Okultni simbolizam
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 04 Dec, 2009 01:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Previše je ovo komplikovano,
da bi se iz svega izvuklo neko kvalitetno rešenje.
Posebno kada ti se sve oko tebe smije...
...moraš da uzvratiš toliko osmjeha...
...a malo je vremena ako se na pravo ne iskoristi.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 04 Dec, 2009 02:04 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::
Enoch, hvala na opširnom odgovoru, no ja sam pitala nešto drugo, što sam uočila a ne uklapa se u opšteprihvaćen šablon o broju šest stotina i šezdeset šest.

Svi ga nazivaju Brojem Zveri, brojem djavola i demona, ja videh da šestica simboliše plodnost. To je bilo moje pitanje, a priznajem da nisam toliko dobar poznavalac Kabale kao ti.

Ma znam sto si mislila Smile Ta interpretacija plodnosti proizlazi iz stellarnih doktrina (Crowley, Grant etc.) i iz hermeticke kabale, koja sa zidovskom (kako mnogi kazu kojima vjerujem) i nema mnogo veze.

Ma nisam ja neki poznavatelj kabale. Imam neko povrsno znanje. To je sve Wink
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 04 Dec, 2009 02:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Petar iz Podgorice ::
Previše je ovo komplikovano,
da bi se iz svega izvuklo neko kvalitetno rešenje.
Posebno kada ti se sve oko tebe smije...
...moraš da uzvratiš toliko osmjeha...
...a malo je vremena ako se na pravo ne iskoristi.

Mogu ti samo reci iz vlastitog iskustva...prije sam uzvracao osmjehe. Sad sam mrtav hladan.
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 04 Dec, 2009 02:25 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nije mi drago što je tako, jer šta imaš da izgubiš?
Ionako smo tu dok ne umremo.
O.k. znanje, uvidi, ozbiljnost kada je ozbiljno,
ali da ne uzvraćaš na osmjehe...
Pa ja nisam uzvraćao godinama, i to u onim najpodložnijima...
Koliko sam samo izgubio zbog toga.
Eto ja rijetko ovdje iznosim intimu, ali si mi ti sada izvukao.
Svo znanje i sva mudrost neće imati ni približnu snagu
ako ih ne iznesemo sa vedrinom.
Ponekada, u redu je da smo u padu...
Ali samo ako je kratko.
Dok se anđeo čuvar ne vrati sa pauze.
Pozdrav druže Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 04 Dec, 2009 03:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Možda da pogledamo šta su raniji mislioci govorili o Demijugru.

Vodeći neoplatonista Plotin je bio upoznat sa učenjima hrišćanskih gnostika, uvažavao ih je kao prijatelje, ali je kasnije u svojim predavanjima kritikovao njihov stav da Platon «nije pronikao u dubine shvatljive stvarnosti», pa je stao protiv njihog učenja, što je izrazio i u raspravi Protiv gnostika. Plotin je posebnoj kritici podvrgao gnostičko odbacivanje materijalnog sveta kao tamnice i Demijurga kao njegovog tvorca. Materijalni svet i njegov izvor ne mogu biti zli, zato što on predstavlja kopiju Božijeg savršenstva. Po Plotinu, Demijurg kao umetnik i zanatlija stvara na Zemlji samo ono što već postoji u višim sferama. Demijurg nije mogao da stvori bolji svet, imajući u vidu da je kopija i da ima prolazni karakter. Dok Platon naziva Demijurga “pesnikom” i pripisuje mu kako je izradio proporcioni kosmos iz iskonskih voda, gnostici o Demijurgu nemaju lepo mišljenje jer ga okrivljuju za haos, korupciju i nesavršenu kreaciju materijalnog sveta. Naslednici antičkih gnostika, balkanski bogumili i francuski katari, napravili su još jedan korak dalje u odbacivanju Demijurga poistovetivši ga izravno sa Sotonom.
istina
Gost

Poruka Poslao: 04 Dec, 2009 05:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::
Enoch, hvala na opširnom odgovoru, no ja sam pitala nešto drugo, što sam uočila a ne uklapa se u opšteprihvaćen šablon o broju šest stotina i šezdeset šest.

Svi ga nazivaju Brojem Zveri, brojem djavola i demona, ja videh da šestica simboliše plodnost. To je bilo moje pitanje, a priznajem da nisam toliko dobar poznavalac Kabale kao ti.

Dobro ti se cini ... PA kuda ces vece plodnosti od spoznaje trostruke ljubavi ... kada dodes do devetke onda je opet malo teze jer je veoma tesko preci ju ... zaglavis se u svemu znanju tamo i vrtis u krug ... pa je lako pasti nazad do sestice ... zato i je sestice kada je okrenes naopako....
Zato i je svako mnozenje sa devetkom zbir opet devet ... a mnozena sama sa sobom i taj zbroj je opet devet.
Iz nje se tesko izvuci ... a razlog je sto ti se nista na daleko ne da da vidis nego moras rijesavati u hodu sa stecenim znanjem.... Lako se je vrtiti u krug ...

Pozdrav ... sada je sve u redu ... mozda nisu vibracije toliko razlicite koliko izrazaj ...
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 05 Dec, 2009 18:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nastavak onoga sto sam zapoceo sa Teorijom o postanku i djelovanju:

Primijetit ce se da su u ovoj cijeloj prici dvije konzistentne tocke jedino - Majka Riba / Nuit (Boginja Primordijalnog Kaosa) i Ain Soph / Aina (Bljesak, Boginja Sveobuhvatnosti). I jedna i druga svijest istovremeno su stvarateljice i promatrateljice. Nikako unistavateljice. Te dvije rudimentarne sfere
povezane su preko kale Daatha (Bezdana) i Vaua (kozmicke mudrosti). Apsolut bi tu bio vrsta "prijenosnika" koji "objedinjuje" ova dva zenska aspekta, istovremeno se udaljivsi od jednoga i stvorivsi (mozda bi bolje bilo receno - prenijevsi) drugi. Na taj nacin, dobijamo dva suprotna aspekta Majke i Dijete
koje u nevinoj igri stvara svjetove. Sustinski, izmedju Nuit i Aine nema nikakve razlike, posto su oba aspekta stvarala nove svijesti koje su dalje djelovale distancirano od same majke. Nuit je tamom oblikovala Kaos, dok je Aina svjetloscu oblikovala Apsolut.
Kada je udruzena svijest ekspandirala iz jajeta Kaosa, "supstanca" (dio fluida i tamne tvari), koja je razvila bljesak (ili, mozda bolje receno, koja je polucila bljeskom) i stvorila Svjetlost, povukla je dio svjesnost Majke
Ribe (Iyemoje, Nuit) i rastvorila ju kroz beskonacne nizove novih svjesnosti, od kojih je svaka istovremeno i opetovano stvarala Nuit, ali istovremeno stvarala svijest Velike Praznine i oblikovala istu tu Prazninu (Ainu, Ain Soph). Te svijesti u Enochianu nazivaju se Etire i sezu daleko iza Velike Praznine. Te svjesnosti
kreiraju Prazninu, nimajuci direktne veze sa Apsolutom niti njegovim sferama, kao ni sa sferama Kaosa. Stovise, te svijesti jednostavno su indiferentne prema obje Kreacije - Kaosa i Apsoluta (iako su i same uzajamno stvorene od istih, izlaskom svijesti iz Kaosa), koje se nalaze u "bespucima" Velike Praznine. Covjek moze (ukoliko promatramo iz perspektive mikrosvemira) sa ovim silama stupiti u kontakt, ali time nista ne dobija, osim eventualnog bacanja Uma i Duha u veliki Bezdan, sto samo po sebi nije niposto negativno, ali moze biti pogubno za psihu osobe. Jednako kao i sa sferama Kaosa (spolni organ, nadbubrezne zlijezde, maternica kod zena), sferama Apsoluta (prsa, grlo, sinusi, tjeme) te sa mjesovitim sferama Kaosa i Apsoluta, takozvanim demonskim sferama (zeludac, R-kompleks). Razlika je jedino u tome sto se sfere Kaosa i Apsoluta nalaze u covjeku, dok se ekspandirane svjesnosti (Etire) - nastale "u trenutku" prije nego li je udruzena svijest na izlasku iz Kaosa postala Apsolutom i bljeskom (nastalom svijescu Etira) dovela do nastanka (stvaranja) Velike praznine - ne nalaze u Covjeku (mikrokosmosu) niti su dio makrokosmosa. Ain Soph (Pleroma, Velika Praznina) nalazi se malim dijelom u covjekovom energetskom omotacu (takozvanoj "auri") i prozima cijelo tijelo kroz slozeni sustav kala. Rad sa sferama Kaosa energiju covjeka premijesta u donje centre, rad sa sferama Apsoluta u gornje centre, dok rad sa demonskim sferama pokusava korespondirati donje sa gornjim centrima. Rad sa sferama Apsoluta mozda je jos i "najbezazleniji" put, posto otvaranje gornjih centara moze pogodovati boljem "uspinjanju" Zlatne Zmije (esencija kojom Etire "prociscavaju" Put kroz sfere Kaosa, demonske sfere i sfere Apsoluta) do same Velike Praznine. Usporedjujuci to sa energetskim sustavom vlastite planete (Zemlje), moglo bi se reci da je nasa "aura" preslika elektromagnetkog polja oko Zemlje (od povrsine prema atmosferi). To bi znacilo, drugim rijecima, da su interdimenzionalni pomaci kojima gravitacija djeluje na Zemljino magnetsko polje, uvjetovani nasom vlastitom energijom koja se zadrzava u energetskom polju ("auri"). Nesto poput (grubo i neprecizno receno) inercijskih sila koje djeluju u neinercijskim referentnim sustavima (u Fizici, kod dinamike). Sukladno tome, svaka i najmanja anomalija u zemljinom energeskom omotacu, ocitovana je i u nasem vlastitom. I obratno, naravno. Zemljin energetski omotac "ukupan" je i "razvuceni" omotac svih zivih bica koja obitavaju na planeti, i povratnom spregom (inercijom) djeluju na dinamiku gornjih svjetova.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3
Strana 3 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 200582 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tetoviranje maštom... Stihovi članova Foruma 228 Vakan Tanka 88178 01 Maj, 2011 00:16 am
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 149820 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1702525 08 Nov, 2010 01:48 am
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 98929 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1412965 08 Okt, 2009 02:46 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1635309 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)