KOJU KNJIGU TRENUTNO ČITATE?
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » KNJIGE NA SAJTU I VAŠI KOMENTARI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Šomika
Tragalac

Pridružio: 27 Jan 2009

Poruka Poslao: 27 Maj, 2010 09:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bradshaw John - "Oslobodite se stida koji vas sputava" na 4shared
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
contractions_of_universe
Iskušenik

Pridružio: 24 Avg 2009

Poruka Poslao: 04 Jun, 2010 09:30 am    Naslov: transcendentalno znanje
Odgovoriti sa citatom

Trenutno citam Srimad Bhagavatam, 10.pevanje, 13. poglavlje.
A zelela bih i da podelim sa vama 12 stih u 13-om pevanju, koji glasi:

"Ovo telo je tvorevina nemanifestovane prirode i kada bude unisteno ponovo se stapa sa elemetnima prirode. Stoga je zajednicko vlasnistvo svih. Pod tim okolnostima, ko osim nitkova moze tvrditi da telo pripada njemu i radi izdrzavanja tela ciniti takva gresna dela kao sto je ubijanje zivotinja samo da bi zadovoljio svoje prohteve? Samo nitkov moze vrsiti takve gresne delatnosti."

A u objasnjenju ovog stiha, A.C. Swami Bhaktivedanta Swami Prabhupad kaze:
" ...samo okrutna osoba moze bespotrebno ubijati zivotinje. Telo je manifestacija spoja materije. U pocetku nije postojalo, ali je spajanjem materije bilo stvoreno. Kada se taj spoj razgradi, telo vise nece postojati. Na pocetku je bilo nista i na kraju ce biti nista. Zasto onda vrsiti gresna dela kada je telo manifestovano? To moze uciniti samo najveci nitkov."
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 04 Jun, 2010 20:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Odmah sam iskopirao na temu Vegetarijanstvo i samospoznaja iako osecam da ce povrediti lazni ego mnogih koji vole da ga hrane.. a meni nije bas ugodno da uzimam ulogu koja izgleda kao da sam guru.. ali u nekim slucajevima neaktivnost je nepotrebno nasilje..

(Da bi se razumelo o cemu govorim) Primer:
Ides ulicom i vidis nekog iz kafane tuce zenu i dete, lomi im kosti.. tebe bas briga idem da zderem krofne i necu da zakasnim na kasandru obozavam je gledat uz masnocu s cipsom.. dete i zena bivaju zaklani a tvoja trbusina natrpana novim salom
Kublai Khan
Napredni tragalac

Pridružio: 12 Jan 2010

Poruka Poslao: 05 Jun, 2010 02:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Druzba Pere Kvrzice
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 05 Jun, 2010 12:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MarkoJakšić ::
Odmah sam iskopirao na temu Vegetarijanstvo i samospoznaja iako osecam da ce povrediti lazni ego mnogih koji vole da ga hrane.. a meni nije bas ugodno da uzimam ulogu koja izgleda kao da sam guru.. ali u nekim slucajevima neaktivnost je nepotrebno nasilje..

(Da bi se razumelo o cemu govorim) Primer:
Ides ulicom i vidis nekog iz kafane tuce zenu i dete, lomi im kosti.. tebe bas briga idem da zderem krofne i necu da zakasnim na kasandru obozavam je gledat uz masnocu s cipsom.. dete i zena bivaju zaklani a tvoja trbusina natrpana novim salom

Da.

Koliko si puta u stvarnom zivotu naletio na takvu situaciju? Ja nisam nikad.

Ti si jak, znas Kung fu, mogao bi da odbranis. Ja bih samo dobio batine. Smile

Ako si gledao filmove, znas kako kazu "With power there comes responsibility".

Obicno zenu i decu maltretiraju kuci, pijani ili ljubomorni muzevi. Ne mogu bas zamisliti da se to dogadja na ulici.
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 05 Jun, 2010 12:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne moras ti licno da ih odbranis od klosara.. mogao bi da nagovoris jos nekoga da ti pomogne.. ili uzmes kamencugu i zafrljacis mu u glavu tako da dok tebe juri zena i dete pobegnu u policiju..
Bitno je da imas volje da uradis nesto sta god mozes..

Nego ovo je samo bio banalni primer.. da neaktivnost moze biti nasilje.
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 08 Jun, 2010 13:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"Sjećanja jedne gejše"(ganc kupljena jučer, otovrila se ogromna knjižara u cnetru, na tri kata - nisam mogla vjerovat? umjesto outleta, fala bogu na faličnom sustavu pa im se omakla knjižara ) i "The possibilitiy of an Island" (ovu sam čitala prije pet godina na hrvatskom, ali nema veze, taman je dovoljno prošlo da mogu obnovit i na negleskom).
 Nazad na vrh »
contractions_of_universe
Iskušenik

Pridružio: 24 Avg 2009

Poruka Poslao: 22 Jun, 2010 06:24 am    Naslov: Re: KOJU KNJIGU TRENUTNO ČITATE?
Odgovoriti sa citatom

IIpotoMajctop ::
Zanima me šta trenutno čitaju "Objavci" kad nisu ovde sa nama.

"Plan vase duse" od Roberta Shvarca Smile

A evo i jednog lepog citata:
"Dok stvaramo osecanja radosti, cak i ako zivimo sami na vrhu planine, emitujemo frekvenciju koja drugima olaksava da budu radosni. Dok kreiramo osecanje mira, emitujemo energiju koja pomaze okoncanju ratova. dok volimo, olaksavamo to drugima, kako onima koje srecemo, tako i onima koji nas nikada nece upoznati..."
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 22 Jun, 2010 11:34 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

VEcernja setna pesma

Dragan Simovic

"Rec izgovorena
sa visim smislom
tvori buduci svet
u snu prasnevaca..."
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 22 Jun, 2010 14:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

........."Prokleta avlija"...........

Maga Andrića.
Nešto sam tražila po policama i opet našla knjigu.

A baš nedavno u društvu netko je imao parafrazu: svakih pedeset godina dođe vrijeme kada pametni ušute, budale progovore a fukare se obogate.

I stvarno....
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 22 Jun, 2010 14:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.
Theodore A. Baroody ,,Alkalizirajte ili umrite''

http://www.4shared.com/account/document/lbsMP21L/Theodore_A_Baroody_-_Alkalizir.html
rade1969
Napredni tragalac

Pridružio: 13 Sep 2009

Poruka Poslao: 03 Nov, 2010 13:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"KOLIBA"

Vilijem Pol Jang

O knjizi

Šestogodišnja Misi, najmlađa kći Mekenzija Alena, oteta je za vreme porodičnog letovanja, a dokazi da je verovatno svirepo ubijena pronađeni su u napuštenoj kolibi duboko u divljini Oregona. Četiri godine kasnije, usred svoje Velike tuge, Mek dobija sumnjivu poruku, kojom ga neko, naizgled Bog, poziva da sledećeg vikenda dođe u tu kolibu.
Uprkos zdravom razumu, on u mračno zimsko popodne stiže do kolibe i vraća se u svoj najgori košmar. Ono što će tamo zateći zauvek će ga izmeniti.
U svetu u kom je vera sve nevažnija, Koliba se rve s bezvremenim pitanjem: „Gde je Bog u svetu ispunjenom neizrecivim bolom?“ Odgovori koje će Mek dobiti zapanjiće vas i možda preobraziti kao što su preobrazili njega. Poželećete da svi koje poznajete pročitaju ovu knjigu.

Odlomak iz knjige:

Mek se iz sve snage trudio da prati njen tok misli.
„Kada nas troje progovorimo ljudskim glasom, kao Sin Božji, postajemo u potpunosti ljudi. To znači da prihvatamo i sva ograničenja koja to nosi sa sobom. Iako smo oduvek prisutni u ovom stvorenom svemiru, postajemo krv i meso. To je kao kad bi ova ptica, stvorena da leti, odabrala da hoda i da ostane na tlu. Ne bi prestala da bude ptica, ali to bi znatno izmeni-lo njeno iskustvo života."
Zastala je da se uveri da je Mek i dalje prati. Iako mu se mozak grčio, rekao je: „Dobro...?", pozivajući je da nastavi.
„Iako je po prirodi u potpunosti Bog, Isus je potpuno čovek i tako živi. Ne gubeći urođenu sposobnost da leti, on od trenutka do trenutka odlučuje da ostane na tlu. Zato mu je ime Ema-nuel, Bog s nama, odnosno preciznije, Bog s tobom."
,,A staje sa čudima? Sa isceljenjima? S vaskrsavanjem ljudi iz mrtvih? Zar to ne dokazuje da je Isus Bog - znaš, više nego što je čovek?"
„Ne, to dokazuje daje Isus potpuno čovek."
„Molim?"
„Mekenzi, ja mogu da letim, ali ljudi ne mogu. Isus je potpuno čovek. Iako je istovremeno i potpuno Bog, on nikad ne koristi svoju Božju prirodu da učini bilo šta. On samo živi u svom odnosu sa mnom, kakav želim svim ljudskim bićima. On je samo prvi koji je to učinio do kraja - prvi je potpuno pove-rovao u moj život u njemu, prvi je koji veruje u moju ljubav i dobrotu ne obazirući se na spoljašnjost i posledice." „Pa, je li vratio slepome vid?"
„Jeste, kao zavisno, ograničeno ljudsko biće koje veruje da moj život i moja moć rade unutar njega i kroz njega. Isus kao ljudsko biće sam nije imao nikakvih isceljujućih moći."
Ovo je uzdrmalo Mekov sistem vere.
„Tek kada se oslonio na svoj odnos sa mnom, i na našu zajednicu - na naše jedinstvo - mogao je da izrazi moje srce i moju volju u bilo kojim okolnostima. Prema tome, kad pogledaš Isusa i učini ti se da leti, on zaista... leti. Ali ono što vidiš zapravo sam ja; moj život u njemu. Tako on živi i deluje kao istinsko ljudsko biće, onako kako su sva ljudska bića stvorena da žive - iz mog života.
Ptica nije određena svojom prikovanošću za tlo, nego svojom sposobnošću da leti. Upamti ovo - ljude ne određuju ograničenja, nego naum koji imam za njih; ne definiše ih ono što su naoko, nego sva značenja činjenice da su stvoreni u mojoj slici."
Mek oseti da više ne može da prima informacije. Povukao je stolicu i jednostavno seo. Trebaće mu vremena da sve ovo shvati. „Znači li to da si ti bila ograničena kad je Isus bio na zemlji? Mislim, da li si se ograničila samo na Isusa?"
„Nikako! Iako sam bila ograničena u Isusu, nikad nisam bila ograničena u sebi."

Bez obzira na vjerska i svaka druga opredjeljenja mislim da se u ovoj knjizi mogu pronaći vriednosti zbog kojih je vrijedi pročitati.

I još jedna knjiga koju mi je uvjek pri ruci: "Metafizički zakonik sudbine",od Miroslava Mike Markovića.

144. Zakoni sreće
1) ISTINSKA SREĆA ne može se postići kršenjem metafizičkih istina - čovek može ISTINSKI biti srećan SAMO onoliko kojiko se tih istina pridržava; istinska sreća utemeljena je na POZITIVNIM mislima, osećanjima i delima, trajna je i zasnovana na Harmoniji duše, a sagrađena od Ljubavi, Vere i Nade zajedno; da bi čovek bio istinski srećan, on mora ODLUČITI da bude srećan i ostati pri toj odluci (!!!).

2) Ljudi svašta nazivaju „srećom“ - obično prolazna zadovoljstva i razne samoobmane; mnogi kažu ja sam srećan , a dok to izgovaraju dušu im „jede“ mržnja, zavist, sumnja, pakost, strah, nemiri i ko zna šta sve još; nema sreće gde se duša ruši, jer SREĆA JE DRUGI NAZIV ZA PESMU DUŠE (!!!).

3) U svakodnevnom životu ljudi obično misle da će postati srećni kada postignu neki zacrtani cilj, ili ispune neke svoje želje; u ovome nema ničeg rđavog, ako ciljevi i želje nisu u sukobu sa metafizičkim istinama - njihovo ispunjenje tada zaista može biti povezano sa srećom; ali, ta povezanost važi i u OBRNUTOM „smeru“ - ako je čovek UNAPRED srećan i zadovoljan, stvaraju se MNOGO BOLJI USLOVI za postignuće ciljeva i ispunjenje želja; i zato, dajmo prvo pristup sreći u naše duše - pa će ono što nam treba doći kao posledica sreće, umesto da to sa zebnjom očekujemo kao njen uzrok; zašto ČEKATI na sreću - srećan treba biti ODMAH (!); pravu sreću ne sme da pomuti neispunjenje želja i uzmicanje ciljeva - ona mora da bude U NAMA, a sve ostalo će doći ako je s njom usklađeno, ili će izostati ako bi je na bilo koji način pomutilo; kad se stekne istinska sreća utemeljena na duhovnom uzdignuću, onda nema više grča i straha od neispunjenja želja - a to je bitan uslov da želje uopšte i budu ispunjene; a kad je čovek istinski srećan, on i u neostvarenim željama vidi sreću, jer zna da je svakako bolje što je tako bilo; SREĆA NIJE STICAJ OKOLNOSTI, VEĆ STANJE DUŠE I SVESTI KOME SE OKOLNOSTI POTČINJAVAJU (!!!).

163. Zakon uspeha
Bolje je NE USPETI u onome što je protivno istinskoj mudrosti, odnosno što je u sukobu sa metafizičkim istinama; veliki gubitak postiže se kada se ima uspeha u nekom poslu koji ruši dušu; želja za uspehom mora biti utemeljena na Ljubavi, kako uspeh ne bi rušio dušu, a takođe mora biti utemeljena i na Veri i Nadi - kako bi uspeh uopšte bio MOGUĆ; znate li zašto uspevate da podignete ruku kad god poželite (?) - zato što UOPŠTE ne sumnjate da ćete je podići (!); kad god želite USPEH - oslobodite se GRČA I STRAHA OD NEUSPEHA, pa ste već prešli više od pola puta ka uspehu (!).

174. Zakon vremena
Vreme se UBRZAVA pred VELIKU PROMENU: metafizički zakoni ispoljavaju se sve brže i očiglednije, godine se sustižu, a godišnja doba se mešaju (!!!).

Ovdje ga možete čitati potpuno besplatno.

http://www.istinik.com/
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 11 Nov, 2010 03:29 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"KOLIBA"

Vilijem Pol Jang

Download:
http://www.4shared.com/document/8d277mWj/KOLIBA.html

.

Poslednji izmenio Vesna dana 11 Nov, 2010 03:38 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 11 Nov, 2010 18:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

72. Zakoni morala

1) Istinski moralni (etički) principi moraju biti utemeljeni na metafizičkim istinama i predstavljaju direktan izraz sveukupnosti metafizičkih zakona; svako kršenje metafizičkih zakona predstavlja kršenje morala u najširem smislu; društvene norme kojima se u datoj kulturi definiše moral mogu se razlikovati zavisno od shvatanja, običaja i predrasuda, ali istinski moralni principi moraju svuda i uvek da budu isti; oni predstavljaju Božji Izraz sadržan u Istinskoj Suštini Sveta i čoveka, prenet na ljudski duhovno-misaoni plan; kršenje istinskih moralnih načela predstavlja grubo rušenje čovekove duhovne suštine i izazivanje negativnog metafizičkog odgovora; kad god čovek prekrši neki od istinskih moralnih principa - prekršio je metafizičke zakone i time prvenstveno sebi naneo štetu, koja se na duhovnom planu manifestuje odmah, a na materijalnom kad-tad; nemoral se nikom i nikad ne isplati, iako većina ljudi toga nije svesna upravo zbog nepoznavanja metafizičkih istina.

2) Kad se prekrši neka društvena ili običajna norma, to ne mora obavezno da bude i kršenje istinskih moralnih načela; isto tako, ne znači da je u skladu sa istinskim moralom sve ono što je u datoj kulturi i datim uslovima društveno prihvatljivo; štaviše, neretko je baš izrazito nemoralno prihvatiti neko nametnuto ili samonametnuto mišljenje većine i tako pristati na „zakone krda“ umesto na metafizičke zakone Sveta; Bog ne vodi „statistiku“ i ne priznaje nikakve „zakone“ većine; pred Njim ono što predstavlja većinu u fizičkom i statističkom smislu - u duhovnom obično predstavlja apsolutnu manjinu; kad bi se mogla izmeriti duhovno-intelektualna „težina“ ljudskog „krda“ zvanog većina, ona bi bila smešno mala u poređenju sa „težinom“ produhovljenja manjine.

3) Istinski pametan čovek drugima ne čini ništa što ne bi voleo da njemu bude učinjeno; ovo je temeljni princip moralnosti, a svako ko ga krši mora da snosi mnogo „skuplje“ posledice od svake eventualne „koristi“ stečene tim kršenjem, jer metafizički zakoni dejstvuju sa „kamatom“ i kad se krše i kad se poštuju; glup je onaj koji ovo ne može da shvati.

4) Podučiti drugoga istinskom moralu jedan je od najplemenitijih poslova duhovno uzdignutog čoveka, jer moralu ljude ne može privesti nikakvo nasilje i pritisak; ko je nemoralan, pristaće da „odglumi“ moral kada za to ima interes, ali on će u suštini i dalje biti nemoralan; međutim, moral je Božjim „programom“ urađen u svakog, pa ga samo treba „probuditi“ tamo gde je „uspavan“.

5) Mnogi gresi zasnovani su na kršenju morala, ali i na pravdanju i podstrekavanju nemorala; nemoralan čovek višestruko greši: najpre zato što je potisnuo svoja prirodna i od Boga data moralna načela, zatim zbog toga što bez tih načela stvara negativne misli i čini rđava dela, onda zato što i druge ohrabruje da se tako ponašaju, kao i zato što, povrh svega, kršenje moralnih načela prikazuje kao svoju naročitu „sposobnost“ i „mudrost“; onaj ko je istinski mudar zna da svako od tih sagrešenja podrazumeva namirenje računa, iako većina ljudi nije u stanju da prepozna šta se čime namiruje i koji je račun za šta.
Мирослав Мика Марковић Метафизички законик судбине
Dejjan

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 12 Nov, 2010 17:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ENDIMION

http://www.laguna.rs/index.php?m=naslov&id=405

Treći deo serijala Hiperion.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » KNJIGE NA SAJTU I VAŠI KOMENTARI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 3 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 215908 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 125012 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 157842 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1817485 08 Nov, 2010 01:48 am
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 103812 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1522234 08 Okt, 2009 02:46 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1753947 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)