, 2009 22:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.youaregodalso.com/channels/the-easy-way

KUTHUMI

KUTHUMI

Napomena: U „tišini“ pre nego što je kanalisanje započelo, nekoliko ljudi u maloj grupi je prasnulo u prigušen kikot kako su energije nailazile. Tokom večeri atmosfera je bila neobjašnjivo luckasta.

(Kikotanje u pozadini)

Pozdravljam vas i Namaste, dragi moji. Da, energije Kuthumija se zaista pridružuju ovom srećnom skupu. (još više kikota)

Kakvo je uživanje spojiti energije sa vama, sedeti ovde i disati sa vama i smejati se sa vama.
Vi znate da je smeh najbolji način za pokretanje energije (smeh) i ovde imamo nekoliko predivnih pokretača energije. (još više smeha).

Ah da, zaista postoji težak način (ovo se odnosi na nekoliko prisutnih koji su imali traumatičan dan). A zatim postoji i....MOJ način! (još smeha)

Možete izabrati da napravite kombinaciju, možete imati teške dane i lake dane. Možete biti razneti u komadiće (smeh) ili možete da odjedrite. To je vaš izbor. Samo zato što vam neki entitet dodje i kaže da ćete imati težak period, to ne mora da bude tako. Koristite svoju sopstvenu razboritost. Šta rezonira sa VAMA?

O, svako od vas prolazi kroz neke neverovatne preokrete. Svako od vas je, na svoj sopstveni način, u nekoj fazi procesa razvezivanja. To se uopšte ne dogadja odjednom, jer bi to bio težak način! Vi to sebi dajete u stupnjevima, u postepenom razvezivanju, ali svako od vas je napravio izbor da se poveže sa sobom.

To je kao da ste se držali za stvari izvan sebe, energije izvan sebe... bilo da je to masovna svest; bilo da su to andjeoski entiteti; bilo da su to neki sistemi verovanja, izvesne ideologije; čak i ruke samog Boga. Vi ste navikli da se držite za nešto izvan sebe da biste održali svoju ravnotežu. Kada biste to odjednom otpustili, bilo bi lako da izgubite svoju ravnotežu.

Ali kada je to postepen proces puštanja...vraćanja vaših energija nazad sebi i držanja za svoj sopstveni centar...o vi pronalazite ravnotežu na potpuno novi način.

Pitanje je, za svakoga od vas: Kako ćete izabrati da prođete kroz ovaj proces?

Koliko ćete se čvrsto držati za bilo koji od vaših sistema verovanja? BILO KOJI od njih.

Koliko ste voljni da otpustite ili da preispitate SVE u šta verujete?
Sve što verujete o sebi, o svakoj drugoj osobi...mi ne govorimo da sumnjate u svoje opažanje, ali vidite, ljudska bića imaju tendenciju da opaze nešto, a onda grade sisteme verovanja bazirane na ovom opažanju. A onda je svako sledeće opažanje obojeno ovim sistemom verovanja.

Možete li dopustiti da svaki momenat u vašem životu bude svež i nov? Da vidite iza opažanja vaših sistema verovanja o sebi, o drugima, o zemlji, o svemu? Svemu?

Samo zato što nešto izgleda drugačije sada, ne znači da ste to pogrešno opazili juče. To samo znači da je to drugačije! Imajte poverenja u svoja opažanja, ali ne gradite na njima svoje sisteme verovanja, jer je to način da se držite za nešto izvan vašeg centra, za nešto drugo nego što je vaš centar.

Sistem verovanja je vrsta energetske strukture koju gradite oko sebe. Na neki način, to je kao da postavljate strukturu oko vaše energije. Nešto za šta da se držite, da vam pomogne da oblikujete svoje iskustvo, da vam pomogne da oblikujete kako sebe predstavljate svetu. To je kao vrsta kalupa.

Oni sada mogu da vam služe, mogu da vam pomognu da završite nešto, da vam pomognu da završite svoj dan. Imate sisteme verovanja mnogih različitih vrsta... različitog intenziteta, različite dubine, različite snage.. mnoge različite vrste sistema verovanja. Ali svaki od njih je neka vrsta strukture koju ste vi postavili. One su onda tu, oko vas, kao školjka oko vas. Kao naočare koje nosite, kroz koje opažate svoj svet.

Možete li dati sebi dozvolu da otpustite ili preispitate svaki sistem verovanja?

Vi čujete reči „sistem verovanja“ i mislite, mmm... „Hrišćanstvo“. To je veliki sistem verovanja. „Masovna svest“. Postoje mnogi sistemi verovanja u njoj. „Politički program rada“. Ali sistemi verovanja isto tako mogu biti veoma mali i veoma lični. Vi možete imati sistem verovanja kao što je „Bio sam tako nespretno dete. Ja sam nespretna osoba“. A onda filtrirate svoje iskustvo kroz taj sistem verovanja, radije nego da dopustite da sebe iznova opažate u svakom momentu.

Da li vam taj sistem verovanja služi? Vi imate ova zapažanja o sebi, a onda na tome gradite sistem verovanja.

Sistem verovanja postaje samo-održavajući. Kada stvarate sistem verovanja, čak i kada je on baziran na onome što izgleda da je u ovom momentu realnost, to postaje sistem verovanja i onda on radi da sebe održi.
Na primer, vaš sistem verovanja da ste nespretni: Vi OPAŽATE kada ste nespretni, ali ne opažate sve one momente kada niste! Vi podržavate i ojačavate taj sistem verovanja.

Svako od vas ima mnoge sisteme verovanja o sebi. Svi vi imate mnoge sisteme verovanja o drugim ljudskim bićima; pojedincima, grupama, čovečanstvu. Možete li primetiti svaki sistem verovanja – kako nailazi. Ne treba da kopate. Oni su tu, konstantno. U svakom momentu, zapitajte sebe: „Koji sistem verovanja boji moje iskustvo u ovom momentu? Da li verujem da će biti teško? Da li verujem da ću doći do izvesne tačke, tek toliko visoko da oni mogu da me opet obore?“

Šta god da verujete, pogledajte to. Imaćete priče, imaćete sećanja... verovatno, ne neophodno... ali imaćete razloge zbog kojih imate taj sistem verovanja. U OVOM SADAŠNJEM MOMENTU možete li da ih preispitate, i možda otpustite?

Ovo je istinski temelj razvezivanja. Vi se razvezujete od vaših sistema verovanja.

Vi imate sistem verovanja o Bogu. Vi imate sistem verovanja o Svesti. Sistem verovanja o Univerzumu. Najodredjeniji sistem verovanja, veoma kompleksan sistem verovanja, o sebi. Sve ovo stvara strukture oko vas kroz koje vi onda doživljavate vašu realnost. Dvoje ljudi može doživeti isti dogadjaj, ali je on drugačiji za svakoga od njih zbog njihovih sistema verovanja, zbog njihovih filtera.

Tako... koji je lak način da ovo učinite? Koji je Kuthumi način?

Smeh... Smeh je predivan način. Sledeći put kada se budete kikotali, sledeći put kada se budete smejali, pokušajte da stanete i razmislite o sistemu verovanja. Vaš smeh će se prekinuti – ako uspete da smislite sistem verovanja.

Sistemi verovanja ZADRŽAVAJU energiju. Smeh POKREĆE energiju.

Toliko mnogo vas ima iskustvo da se reči u vašem umu ponavljaju ili iskustvo pokušavanja da oblikujete kako da izgovorite reč, a kada čitate ili kažete tu reč nekoliko puta ona vam postane besmislena. Postane nerazumljiva. Ovo je funkcija uma, način na koji ste umreženi, ali probajte ovo sa vašim sistemima verovanja! Možete li pronaći humor u vašim sistemima verovanja?

Ponavljajte sistem verovanja o sebi opet i opet, sve dok on ne postane besmislen. Pronaći ćete humor u tome, smejaćete se tome. Kakav predivan način da pokrenete energiju! Kakav predivan način da rastvorite strukture oko vas. Kakav predivan način da se razvežete.

To ne mora da bude teško. Zaista ne. Meni, Kuthumiju, je period razvezivanja bio predivan. Razvezivanja od masovne svesti, razvezivanja od mojih sistema verovanja. Imao sam neke predivne, oni su mi dobro služili. Ali sam počeo da uvidjam koliko su oni bili smešni – čak i oni koji su mi služili – zato što su formirali strukturu. Oni su zadržavali moju energiju, a ja više nisam želeo da ona bude zadržavana. Ograničenja... bez obzira koliko ona bila divna, ograničenja koja sam sebi postavio ipak su bila ograničenja. Izabrao sam da ih prevaziđem.

Nekoliko vas ovde je iskusilo težak način razvezivanja, težak način da rode svoje Sopstvo, težak način da redefinišu ko oni jesu, da ponovo opaze ili da obnove svoja opažanja. Neki od vas su ušli u samo-sumnju. Neki od vas se pitaju koliko DUGO će ovo da se nastavi! (smeh)

To je do vas! Koliko dugo VERUJETE da treba da se nastavi? Koje sisteme verovanja možete otpustiti da biste to radili na lak način?

Sistem verovanja da morate teško da radite da biste postigli bilo šta vredno – oh taj je dubok! „Ako vi na tome ne radite teško, to nije mnogo vredno. Ako ne platite mnogo novca za to, to je veoma malog kvaliteta. Ako ne utrošite u to mnogo napora, to nije vredno vašeg vremena.“

Ovo je sistem verovanja. Da li vam on služi kada se radi o vašoj sopstvenoj evoluciji?

Vi možete veoma teško raditi da otpustite vaša ograničenja, da rodite sebe i ekspandirate u sve što vi jeste. Zaista možete veoma teško raditi na ovome i konačno ćete to ostvariti. Da li bi vam to bilo više vredno nego da ste skliznuli pravo u to? Stanete na koru banane i sletite u prosvetljenje? (smeh) Hmm, zvuči veoma zabavno! Možete li izabrati ZABAVAN način?

Oh, mi kažemo da „izaberete lak način“, a vaš um se buni. „Kakav lak način? Ovo treba da bude lako – ali ovo je teško – ali ovo je lakše nego ono – ali ono je malo lakše na ovaj način...“ i tako se zapletete i učinite to težim.

Kako da izaberete zabavan način? Da se smejete, da se smejete sebi i svojim budalastim, budalastim sistemima verovanja? Oni su vam služili... neki od njih.
Oni su zaista zabavni. VI ste zaista zabavni!

Možete izabrati zabavan način. To JESTE lak način – ali vi ne morate to da smišljate. Ako morate da smišljate kako da se zabavljate, vi se NE zabavljate! To je plan. Zabava je spontana i slobodna. DOPUSTITE sebi da se zabavljate, ne možete raditi na tome. To postaje „ne-zabava“ čim počnete da radite na tome.

Zabavljajte se, dragi anđeli. Zabavljajte se. Nemojte ustati ujutru i misliti „Šta treba danas da radim? O da, treba da dišem (mnogo smeha), ili da mislite o stvarima koje treba da otpustite. Ustanite ujutru i mislite „Šta me danas može zabaviti? Mogu li sebi dopustiti da budem luckasto, luckasto biće?“

Dragi, mi vas tako mnogo volimo. Ne donosi nam radost.... kada nas pitate da vas „nokautiramo“ (smeh). Mi bismo mnogo radije da umirete od smeha.

Volimo vas tako mnogo.
Mi smo završili... ali vi niste! (mnogo smeha)

Namaste.

Poslednji izmenio Analeta dana 08 Mar, 2009 15:15 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Analeta
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 07 Mar, 2009 22:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nazad na vrh »
Solare
Tragalac

Pridružio: 14 Apr 2009

Poruka Poslao: 25 Jun, 2009 13:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Neverovatno,koliko su istinite.Više puta probala-pogadjaju tačno u metu...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
aha
Tragalac

Pridružio: 11 Maj 2009

Poruka Poslao: 22 Avg, 2009 10:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Magično,na svako pitanje sam dobila odgovor koji mi je razjasnio i najzapetljanije probleme. izvlačeći ove karte shvatila sam koliko je bitno da znam da jedan deo posla mogu da iznesem sama kao ljudsko biće do odredjene granice a drugi deo obavlja Bog ,mada to je jedno te isto al rečeno običnim riječima...došavši do kraja svojih mogućnosti jedino što mi preostaje da se prepustim životu da me nepogrešivo vodi tamo gdje sam prvobitno zamislila.Veliki dio moći u tim situacijama se sliva u mene kroz vjeru,mudrost i snagu nepoznatog al postojećeg Božijanskog stvaranja.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4
Strana 4 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 200512 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 118367 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 149799 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1702147 08 Nov, 2010 01:48 am
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 98914 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1412627 08 Okt, 2009 02:46 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1634486 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)