Hair and Rock...
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » UNUTRAŠNJA STRANA VETRA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 02 Feb, 2009 13:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Cini se da je Zapad u hipi pokretu dosao najblize duhovnosti sto se moze doci ukoliko se uz to zeli i zadrzavanje kapitalistickog sistema. Steta zbog tih droga. Steta sto svaka dobra ideja propada zbog nekih trivijalnosti. I danas kada se pomisli na hipi pokret, prosecnom coveku padaju na pamet cetri stvari: droga, roken roll, mir i slobodna ljubav.

Ova droga mi deluje kao umetnuti element sa ciljem razbijsnja ovog pokreta za koga se uz to kaze da ga je stvorila CIA kako ne bi protest americkog drustva dobio komunisticko obelezje.

Leary i McKenna su, vjerujem, bili igraci u vladinom timu za skretanje ociju americke javnosti sa Vijetnama. U to vrijeme pariska inteletualna skola "preseljena" je u New York, tako da je medju tim svm intelektualcima, od knjizevnika, novinara, strukturalista sigurno bilo onih koji su perom na papiru rezali vise i dublje od maca. Pa vjerujem da je trebalo stvoriti neku marginalnu skupinu "nadrogiranih cupavaca koji briju na ljubav i seks" i njima pridodati sve ono sto "ne valja" u americkom drustvu. Naravno, to su samo nagadjanja, ali da ima neke logike u tome, vjerujem da ima. Uvjek je vladajucoj strukturi bolje nositi se sa blagom i dobrodoslom opozicijom, nego sa tvrdim oportunizmom i reakcioonizmom.
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 02 Feb, 2009 13:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Meni je oduvijek najveci rocker u povijesti bio Frank Sinatra (a ni Dean Martin nije mnogo zaostajao). Zasto? Covjek je bio "neokrunjeni kralj Las Vegasa", bliski prijatelj Roberta Kennedya, imao je kompletnu talijansku mafiju iza sebe i jos je spavao sa Avom Gardner. Mislim, kud ces vise?! Mr. Green
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 02 Feb, 2009 13:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Deep Purple - Burn

The sky is red, I dont understand,
Past midnight I still see the land.
People are sayin the woman is damned,
She makes you burn with a wave of her hand.
The citys a blaze, the towns on fire.
The womans flames are reaching higher.
We were fools, we called her liar.
All I hear is burn!

I didnt believe she was devils sperm.
She said, curse you all, youll never learn!
When I leave theres no return.
The people laughed till she said, burn!
Warning came, no one cared.
Earth was shakin, we stood and stared.
When it came no one was spared.
Still I hear burn!

You know we had no time,
We could not even try.
You know we had no time.

You know we had no time,
We could not even try.
You know we had no time.

The sky is red, I dont understand,
Past midnight I still see the land.
People are sayin the woman is damned,
She makes you burn with a wave of her hand.
Warning came, no one cared.
Earth was shakin, we stood and stared.
When it came no one was spared.
Still I hear burn!
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 02 Feb, 2009 13:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citajuci iskustva ljud ovdje sa koncerata i festvala ranih osamdesetih, stvarno postajem zavidan sto su bili svjedoci jednog divnog vremena (ne bas divnog ali u mnogim segmentima opustenijeg nego danas). Ja sam u to vrijeme jos bio balonja Smile Pricao mi drugar kako je znao malo malo zapaliti za Beograd i kako je gledao Iron Maidene i Motorhead dok su bili na vrhuncu slave.
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 02 Feb, 2009 15:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A ja Eric Claptona u po Zagreba...prije nekih 20.-tak godinica...a išle smo stopom do Zagreba, onda prespavale u Studentskom gradu ili kako se već zove i opet se vratili stopom, pa nas prevezao policijski džip, pa svašta...joj, kad se sjetim...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 02 Feb, 2009 18:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Secanja su lepa stvar...
Samo trebas imati malo vise godina ---i eto onda imas i malo vise secanja...
Najbolje je kada imas puno godina, a mlado telo i vispren duh...
Idealna kombinacija....

Secam se Dzonija Stulica u Makarskoj 1980-te...
Prva tri reda gledaoca SU BILA SKROZ MOKRA OD njegovog znoja...
To je bila energija....
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 03 Feb, 2009 01:37 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bas sam htio pitat da li je ko ovdje gledao Azru uzivo. DAJBOZE (i ostali)...ako je netko gledao EKV live, neka prenese djelic te atmosfere.
Vakan Tanka
Hodočasnik

Pridružio: 21 Jan 2008

Poruka Poslao: 03 Feb, 2009 10:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svirali u Zajecaru na vesalima...posle moj drug Dzo i jupce pili viski s Milanom...ja nisam,na zalost...a i Galija je cesto bila kod nas...
ljudi sta mislite o nekom ZAJEDNICK0M odlasku na koncert...meni zao sto nisam mogao prosle godine sa Janom i Mihailom za Zagreb na koncert Joan Baez...kao i za Fogertija u jubljani...na zalost i whitesnake sam propustio u bgdu.... Crying or Very sad
Gde je nesloga da donosim Jedinstvo!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 05 Feb, 2009 00:57 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bio kod nas u Varazdinu Bob Dylan prosle godine na stadionu. Nisam isao. Kasnije sam od vecine cuo da je bila pusiona.
Vakan Tanka
Hodočasnik

Pridružio: 21 Jan 2008

Poruka Poslao: 22 Feb, 2009 16:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Avgusta Madona u Bgd na Uscu....cena 9000din...nije moj senzibilitet,ali ko voli....
Gde je nesloga da donosim Jedinstvo!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
agnes
Na duhovnom putu

Pridružio: 18 Okt 2009

Poruka Poslao: 17 Mar, 2010 09:28 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

sve "moja" muzika,stihovi,vreme..koncerti.bliskost sa svima,enormna energija.prostodusno vreme,suncev zrak oko nas.malo hteli,puno davali,dobijali.pozdrav za sve stare rokere koji su bez droge dolazili u stanje blazenstva.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
agnes
Na duhovnom putu

Pridružio: 18 Okt 2009

Poruka Poslao: 17 Mar, 2010 09:29 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

sve "moja" muzika,stihovi,vreme..koncerti.bliskost sa svima,enormna energija.prostodusno vreme,suncev zrak oko nas.malo hteli,puno davali,dobijali.pozdrav za sve stare rokere koji su bez droge dolazili u stanje blazenstva.danas je sve novac.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 17 Mar, 2010 14:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Davne 1990. ili početkom 91 zalutala sam na neki tulum nakon Palacha gdje su EKV ( a možda je bio i električni orgazam u ovom konkretnom slučaju, koji pokušava isplivati u sjećanju) imali koncert, i premda sam bila skoro još klinka, išlo mi je sve to skupa na živce jer su svi pokušavali jedni druge impresionirat, pušila se trava (što ja ne konzumiram jer sam jednom neposredno prije toga ispred Zekaema uzela dva dima s frendicom, u krug, od nekih Mostaraca koji su gostovali i bilo mi je zlo).

ali bilo je to još uvijek ludo dobro vrijeme kad je rock scena pulsirala a ovdje su se često održavali koncerti svih boljih bandova ex Juge, uključujući i Leibach. Po inerciji se išlo na sve bolje koncerte, uglavnom u Palach a često i u Ljubljanu.Bio je barem jedan dobra koncert tjedno. Pila se piva i "kuliralo" ispred bine...Votka za cure. Smile
Uh, sad se sjećam, Križanke...

Azru sam propustila, taman gledano kronološki, ali The "Gracija" je starija sestra od mog dobrog prijatelja...Very Happy

e, da...sjećam se i da je totalno bilo u modi nosit traperice Levis 501 muški kroj, crni kožni pojas (od tate) i bijelu potkošulju, pamučnu, s dugim rukavima i crnu kožnu jaknu. Do struka.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » UNUTRAŠNJA STRANA VETRA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Strana 2 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Najlepše Ljubavne Pesme i Priče 250 BelaGalaktickaDamo 101451 26 Avg, 2011 10:12 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA... 1551 vasudeva 927361 30 Apr, 2011 14:49 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 69664 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 246475 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Objavljujem da sam Živ...Vakan Tanka 9 Vakan Tanka 11903 20 Jan, 2010 18:48 pm
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA kao sam zavrsetak Spiritualne Staze… 30 Vijaya 20824 22 Dec, 2009 10:48 am
Vijaya Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Došao sam donjet mač i knjigu 10 Ramzes13 10913 03 Nov, 2009 16:33 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)