I... "NEKA DISKUSIJA TEČE"
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » RIZNICA NEAKTIVNIH TEMA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
uspensky
Hodočasnik

Pridružio: 11 Apr 2009

Poruka Poslao: 21 Dec, 2009 21:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Meni je ovde sasvim dobro... Very Happy ne moram ni da zavirim na taj forum ,ako se svađaju , psuju i ogovaraju, mogu da nastave slobodno i dalje... #$!% Knockknock
uspensky
Hodočasnik

Pridružio: 11 Apr 2009

Poruka Poslao: 21 Dec, 2009 21:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ili da ipak odem i ja ...čisto malo...da ih vrbujem... Smesno Smesno Smesno
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 21 Dec, 2009 21:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dejjan ::
Petre,nemoj ostaviti Gibu samog tamo,na vetrometini Very Happy

Jel moguće da mačak nije odoleo.... Cool

uspensky ::
Meni je ovde sasvim dobro... Very Happy ne moram ni da zavirim na taj forum ,ako se svađaju , psuju i ogovaraju, mogu da nastave slobodno i dalje... #$!% Knockknock

Djuskanje Very Happy
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 21 Dec, 2009 21:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Miodrag ::

....dalje je priprema za Tantru.

Aleks,Samo da te obavestim ,da svaki naduvani balon mora posle nekog vremena i da se izduva....

Miodraze... imam ISKUSTVO... da nekada... kad se NAJMANJE NADA, COVEK...
BALUN UME I DA - PUKNE...!!!... i - nekoga ZABOLE za to... al nekoga i - ZABOLI...
Citat:

A za kundalini,sta da ti kazem,pomozi kad god mozes.........mozda i Andjeo to odradi umesto tebe

ma, glumim SPASIOCA... kad god mogu... al sve cesce PRIZIVAM ANDJELE... da - pomognu...
ja imam TO u malom prstu... al zamisli zenske... NE VERUJU... da to tako ide... misle, videle, cule... ZNAJU... da to treba i nesto vise... OD MALOG PRSTA... pa, dok im ja to objasnim... nekako je lakse... da sebe SPUSTIM NA NJIHOV NIVO... trazili ste - gledajte...
naravno... ja pocnem... ali drustvo je tu... za upomoc...
ali, znas, ovo ne smemo da pisemo...
ovo je psihosimpatski...
ali, posle seanse - dve... nekada cak i tri... ja pokazem mali prst... i - MATRIX RADI... program... zenska - ODLEPI...
a ja pijem kahvu... i posmatram... cuda napredne tehnologije

Laughing
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
ONA
Napredni tragalac

Pridružio: 25 Jul 2009

Poruka Poslao: 21 Dec, 2009 22:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Petar iz Podgorice ::
...
Objave su najtoplije virtuelno mjesto na kojem se mogu steći znanja,
kao i jedno od najtolerantnijih.
.....

Totalno se slazem.

A i Admin nam je neki kul cova Smile I Vesna je jedna (jedina). Tako da, ja odavde ne idem skoro Wink
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
ONA
Napredni tragalac

Pridružio: 25 Jul 2009

Poruka Poslao: 21 Dec, 2009 22:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

BelaGalaktickaDama ::
Dejjan ::
Petre,nemoj ostaviti Gibu samog tamo,na vetrometini Very Happy

Jel moguće da mačak nije odoleo.... Cool

Giba tamo? Razz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 22 Dec, 2009 01:12 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ONA ::
     I Vesna je jedna (jedina). Tako da, ja odavde ne idem skoro Wink

Hvala ti sestro draga,
svako od nas ovde je jedan jedini i neponovljivi,
ali se savrseno uklapamo u veliki virtuelni organizam zvani Objave.
Svako dobro !
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 22 Dec, 2009 10:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ево прочитао сам 17 страница на оној теми и 10 страна наставка овде и лепо сам се забављао.

Супер нам је форум.

Сви треба да се трудимо да поруке које исписујемо садрже:
истину, лепоту и доброту, или бар нешто од овога.
(парафразирам једног мислиоца са Цетиња)
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 22 Dec, 2009 10:27 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Petar iz Podgorice ::
...
Objave su najtoplije virtuelno mjesto na kojem se mogu steći znanja,
kao i jedno od najtolerantnijih.
.....

Da, najtoplije, najbolje, najtolerantnije, gde mozes pricati o svemu - a da se ljudi ne pogurkuju i govoriti " i ovaj je otisao..." (- mozda neko i jeste ali to ovde nije vazno),
, nauciti najvise i naci ono sto nemozes naci tako lako Shocked

Veliki pozdrav za sve ljude sa ovog foruma Very Happy Very Happy Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 22 Dec, 2009 10:42 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da dodam jos nesto sto sam zboravila.

Ovde su svi ljudi posebni, samim cinom sto su dosli ovde.

Pozz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 02 Feb, 2010 03:27 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.
Kome smetaju ,,paranoični '' teoretičari Zavjere ???

'Svinjski grip u teoriji zavjere: manipulacija farmaceutskih tvrtki ili paranoja s interneta ?'

Povod - neočekivano slab odziv građana na cjepljenje

Mislim da je vrijeme da se malo pozabavimo ovim perfidnim i sve češćim problemom etiketiranja ljudi kao paranoika. Razmotrimo malo sâm pojam paranoje. Prema enciklopedijskom rječniku paranoja podrazumijeva 'psihozu, kroničnu duševnu bolest koja je karakterizirana bolesnim idejama proganjanja i odnosa uz inače očuvanu inteligenciju, jasno i uredno mišljenje izvan sistema paranoidnih ideja, bez halucinacija; manija proganjanja'. Prema wikipediji, paranoja je 'misaoni proces uzrokovan teškim utjecajem tjeskobe ili straha, vrlo često razvijen do granice iracionalnosti i zablude'.

Očigledno je dakle, da se radi o duševnoj bolesti koja zahtijeva psihijatrijsko promatranje. (Iako, psihijatrija je također perfidna tvorevina Iluminata, koja služi za ušutkavanje ljudi koji ne mogu 'racionalno' objasniti što im se događa).

Alan Cantwell o ovom problemu kaže sljedeće: 'Pouzdana dijagnoza paranoje zahtijeva ekspertizu liječnika specijalista za psihijatriju. Dijagnoza se postavlja nakon pažljivog proučavanja povijesti i fizičkog pregleda pacijenta, i mora uključivati detaljnu povijest uzimanja lijekova i psihijatrijsko promatranje. Sve to ignoriraju novinari koji nekritično etiketiraju ljude kao paranoike. Njihov je cilj diskreditirati um i sposobnost zaključivanja tih osoba. Nekorektno etiketiranje ljudi kao paranoika pakosno je i zlo, i ta riječ može biti jednako neugodna kao i riječi 'crnčuga', 'čifut', ('židov', moj dodatak) ili 'peder'. Kad se u medijima nabacuju izrazima kao što su paranoja ili paranoik, racionalna komunikacija više nije moguća'. (preuzeto iz Nexusa, XI 2009.)

Upravo je takvo diskreditiranje bilo besramno vidljivo u TV emisijama . Činjenica što su na internetu počeli kružiti članci o istinskim motivima cijepljenja i cjelokupnoj kampanji zastrašivanja svinjskim gripom, posljedica je iskrene želje nekolicine ljudi da upozore druge koji su još uvijek u dubokom snu na opasnosti od cijepljenja jedinim medijem koji još imaju na raspolaganju - internetom. Jer svi ostali kanali javnog priopćavanja su duboko kontrolirani. Da se razumijemo, i internet je kontroliran, doduše, na jedan perfidniji način, ali ipak je moguće doseći više ljudi tim putem nego bilo kojim drugim. A to je očigledno zasmetalo kreatorima 'javnog mnijenja' pa se upravo potenciranjem i eksponiranjem ovakvih tema pokušava diskreditirati cijela ta priča o zavjeri, i natjerati stado da se vrati u svoj tor, kako bi i dalje bilo poslušno.

No, širenje tih informacija nije po mom mišljenju primarni razlog zbog kojeg je došlo do slabog odaziva građana na cijepljenje. Ne, mislim da su se ovog puta iluminati malo zaletjeli svojim sustavnim i žestokim medijskim silovanjem javnosti panikom svinjske gripe. Mislim da je sama količina i jačina propagande koja je užurbanim zastrašivanjem i brojem žrtava pokušavala natjerati ljude da se pošto-poto cijepe učinila svoje i da su ljudi, koji još uvijek duboko spavaju, ipak osjetili da ih netko, iako ne znaju točno tko, kako, ni zašto, (oprostite na izrazu),ali j... u zdrav mozak, pa su se priklonili onoj najraširenijoj teoriji da je to pokušaj farmaceutskih tvrtki da zgrnu veliku lovu na prodaji cjepiva. I dok je to samo jedan nusprodukt, pravi motiv iza ove priče je daleko strašniji, nevjerojatniji i bolesniji, s čime se većina ljudi, zbog straha i nevjerice, još uvijek nije spremna suočiti, a to je plan o redukciji svjetske populacije i uspostavi globalne tiranije.

Tako je u ,,Otvorenom'', Mislav Togonal, postavljajući pitanje urednici Bussines.hr-a Nataši Škaričić, komentirao da se teorije zavjere vezane za svinjsku gripu kreću od toga da se u cjepivu nalazi mikročip, da se radi o podvali farmaceutskih tvrtki, pa čak i do toga da je to planirana redukcija broja svjetskog stanovništva, sve u onom posprdnom tonu, u stilu 'takve i slične gluposti'. Samo napomena, u studiju su osim nje bila još, (nisam zapamtio njihovih imena), dva doktora i zamjenik ministra zdravstva koji su grčevito branili cjepivo svim silama. Ali ono što me je šokiralo bilo je da je ta Nataša Škaričić kao urednica jednog dnevnog lista, nakon što je Togonal postavio pitanje što misli o tim teorijama zavjere rekla odrješito da nju te teorije zavjere uopće ne zanimaju i da se nema namjeru njima baviti i na njih tratiti vrijeme(!!), da bi odmah zatim spomenula jednu krucijalnu stvar, da Milinović kao ministar zdravstva nije javnosti obznanio da tvrtka ,,Novartis'', čije je cjepivo stiglo u Hrvatsku, ima sklopljen ugovor s Imunološkim zavodom za distribuciju i da tu informaciju čuva kao poslovnu tajnu. Halo! Ako ta činjenica sama za sebe nije naznaka zavjere, onda ja stvarno ne znam što je. Zatim je spomenula da je pravni presedan to što se ,,Novartis'' odriče bilo kakve pravne odgovornosti ukoliko dođe do ozbiljnijih nuspojava upotrebom cjepiva. Očigledno je da žena nije glupa ali da bi zadržala svoje radno mjesto morala se ograditi od mogućnosti postojanja zavjere.

Teorija zavjere je postala doista tabu tema u svijetu. To je tema o kojoj kao 'nitko ništa ne zna' ili 'nitko ništa ne želi znati'. Svatko tko otvoreno govori o tome je u najmanju ruku 'nećudoredan' ili 'paranoičan'.

Ako odem s parkirališta i nakon dva sata se sjetim da nisam zaključao auto i izrazim sumnju da će mi možda netko ukrasti auto, da li je to paranoja? Ne, to se zove oprez! To je pretpostavka i uvjerenje utemeljeno na procjeni situacije.

Ili, još bolji primjer. Dijete se igra na cesti, a majka pazi na njega. Iz daljine velikom brzinom naletava auto. Majka viče djetetu da se makne jer dolazi auto kojeg dijete ne vidi jer je zaigrano. Je li majka paranoična zato što upozorava dijete na nešto što ono nije u stanju percipirati ili vidjeti istog trena? Nadam se da ste uočili obrazac!

Paranoja je stoga, iracionalni strah, a oprez strah od vjerojatnog i mogućeg.
Globalna zavjera je auto koji naletava velikom brzinom, samo je potrebno razmišljati svojom glavom koju smo netom izvadili iz pijeska, i sagledati širu sliku.
Ne trebaš biti stručnjak da bi sagledao što i čime se pojedinci služe samo da bi postigli svoj cilj, odnosno ciljeve.
I ne treba šutjeti, trebamo biti što glasniji jer očito je i laiku da se nešto sprema što nikako neće biti u korist nama ljudima pa niti cijeloj našoj planeti.
U biti, to se već davno dogodilo, početak je u prošlosti a na nama je da to pokušamo spriječiti. Šutnjom i kimanjem glave kao potpori pojedincima, nećemo to postići.
Opet moram naglasiti da biti na zdravom oprezu nikako se ne može smatrati paranojom.
Ugovor je 'poslovna tajna' a proizvođač se unaprijed ograđuje od posljedica korištenja njegovog proizvoda, država se ograđuje od posljedica, a konačni korisnik mora vjerovati kako je sve čisto i transparentno. Pakovanje proizvoda po sistemu vezane prodaje, moraš kupiti odjednom deset komada makar devet bacio.
Ali to neće spriječiti mladeži crvenih, plavih, ljubičastih i ne znam sve kojih điđmilovića da
nas povlače po Blogosferi i Facebuku kao paranoike, jer je ta indokrinacija jako moćna!
Naravno, to je diskriminacija i odvajanje nepodobnih na djelu, jer znam
iz iskustva da pokretanje bilo kakve priče o mogućoj zavjeri, koju je jedan jako moćan bankar čak i priznao u svojim memoarima, može ti izazvati ne samo podrugivanje nego i posljedice npr. otkaz, tako što krenu priče da si slučaj za psihijatra.
Jednostavno nema nikakve otvorenosti čak ni prema mogućnostima takvog nečeg, a kamo li neke suvisle priče o paranoramalnom i sl.
Primjetio sam da među ljudima postoji i neki prikriveni strah o otvaranju tih tema, jer ljudi predosjećaju sve više, ali jednostavno ne mogu vjerovati da je netko to u stanju.
Tako su podcjenili i Hitlera, a kada je šteta učinjena već je bilo kasno!

Većina ljudi za sada ima još pamćenje oko 3 dana, kako je jednom odlično rekao Borgman, zato prolaze kojekavi političari i NATO savezi, ali nisu ljudi više tako bedasti kao prije, malo se previše loših stvari izdogađalo u zadnje vrijeme, mnogi osjećaju da " tu nešto itekako smrdi" ! ...najgluplji su mi komentari "jao pa kakve su to teorije zavere,ne budi paranoican",xaxaxa ...Uvek me takva doza gluposti nasmeje i odvratim,kakva teorija brale,sve je to PRAKSA dugoo, dugoooo..........
No sta reci, sem zlo je uvek bilo glupo, mracno jer nema sposobnost osvetlljavanja Istine...posmatrano iz raznoraznih nivoa..
To je svojstveno korijenito manipuliranje i isto ono se sprovodi kroz sve medije i marketing. To je najgora bolest čovjeka. Kad se čovjek daje programirati protiv samog drugog čovjeka. Prepisuje smrtnu presudu svojim bližnjima i ljudskom rodu općenito. I to, dragi moji, rade svi doktori, novinari i ostale sluge i guzičari ovog sistema. A da ne spominjem političare koji bi prodali dušu sotoni samo da imaju priliku bit dio evropske patokratije i Novog svjetskog poretka.
Osim spavanja, najgora mana čovjeka jest ignorancija..
Jedini spas je želja za istraživanjem i propitkivanjem.
Možda je cjepivo samo dimna zavjesa, a ono '' pravo '' događa se upravo pred našim očima, samo jednostavno ne vidimo, ili ćemo uskoro vidjeti...

Izvor: http://novavizija.blog.hr/
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 02 Feb, 2010 09:34 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Meни ово са грипом а и много што шта друго личи на оно са вуком.
Вук,вук а вука нема.
Као да нас припремају да кад дође вук......
Систематски се гради неповерење у власт на светском нивоу,а овамо Share Internacional позива народ на револуцију светских размера.
Другим речима видим да је трећи светски рат већ почео.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » RIZNICA NEAKTIVNIH TEMA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
Strana 20 od 20

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 202102 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka U vezi knjige "Spoznaj samog sebe" 5 sofija 7267 02 Mar, 2010 07:04 am
sofija Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podela troškova prevoza - efikasniji način putovanja 1 segrt 5249 28 Feb, 2010 22:40 pm
TATA SINANA Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - LJUDSKA AURA - dr sci. Ljubiša Stojanović 27 drugar 21559 06 Jan, 2010 13:14 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 99353 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka " Spoznaj samog sebe", Slavica Stevanovic 30 sofija 22610 03 Avg, 2008 00:43 am
sofija Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42865 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)