Preporučite dobrog astrologa
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
ENEMOON
Hodočasnik

Pridružio: 23 Jul 2008

Poruka Poslao: 16 Feb, 2009 22:00 pm    Naslov: Preporučite dobrog astrologa
Odgovoriti sa citatom

Na ovoj temi bi mogli da pisemo o nasim iskustvima vezanim za astrologe,preporucujemo one za koje mislimo da su profesionalci u svom poslu a tako i pisemo o onima cijim radom nismo bili zadovoljni...mnogo je njih koji se bave ovim poslom a mislim da je jako malo onih koji ga stvarno rade kako bi trebalo.Za pocetak,reci cu da su mi nekoliko njih radili analizu natalne karte i da sam jedino bio zadovoljan nacinom na koji to radi Bozidar Popovic,mada je to mozda samo i stvar moga ukusa.Jedan,koji se reklamirao u 'Trecem oku' mi je cak pogresio u izracunavanju podznaka!? Mada je nepogrešivo sve to naplatio.
Ali, to je škola....
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 22 Feb, 2009 17:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

" Vi verujete u horoskope,verujete u potpunu zavisnost svoju od rasporeda planeta.To verovanje je postignuto uz pomoć mehanizma tamnih sila.Ona,ta vera,usporava vreme svetloj paraleli,dajući mogućnost tamnoj da se pomeri,da uveća svoju veličinu. Ta vera vas odvlači od uviđanja Istine,suštine svog bitisanja zemaljskog.Proanaliziraj pažljivo.Razmisli -čoveka je stvorio Bog,po slici i prilici svojoj.Čoveku je data najveća sloboda-sloboda izbora između tamnog i svetlog.Čoveku je data Duša.Sve vidljivo je potčinjeno čoveku,i on,čovek,slobodan je čak i u odnosu na Boga -voleti ga ili ne.Niko i ništa ne može da upravlja čovekom mimo njegove volje.Bog želi ljubav čoveku kao odgovor na svoju ljubav,ali Bog želi ljubav slobodnog čoveka,savršenog.nalik sebi.
Bog je stvorio sve vidljivo,i planete takođe. One služe za obezbeđenje reda i harmonije svega živog:biljaka,životinjskog sveta,pomažu čovečijem telu,ali one apsolutno ne vladaju Dušom i razumom čovekovim.Nisu one te koje upravljaju čovekom,nego čovek kroz svoju podsvest pokreće sve planete.
Pri izradi horoskopa treba,pre svega,uzeti u obzir osnovne veličine-nivo trenutne svesti čovekove,snagu volje i duha njegovog,stremljenja Duše i stepen njenog učešća u momentu današnjeg postojanja.Povoljne i nepovoljne dane,magnetske oluje,visok i nizak pritisak,slobodno pobeđuje one-volja i svest. "

Vladimir Megre
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Drexel

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 29 Apr, 2009 17:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdravljam sve koji vole da analiziraju ili da im neko analizira horoskope..toplo preporucujem astrologa Bozidara Popovica..njegovu biografiju mozete pogledati ovde..http://www.astrosiriyus.com/aca.htm
A sto se tice regresija u prosle zivote takodje je delotvoran i saznacete dosta toga o sebi sto niste znali..
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 29 Apr, 2009 21:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Drexel ::
Pozdravljam sve koji vole da analiziraju ili da im neko analizira horoskope..toplo preporucujem astrologa Bozidara Popovica..njegovu biografiju mozete pogledati ovde..http://www.astrosiriyus.com/aca.htm
A sto se tice regresija u prosle zivote takodje je delotvoran i saznacete dosta toga o sebi sto niste znali..

Sudbina ne postoji,to je zabluda kao i astrologija,samo MI svakoga trena krojimo svoju sudbinu...
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 29 Apr, 2009 21:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Krojimo sudbinu sami, to je tačno, ali Astrologija nam pokazuje koja je to "vrsta štofa" koji ćemo sami krojiti.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 29 Apr, 2009 21:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::
Krojimo sudbinu sami, to je tačno, ali Astrologija nam pokazuje koja je to "vrsta štofa" koji ćemo sami krojiti.

Na žalost sa tim ne mogu da se složim...onaj koji navodno čita natalne karte ne čita zacrtanu mogućnost naših puteva već svojim mislima utiče da mi poverujemo u njegove misli... Što više verujemo u njegove misli više se i ostvaruje naša sudbina...To znači da je sve u mislima i da se koriste samo projekcijom i usvajanjem i po mom dubokom mišljenju astrologija je izum tamne strane...
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 29 Apr, 2009 21:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::

Na žalost sa tim ne mogu da se složim...onaj koji navodno čita natalne karte ne čita zacrtanu mogućnost naših puteva već svojim mislima utiče da mi poverujemo u njegove misli... Što više verujemo u njegove misli više se i ostvaruje naša sudbina...To znači da je sve u mislima i da se koriste samo projekcijom i usvajanjem i po mom dubokom mišljenju astrologija je izum tamne strane...

Vidiš, ja solidno poznajem astrologiju, tako da se odmah moram usprotiviti tvom komentaru "navodno čita". Astrolog zaista čita natalnu kartu i iz nje vidi MOGUĆNOSTI, ali nikada ne može TAČNO predvideti šta će se dogadjati.

Slažem se s tobom da on svojim mislima utiče na naše misli i mi prema prorečenom kreiramo svoj dalji put.

No, moram da ispravim opštu zabludu: ASTROLOGIJA NE SLUŽI ZA PRORICANJE BUDUĆNOSTI. Novinski dnevni i nedeljni horoskopi su stvorili takvu sliku, ali to nije Astrologija već običnna horoskopija.

Horoskop, koji se tumači na pravi način, pokazuje osobine, slabosti i prednosti jedne osobe. Često su se konflikti sa jednim od roditelja rešavali time što objasnim da roditelj nije loša osoba niti se loše ponaša, to je samo lična projekcija, lični doživljaj. Takodje ima dosta onih koji su rodeni gladni ljubavi i ma koliko da ih volimo oni su nezadovoljni. Kad se to predoči, kad osoba shvati tu svoju osobinu, prepozna je u sebi, tada može lakše da se nosi s tim. Primera je bezbroj.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 29 Apr, 2009 21:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vidiš, ja solidno poznajem astrologiju, tako da se odmah moram usprotiviti tvom komentaru "navodno čita". Astrolog zaista čita natalnu kartu i iz nje vidi MOGUĆNOSTI, ali nikada ne može TAČNO predvideti šta će se dogadjati.

Slažem se s tobom da on svojim mislima utiče na naše misli i mi prema prorečenom kreiramo svoj dalji put.

No, moram da ispravim opštu zabludu: ASTROLOGIJA NE SLUŽI ZA PRORICANJE BUDUĆNOSTI. Novinski dnevni i nedeljni horoskopi su stvorili takvu sliku, ali to nije Astrologija već običnna horoskopija.

Horoskop, koji se tumači na pravi način, pokazuje osobine, slabosti i prednosti jedne osobe. Često su se konflikti sa jednim od roditelja rešavali time što objasnim da roditelj nije loša osoba niti se loše ponaša, to je samo lična projekcija, lični doživljaj. Takodje ima dosta onih koji su rodeni gladni ljubavi i ma koliko da ih volimo oni su nezadovoljni. Kad se to predoči, kad osoba shvati tu svoju osobinu, prepozna je u sebi, tada može lakše da se nosi s tim. Primera je bezbroj.

Svaku oosobu koja želi da im se čita natalna karta bolje je uputiti na duhovne staze i sa tim će rešiti mnoge probleme...
Nisam želeo da bilo čim povredim tebe i bilo kog astrologa,ali to je samo moje mišljenje i ja ne bih smeo da preuzimam na sebe toliku odgovornost jer svakom mojom rečju mogu usmeriti određenog čoveka u nekom pravcu i tako će se moje reči i misli utkati u njegov put a kako sejemo tako i žanjemo!
Znam da astrologija nije predviđanje sudbine već mnogi astrolozi to zovu aspektovanje,može ali ne mora,postoje dobre šanse ili loše...
Po meni je to neozbiljno sa duhovne tačke gledišta!!! Ja sam na ličnom primeru tri vrhunska astrologa demantovao u njihovom tumačenju moje natalne karte i pokazao da najviše utiče na naš lični život trenutni nivo duhovne svesti jedne duše a ne položaj planeta prilikom rođenja...jer ipak čovek upravlja planetama mada to ne shvata,misli su misli i ceo kosmos se pokreće sa njima!!!
 Nazad na vrh »
Solare
Tragalac

Pridružio: 14 Apr 2009

Poruka Poslao: 29 Apr, 2009 22:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks,
i ja sam neko ko se pomalo razume u astrlogiju.Nisam to nikada naplatila,ali sam ih tumačila prijateljima i poznanicima,kad zatraže.Uvek sam sve bojila svetlim bojama,jer ako neko traži neki izlaz,i pravac,i pritom je sugestivna ličnost,smatrala sam da je moja uloga da ljude ohrabrim u nečem,osvestim im neke osobine kojih nisu svesni,itd.
A da si ti u pravu,shvatila sam na svom ličnom horoskopu.Objasniću na primeru novca,i zaradjivanja.Elem,radim sa tudjim novcem,i iz godine u godinu mi se dešavalo da mi bar poneko ostane dužan neku fakturu(u pitanju su velike svote novca,bavim se transportom).A ja u horoskopu imam ,izmedju ostalog aspekt-gubitak novca kroz poslovne partnere.
Ali kada sam počela sa radom na sebi,i "osvestila"svoje stavove po pitanju novca,i promenila ih,to je prestalo.
Isto je i u drugim segmentima mog života.Od kada sam počela da shvatam svoje mogućnosti,odnosno da nisam"samo čovek"već da čovek jeste božansko biće,stvarno mislim da onoga ko to shvati,nikakav horoskop ne može"ograničiti"
Verovatno ima onih koji se neće složiti,ali ja delim tvoje mišljenje ...osim delova koji u ružnim crtama predstavljaju astrolgiju,jer ja je ipak volim... 'Very Happy'
 Nazad na vrh »
Drexel

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 29 Apr, 2009 23:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tacno da je izum tamne strane,ali zasto ne bi taj izum koristili i ljudi koji su na svetloj strani da pomognu i promene neciju losu buducnost u pozitivnom pravcu..sta mislis? Wink Zar ovi sa tamne strane malo koriste alata koji su proizvod svetla? Mora da se napravi balans

Pozdrav Litlneks
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 30 Apr, 2009 00:00 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tacno da je izum tamne strane,ali zasto ne bi taj izum koristili i ljudi koji su na svetloj strani da pomognu i promene neciju losu buducnost u pozitivnom pravcu..sta mislis? Wink Zar ovi sa tamne strane malo koriste alata koji su proizvod svetla? Mora da se napravi balans

Pozdrav Litlneks

Pa jeste...U pravu si... Wink
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 30 Apr, 2009 08:19 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav Litlneks

Onda bi se to ovako moglo reci i kada koristimo zlo u korist dobra onda je to dobro...
Namera je mnogo bitna...
 Nazad na vrh »
Solare
Tragalac

Pridružio: 14 Apr 2009

Poruka Poslao: 30 Apr, 2009 09:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A pošto smo malo promašili temu,ja bih samo rekla da su mi od "izvikanih"astrologa mnogo draži oni anonimni,koji se ne eksponiraju...
Znanje im možeš izmeriti samo na svom horoskopu,ali meni je to dovoljno...
 Nazad na vrh »
ArijeL
Na duhovnom putu

Pridružio: 01 Jun 2010

Poruka Poslao: 12 Jun, 2010 01:08 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Auuu, pa moram da stanem u odbranu astrologije Razz

astrologija je prosto astrologija, nauka o zvijezdama i našoj vezi sa kosmosom, a što je to znanje često zloupotrebljeno i banalizovano do krajnjih granica, pa danas popularaizovana astrologija nije zapravo ni "a" od astrologije to je nešto drugo...neko dublje bavljenje astrologijom, recimo kroz analogije sa kabalom, nije nešto što je zanimljivo za većinu, koji hoće samo neki brzi recept i tu da završe priču.
natalna karta nije prikaz samo ovo-životnog puta i mogućnosti, pogotovo ne "zacrtanih" (kao što kažeš) već je prikaz svih simultanosti, jer su naša simultana postojanja veze između planeta, zvijezda i univerzuma.
To što ti pišeš moglo bi da se odnosi najviše na tip prognostičke astrologije, koji je ljudima najinteresantniji, i što se toga tiče, otprilike bih se složila... međutim, postoje mnogo dublje i mnogo obuhvatnije metode, recimo psihološki pristup, ili karmička astrologija ( pri tom ne mislim da tumačenja tipa – bio si ovo, bio si ono, živio si tamo i tome slično – već na tumačenja zakona koji su bili prekršeni).

Citat:
Ja sam na ličnom primeru tri vrhunska astrologa demantovao u njihovom tumačenju moje natalne karte i pokazao da najviše utiče na naš lični život trenutni nivo duhovne svesti jedne duše a ne položaj planeta prilikom rođenja...jer ipak čovek upravlja planetama mada to ne shvata,misli su misli i ceo kosmos se pokreće sa njima!!!

to onda svakako nisu bili vrhunski astrolozi u pravom smislu te riječi, i nisi rekao ništa o tome kakav su ti tip analize radili.
Druga stvar, suština astrologije i jeste u tome da čovjek nauči da upravlja planetama i planetranim energijama, a ne one njim, tako da bih ja prije rekla da je čovjeku kroz astrologiju dat potencijal to da shvati i primjenjuje…jer kako ćeš se osloboditi uslovljenosti nečim, nego samom spoznajom kako i na koje načine te to nešto uslovljava… međutim, sve dok svaki podsvjesni motiv nije svjesno preispitan i svijest proširena na račun podsvijesti, nema govora o tome – planete i dalje upravljaju, i to “iznutra” pa ljudi misle da je to izraz njihove slobodne volje, a zapravo je suprotno …Svako ko potpuno objektivno sagleda neke događaje iz svog života, primjetiće dosta događaja koje nije svjesno izabrao Wink
 Nazad na vrh »
Dragon White
Iskušenik

Pridružio: 05 Jun 2010

Poruka Poslao: 26 Jun, 2010 21:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

quote]

Druga stvar, suština astrologije i jeste u tome da čovjek nauči da upravlja planetama i planetranim energijama, a ne one njim, tako da bih ja prije rekla da je čovjeku kroz astrologiju dat potencijal to da shvati i primjenjuje…jer kako ćeš se osloboditi uslovljenosti nečim, nego samom spoznajom kako i na koje načine te to nešto uslovljava… međutim, sve dok svaki podsvjesni motiv nije svjesno preispitan i svijest proširena na račun podsvijesti, nema govora o tome – planete i dalje upravljaju, i to “iznutra” pa ljudi misle da je to izraz njihove slobodne volje, a zapravo je suprotno …Svako ko potpuno objektivno sagleda neke događaje iz svog života, primjetiće dosta događaja koje nije svjesno izabrao Wink[/quote]

Tacno! Dodala bih samo da prije nego sto se nesto pocne kuditi valja dobro upoznati tu materiju. Lako je osuditi stvari koje ne poznajemo i ici nekom utabanom stazom zatvarajuci um u nametnute da li religijske ili drustvene ili neke druge okvire, a mnogo je zahtjevnije uloziti napor i upoznati to sto nam je strano, razrijesiti misteriju, pribliziti se nekom znanju, pa tek onda kreirati misljenje, koje je u tom slucaju, produkt nas samih, a ne nekih tudjih, olako prihvacenih stavova...Pozdrav za sve ljubitelje i ne-ljubitelje astrologije na ovoj temi! Smile
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 200582 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 118389 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 149820 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1702525 08 Nov, 2010 01:48 am
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 98929 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1412965 08 Okt, 2009 02:46 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1635309 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)