Identitet
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
biblijski-hriscanin
Tragalac

Pridružio: 31 Jul 2008

Poruka Poslao: 14 Nov, 2009 20:11 pm    Naslov: Identitet
Odgovoriti sa citatom

" I razumni ce se sjati kao svetlost nebeska, i koji mnoge
privedose pravdi , kao zvezde ".... Danilo 12,3
.
Ova poslednja Danilova vizija upravo je data za nase vreme,
kada ce " privedeni pravdi " biti vise nego ikada?...
Propovedanje Jevandjelja najuspesnije ce se
odvijati u ovom vremenu kada sotona najsnaznije deluje...
Ovo prorocanstvo je dato sa tim ciljem da poslednju generaciju
pripremi za privodjenje pravdi mnoge koji to prihvate.
Mnostvo pravovernih iz perioda poslednje crkve (laodikeje),
dostizu nivo razumnih. Isus danas nudi najveca blaga
propovedanja,i koji razumno postupe - prihvatice ponudu...
Prihvatanjem te ponude biva " kao da Bog govori kroz njih"...

- " Tako smo mi poslani mesto Hrista, kao da Bog govori kroz
nas; molimo vas u ime Hristovo,pomirite se sa Bogom ". 2.Kor.5,20.

Ista sila koja je podigla Isusa iz mrtvih,budi u ovo vreme i Crkvu
ostatka za propovedanje Jevandjelja...

Oni koji u sili Hristovoj pobede Bozijeg i covekovog neprijatelja, praznoverje
-- Zakonom Bozijim i verom Isusovom - zasijace se kao svetlost nebeska.

Biblijski Hriscanin
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 11 Mar, 2010 13:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Organizirana religija ( ili kontroverza je moja furka )

Organizrana religija- da bi uspjela- mora natjerati ljude da vjeruju kako im je potrebna. Kako bi ljudi svoju vjeru mogli predati nečmu drugome, najprije je moraju izgubiti u sebe. Tako je prvi zadatak organizirane religije netjerati čovjeka da izgubi vjeru u sebe. Drugi je zadatak da on povjeruje kako ona ima odgovore koje on nema. I treći i najvažniji zadatak jest natjerati čovjeka da prihvaća njezine odgovore bez pitanja. Ako propituješ, počinješ misliti! Ako misliš, počinješ se vračati onom Unutrašnjem izvoru. Religija ne može to dopustiti, jer si sklon tome da dođeš do odgovora koji su drugačiji od onih koje je ona pronašla. I tako te ta religija mora natjerati da posumnjaš u svoje Ja- mora te natjerati da posumnjaš u vlastitu sposobnost pravilnog mišljenja. Problem je religije u tome što se sve ovo često osvečuje- jer, ako ne možeš bez sumnje prihvatiti svoje misli, kako možeš ne posumnjati u nove ideje o Bogu, koje ti je religija dala? Uskoro, počet ćeš sumnjati čak i u Moje postojanje- u koje, kakve li ironije, prije nikada nisi sumnjao. Kad si živio na temelju svog intuitivnog znanja, možda Me nisi posve pronašao, ali sigurno si znao da sa Ja tu! Religija je ta koja je stvorila agnostike. Svaki jasni mislilac koji gleda što je religija učinila mora pretpostavljati da religija nema Boga. Jer religija je ta koja je srca ljudi ispunila strahom od Boga, dok je nekoć čovjek volio Onoga koji je u svoj svojoj raskoši. Religija je ta koja je naredila ljudima da se pognu pred Bogom, kad se nekoć čovjek uzdizao, radosno dosežići. Religija je ta koja je opteretila čovjeka brigama od Božjeg gnjeva, a nekada je čovjek tražio Boga kako bi mu olakšao teret! Religija je ta koja je rekla čovjeku da se srami svog tijela i njegovih najprirodnijih funkcija, dok je čovjek nekad slavio te funkcije kao najveće darove života!Religija je ta koja vas je učila da morate imati posrednika kako biste dosegli Boga, a nekoć ste mislili da možete dosegnuti Boga jednostavnim življenjem svog života u dobroti i istini. I religija je ta koja je naređivala ljudima da obožavaju Boga, dok su nekoć ljudi obožavali Boga jer je bilo nemoguće to ne činiti. Svugdje gdje je religija došla, stvorila je nejedinstvo- što je suprotnost Bogu. Religija je razdvojila čovjeka od Boga, čovjeka od čovjeka, muškarca od žene- neke su religije čak govorile muškarcu da je on iznad žena, čak i dok se tvrdi da je Bog iznad ljudi- tako pripremajući scenu za jednu od najvećih travestija koje su ikada nametnute na pola ljudske vrste. Kažem ti ovo: Bog nije iznad čovjeka, i muškarac nije iznad žene. To nije „prirodni poredak stvari“- ali to jest način na koji su svi koji su imali moć ( tj. muškarci ) željeli da stvari stoje, kada su stvarali svoje religije obožavanja muškaraca, sistematski uređijući pola materijala njihove konačne verzije „svetih spisa“, i preokrečući ostalo kako bi ušlo u kalup njihova muškog modela svijeta. Religija je ta koja inzistira do današnjeg dana da su žene na neki način manje, na neki način drugorazredni duhovni građani, nekako „neprikladni“ poučavati Riječ Božju, propovijedati Riječ Božju, ili služiti ljudima. Poput djece, vi se još svađate oko toga koji Sam spol odredio za svećeništvo! Kažem vam ovo: Vi ste svi svećenici. Upravo svatko od vas! Ne postoji osoba ili grupa ljudi „pogodnija“ da obavlja Moj posao od bilo koje druge. Ali, toliko vaših muškaraca sasvim su nalik vašim nacijama. Gladni moći. Oni ne žele dijeliti moć, nego je samo provoditi. I stvorili su istog takvog Boga. Boga koji je gladan moći. Boga koji ne voli dijeliti moć, već je samo provoditi. No kažem vam ovo: Božji najveći dar je dijeljenje Božje moći. Želim da budete poput mene. Rekao sam: „Bog je sve, i Bog postaje sve. Ne postoji ništa što nije Bog, i sve iskustvo koje Bog ima o sebi, ima ga u tebi, kao tebe, i kroz tebe.“ U Svojem najčišćem obliku, ja sam Apsolut. Ja sam Apsolutno Sve i stoga ne trebam, ne želim i ne tražim apsolutno ništa. Iz tog apsolutno čistog oblika, ja sam ono što misliš da jesam. Postoje oni koji bi Me pretvorili i ljubomornog Boga; ali tko bi mogao biti ljubomoran kad ima, i jest, Sve? Postoje oni koji bi Me pretvorili u gnjevnog Boga; no zašto bi bio ljut kada Me se ne može povrijediti ili mi na bilo koji način naškoditi? Postoje oni koji bi Me pretvorili u osvetoljubivog Boga; ali kome bih se osvećivao, kad je sve što postoji Ja? I zašto bih Sebe kažnjavao samo zbog stvaranja? Ili, ako moraš misliti o nama kao odijeljenima, zašto bih stvorio tebe, dao tebi moć stvaranja, dao ti mogućnost izbora da stvoriš ono što želiš iskusiti, a onda te vječno kaznio zbog toga što si napravio „krivi“ izbor? Kažem ti ovo: Ne bih učinio takvo što- i u toj istini leži tvoja sloboda od tiranije Boga. Uistinu, tiranije nema- osim u tvojoj mašti. Ja sam s tobom uvijek, čak i do kraja vremena.

-Ananda Gopal prabhu
biblijski-hriscanin
Tragalac

Pridružio: 31 Jul 2008

Poruka Poslao: 13 Mar, 2010 16:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vidis, takvih kao ti je bilo i ranije . Kada su preterali dosao im je kraj.... Danas su ovakva gledista zavladala svetom i Religiju sveli na ono kako si je gore objasnio... Kao sto je nekada mala grupa ljudi bila sacuvana, tako ce se i u sledecem unistenju grupa ispravno religioznih sacuvati ; Evo sta Biblija izvestava o tome ;

I Gospod videći da je nevaljalstvo ljudsko veliko na zemlji, i da su sve misli srca njihova svagda samo zle,

6 Pokaja se Gospod što je stvorio čovjeka na zemlji, i bi mu žao u srcu.

7 I reče Gospod: hoću da istri...im sa zemlje ljude, koje sam stvorio, od čovjeka do stoke i do sitne životinje i do ptica nebeskih; jer se kajem što sam ih stvorio.

8 Ali Noje nađe milost pred Gospodom.

9 Ovo su događaji Nojevi: Noje bješe čovjek pravedan i bezazlen svojega vijeka; po volji Božjoj svagda življaše Noje.

10 I rodi Noje tri sina: Sima, Hama i Jafeta.

11 A zemlja se pokvari pred Bogom, i napuni se zemlja bezakonja.

12 I pogleda Bog na zemlju, a ona bješe pokvarena; jer svako tijelo pokvari put svoj na zemlji.

13 I reče Bog Noju: kraj svakome tijelu dođe preda me, jer napuniše zemlju bezakonja; i evo hoću da ih zatrem sa zemljom.

Kao sto vidimo, odprilike pre pet hiljada godina svet je izgledao kao i danas ; Bilo bi suludo da poverujemo da ćemo bolje proći nego oni nekada... Mislim da su danas mnogi ljudi prevazisli ove predhodne u bezakonju i neverstvu...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: BESEDE I BOG GOVORI SU PONOVO DOSTUPNE NA OBJAVAMA 0 adminfob 8253 11 Jan, 2010 21:27 pm
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 118368 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vreme naše danas !... 6 biblijski-hriscanin 10700 03 Jun, 2010 20:03 pm
TATA SINANA Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Upoznaj Isusa !... 11 biblijski-hriscanin 5873 26 Feb, 2009 20:17 pm
TATA SINANA Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Horoskop Isusa Hrista 2 Mirko 4303 23 Jan, 2009 22:58 pm
Mirko Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PARABOLE ISUSA IZ NAZARETA 1 adminfob 5071 26 Feb, 2008 02:53 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16877 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)