Svijetski Duhovni Forum
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » PREDSTAVLJANJE NOVIH ČLANOVA I PISMA PODRŠKE
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Ramzes13
Tragalac

Pridružio: 28 Okt 2009

Poruka Poslao: 06 Nov, 2009 23:48 pm    Naslov: Svijetski Duhovni Forum
Odgovoriti sa citatom

Nisam znao gdje da smjestim ovu temu pa sam odabrao ovo mjesto.

Naime imam jednu ideju koja je još skroz u kauzalnom, želim je prikazat na svijetlost i da jednog dana bude imala budućnost.

Ja sam već na podosta foruma pisao, čitao ili posmatrao strane forume. Ono što sam shvatio jest svima cilj da se izražavaju i pokažu sebe u virtualnom svijetu, netko ima namjeru putem moći medija da proširi svoje spoznaje, saznanje isto tako da nauči tuđe. U doba smo Zraka koje donosi brzu komunikaciju, globalizaciju, neuhvatljivo je vrijeme postalo, sve se ubrzalo.

Ideja mi je došla na um, kada pogledam sve te forume. Volio bih da se svi duhovni forumi na svijetu počnu udruživati i povezivati na način da kada se registriraš na jedan forum od članova "Velikog svijetskog duhovnog foruma!" automtaski možeš ulaziti u svaki od foruma, koji bi bili prikazani na početnoj stranici.

Ovako bi se neminovno učvrstili, mogli bi da komuniciramo sa velikim spektrom ljudi, javljale bi se osobe sa raznih strana svijeta, i tako bi ubrzali širenje duhovnog znanja, i buđenja tog aspetka u pojedincima.

Dakle to je forum koji omogućava da svi komuniciramo, ali opet svatko može pisati na svom forumu ako ga strani ne zanimaju.

Zamislite da vašu poruku može čitat cijeli svijet, vaše riječi ljubavi za jedinstvo i mir. Protok informacija...

Eto, komentirajte.
.
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 07 Nov, 2009 14:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...
Ideja ti je fenomenalna brate Ramzese, samo je malo teže to sprovesti u delo.
Trebalo bi prvo da se povežu admini svih tih foruma, i da razmene linkove.
Svaki duhovni forum treba da ima u sadržaju sve slične forume.
Na primer, povežu se prvo naš admin i admin Galaksije, itd...
Dakle, naš admin je na potezu !
GOOD LUCK!
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 07 Nov, 2009 16:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ideja je zaista fenomenalna.
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 07 Nov, 2009 17:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne znam koliko će uspijeti, ali bitna je namjera.
Do tada....

http://www.youtube.com/watch?v=2f6a_SFzYbA
("Neka cijeli ovaj svijet...")

Pozdrav
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
adminfob
Admin foruma OBJAVE

Pridružio: 05 Jan 2008

Poruka Poslao: 07 Nov, 2009 19:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ramzes13 ::
Dakle to je forum koji omogućava da svi komuniciramo, ali opet svatko može pisati na svom forumu ako ga strani ne zanimaju.

Ideja je za svaku pohvalu, ali je, kao što reče Vesna, jako teška za realizaciju.

Treba je podeliti u segmente i realizovati korak po korak.

Za početak, ako se fokusiramo na naše govorno područje (Srbija, Hrvatska, BiH, C.Gora pa i Makedonija i Slovenija) prvo bi bilo potrebno sprovesti neke aktivnosti na tom području, pa kasnije krenuti sa širenjem izvan Balkana, ako se ideja pokaže u praksi kao dobra.

Čaki i za samu Srbiju, pa nije lako.

Morao bi da se napravi specijalan softver - FORUM FORUMA koji bi imao indeks tema na jednom mestu. Sistem azuriranja tog indeksa tema bi mogao da bude ručni ili automatski (a možda je najbolje da bude kombinacija ta dva).

AKO BUDE ZAINTERESOVANIH WEBMASTERA KOJI SU VLASNICI FORUMA (KOJI IMAJU BAR SLIČNU TEMATIKU NAŠOJ) - NEKA MI SE JAVE - JA SAM SPREMAN ZA SARADNJU. Smile

NEMOJTE SEBE DOVODITI U NEPRILIKE NEGO
SE OSOBODITE ZALA KOJE STE STVORILI.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 07 Nov, 2009 20:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...jako zanimljiwa ideja.... Wink
 Nazad na vrh »
Ramzes13
Tragalac

Poruka Poslao: 07 Nov, 2009 21:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da, za sad bi se mogli zadovoljiti vizualizacijom istoga. Da teško je jer je novo!

Ali dali je nemoguće? Ako razmislimo nije nemoguće. Bitno je imat "volju" koja će kanalizirati ideju i ostvariti je na nekom od željenih planova.

Ako napravimo forum mi u hrvatskoj koji će biti isključivo alternativni forum za duhovno, mistiku i alternativnu medicinu bit ću prvi koji će ovu temu i tamo postaviti. Razumijem svakako da za to treba novac. Prvo ću izdvojiti novac za taj forum što sam sad naveo. Posle bih rado izdvojio novac i za taj veliki forum ako dođe do toga. Jer čemu novac služi nego da se iskoristi kao valuta međurazmjene. Dakle novac je posle onog unutarnjeg, vanjski pokretač koji može da jednim djelom se zamjeni za mjesto na internetu dakle u binarnom prostoru i vremenu, drugim djelom za rad, trećim djelom za sadržaj i reklame recimo časopisa kao što se ovde radi i knjiga. Nakon izvjesnog vremena knjige i časopisi bi mogli ostati besplatni na netu za skidanje. (zapravo ovo sad nije ni važno).

Neko je naveo Galaksiju. Eto mogao bih tamo postaviti temu i pitati dali žele da se ujedine sa Forumom Objave,
pod uvjetom da admini ovog foruma se slažu ?
Pa ću pričakat odgovor.
Ramzes13
Tragalac

Poruka Poslao: 07 Nov, 2009 21:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Iskreno nisam se nadao ovako brzim i pozitivnim odg.
Isto tako Adminfob administrator ovog foruma je za pohvalu jer je realno iskazao mogućnosti i poteškoće ali i otvorenost i spremnost... Very Happy

Moram naglasiti još jednu pozitivnu stranu istoga. Dakle forumi su ugl. trenutno podjeljeni unutar država. Pa se kaže hrvatski forum, srpski, crnogorski, slovenski itd.
Kada bi se ujedinili forumi iste tematike recimo srbije, hrvatske i bosne to bi nas povezalo i na jedan način srušilo granice. Kako to ljepo zvuči u mojim ušima a tek u duši da se iskorjeni onaj strah i nasilje i ono nažalost loše povjesno iskustvo kada brat brata više ne poznaje.

Politikom se ljudi nemogu iskreno ujediniti. Pokazala je povijest da niti Jugoslavija to nije mogla a niti će Europska unija uspjet analogno. Politika isključivo postavlja uvjete i radi na način "kruha i igra", "zavadi pa vladaj" ili "podjeli pa vlada" jer od početka čovječanstva Vlast sa vrha je uvjek koristila zakon radi zaštite svojih prava, nadzora ljudi iliti radne snage a sekundarno radi kvazi zaštite naroda.Tako će jedna Europska unija biti samo politički ujedinjena a narod će misliti da je to i više nego što je. I takva Europa će funkcionirati na način da će prednost imati uvjek bogati jer će izdvajati više novaca i time tlačiti sirmošne pripadnike, što hoće reći opet će postojati ono unutarnje natjcanje i piramidalna podjela i krast će se gdje se može od slabih. Doba Ariesa je tako podjelila svijet, možda je to jedan od potrebnih ovozemaljskih načina do samoralizacije slabih ljudi tek kroz osjećaj pripadnosti narodu, no sada je vrijeme da se aktivira povezanost sa Bogom koju niti jedna zastava nemože aktivirati jer sebičnost nije vrlina duha već zatuđivanje onog što nam ionako ne pripada a zemlja nam ne pripada, dokle ćemo iz straha naoružani štitit koljevku (prirodu) koju ni neshvaćamo. No kruha lako nestane i onda se čitav sustav obruši i počnu se tražiti krivci, svaki vođa naravno ne krivi sebe već nekog izvana i onda nastane rat. Ljudi se rađaju i nesvijesno prihvaćaju takve uvjete i sisteme kao i religije što je otrov za dušu. Djeca se rađaju bez potrebe a ljudski ego i brzina života nedaje čovjeku vremena da se duhovno razvije a niti roditelji takvi djecu svoju ne obzanen pravom na izbor. Upravo zato je buntovništvo ponekada neophodan dio duhovnjaka jer takav prvo kada shvati da je rascijepkan silama koje su već prije njegovog rođenja programirale i ispraznile tu osobu on je postao rob robova.
Svaki čovjek je vrh piramide zar ne? Tko misli drugačije tiranin je.

Dakle jedna narav ujedinjena foruma jest povezivanje ljudi, što više se međusobno ujedinimo zanemarujuć različitost bit će nam jasnije tko smo ustvari! Pa makar to za početak bilo mala skupina ljudi, al takvi će imat djecu koja će odrast svijesnije i imat opet svijesnije potomstvo.

Možda bi tako mogli povezati započetak države našeg područja. I u duhu se ujedinit a ne politici. Hvala svima koji su si dali truda pročitat. Naravno komentare ne zaboravite.
adminfob
Admin foruma OBJAVE

Poruka Poslao: 07 Nov, 2009 22:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Neko je naveo Galaksiju. Eto mogao bih tamo postaviti temu i pitati dali žele da se ujedine sa Forumom objave pod uvjetom da admini ovog foruma se slažu? Pa ću pričakat odg.

Jedno malo pojašnjenje da ne bi bilo zabune. Znače ne radi se o ujedinjenju foruma već o specijalnom obliku sadradnja koja prevazilazi nivo razmene linkova ili razmene banera. Webmasteri se dogovaraju šta i kako da prezentuju na tom zajedničkom sajtu koji sam ja, tek onako, nazvao FORUM FORUMA jer mi je to bila prva asocijacija.

Na koji način će forumi razmenjivati informacije sa centralnim forumom - da li će biti jednosmerna ili dvosmerna komunikacija, to bi bila stvar dogovora i verovatno bi se vremenom menjala i usavršavala.

Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Ramzes13
Tragalac

Poruka Poslao: 07 Nov, 2009 23:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

adminfob ::
Neko je naveo Galaksiju. Eto mogao bih tamo postaviti temu i pitati dali žele da se ujedine sa Forumom objave pod uvjetom da admini ovog foruma se slažu? Pa ću pričakat odg.

Jedno malo pojašnjenje da ne bi bilo zabune. Znače ne radi se o ujedinjenju foruma već o specijalnom obliku sadradnja koja prevazilazi nivo razmene linkova ili razmene banera. Webmasteri se dogovaraju šta i kako da prezentuju na tom zajedničkom sajtu koji sam ja, tek onako, nazvao FORUM FORUMA jer mi je to bila prva asocijacija.

Na koji način će forumi razmenjivati informacije sa centralnim forumom - da li će biti jednosmerna ili dvosmerna komunikacija, to bi bila stvar dogovora i verovatno bi se vremenom menjala i usavršavala.

Da, a dali bi imao jedan zajedniči naziv? Dakle ako se registiram u taj jedan forum odmah sam povezan sa svim ostalim što zapravo i je cilj. Ljude bi to obradovalo: "Ujedinili smo se jer smo svijesni da je to iskonsko dobro radi samog dobra društva i kao primjer ostalima!"
adminfob
Admin foruma OBJAVE

Poruka Poslao: 08 Nov, 2009 07:14 am    Naslov: ZAJEDNIČKI SISTEM PRIJAVLJIVANJA
Odgovoriti sa citatom

Da, a dali bi imao jedan zajedniči naziv? Dakle ako se registiram u taj jedan forum odmah sam povezan sa svim ostalim što zapravo i je cilj. Ljude bi to obradovalo: "Ujedinili smo se jer smo svijesni da je to iskonsko dobro radi samog dobra društva i kao primjer ostalima!"

To bi već bilo tehnički izvodljivo. Prijavljivanjem na taj centralni forum, znači registracijom, korisnik dobija mogućnost da se ode na neki od željenih foruma i da tamo, ostavi svoj komentar pri čemu će se, podaci o korisniku "prebaciti" sa centralnog foruma na taj, željeni forum.

Mada, ne vidim da je problem registrovati se pojedinačno na neki od željenih foruma jer ipak to ima veze sa bezbednošću i anti-spam zaštitom. Kad je pomenuh, ja sam pre nekoliko meseci već razmišljao na temu neke zajedničke "crne liste" spamera koju bi ažurirali zainteresovani forumi i na taj način se štitili od spama. Na našem sajtu, ta lista je već narasla na preko tri hiljade spamera... Smile

Znači sve je stvar dogovora, stvar procene šta je izvodljivo a šta ne, šta je korisno a šta nije korisno, šta ima smisla a šta baš ne bi bilo previše smisleno... Smile

Postoje i neke tehničke prepreke a to je što se koristi RAZLIČITI softver na različitim sajtovima - ali ni to nije nepremostivi problem.

Ovde je najvažnije da postoji dobra volje nekoliko webmastera koji bi mogli da započnu jedan ovakav projekat.

Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » PREDSTAVLJANJE NOVIH ČLANOVA I PISMA PODRŠKE
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30284 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12439 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 33165 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90032 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29774 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35330 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42761 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)