PREPORUKE REGISTROVANIM ČLANOVIMA FORUMA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » VAŠE SUGESTIJE I NOVOSTI NA FORUMU
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
adminfob
Admin foruma OBJAVE

Pridružio: 05 Jan 2008

Poruka Poslao: 08 Nov, 2009 17:01 pm    Naslov: PREPORUKE REGISTROVANIM ČLANOVIMA FORUMA
Odgovoriti sa citatom

Uočena je pojava da se CITIRANJE koristi suviše često i kad treba i kad ne treba.
Moram da priznam da sam i ja to često radio - nekako je tako najlakše.

Nije problem u samom citiranju ali je strašno kada se u novom postu prekopira kroz CITAT veliki blok teksta a ispod njega se dopiše jedna reč, ili možda jedna rečenica.

Zašto to nije dobro? Navešću 2 najvažnija razloga:

• Troše se nepotrebno resursi na serveru
  • Nepreglednost

Nepotrebno trošenje resursa za sada još nije problem - zakupljeni kapacitet na serveru je još uvek veliki i zadovoljava potrebe ovog foruma. Međutim, svakog trećeg dana se baza na serveru povećava za 1MB. To je prilična količina teksta i lagano, svaki put kada se vrši zaštita podataka (backup), taj proces sve duže traje... Znači, jednostavno nije racionalno da se nastavi sa ovom praksom...

Sledeći problem koji sam naveo je NEPREGLEDNOST. Citirajući CELI predhodni tekst, prvo stavljate čitaoca u nedoumicu na koji deo teksta se odnosi vaš komentar i terate ga praktično da pročita ceo navedeni citat.

PREPORUKA

Koristite opciju CITAT ali obrišite nepotrebne delove teksta. Onaj koji čita vaš post tada nema dilemu na koji deo teksta se odnosi vaš komentar.

Zahteva možda malo više vremena, ali je najbolje prekopirati samo željeni deo teksta pa ispod toga uneti svoj komentar od nekoliko rečenica. Zatim citirati sledeći deo teksta pa ponovo, ispod toga uneti svoj komentar. I tako redom...

Takav post je čitljiviji, uredniji i da kažem mnogo lepše i profesionalnije izgleda.

Postoji još jedna stvar. Svi ste primetili žutu strelicu koja se pojavljuje na vrhu citata. Kada se CITIRA CITAT CITATOVOG CITATA (takozvano ugnežđivanje) tada se dodatno javlja i problem deformacije stranice foruma, što mene izuzetno iritira a verujem i većinu od vas... Smile U narednom primeru pokazaću na šta sam konkretno mislio:

korisnik2 ::
korisnik1 ::
korisnik2 ::
korisnik1 ::
Neki izvorni tekst korisnika 1...

Korisnik2 odgovara na ovaj citat...

Sada korisnik1 unosi svoj komentar...

Na četvrtom nivou garantovano dolazi do deformacije stranice a često se to događa i na trećem nivou...

Preporuka je da ne koristite više od 2 nivoa citiranja.

Toliko za sada. Molim Vas da uvažite ovu moju preporuku i pokušajte da u narednom periodu sami sebe korigujete.

Unapred Vam se zahvaljujem...

Vaš admin... Smile

NEMOJTE SEBE DOVODITI U NEPRILIKE NEGO
SE OSOBODITE ZALA KOJE STE STVORILI.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » VAŠE SUGESTIJE I NOVOSTI NA FORUMU
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30281 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12432 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90000 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30282 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35320 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42754 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Galaktički Plimni Val Svjetlosti 2 adminfob 15878 28 Jan, 2008 02:24 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)