Biološko-dinamička poljoprivreda
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » KONKRETNE STVARI U VEZI ŽIVOTA U ZAJEDNICI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
zemljak

Pridružio: 31 Dec 2009

Poruka Poslao: 23 Jan, 2010 19:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Setveni kalendar za februar mesec u narednom broju "Moje baste"

Pozdrav

Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
agnes
Na duhovnom putu

Pridružio: 18 Okt 2009

Poruka Poslao: 24 Jan, 2010 07:26 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala na trudu da informacija o setvenom kakendaru stigne do zainteresovanih.topli pozdrav.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 24 Jan, 2010 07:57 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Moze jedno malo pitanje? posto neznam skoro nista o ovoj temi jer planiram do kraja zivota ako uopste nesto da jedem (osim prane i vode) da to budu samonikle jestive biljke kojih ima svuda u prirodi po citavoj planeti..
Dakle kada nekome preporucim da se malo raspita i pogleda ovu temu kazem mu da to je Biodinamicka poljoprivreda.. znaci cuo sam nesto da se valjda semenke pospu po zemlji i njiva pokrije senom pa onda koje seme uspe da izraste to je dobro.. i to je sve sto se radi.
e sada posto nemam pojma o ovome molio bih vas da mi kazete ukratko jeli to tako nekako se radi ili kako? da ne ispadne da lazem ljude.. iako iz ne znanja ali makar da znam osnovno o cemu se tu radi..
segrt
Hodočasnik

Pridružio: 26 Jun 2008

Poruka Poslao: 24 Jan, 2010 08:25 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alaemyrus ::
Moze jedno malo pitanje? posto neznam skoro nista o ovoj temi jer planiram do kraja zivota ako uopste nesto da jedem (osim prane i vode) da to budu samonikle jestive biljke kojih ima svuda u prirodi po citavoj planeti..
Dakle kada nekome preporucim da se malo raspita i pogleda ovu temu kazem mu da to je Biodinamicka poljoprivreda.. znaci cuo sam nesto da se valjda semenke pospu po zemlji i njiva pokrije senom pa onda koje seme uspe da izraste to je dobro.. i to je sve sto se radi.
e sada posto nemam pojma o ovome molio bih vas da mi kazete ukratko jeli to tako nekako se radi ili kako? da ne ispadne da lazem ljude.. iako iz ne znanja ali makar da znam osnovno o cemu se tu radi..

Postoji više vrsta da kažemo "zdravije poljoprivrede", tj. cilj je da se uzgoji kvalitetna hrana a da se priroda što manje narušava, šta više težnja je da se prati prirodni procesi.
Metoda koju si ti opisao najbliža je jednom dobrom Japancu koji je osmislio svet prirodne poljoprivrede. Taj proces zastiranja zemljišta još se zove i malčiranje, a sam lik se zove Masanobu Fukoka i napisao je knjigu "Revolucija jedne slamke"- knjiga je dostupna i nasem sajtu u ovom podforumu/download sekcija.Evo jedan citat opisa knjige

"Zasnivajući svoju teoriju i praksu na četiri osnovna načela: bez obrade (oranja ili kopanja), bez dubriva ili komposta, bez plevljenja i bez hemikalija, uvodeći sasvim novi pristup poljoprivredi (npr. sejao je pre žetve), Fukuoka je ukazao na pravac kojim bi poljoprivreda morala da ide, ukoliko želimo da ova planeta bude udoban dom i za naše potomke.

Dokazao je da se bez savremenih poljoprivrednih mera mogu postići isti prinosi kao i sa njima. Takođe, pokazao je ličnim primerom kako se i ljudska ishrana može podrediti prirodnim tokovima."

Biodinamička poljoprivreda opet uključuje i obradu zemljišta, kao i specijalne prirodne preparate koji se prave, a koji omogućavaju kosmičkim silama da se na najbolji način pobrinu za plodnost zemljišta i život biljaka.Prati se i pomenuti mesečev kalendar da bi se omogućio maksimum uticaja planete na određene biljke u određenim vremenskim intervalima.
Eto, to je onako laički...može neko da dopuni ako želi.

Pozdrav i svako dobro
 Nazad na vrh »
segrt
Hodočasnik

Poruka Poslao: 24 Jan, 2010 10:46 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

da dodam,
Biodinamicka poljoprivreda takođe daje smernice kako se brinuti o životinjama, pčelama...tretirati gazdinstvo kao jedan celovit organizam.

Takođe, vidim da su u svetu u ekspanziji biodinamička vina, kao i kozmetika, sto opet daje neku noviju crtu ovoj grani.
 Nazad na vrh »
majstor
Mistik

Pridružio: 14 Mar 2009

Poruka Poslao: 24 Jan, 2010 10:54 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

segrt ::
da dodam,
Biodinamicka poljoprivreda takođe daje smernice kako se brinuti o životinjama, pčelama...tretirati gazdinstvo kao jedan celovit organizam.

Takođe, vidim da su u svetu u ekspanziji biodinamička vina, kao i kozmetika.

Bas bih voleo da probam jedno takvo vino...ali nisam ga kod nas nigde primetio....znas li ima li ga kod nas Segte igde...ime...cena?

pozz

majstor
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
segrt
Hodočasnik

Poruka Poslao: 24 Jan, 2010 11:08 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

majstor ::

segrt ::
da dodam,

Takođe, vidim da su u svetu u ekspanziji biodinamička vina, kao i kozmetika.

Bas bih voleo da probam jedno takvo vino...ali nisam ga kod nas nigde primetio....znas li ima li ga kod nas Segte igde...ime...cena?

pozz

majstor

Negde sam pročitao je da je neko pokrenuo ovakvu proizvodnju u Negotinu, mada ništa na netu ne uspevam da pronadjem o tome.
 Nazad na vrh »
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 24 Jan, 2010 11:12 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Saznacemo....nije na kraj sveta,

hvala Segrte
 Nazad na vrh »
zemljak

Poruka Poslao: 24 Jan, 2010 11:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Atanas Delov - Negotino u Makedoniji. Diplomski rad na temu Biodinamicke proizvodnje vina na novosadskom poljoprivrednom fakultetu. Ima svoj podrum u Makedoniji.
 Nazad na vrh »
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 24 Jan, 2010 11:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zemljak ::
Atanas Delov - Negotino u Makedoniji. Diplomski rad na temu Biodinamicke proizvodnje vina na novosadskom poljoprivrednom fakultetu. Ima svoj podrum u Makedoniji.

Hvala zemljak,
videcemo da li ga ima u BG-u

pozz

majstor
 Nazad na vrh »
zemljak

Poruka Poslao: 29 Jan, 2010 21:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Izasla je "Moja basta" sa setvenim prirucnikom za Februar.
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 03 Feb, 2010 01:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pogledajte ovaj sajt
JAKO INTERESANTAN COVEK...

http://www.journeytoforever.org/biofuel_library/methane_pain.html
energeticar
Iskušenik

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 03 Feb, 2010 12:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svima, vec davno sam mozda na nekoj drugoj temi predlozio da pogledate na youtube ,
Sep Holzer, covek je genije za permakulturu.
Od njega moze mnogo da se nauci...........
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
segrt
Hodočasnik

Poruka Poslao: 08 Feb, 2010 19:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

energeticar ::
Pozdrav svima, vec davno sam mozda na nekoj drugoj temi predlozio da pogledate na youtube ,
Sep Holzer, covek je genije za permakulturu.
Od njega moze mnogo da se nauci...........

hvala energetičar
Upravo sam pogledao ovaj inspirativni film o Holzeru i njegovom radu. Taj čovjek baš zna gdje da živi Smile

http://video.google.com/videoplay?docid=727825431796194016&hl=en#

Jo jedan sa Fukokinom metodom malčiranja
http://video.google.com/videoplay?docid=2865701754864235132#docid=727825431796194016
 Nazad na vrh »
zemljak

Poruka Poslao: 10 Feb, 2010 20:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

21. februara odrzace se u 11 casova godisnja skupstina Udruzenja za biodinamicku poljoprivredu. Mesto odrzavanja je Vrsac, ulica Jase Tomica 3.

Pozdrav
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » KONKRETNE STVARI U VEZI ŽIVOTA U ZAJEDNICI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeci
Strana 7 od 11

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12543 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Soul mete i Blizanački plamenovi 45 Vakan Tanka 29909 22 Mar, 2011 12:42 pm
kosmička_beba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 48353 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 30061 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 16913 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35446 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19878 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)