LOGOS...NO LIMITS!
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 00:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobro i zlo bi bile osnovne dinamike u hodu naše duše nazvanom obitavanje u materijalnom tijelu. Samo po sebi dobro ne bi bilo dobro bez zla; ono bi bilo b.o. Kao i obratno. Sistem ogledala ili jednaka specifična težina koja perpetuumu omogućuje kretanje nakon što je dat prvi zamašnjak (e, sad tu moram pretpostaviti postojanje Boga kao apsoluta koji je dao taj pokretač, bio je Nus...ili kako ćemo ga već zvati. Premda, mislim da smo i krenuli s tom premisom u ovoj epizodi, da je Bog, prasak ili Apsolut kreator ideje i reče: život! )
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Drexel

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 00:28 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::
Ako je Bog stvorio savršen svet, šta su onda dobro i zlo u njemu?
Onda imamo temeljno neznanje dobra i zla.

Link
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 00:45 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::
A...možda je kretanje, promjena, dokaz savršenosti sustava koji mijenja formu stalno, nešto kao perpetuum mobile? Mislim, možda se savršenost ogleda upravo u tome što izgleda nesavršeno i da evoluira...

Zvončice, Very Happy
a da otvorimo novu temu sa svim relativnim vidjenjima sveta koje možemo da izmislimo?

Do sada smo pomenuli svet kao statičan, pokretan, statično-pokretan, pokretno-pokretan
ali u okviru jedinstvenog vremena.
Zamisli da sada uvedemo drugačiju vremensku osu tj. ravan.
Mi ljudi smo jako ograničeni vremenskom strelom koja nam diktira poimanje svega.
Baš zato moramo da uvedemo relativno vreme ako želimo da budemo “objektivni”.

Na primer:
Život je raj kada trošiš jednu paru manje nego što zaradjuješ.
Život je pakao kada trošiš jednu paru više nego što zaradjuješ.

Svet je nesavršen jer mi večito kasnimo jednu sekundu i stoga ga vidimo iskrivljenim.

I ceo trud čišćenja karme se sastoji u tome da zbacimo balast sa ledja da možemo brže da se krećemo i tako kompenzujemo onu fatalnu sekundu!

Zašto Mujo nosi kamenčinu kada ide kroz savanu?
Ako naidje na lava on baci taj kamne pa onda brže trči.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 01:08 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Drexel,

tu smo temu već jednom obradili na Objavama.
Ili je nisi uočio ili je nisi razumeo.
Nije mi teško da ti izadjem u susret, samo mi reci šta ti treba:
link ili dodatno pojašnjenje?
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 01:12 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ma čini mi se da se uklapa u no limits ovaj i ovakav logos...

Ako je svijet upravo savršen zbog vlastite nesavršenosti koja se glanca promjenama potpomognuta kalckanjem dobra i zla koje nas svaki put izbacuje malo višlje, pa onda i niže - tada nam je nuan time line, kao ekran da bismo sve to ustanovili, fiksirali kao slijed. Jer, pretpostavili smo slijed, (evoluciju, promjenu, promatranje promjene) a slijed mora imati tračnice.
kad ne bi bilo timelinea, vremena, onda bi sve, cijela ova teorija - pala u vodu.
odnosno, uvedimo vrijeme kao (non)kategoriju.
Ono postoji kao dokaz naše percepcije.
Da nema vremena, kako bi uopće na išta ukazali, kako bismo apostrofirali nešto,stavili pribadaču, čak i ako je misao upitanju. Kako bismo je uhvatili?
Dakle, dokinuli bi dihotomijski kotač duše.

Kompenzacija...znaš, postoji u plesu jedna caka, bez obzira znaš li melodiju ili je prvi put čuješ, a ta je da - ne znam jeste li primijetili - svaki ritmički pokret tijela koje pleše se u stvari odvija jedan djelić sekunde prije "udarca" note, prije tona. Recimo, plešeš tango...i tijelo se napne i krene u korak intuitivno, da (glagol, III l. j.) akcent tako da u trenutku naglaska melodije bude uslađeno.
Caka se sastoji u tome da ova sposobnost spada u red onih koje razlikuju talent od uvježbanog, rekla bih onda da je u sferi intuitivnog.
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 01:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Divno si ovo rekla.
Talenat ne samo da briše onu sekundu kašnjenja već nas pomera jednu sekundu unapred.
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 01:29 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Trep-trep.... Buket

Ok...dakle, pronalaženje vlastitog ritma, talenta je preduvjet kompenzacije, a možda čak i sekunde prednosti u odnosu na timeline, što znači i da ti daje sasvim drugu perspektivu pogleda na sve.
Kružnu Very Happy
 Nazad na vrh »
Drexel

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 01:55 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Drexel,

tu smo temu već jednom obradili na Objavama.
Ili je nisi uočio ili je nisi razumeo.
Nije mi teško da ti izadjem u susret, samo mi reci šta ti treba:
link ili dodatno pojašnjenje?

Meni ne,ako si je vec obradjivao sa nekim onda neke elementarne stvari nisi shvatio Smile
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 10:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Trep-trep.... Buket

Ok...dakle, pronalaženje vlastitog ritma, talenta je preduvjet kompenzacije, a možda čak i sekunde prednosti u odnosu na timeline, što znači i da ti daje sasvim drugu perspektivu pogleda na sve.
Kružnu Very Happy

Svi smo toliko puta čuli izraz za nekoga ko je realizovao svoj talenat:
-Bio je čovek ispred svoga vremena.

Evo kako puka fraza zadobija novu dimenziju.
Baš kao što nam je to Miodrag preporučio: koristiti reci koje sadrže u sebi mnoštvo prihvaćenih pojmova.
A mi brzo učimo Very Happy
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 11:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Upravo točno, Zosime! NIsam se sjetila te fraze ali doista se ukomponirala.
Ponekad ostanem u čudu kako najčešće koristimo fraze, onako, čisto kao konverzacijske alatke, a u stvari one su se i održale kao struktura jer nose bit u sebi.
A i Miodrag je to fino apostrofirao...
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 12:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Drexel,

znamo vrlo dobro da nisi slučajno podmetnuo onaj link.
Očigledno je da drugačije gledaš na relaciju Bog-dobro-zlo.

Hajde, slobodno reci šta misliš.
Ja sam uvek spreman da naučim nešto novo i da u skladu sa tim, bez sujete,
korigujem stav.
A pogotovu ako, kako ti kažeš, „neke elementarne stvari nisam shvatio” što je vrlo samouverena izjava sa tvoje strane, rekao bih čak i nekulturna,
ali to sada stavljam u drugi plan.

Dakle, biće mi zadovoljstvo da čujem šta ti imaš da kažeš o dobru i zlu u Božijem okrilju.
Izvoli...
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 19:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A...možda je kretanje, promjena, dokaz savršenosti sustava koji mijenja formu stalno, nešto kao perpetuum mobile? Mislim, možda se savršenost ogleda upravo u tome što izgleda nesavršeno i da evoluira...

E, da. U tom grmu leži zec.
S tim što bih ja rekla da kretanje znači život. A evolucija znači promenu. Nije obavezno da evolucija stvara savršenije oblike života. To je naše mišljenje pošto smatramo da smo najsavršeniji na ovom svetu. A ako pitate umetnike, oni će vam reći da je savršenstvo u jednostavnosti. Znači može da bude da je atom najsavršeniji oblik svesti u materijalnom svetu.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 21:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mislim da smo u procesu kretanja ka savrsenosti.
Mislim da smo ispoljavanje Boga u bezbroj kombinacija jer on zeli da mi budemo on.Neka vrsta experimenta u cilju njegove spoznaje o savrsenoj mogucoj kombinaciji zivota u ovoj formi.A mislim da je ova forma zivota kao zivog organizma,tako krhkog a tako savrsenog najzahtevnija moguca u smislu postojanja i opstanka.
S'obzirom da je dobro (oplemenjena strana ljudskih bica) vec pobedilo,onda su se ove kombinacije vec dogodile a mi..pa nije mi bas najjasnije na kom nivou ili na kom delu toka dogadjanja i zasto na tom nivou mi jos postojimo..To je valjda pitanje razumevanja vremena .Ali sigurna sam da postoji cilj i neka krajnja tacka nesavrsenog bitisanja.
Kao sto rece A.Anstajn-"Bog se ne kocka".
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger
Drexel

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 22:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Drexel,

znamo vrlo dobro da nisi slučajno podmetnuo onaj link.
Očigledno je da drugačije gledaš na relaciju Bog-dobro-zlo.

Hajde, slobodno reci šta misliš.
Ja sam uvek spreman da naučim nešto novo i da u skladu sa tim, bez sujete,
korigujem stav.
A pogotovu ako, kako ti kažeš, „neke elementarne stvari nisam shvatio” što je vrlo samouverena izjava sa tvoje strane, rekao bih čak i nekulturna,
ali to sada stavljam u drugi plan.

Dakle, biće mi zadovoljstvo da čujem šta ti imaš da kažeš o dobru i zlu u Božijem okrilju.
Izvoli...

Zosime..slozicu se sa tobom ovo sto si napisao:

Zosim:
"Iako su dobro i zlo stanje naše svesti, ono se reflektuje na dušu i stvara karmički teret.
Duša je večna. Ali evoluira!Zašto baš mora da evoluira kroz telo i materiju?
Ispada da je sav život na Zemlji stvoren samo da bi duše mogle da se razvijaju.
Drugim rečima, da je sveukupna evolucija hod duše."

Ali mi nije bilo jasno zasto si napisao da imamo temeljno neznanje dobra i zla.To zavisi od evolucije duse i njenog stepena razvoja da shvati pravu razliku izmedju dobra i zla.

Ja sam vec rekao o dobru i zlu onim zanimljivim video klipom sa youtube-a Smile

A za ono sto sam napisao da neke elementarne stvari nisi shvatio..slazem se da je cak i nekulturna izjava sa moje strane ali to sam napisao samo zbog toga sto si mi odgovorio onako.. kao da me teras sa svoje teme Smile da ne ucestvujem.

Pozdrav Zosime.
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 23:29 pm    Naslov: Izmena
Odgovoriti sa citatom

url=http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?p=70749#70749][/url][quote="Kublai Khan"]
valen ::
Pozdrav svima ponovo!
Osvrnula bih se na Zosimove i Gibine komentare o vegeterijancima..
Meni je prirodno stanje biti vegetarijanac,od rodjenja.Za mene meso nije hrana vec necija krv i meso.Isto tako,moj brat je mesozder veliki i veoma plemenit decko!Tako da ne bi delila vegeterijance od onih koji to nisu u smislu duhovnog razvoja (bar ne u vecoj meri).
Sto se biljaka tice,naravno da su zive i da osecaju (pretpostavljam) ali se one od nas razlikuju jer nisu zive na isti nacin kao i mi i u ovom obliku.
Takodje, budisti veruju da su ljudi koji jedu biljnu hranu - livefull a oni koji jedu meso (mrtvu) -deathfull.
Inace, dobro je jesti biljke u smislu razmene (dobijanja) informacija(od njih) na nekom nivou..Sto se tice onih koji su izabrali da budu vegeterijanci, ne verujem da "time rade nesto za svoj ego"vec su verovatno nesto i osetili...pa ih je to nesto privuklo da promene nacin ishrane.Istina je jedino to da vegeterijancima nedostaje u velokoj meri: agresivnost i nagon za niskim strastima (pri tome ne mislim na sex,vec na nekakve trivijalne svakodnevne pojave u smislu zavisti, ljubomore itd.).Vegeterijanci su jednostavno pitomiji ljudi.Bar je moje iskustvo takvo.Cinjenica je, da danas i na ovom stupnju "civilizacije" ne moramo da ubijamo da bi jeli.Ali,kako ko zeli.Ipak,bilo da smo vegeterijanci ili ne,potrebna je laganija ishrana u cilju duhovnog razvoja i to je,po mom misljenju,veoma vazno.

"Po mom misljenju postoji mnogo netacnih predrasuda po pitanju vegetarijanstva ili uopste hrane i pica.Evo navescu deo teksta od Bardona koji se odnosi na ovo pitanje i koji se poklapa sa mojim stavom:
Još u najstarija vremena, sve religije, sekte, duhovni pokreti i sistemi školovanja posmatrali su asketizam
kao veoma važan problem.

Sta bi na ovo rekli monasi,sigurno ne bi ceo zivot (cesto veoma dug) tako ziveli da ne osecaju blagodeti,a i monasi ne predstavljaju problem savremenom drustvu ni u kom smislu,cak sta vise.

"Razni sistemi Istoka su asketizam pretvorili u fanatizam, izazivajući velika oštećenja
preterivanjem i divljačkom neumerenošću koji su neprirodni i nezakoniti. "

Fanatizm i jednoumlje nikada do sada nisu bili pozitivna stvar.

"Iscrpljivanje tela je, uopšteno
rečeno, isto tako jednostrano kao kad bismo razvijali samo jedan deo tela, zanemarujući sve ostale delove. "

Telo nam treba i trebalo bi da vodimo racuna o njemu.Ne bi trebalo da ga iscrpljujemo.

"Ako asketizam služi ljudskom telu, recimo po uzoru na dijetu, da bi se oslobodilo prljavštine i drugih nečistoća,
ili da bi sačuvao telo od bolesti i uravnotežili poremećaji, asketske mere se mogu razumno koristiti, bez
preterivanja."

Slazem se.

"Neko ko radi veoma težak fizički posao, bio bi veoma glup ako bi lišio telo apsolutno neophodnih
supstanci za njegovo održavanje, samo zato što se on privatno zanima za jogu ili misticizam. Takvi ekstremi
bi nesumnjivo završili ozbiljnim i opasnim povredama zdravlja. "

Takodje,slazem se,ako govorimo samo o asketizmu.Vegeterijanstvo ne iscrpljuje telo.

"Vegetarijanstvo nije toliko bitno za mentalni
napredak ili intelektualni razvoj, sem što se može shvatiti kao lek za pročišćavanje tela od nečistoća. "

To niko nikada nije dokazao kao sto nije dokazao ni da je ishrana mesom bitna za mentalni napredak.Nikola Tesla je bio vegeterijanac.

"Privremeno
uzdržavanje od mesa ili životinjske hrane propisuje se samo za veoma specifičn e magijske operacije
kao jedna vrsta pripreme, a čak i onda za samo odredjeni period. Sve ovo važi i u slučaju seksualnog života."

Pitam se zbog cega privremeno uzdrzavanje.Moj bi zakljucak bio u cilju bolje spoznaje i potpunijeg izvrsenja "magicne operacije".

"Predrasuda da bi se jedenjem životinjskog mesa, životinjske moći ili sposobnosti mogle preneti na čoveka
potiču od mentaliteta koji ignoriše celokupne i prave osnovne zakone. Magičar se ne obazire na takve predrasude. "

Nemam takve predrasude.Imam samo stav o zivom bicu koje zeli i ima pravo da zivi a zivot mu se oduzme.Nije to drvo jabuke koje ce opstati i nakon konzumiranja jabuke.

"U interesu svog magijsko-mističkog razvoja, magičar mora biti umeren u jelu i piću i voditi razuman način
života. Nemoguće je postaviti tačna pravila ili propise, poššto je magijski način života sasvim individualand."

Slazem se,treba postovati i individualnost drugog "magicara".

Svako mora znati šta mu odgovara a šta ne. Sveta je dužnost održavati ravnotežu u svemu."

To zaista jeste sveta duznost,hvala na ovoj spoznaji.

Ja ne branim vegeterijance i askete ali ih ni ne napadam.

Pozdrav!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeci
Strana 3 od 13

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Soul mete i Blizanački plamenovi 45 Vakan Tanka 29906 22 Mar, 2011 12:42 pm
kosmička_beba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 48350 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FLUOR - najveća prevara 20.veka 29 Vesna 18767 22 Apr, 2010 07:00 am
valen Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30400 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 16911 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35445 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19877 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)