Fizicke vezbe
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » LJUDSKO TELO I NJEGOVE POTREBE
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 12 Apr, 2010 11:20 am    Naslov: Fizicke vezbe
Odgovoriti sa citatom

Trazio sam ceo forum zdravlja ali ne nadjoh nijednu temu za ikakvu borilacku vestinu niti fizicke vezbe uopste..
Ovo telo je Boziji hram i treba da se odrzava zato su fizicke vezbe i rekreacija bitni..

Mozete postaviti neke vezbe koje radite.. licno radim malo pozdrav suncu svakog jutra, trbusnjake, sklekove na prstima i prvu formu iz Wing Chun kung fu-a pa se onda tusiram ledenjacom.. kasnije radim solarnu yogu.

evo par mojih videa, mozda vam prikoriste kao pokretac za odrzavanje tela..

Prva forma u Wing Chun Kung Fuu jeste Siu Lim Tao

Link

Ovako otprilike izgledaju direkti u WIng chun-u..

Link

Evo i 10 sklekova na prstima.. veoma jacaju sake i ruke

Link

zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 15 Apr, 2010 09:46 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MJ,

istina za temu. Mi smo se bili nedavno raspisali na nekoliko tema na podforumu zdravlje i iscjeljivanje, pa tako postoji niz rasprava oko Tibetanaca tamo i sl. bilo bi dobro da ih sada kada imamo ovu temu nekako preselimo ovdje.

Za svakog postoji set vježbi koje može izvoditi, samo prvi preduvjet da se krene nije nedostatak prostora ili plana nego - volja. I odluka.

Za prosječnu formu (dakle, relativno zdravo tijelo ali koje ne vježba) nije loše za početak ujutro napraviti pozdrav Suncu.

http://www.youtube.com/watch?v=-CGitTA10zU&feature=related

Izvrsni su i već spomenutih pet tibetanskih vježbi. (nije toliko važno da otpočetka svaku vježbu napravite savršeno,osobito 4., ali je bitno da nastojite napraviti vježbu!).

http://www.youtube.com/watch?v=cZLHIY06mqo

Instant vježba za bolna leđa (pogodna i za izvođenje u wc-u ureda, ako bi vas kolege gledali kao da ste ludi):

-prislonite tijelo leđima uza zid,
-onda se izvijete, tako da su vam samo stopala na podu i ramena na zidu, glava i tijelo su "istureni"
-i onda krenete priljubljivati tijelo u obliku 8 uza zid, dio po dio: jedno rame, drugo rame, pa dijagonalno na bok, preko guze do drugog boka i natrag do ramena.

Drugi vid:
- masirate leđa na zidu izvijajući tijelo od vrha prema dnu kičme i obratno.

Što više pritišćete, efekat je bolji.
Možete posebno bolmo mjesto više puta pritisnuti kad dođe na red, malo se ljuljuškati na zidu.

------------

Klasičari mogu jednostavno izdvojiti 15 minuta svakog jutra i krenuti sa razgibavanjem:
1- glava (napred-natrag, lijevo desno, u krug)
2.ramena (dižete i spuštate)
3.ruke (raširite u visini ramena, ravne i onda vrtite, kao da su dio šestara kojim po zraku ispisujete krug)
4. pretklon ( po mogućnosti da vam ruke dođu do stopala) i otklon
5. čučnjevi/"berem grožđe, berem travu"
6.trbušnjaci (najbolje podijeliti ih u nekoliko serija, pr. 3x10, ili 3x po tri serije različitih, itd)
7. dobre vježbe za struk: stanete mirno, jednu ruku dignete iznda glave a drugu stavite ispred tijela; pustite da vas dignuta ruka izvija u stranu. Isto ponovite na drugu stranu. Broj-po želji i mogućnostima.

Krenute uvijek od mogućeg.
Dakle, ako je to po pet puta svaka vježba, onda neka bude 5.
Da bi odmah stekli stimulaciju i elan za dalje, najolje je zadajte sebi da izvodite po 6 puta svaku vježbu.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 15 Apr, 2010 10:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Najbolje bi bilo da ljudi postanu, kako se kaže "outgoing", aktivniji- da više izlaze napolje i da s ekreću da rade nešto.

Za one mladje sport sa društvom ili makar i trčanje, a super je i neki rad u bašti ili garaži... šumici, dvorištu.

Idite kod prijatelja i pomažite im da rade nešto, pridružite im se.

Smislite nešto, pokažite inicijativu.

Vežbanje kao vežbanje je vrlo teško ostvarivo jer su ljudi mlitavci koji nemaju motivaciju nizašta.

Lakše je kroz neku "priču" pokrenuti se. Prvo malim koracima, a onda sa razvojem mašte i inicijative razni poduhvati koji će postati lepota življenja.

Lepo je biti aktivan.
 Nazad na vrh »
Mystic_Storm
Hodočasnik

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 15 Maj, 2010 12:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

субота, 15. мај 2010, 07:39 -> 10:46
Вежбе јоге у природи

Сваке суботе и недеље, од 15. маја па до 15. септембра, Београђани и посетиоци престонице имаће прилику да бесплатно вежбају јогу у природи. Акцију организују Јога Савез и Јога центар Србије, а покровитељ је Министарство омладине и спорта.

Јога Савез и Јога центар Србије, већ другу годину заредом, покрећу акцију „Вежбајте јогу са нама".
Yoga1.jpg

Акција омогућава Београђанима и посетиоцима главног града да током викенда бесплатно вежбају јогу на отвореном.

Покровитељ ове акције је Министарствo омладине и спорта, а циљ је да се грађанима омогући да пасиван одмор замене активним програмом рекреативних физичких јога вежби, које благотворно делују на тело и психу.

Јога помаже постизању телесног здравља учећи полазнике физичким вежбама (асанама), техникама дисања и концентрације.

Поред тога, јога доказано помаже у превазилажењу стреса и хармонизацији телесних, умних и емоционалних потенцијала.

Акција започиње 15. маја, а завршава се 15. септембра 2010. године.
Yoga-box.jpg

Вежбе ће бити организоване сваке суботе на Ушћу, испред Музеја савремене уметности, и на Ади Циганлији, у Трим парку, у близини Мама парка. И суботом и недељом вежбе почињу у 16 часова.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 15 Maj, 2010 15:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.

Svakodnevno radim 5 Tibetanskih vežbi, i iskreno ih preporučujem svima.
http://www.youtube.com/watch?v=5OyiHQRpY0Y&feature=player_embedded
Olivera Stevanovic
Hodočasnik

Pridružio: 27 Nov 2008

Poruka Poslao: 18 Maj, 2010 17:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.youtube.com/watch?v=dnbzxMsjbIk

PREPORUČUJEM OVE VEŽBE,
iako je ovde bila neka rasprava u negativnom kontekstu na temu budjenja kundalini energije i td... koliko je to štetno a koliko korisno.

Preporučujem ih, jer sam ja kao proverena lenjivica, radila ove vežbe dubokog disanja u trajanju od sat vremena i u periodima kada sam ih radila, bolje sam se osećala...

Buđenje kundalini energije ima veze sa vizuelizacijama i afirmacijama.... tj namerom..

Ove vežbe mogu da se rade radi bolje " oksigenizacije " , strujanja energije, i bolje prokrvljenosti tela.... svakako je bolje od sedenja uz kompjuter i zaricanja od ponedeljka...... a nema neizvoljivih akrobatskih poza....

probajte

Ista ova gospodjica Sara ima serijal od više videa u okviru yoga today , pa možete pronaći i neke vežbe koje vam više odgovaraju....

ALTERNATIVA - šetnja ili vožnja biciklom,,,, od ponedeljka....
 Nazad na vrh »
Nosferatu
Majstor

Pridružio: 12 Apr 2010

Poruka Poslao: 18 Maj, 2010 17:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa kad je rec o kundaliniju,za dizanje kundalinija najbolja stvar je...ali da ne ispadne sad da sam neozbiljan,SEX.Znaci redovan sex.A najbolje vreme za kundalini je ujutru posle budjenja,malo razgibavanja kako god i onda meditiranje,i naravno dizanje kundalinija. Very Happy
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 18 Maj, 2010 21:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Odlicne vezbe Olivera.
Tako nesto mi je trebalo za vezbe disanja a da nije dosadno i jednolicno.
Pun pogodak.
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 19 Maj, 2010 13:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

NE raditi nikakve vezbe...
Nego fizicki pomagati svakom zivom bicu oko sebe.
DAKLE FIZIKALISATI ZA DOBROBIT DRUGIH...
Onda ti ne trebaju nikakve vezbe...
JOS AKO SI NA SELU...
ETO RAJA.... Laughing
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 21 Maj, 2010 20:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

STRATKO ::
JOS AKO SI NA SELU...
ETO RAJA.... :lol:

Da bi orao njivu i gradio kucu treba da prvo imas makar nekakvu kondiciju pa onda mozes raditi a ne dodjes da radis ko neki mlakonja koji ne moze ni 20kg da podigne a kamoli par dzakova da prenese a o gradnji kuce da ne govorimo. Secam se da si mi rekao kako si u mladosti radio po 500trbusnjaka onda normalno da ti nije tesko da radis na selu odnosno fizicki rad ti vise nije nikakav problem.

Naravno moze se samo nekome doneti i casa vode i to je lepo..

Inace da treba da se radi u vrlini..
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Olivera Stevanovic
Hodočasnik

Pridružio: 27 Nov 2008

Poruka Poslao: 21 Maj, 2010 23:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

STRATKO ::
JOS AKO SI NA SELU...
ETO RAJA.... Laughing

Izvinte STRATKO ,, a kako ste se do skora zvali ... nisam odavno bila na forumu, pa ne mogu da pohvatam sve promene,,,
Vidite kako sam ja promenila svoju sliku? Ubacila sam novu,, a sad ne znam ni gde mi je stara....

Izvinjavam se domaćinima foruma, al u potrazi za identitetom goreupitanog člana foruma,,, odoh do zaključane teme,,,, koju bi po mojoj iskrenoj preporuci trebalo obrisati... pa sad ovde opet započinjem spamovanje i oftopic.... ali moram negde da okačim svoje iskreno zgražavanje nad onim što pročitah na nekoliko stranica..... baš sam se razočarala.... i rastužila..... uvek sam imala ako ne veseli, ono bar ironični komentar... ali ono me je ostavilo bez teksta...

Vesna, slobodno obriši celu temu,, i ovaj moj postić,, obavezno, jer neću moći ja... ono nema svrhe niti bilo šta dokazuje, sem što razočarava stare i odbija nove članove foruma.

laku noć
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 22 Maj, 2010 11:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Oli,

sve ima svoju ozbiljnu i smiješnu stranu, pa evo ti link za ovu drugu

http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2655&start=0

Prvih par strana je urenebesno, ja sam stvarno pala sa stolice od smijeha u kuhinji kad sam bila pročitala prvih tri četiri posta, ali nije mi bilo žao što sam poljubila pločice...
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 23 Maj, 2010 12:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bez ikakvog upuštanja šta se tamo, u onoj kloaki dešavalo, ko se tamo osećao kao kod kuće, što bi se reklo domaćinski (kao skarabej), i ko je kome šta…
Talerman je, u vrlo kritičnom trenutku, izveo nevidjeni obrt percepcije svojstven samo genijalacima.
Višeslojnost njegove parodije, koja je, onako usput, zahvatila mnogo više nego što se to na prvi pogled čini, ostavlja mi samo da mu kažem: Bravo, Tale, care!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 24 Maj, 2010 23:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Olivera Stevanovic ::

Izvinjavam se domaćinima foruma, al u potrazi za identitetom goreupitanog člana foruma,,, odoh do zaključane teme,,,, koju bi po mojoj iskrenoj preporuci trebalo obrisati..

Vesna, slobodno obriši celu temu,, i ovaj moj postić,, obavezno, jer neću moći ja... ono nema svrhe niti bilo šta dokazuje, sem što razočarava stare i odbija nove članove foruma.

Ne mogu, dobra sestro Oli, jer bi me tek onda ,,dežurni dušebrižnici'' optužili da zavodim diktaturu i jednoumlje,
i da forum nije slobodan, kad mene neko uvredi...itd.
Iako je vrlo drsko iznositi javno na forumu, šta se priča kod nekog za vreme ručka, i to na rođendanu moje dece,
što me je najviše rastužilo, jer to su potpuno privatne stvari.
A i svako piše sam sebe, pa tako i naša sestra Caca, zvana Insajder.

Pozdrav za tebe sestro !
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » LJUDSKO TELO I NJEGOVE POTREBE
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 200591 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 118390 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 149822 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1702580 08 Nov, 2010 01:48 am
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 98931 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1413028 08 Okt, 2009 02:46 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1635482 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)