Ljubav,najveći biser Biblije
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » BIBLIJSKI HRIŠĆANIN
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
floating ninja

Pridružio: 20 Sep 2009

Poruka Poslao: 21 Sep, 2009 20:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

istina je neizreciva.
ako je ikada budemo pronasli,to nece biti rechima,nego cemo je jednostavno, osetiti...Istina je nasim mislima ne saglediva,one te mogu samo zbuniti,pokusavajuci da daju neko objasnjenje,pokusavajuci da te zaslepe rechima...
"prirucnik za upoznavanje istine " nikada nece biti napisan...
zato biblija,ne moze biti sveta knjiga.
nesto najgluplje sto covek moze da uradi, je da se veze za jednu religiju,i da joj slepo veruje...
slazem se,biblija je jedna velika knjiga mudrosti...isto kao i kuran.
ali nema u njoj nista sveto...kao ni u jednoj drugoj knjizi...
ima toliko sekti,okultnih tradicija,koje nude mnogo bistrija objashnjenja i poglede na svet,od jedne biblije.
u svakoj od tih sekti,okultnih tradicija,hrishcanskih i muslimanskih religija,nalazi se gomila ovozemaljskih mudrosti i znanja...
od svake od njih se moze toliko mnogo toga nauchiti...zato nikad,ali nikad ,se ne ogranichavaj,vidi sve,i uzmi najbolje od svega sto ti se pruzi,i nastavi dalje,ka novim saznanjima.

sve ljudske kulture treba da uche jedne od drugih,kako bi zajedno napredovali.
danasnje religije,razdvajaju ljude,i ogranichaju nas...u srbiji je doslo dotle,da je prosto ne mogucje da si pravoslavac, a da volis muslimana...
ne kazem da je to poruka pravoslavlja...ali je evidento da sadasnje crkve vise ne funkcionishu kako treba,i da tu nesto ipak,nije uredu...suvishe je ochigledno,da je to samo jedna bajka,koja sve manje pije vodu.
i niko me ne moze ubediti,da je pop, koga su nauchili 100 rechenica napamet,koje bi ohrabrile ili zaplasile(zavisi od potrebe)ochajnu marvu,prosvetljen chovek.

ali sta je sa nama koji se vise ne bojimo??
potrebna nam je nova religija,nova kultura,nesto vise od vasih zastrashivanja...
crkva je svoje vernike pretvorila u zaplashena ovce,stavila im poveze na ochi,zabranila im da se zapitaju.
i vernik je onda dobar chovek??
pa ochigledno je da dobro i lose ne postoje,i da sam slobodan na ovoj planeti da uradim sta god ja hocu...sve je moja odluka,i ja sve sto radim znam zasto radim,i trudim se da pomazem ljudima,ali ne zato da me ne bi kaznio bog,i zato sto se slepo drzim neke knjizice....
treba razvijati svest i postovanje o svom bicu i drugim bicima kod ljudi... samilost kod ljudi je preko potrebna,ali ona to nije ako je postignuta zastrashivanjem i ucenama.
ja ne mogu da budem nechija ovca.

i kazete ljubav...pa to je najmocnija rech za manipulaciju na ovoj planeti.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
biblijski-hriscanin
Tragalac

Pridružio: 31 Jul 2008

Poruka Poslao: 22 Sep, 2009 20:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mnogi ljudi danas ne zele da raspravljaju o apsolutnoj istini.Tvrdnja je da se u sustini obozava isti Boog,
ali da imamo istorijski i kulturoloski razlicito uslovljene nacine na koje to cinimo. "Svakme treba da
bude dozvoljeno da ima svoju istinu". Tokom cele ljudske istorije,u svakoj kultui i dobu,ljudi su vero-
vali u nekakvog Boga ili bokcice... Kao Biblijski hriscanin naravno odbacujem takav koncept.... Ja sma-
tram da je Hristova religija jedinstvena...Ova Hristova - biblijska religija ne prihvata relativistički pogled
po kome svaka osoba trazi svoju sopstvenu verziju istine... Postoji samo jedan Bog,jedan Stvoritelj,jedan
Zakonodavac i jedan način spasenja. Taj način spasenja je Hristova smrt na krstu,gde je poneo grehe svih
ljudi....Nemoguće je shvatiti da postoje drugačije istine za druge ljude...Prema tome,nije realno misliti
da su razliciti verski putevi jednako vredni,pa čak i ako to čine iskrenog srca i sa puno ljubavi...To ne znaci
da nema ničeg dobrog u tim religijama.... Zaista, imam veliko postovanje prema Muhamedu koji je u mno-
gobožačkom drustvu insistirao na obozavanja jednoga Boga.... Postujem saosećanja i osetljivost koju je
Gautama Buda pokazao prema ljudskim patnjama.... Takodje ima mnogo toga sto je dobro u učenju Ko-
nfučija.... Ali ovi ljidi ne mogu ni približno da se uporede sa Isusom Hristom.Verovati da je Isus,poput ovih
ljudi bio samo jedan dobar čovek,značilo bi strašno izvrtanje apsolutne istine...Biblija uči da je Isus Hristos
spasitelj sveta i da je na krstu poneo grehe za sve ljude...Pored ovakve istine teško je shvatiti da postoji neko
neutralno tlo, ili neki drugi kompromis.... Pokušavam da ukažem na to da je Hristos došao da nas sretne tamo gde smo.
On je preuzeo ljudski oblik,izražavao se ljudskim jezikom i postao jedan od nas... Ako u dvadesetiprvom veku hoćemo
da dokučimo apsolutnu istinu,moramo da dopustimo Isusu da nas sretne tamo gde smo, i da nam progovori savremenim
jezikom,a ne jezikom proslih vekova....
Biblija jasno govori da postoji samo jedan put koji vodi k Bogu, a to je put kroz Isusa Hrista....

P.S. BIblija stalno koristi reč "Istina" uz reč "Ljubav" . Da bi se razumela priroda ljubavi, potrebna
je reč koja je određuje, a to je istina. Ljubav može biti emotivna,senzuelna,površna itd.-- Biblijski
izvori ljubavi su: -- ljubav koja se izražava u okvirima istine....

Biblijski Hriscanin
 Nazad na vrh »
floating ninja

Poruka Poslao: 22 Sep, 2009 21:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

bog,kao licnost,dakle, ne postoji...
ali ako je bog sve oko nas,i mi sami smo deo boga.
ja verujem u bozansko u choveku.
hrist,kao indigo svog vremena, moze da bude samo jos jedna potvrda toga...
samo,on je svoju spoznaju istine interpretirao na svoj nachin,i napravio prichu,koju je prilagodio ljudima tadashnjeg doba. .zapravo on ni nije pisao knjigu...
stari zavet je evoulirao u novi,jer su se ljudi popeli na vishi nivo svesti...
krajnje je vreme za treci zavet,za sledeci nivo,konacno!
sumnjam da hrishcanstvo moze da nam ga pruzi.
ono nas kochi,ono je uvek protiv novih istrazivanja i nauke...
u hrishcanstvu nema napredka...religija, bukvalno,kaska za nama..

i ti u ovom svetu neznanja ,ljubav opisujes jos apstraktnijom rechju,istinom??
za mene samo slepac ne moze da vidi da je rech o obichnoj manipulaciji...
 Nazad na vrh »
biblijski-hriscanin
Tragalac

Poruka Poslao: 23 Sep, 2009 20:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pocetak greha i Božje rešenje !

Istina je apsolutno poznata ! Najsvetlije i najsavršenije stvoreno bice -- Lucifer, pošao je
stranputicom ; Hteo je da se izjednaci sa Tvorcem ; To nije bilo moguce,i bio je izbacen
iz prebivalšta ostalih svetih bica... Za prekršioca Božijeg Zakona, po vecnoj Božjoj pravdi,
sledi uništenje; Ali Bog je i beskonacna ljubav, i to nije bilo moguce odmah uciniti !....
Obzirom da je uz ovog pobunjenog vođu pošlo čak trećina stvorenih bića, Bog je našao
idealno rešenje -- trpljenje nepravde jedno izvesno vreme !...Na Zemlji, koja je bila bez
oblicja i pusta, zbačeni su pobunjenici !... Još tada su imali određenu šansu da se pokaju....
U svom izvanrednom planu, Bog pretvara Zemlju u mogućnost življenja bićima treće dimenzije,
što se odnosi na nas ljude,koji smo malo manji od ostalih stvorenih Bica.Oni su cetvrta dimenzija !..
Prestupnik, umesto da se pokaje , odmah vara novostvorena bica, i kroz kršenje Zakona ,
svi na planeti Zemlji su grešnici,i kao takvi,izgubili su slavu Božiju ! U Planu, tada još nepoznatom
za viša stvorena bica, bilo je predviđeno da deo Boga, nama poznato kao sin Božiji, lično dođe u
obliku coveka, i svojom smrcu,kao pravedan čovek,otkupi prevarenoga čoveka! Pobunjena stvorenja,
četvrte dimenzije ostali su pri svom ubeđenju da će uspeti, i nisu se pokajali !..Njima , na kraju
odredenog vremena milosti, sledi uništenje, a od ljudi, koji prihvate Sina Božijeg, Hrista, za ličnog
Spasitelja, prožive život u skladu sa Božijim Zakonom, -- sledi iskupljenje od uništenja, isključivo
Hristovom zaslugom, što je apsolutno dar Božiji, jer kao prekršioci,u odnosu na večnu pravdu, bez
Hristove žrtve ne bi smo imali nakakve šanse...Žrtva je bila velika. Viša bića su shvatila savršenstvo
Božijeg Plana. Mnogo ljudi kroz vekove su takođe shvatili, i prihvatili ponuđenu mogućnost...
Mogućnost je još uvek aktuelna, i to se zove Religija !.... Ali, kroz svo vreme, a posebno u ova naša
vremena, slične mogućnosti nudi i prevarant, i,zato imamo raznovrsne Religije..Njih je lako razobličiti
u "ogledalu" Zakona Božijeg !.... To je ISTINA, i ona ne može da bude drugačija !....Žrtva Hristova je
bila isuviše velika,veoma sveta i veličanstveno uzvišena -- sa razlogom -- da mi, koji izdržimo pritisak
greha i pobedimo, zamenićemo otpala, i na kraju uništena bića !.... Iz toga razloga, najsvečanije je
biti pobožan, hodati stazama pravednim, i imati osećaj za pravu -- spasonosnu Religiju.....

Biblijski hrišcannin
 Nazad na vrh »
drugar
Hodočasnik

Pridružio: 22 Avg 2008

Poruka Poslao: 23 Sep, 2009 22:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Lucifer bi, po meni, figurativno bio ljudska rasa sa planete Zemlje - "pali ljudi", mi danas.

Pitanje je, ko će prevagnuti, "nepokajani" ili oni "pokajani". Život ili uništenje Question
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
biblijski-hriscanin
Tragalac

Poruka Poslao: 23 Sep, 2009 23:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Po tebi figurativno i neistinito ;-- Po Bibliji, vecnoj i neprolaznoj istini :

" Kako pade s neba, zvijezdo danice, kćeri zorina? kako se obori na zemlju koji si gazio narode?
A govorio si u srcu svom: izaći ću na nebo, više zvijezda Božijih podignuću prijesto svoj, i sješću na gori zbornoj na strani sjevernoj;
Izaći ću u visine nad oblake, izjednačiću se s višnjim".
A ti se u pakao svrže, u dubinu grobnu".

Ovo Biblija, vecna istina, jasno potvrdjuje :

"I kad se svrši hiljada godina, pustiće se sotona iz tamnice svoje,
I izići će da vara narode po sva četiri kraja zemlje, Goga i Magoga, da ih skupi na boj, kojijeh je broj kao pijesak morski.
I iziđoše na širinu zemlje, i opkoliše oko svetijeh, i grad ljubazni; i siđe oganj od Boga s neba, i pojede ih.
I đavo koji ih varaše bi bačen u jezero ognjeno i sumporito, gdje je zvijer i lažni prorok; i biće mučeni dan i noć va vijek vijeka".
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 23 Sep, 2009 23:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...da samo treba izdržati...boli ego,ali to je prawilo...put "kući" je trnowit i naporan... Pozz
 Nazad na vrh »
drugar
Hodočasnik

Pridružio: 22 Avg 2008

Poruka Poslao: 24 Sep, 2009 07:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ljudi su nekako, ne kušani i mučeni od svog Lucifera (pogrešnog načina mišljanja i neznanja) već pečeni tu, na kugli Zemlji za materijalnog života - te ako su Bog i Kreacija ustvari surovi, onda neka nas čeka i pakao večni, to će biti kao otići na neko bolje mesto na odmor, jer pakao mora da je u tom slučaju sasvim bolje i organizovanije mesto nego ovo ovde. Very Happy

Duša je prebivalište svesti, ako tamo ne potražimo svetlost, nećemo je naći ni na drugom mestu, jer izvan nje ne postojimo.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
floating ninja

Poruka Poslao: 24 Sep, 2009 09:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zanimljiva prichica hrishcanine,ali vise mi se svidjaju one tolkinove...hehe
obe su bazirane na ljudskoj mashti,samo shto ove mnogo manje programiraju ljude.

i koliko veliki,taj vas bog, mora biti pacjenik i slabicj,bez uvrede,kada se zamara i pati od istih kompleksa kao i mi ljudi...pa zar je mogucje da je nekoj tako mocjnoj i uzvishenoj sili univerzuma,potreban jedan jadni i bedni chovechuljak da mu se klanja i da ga on nesto kaznjava??
jbte,pa nisam se jos ni rodio,a vec sam postao greshnik,i vec sam bio za nesto kriv...ceo zivot me neko prisiljava da se kajem,a ni sam ne znam zbog chega...
ma daj...open your fuckin' eyes.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » BIBLIJSKI HRIŠĆANIN
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3
Strana 3 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 269449 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tetoviranje maštom... Stihovi članova Foruma 228 Vakan Tanka 97358 01 Maj, 2011 00:16 am
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KAKVA NAM JE VODA ? 35 Dušan 32393 12 Apr, 2011 12:08 pm
3.1415926535... Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 52052 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVEJEDNO, SVE JE JEDNO 175 Analeta 57370 13 Apr, 2010 17:56 pm
Ans i Eva Jargi Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 6145 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Iluzija - sve je iluzija 2 Zockey 8191 30 Dec, 2008 22:37 pm
Zockey Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)