Biti ili ne biti...
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » PSIHOLOGIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
energeticar
Iskušenik

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 22 Dec, 2009 12:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svima!!!!!!!!!!!
Draga sestro 5 element........
vrlo delikatna situacija.Prvi problem je kako dospeti u njegovu svest,posto se on potpuno
ucaurio i zatvorio za komunikaciju sa spoljnim svetom.Upravo samoubistvo oca je na njega ostavilo veliku traumu,i stvorilo mu emotivnu blokadu.
Predpostavljam da si mu ti dusevno i emotivno najbliza i mozda jedina podobna da
mu pomognes da isprica svoju pricu, dok jos moze pricati.
Napravi plan kako da sa njim provedes vise vremena, otvori svoju dusu , ispricaj
neke stvari o sebi da ga podstaknes da i on otvori sebe.
Ako hoces kupi pelinkovac popij i ti sa njim tek tako da pocne da te prihvata na istom
nivou.
Svakako budi smirena , postavljaj mu razna pitanja . Izmedju ostalog pitaj ga da li bi
bio sretniji da mu je otac jos ziv i zdrav.
Za sada pozdrav nastavicu drugom prilikom.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 22 Dec, 2009 13:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi energeticar,

ova tema je, zaista, i duboko emotivna i vrlo zahtevna... i mogucnost i za sve nas, citaoce... da nesto dozivimo, osetimo, saosetimo... i imamo i licne realizacije, uvide.
Secam se, davno sam citao knjigu Dr. Briana Weissa: Mnogi ucitelji, mnogi zivoti... o regresiji putem hipnoze... u kojoj se opisuje i LICNI primer regresoterapeuta, jednog od vodecih svetskih strucnjaka u toj oblasti, ali i i HIRURGIJI... profesora, Dekana na Majami univerzitetu... koji je imao slucaj da mu sin ima dva srca, sto je izuzetna retkost... i koga je LICNO OPERISAO, ali, nije uspeo, sin je umro...
i, kroz regresije sa izvesnom osobom, posle niza neuspelih pokusaja u vezi sa izlecenjem, ili barem zaustavljanja napredovanja nedefinisanih bolesti... pocela je da se provejava ideja o reinkarnaciji... proslim zivotima... sasvim, za njega, slucajno... naime, kada vise nije znao kako dalje, slucajno je izdao naredbu da osova dodje do uzroka svog problema... i osoba je pocela da opisuje ocigledno neki zivot iz dalje proslosti...
kasnije, tokom vise seansi... pocela je da provejava ideja o stanju IZMEDJU dva zivota... u kojima se pojavljuju vise osobe, koje nazivamo andjelima... kasnije jos neki visis andjeli... koji su mu objasnili SMISAO SVEGA OVOGA... i kako mu, U STVARI - POMAZU... da sebe realizuje, ali i da PRENESE, TO SAZNANJE, SVETU, KAO POZNATI I PRIZNATI - STRUCNJAK...
i, na kraju, ili izmedju... SUSRET SA SVOJIM PREMINULIM - SINOM... i razgovor, sa njim...
O SMISLU CELE SITUACIJE...
naravno, smisao je bio da, pored NAJVISE MOGUCE STRUCNOSTI, ZNANJA, ISKUSTVA... LJUBAVI ZA SVOG SINA I ZELJE...= NE USPE... !!!
t.j. da bude - PORAZEN... u onome u cemu je NAJNAJ... skoro na celom svetu... eto sve to sto je posedovao... nije mu pomoglo da spasi svog sina...
ali, on se naucio - SMISLU...!!!
naravno, ovo je jedna OD... mogucih realizacija...
...
tvoja ideja sa Pelinkovcem je simpaticna, svidja mi se... ali nisam zeleo da preterujem sa analizama, savetima... shvatajuci i emotivnost i kompleksnost situacije... ali, kako je ovo postavljeno na forum i ZBOG NAS, DRUGIH, mislim da je ok da se DISKUTUJE.
pretpostavljam da je to bila i namera 5. elementa... za DOBROBIT SVIH

naime, naravno da je toj osobi potrebno DRUSTVO... na svom nivou... da moze da oseti DA JE OK... i kao pijanac... i kao... bilo kakav... a, sa druge strane nikakva da kazem,zdravorazumska logika ga ne interesuje, cak iritira... dakle, ok je... popiti sanjim, ispricati se... ali on da se isprica... isplakati se... i - zagrliti...
imao sam slucaj, sto i jeste cest slucaj, ali ne ovako drastican... odnosa brace i sestara... ili dva, tri brata... koji, po pravilu, vrlo cesto, IGRAJU ULOGE DVOSTRANOSTI...
jedan je mudar, pametan, dobro dete... sve mu ide lako u zvotu... zadovoljan, ispunjen... a rodjena sestra je susta suprotnost... nadrndana, negativna, ljuta, nista joj ne ide lako, samo se muci... nema rezultata, nema ni smisla zivota, radosti... dakle na ivici crno - belo....
sa jedne strane oni se vole, kao brat i sestra, sa druge strane, podsvesno, a nekada i svesno... ispoljavaju ljutnju, ljubomoru, pa cak i mrznju... na onog drugog, iz razloga IDENTICNOG...
ZASTO JE ON/ONA... DRUGACIJA...???
za onog dobrog... sta je sada puklo,pa besni... ona... itd...
jeste TO SVE DEO NEKAKVE KARME... ali, tesko je objasniti nekome KO JE USPESAN, ispunjen, samozadovoljan, realizovan, da ona druga strana se OSECA PODREDJENO, samim NAVEDENIM CINJENICAMA... samim tim sto se, PRIRODNO... OGLEDA... uporedjuje... i VIDI, MISLI I VERUJE... DA SA NJIM/NJOM... SIGURNO NESTO NIJE OK...!!!
DAKLE, POENTA OVOG JESTE TO STO SI NAPISAO: ne samo SPUSTITI SE NA NJEGOV NIVO... nego - UCI U NJEGA, skroz... doziveti taj osecaj, biti ON... ili ona... = JEDNO... i zajedno... I TO JE DEO RESENJA...
to ne samo da je uticanje na karmu... to je deljenje karme, cak i preuzimanje karme...
jer - TO SAM - JA...!!!
taj moj brat... ili sestra...
u proslosti... i buducnosti...
sadasnojst je ILUZIJA ODVOJENOSTI... kao i IZBOR STRANE...
i nijedna dusa, koliko ja znam, nema za cilj da donese odluku o samoubistvu... KADA SVESNO DONOSI ODLUKU... a, pogotovo PRE INKARNACIJE...
dusa donosi odluku, NAPROTIV... DA PREUZME KARMU SVOJIH RODITELJA... I TAKO IH - OSLOBODI...
NA NACIN DA TO - TRANSFORMISE...
DA BI IH RAZUMEO... I VISE VOLEO... ali, ne sentimentalno, ne znanjem... nego STVARNO... a tome se, svi mi, ucimo...

pozdrav
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 22 Dec, 2009 14:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mene čudi jedna druga stvar, kako je moguće da je Energetičar toliko toga puno rekao u samo 45 poruka?

Nadam se da je ovo prigodan spam.
energeticar
Iskušenik

Poruka Poslao: 24 Dec, 2009 03:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Brate Tale, hvala na kompl(imen)etu!
Takodje ti hvala na opisu tvoga iskustva sirenja (ili putovanja) svesti izvan granica
""izmedju dva uveta""
Svi smo mi na ovom forumu sa slicnim ciljem, da prosirimo svoju svest i pomognemo
jedni drugima da shvatimo svoju ulogu u zemaljskom zivotu i da je uskladimo sa
Bozijom PROMISLI!

Svim clanovima i citaocima foruma OBJAVE srecni nastupajuci PRAZNICI, da ih
provedete sa najmilijima u miru i ljubavi.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 24 Dec, 2009 04:15 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

energeticar ::

Svim clanovima i citaocima foruma OBJAVE srecni nastupajuci PRAZNICI, da ih
provedete sa najmilijima u miru i ljubavi.

I tebi dragi brate, i tvojoj porodici sve najbolje !

.
Pitija
Hodočasnik

Pridružio: 31 Jul 2009

Poruka Poslao: 24 Dec, 2009 07:33 am    Naslov: Moj duhovni put
Odgovoriti sa citatom

Dragi Energetičaru !
Hvala ti !
Tebi i tvojoj cijenjenoj obitelji takođe !
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
energeticar
Iskušenik

Poruka Poslao: 24 Dec, 2009 07:52 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav Alexu i nastavak poruke sa vrha ove stranice ...........
Draga sestro 5 element.,,,,
ceo smisao moga nastupa je da odgovoris brata od namere da ne uradi isto sto i njegov
otac. Samoubistvo je mnogo veci greh od ubistva.
Svojim bombastim saopstenjem te je pozvao da se umesas, jer ti je blizak rod.
Ako uspes da ga otvoris na sestro-bratski razgovor, uspeces , postavljajuci mu
pitanja ,da ga potaknes da i sam razmisli da jos nije kraji da jos ima nade, i da prihvati
da se pobrines za njega .
Za bol tela postoje lekovi, ali ti lekovi ne lece bol duse, jedino pomaze pozrtvovanje
srodne duse.
Evo pitanja sa kojima mozes probati da mu dotaknes mekanu dusicu koju je sakrio iza
tvrog oklopa.
Sta licno misli o tebi kao sestri?
Ako se i dogodi da ga bolest savlada, kako bi zeleo da ga se secas ?
Sta bi promenuo u svom zivotu kad bi imao tu moc?

Ovo su samo mali primeri , ti ga bolje poznajes i naci ces nacina da ga ubedis da
prihvati saradnju.

Ako odbija da razgovara ponudi mu da procita zbirku knjiga Anastazija, da i sam
otkrije u kakvom sistemu iluzija i lazi zivimo.

Zadnja varijanta je da dok on spava u dubokom snu ( za to moras ostati budna do kasno
u noc, ili naviti budilnik) Vratis svoju misao na neki zajednicki dozivljaj gde ste se igrali
ili u necemu uzivali, zadrzi tu sliku mislima ispred sebe i onda slobodno mu izreci
Brate oprosti mi sto sa tobom nisam ranije razgovarala o nama , Ja sam tvoja sestra
i tu sam da ti pomognem samo kazi da prihvatas moju pomoc.

Obradovaces nas sve koji pratimo situaciju, kad nam saopstis da je prihvatio saradnju.

Pozdrav i zelimo ti da stoicki izdrzis sve te teskoce , jaka si a bices i jos jaca!!!!!!!
 Nazad na vrh »
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 24 Dec, 2009 16:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svima koji slave rođenje Isusa iz Nazareta želim Ugodne,mirne i blagoslovljene blagdane. Sretan Božić, Heartr
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Šomika
Tragalac

Pridružio: 27 Jan 2009

Poruka Poslao: 09 Feb, 2010 16:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » PSIHOLOGIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Strana 2 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90880 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 41080 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 30061 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42510 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35445 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29753 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 9793 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)