TAROT
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » TAROT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
whitesnake
Iskušenik

Pridružio: 22 Jun 2010

Poruka Poslao: 28 Jun, 2010 20:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragon White (predivan nick), u pravu si. Najbolje je napraviti svoje karte, ali to zahteva mnoooogo vremen a i nisu svi umetnici Wink Ja sam napravila svoje rune (o kojima cu pisati kad zavrsim sa tarotom) i takodje sam imala o-ho-ho iskustva.
Iskreno, ja sam jednostavno uzela karte koje su me "zvale". Nisam nasla vreme da ih pravim (sto ne znaci da jednog dana necu).
Inace, upoznala sam par osoba koje su napravile svoje karte i mogu reci da su mi delovale impozantno. Mada i te osobe koriste obicne (kupovne) spilove kada gledaju ljudima. Svoj spil koriste samo za sebe ili za osobe koje smatraju posebnim.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
whitesnake
Iskušenik

Poruka Poslao: 28 Jun, 2010 22:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

XII - OBESENI (THE HANGED MAN)

Ovde vidimo mladog coveka koji je obesen o drvo kanapom oko zgloba desne noge. Ruke su mu vezane iza ljedja, a leva noga je ukrstena iza desne noge. Oblik pozicije njegovih nogu podseca na kukasti krst – tip solarnog krsta koji predstavlja harmoniju i pokret. Grane sa liscem formiraju T-krst, poput gtckog slova tau koje je simbolizovalo zivot. Neobicno, ali obeseni ne izgleda kao da pati. On izgleda stalozeno, sta vise srecno. Oko glave mu je oreol i on je u misticnom transu. On nece umreti kao rezultat ovog vesanja, ali dokle god je obesen, i njegov zivot ce biti “obesen”. Jednom kad bude ponovo na nogama, dozivece jednu vrstu vaskrsenja.

Kljucne reci: Dobrovoljno povlacenje, zrtvovanje, uzdrzanost, predvidjanje, mudrost, meditacija, preporod, promena, inicijacij
Naopako: Nerado zrtvovanje, kazna, zatvor, izdaja

XIII - SMRT (DEATH)

Bledi jahac na belom konju marsira kroz bojno polje zivota, koseci sve one koji su mu na putu. Kome god da otvarate karte, sa strahom ce odma prepoznati Smrt!!! Ona je demokratija na snazi! Podjednako ce pokositi i kralja i popa i devicu i dete. Ona je bila takva oduvek: na polju se vide delovi tela! Smrt nosi zastavu ukrasenu misticnom ruzom – simbolom zivota i vaskrsenja (preporoda). U pozadini vidimo sunce (besmrtnost) na horizontu, izmedju 2 kule koje podsecaju na stubove kod Visoke Svestenice, Pape, Pravde i Meseca. U svakom slucaju, stubovi predstavljaju kapiju, prolaz u drugi svet.

Kljucne reci: Kraj i pocetak, smrt i preporod, stvaranje i destinacija, promena, transformacija, izmena, smrtnost, korupcija, gubitak, unistenje, destrukcija
Naopako: Inercija, spavanje, letargija, gubitak nade

XIV - UMERENOST (TEMPERANCE)

Ovo je druga karta (posle Visoke Svestenice) koja mi je izuzetno bliska.
Krilati Andjeo Umerenosti pretace esenciju zivota iz jednog pehara u drugi .Iza njega, vijugava staza vodi ka vencu planina gde se vidi sunce koje se uspinje, krunisano u slavi vecnog zivota.
Prema jednoj tradiciji tarota, voda koja tece iz jednog pehara u drugi, ne tece od gornjeg ka donjem. Ona tece iz nizeg pehara ka visem, kao staza koja u pozadini vodi ka planinama (na gore).Arhandjel koga vidimo je Mihail (1 od 4 arhandjela koja se pojavljuju u tarotu – Rafael u karti Ljubavnici, Gabriel Arhandjel Pravde i Uril – Djavo).
U karti Umerenost, Mihail ima na celu astroloski simbol sunca, a na grudima kvadrat i trougao. Njegovo levo stopalo je na suvom zamljistu (logika) a desno u vodi (emocije). Na obali, blizu njegovog levog stopala vidimo dva procvetala irisa. Iris je Boginja duge, tako da oni u karti simbolizuju most izmedju svetova.
Sve u svemu, ilustracija nam govori da bi trebali naci umerenost i harmoniju spiritualnog i fizickog carstva u kome zivimo.

Klucne reci: Stedljivost, umerenost, raspolaganje, kombinovanje, ujedinjenje.
Naopako: Neumerenost, lose upravljanje, nepremostive razlike.
 Nazad na vrh »
Dragon White
Iskušenik

Pridružio: 05 Jun 2010

Poruka Poslao: 29 Jun, 2010 05:12 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

whitesnake ::
Dragon White (predivan nick), u pravu si. Najbolje je napraviti svoje karte, ali to zahteva mnoooogo vremen a i nisu svi umetnici Wink Ja sam napravila svoje rune (o kojima cu pisati kad zavrsim sa tarotom) i takodje sam imala o-ho-ho iskustva.
Iskreno, ja sam jednostavno uzela karte koje su me "zvale". Nisam nasla vreme da ih pravim (sto ne znaci da jednog dana necu).
Inace, upoznala sam par osoba koje su napravile svoje karte i mogu reci da su mi delovale impozantno. Mada i te osobe koriste obicne (kupovne) spilove kada gledaju ljudima. Svoj spil koriste samo za sebe ili za osobe koje smatraju posebnim.

Hvala whitesnake!
Nadam se da ces nam opisati iskustva kada zavrsis sa predstavljanjem karata. Inace, sjajno je sto si izdvojila vrijeme da predstavis svaku kartu ponaosob. Mene nesto vuce u zadnje vrijeme da pravim karte ponovo...
 Nazad na vrh »
whitesnake
Iskušenik

Poruka Poslao: 29 Jun, 2010 22:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

XV - DJAVO (THE DEVIL)

Djavo izgleda kao svi strahovi zajedno. Izgleda zastrasujuce. Rogat je (poput koze) I na celu mu se nalazi obrnuti pentagram. U normalnom polozaju, pentagram simbolizuje ljudski oblik, zivot u ravnotezi i zdravlju. Naopako simbolizuje izopacenost svega, svetoga i dobrog. Djavo ima siljaste usi, ljuto crveno lice I ogromna krila slepog misa. Donji deo njegovog tela izgleda monstruozno. Noge su mu prekrivene prljavim, dlakama.On cuci na malom crnom oltaru sa mrsavim kandzama umesto stopala. On je zarobio muskarca i zenu i okovao ih za postolje svog uzasnog trona. Oni su goli poput Adama i Eve, ali ocicledno nisu u Edenu! Sta vise, Djavo ih je prokleo sa rogovima i repom, ako da vise lice na svog mracnog gospodara.
On se ruga Papi podizuci svoju desnu ruku u demonski blagoslov. On osvetljava svoju mracnu jamu upaljenom bakljom koju drzi naopako i opasno blizu pored zarobljenog coveka.

Kljucne reci: Materijalnost, materijalna sila, materijalni izazov, opsesija, mracni ishod
Naopako: Slabost, zlostavljanje, ovisnost, nasilje, zloba

XVI - KULA (THE TOWER)

Mracna noc, bez meseca je osvetljena sa munjom. Moze se zamisliti grmljavina koja ide uz munju, kao i zvuk udarca groma u kulu. Vrh kule koji je “oduvan” je simbolicno u obliku krune. Kulu je zahvatila vatra i dvoje ljudi (kraljica i njen pratilac) padaju sa kula na ka kamenitom zemljistu. Razudjen put munje kroz nebo grubo ukazuje na put energije koja tece niz kabalino drvo zivota, od sfere do sfere. Kapi kise su u obliku YOD, najmanjeg slova u hebrejskom alfabetu – i jedino slovo koje je suspendovano u vazduhu. Svako drugo slovo u hebrejskom se pripaja obliku YOD, tako da simbolizuje premisu da je bozansko prisutnu u svemu.

Kljucne reci: Mizerija, propast, nesreca, beda, pad, destrukcija, zatvor, budjenje, sloboda, bekstvo
Naopako: Ugnjetavanje, zatvor, tiranija

XVII - ZVEZDA (THE STAR)

Evo jos jedne predivne karte.
Zuta, sa osam zrakova, zvezda sija iznad gole zene koja kleci na ivici jezera. Zvezda u Waite dizajnu je Sirijus (nalazi se u sazvezdju velikog psa), ali takodje moze biti zvezda Betlehema, Venera, zvezda severnjaca. Zena koja kleci izgleda kao Boginja vecne mladosti i lepote. Njeno levo koleno je na suvom zemljistu, dok je desno stopalo u vodi. Ona drzi dva zemljana suda sa vodom zivota. Jedan od njih proliva u jezero, dok drugi proliva na obalu.
Oko centralne zvezde se nalaze 7 maljih, belih zvezda koje sijaju u sumraku.
Waite kaze da zena moze biti otkrivena Istina u svojoj velicanstvenoj besmrtnoj lepoti. On je takodje opisuje kao Boginju Majku koja konstantno daje i deli svoje znanje sa onima koji su podnjenoim vodecim svetlom.
U pozadini je drvo na cijoj grani stoji Ibis rasirenih krila. Ibis simbolizuje Boga Teyt (Thoth) koga su grci poistovetili sa Hermesom.

Kljucne reci: Nada, vera, zelje, snovi, obecanja, ocekivanja, poverenje
Naopako: Izjalovljeni snovi, otpisane nade, razocarenja, neispunjene zelje

XVIII - MESEC (THE MOON)

Pun mesec sija u sumraku. U dnu vidimo raka koji mili iz vode na stenovitoj obali ka suvom kopnu. Ovo simbolizuje evoluciju u pokretu. 2 psa (jedan divlji, drugi pitom) na obali aludiraju na teror (kako divljinu, tako i domacinstvo).
U pozadini su 2 kule (koje smo videli i u karti Smrt) koje simbolizuju prolaz. Izmedju kula krivuda staza koja se gubi u horizontu (nepoznatom).
I ovde se susrecemo sa YOD.

Kljucne reci: Ciklus, mesecina, reflekcija, skriveni neprijatelji, senke, izdaja
Naopako: Obmana, prevar, izdaja, opasnost
 Nazad na vrh »
whitesnake
Iskušenik

Poruka Poslao: 30 Jun, 2010 04:45 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

XIX - SUNCE (THE SUN)

Ovde vidimo dete (koje je tek prohodalo) na belom poniju, pored vrtnog zida i ispod sunca sa covecijim likom – simbol srece i radosti. Ono nema nista na sebi osim venca od cveca na glavi I ravenog pera koje smo videli kod Lude. Ono je golo zato sto je njegov entuzijazam nevin, razdragan i cist. Jasuci, ono mase crvenim barjakom, signalizirajuci radost i bujnost mladosti. Barjak simbolizuje okupljanje i inspiraciju ka pobedi. Dete je spremno da bude nosilac, lider povorke cveca u svet iza zida.

Kljucne reci: Materijalna sreca, srecan brak, zadovoljstvo, radost, prosvetljenje, jasnost, slava, toplina, strast, optimizam, aktivni principi, muskost, entuzijazam, izvor svetlosti i zivota, ego, puna svest, zaslepljujuca istina, uspeh, sreca, slavlje
Naopako: Preterana izlozenost, opeci se, susa

XX - SUDJENJE (JUDGEMENT)

Gabriel duva u trubu i podize mrtve iz sanduka. Kljucne figure su muskarac, zena i dete (porodica), ali oni nisu jedini koji su uzbudjeni zvukom trube. Sve figure pokazuju cudjenje, zadivljenost i ushicenost. Oni su culi poziv sa visina i odgovaraju na isti. Oni prolaze kroz trnsformaciju svojih zivota.

Kljucne reci: Odluka, promena, obnova, preporod, svesnost, saosecajnost, oprostaj
Naopako: Nevoljnost da oprostimo i pokrenemo se unapred, slabost, neodlucnost, kasnjenje

XXI - SVET (THE WORLD)

Gola zena, ogrnuta samo svilenom maramom radosno igra u vencu. Ona je ocigledno srecna sto je ziva. U obe ruke drzi po stap, kao i njen kolega u prvoj kerti (Mag). Karte su obisle pun krug. Sta vise, zena u karti Svet igra u smom centru kruga. Krug je simbol veckosti zato sto nema pocetak i nema kraj. Vecno se vrti. Ovaj simbolizam je pojacan tako sto je venac povezan trakom u obliku simbola beskonacnosti. Venci su cesto povezani sa pricana o smrti, vaskrsenju i besmrtnosti. Cesto zimi (za Bozic, za zimski solsticij) vesamo zimzelene vence kao simbol vecnog zivota. Saljemo vence pri sahrani. Kroz istoriju, ljudi su cak heroje krunisali vencima (lovorov venac).
Marama je jos jedan simbol pocetka i kraja. Novorodjencad se povijaju u pelene, dok se mrtvi uvijaju u mrtvacki pokrov. Ako pogledamo bolje videcemo da oblik marame oko tela zene podseca na simbol beskonacnosti.
Karta Svet u svojim uglovima ima 4 stvorenja apokalipse: Andjela, Orla, Lava i Bika. Oni simbolizuju 4 Jevandjeliste: Matej (Andjeo), Marko (Lav), Luka (Bik) i Jovan (Orao), kao i 4 hebrejska slova za Boga: Yod-Heh-Vau-Heh.

Kljucne reci: Uspeh, zavrsetak, slavlje, nagrada, centralno stanje, zatvaranje kruga, pocetak i kraj, putovanje, jedinstvo, sinteza, celovitost.
Naopako: Kasnjenje, oklevanje, pogresan pocetak.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 30 Jun, 2010 12:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sve moje cestitke na tvom trudu Whitesnake. Vec sam pre oko dve godine napisao da ce se jednom na ovom forumu pojaviti strucnjak za tarot. I evo te! Vec se radujem tvojim novim postovima. Pozdrav.
whitesnake
Iskušenik

Poruka Poslao: 30 Jun, 2010 13:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Tale. Ne mogu sebe da nazovem strucnjakom. Ok, aktivno se bavim tarotom nesto malo manje od 10 godina, ali konstantno otkrivam nesto novo. Doduse za tarot kazu da ga ucis ceo zivot (ok, ne samo tarot).
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 30 Jun, 2010 14:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Postujem i divim se tvojoj skromnosti.

Istina je da smo pred velicinom tarota, svi mi samo ucenici i to oni iz nizih razreda osnovne skole.

Ali, sa druge strane, mi smo i ljudi i to od one cudne vrste kojoj je pripalo da sada zivi u materijalnoj ravni.

Gledano iz ugla velike arkane, ti si ucenik,
ali iz ugla ljudskih bica koji zive u materijalnoj ravni, ti si strucnjak.

Tarot omogucava posveceniku da se razvija do one granice koju posvecenik sam sebi postavi.

Tarot ne postavlja granice.

Mogucnost razvoja kroz tarot je bezgranicna,
i samo mi sami sebi mozemo postaviljati granicu.
whitesnake
Iskušenik

Poruka Poslao: 30 Jun, 2010 17:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Tale. Ovo si jako lepo rekao. Slazem se sa tobom kad je ucenje u pitanju. Mislim da smo na istim ili slicnim talasnim duzinama. Wink

Na praksi sam citala tvoje putovanje i mogu ti reci da imas predivno iskustvo. Jednom (kad budem spremna za to), postavicu neka svoja iskustva.
 Nazad na vrh »
whitesnake
Iskušenik

Poruka Poslao: 01 Jul, 2010 12:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo je bio kratak opis karata. Sada (pre nego sto krenemo na male arkane ) cu da napravim jos jedan krug velike arkane.

LUDA

Da se ne zavaravamo, Luda je sve osim Lude! Sta vise, ona moze da bude I najvaznija karta u spilu.

Kada se luda pojavi u citanju, moze da znaci da se nalaziti na ivici nove avanture – mozda cak i velikog zivotnog iskustva! Signalizira nam da smo spremni ili voljni da predjemo sa teorija na praksu, da se upustimo i talom i dusom u novi zivot. Da smo spremni da pratimo prst sudbine.
Kako kazu, iskustvo je najbolji ucitelj, tako da je moguce da stojimo pred vratima nove lekcie. Naravno, uvek postoji sansa da je u pitanju namoguca misija, nesto nece uroditi plodom, zato nebi bilo lose da se porazmisli pre nego sto se ucini pomak.
Svi znamo ko je dvorska luda! I to je mosda jedina osoba koja moze da kaze neke stvari otvoreno i pred svima. (Naravno, istina je uvek dobar vic!) Veoma cesto, dvorske lude su bile mudre osobe. I da se ne rasplinjujem sad o tome, kad se luda pojavi u citanju, mozda vam predstoji zadatak gde cete morati da budete mudra luda, osaoba sa ekskluzivnom pozicijom da izazove i suoci se sa uticajnim ljudima (vlastima).
Luda moze da vam ukazuje i na to da se jedno poglavlje u vasem zivotu zavrsilo i da pocinje novo.
Takodje moze da ukazuje i na to da mozda treba da usporite malo u zivotnoj jurnjavi i odvojite vreme za uzivanje u zivotu.Takodje moze da ukazuje na to da je vreme da “spakujete svoj zamotuljak” i krenete na put (kako fizicki, tako i duhovno).
Luda je uvek mlada i zdrava, tako da ukazuje na donor duhovno i fizicko zdravlje.
Mnoge karte u tarotu ukazuju na trudnocu. Luda je jedna od njih. (Imidz Lude koja zakoracuje preko ivice nas podseca na momenat radjanja, kada duh napusta raj i ulazi u ljudski oblik!)
Takodje (bar meni) ako mi se Luda pojavi kao prva ili poslednja karta u citanju, obicno gledam ponovo. Kazu: karte su se malo ludirale! Laughing

Numeroloski:

Luda je “nula”. Mnogi od nas smatraju nulu kao polaznu tacku sa koje idemo ka + ili -. U svakom slucaju, ona nije “prirodni” broj.
Buduci da ne spada u niz obicnih brojeva, ona nije vezana pravilima i granicama. Ona slobodno lebdi, van vremena i prostora. Koncept nule podrazumeva nepostojanje, niciju zemlju, izmedju prisutnog i odsutnog. Ona je “granica” izmedju dva paralelna univerzuma. Ona lako moze da zakoraci u bilo koji svet. Nije kompletna da moze da zakoraci u red bilo kojih brojeva.
Koncept nule se lepo uklapa sa ludom – sloboda da se pojavi bilo gde!
Kada se osvrnemo na graficki prikaz nule, ona ima oblik kosmickog jajeta. Jednom recju, podrazumeva dogadjaje koji su “obisli” pun krug, sva mudrost je otkrivena i Luda ima prvu i poslednju rec.

Astroloske asocijacije:

Luda je u vezi sa Uranom, planetom pobune.
 Nazad na vrh »
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 01 Jul, 2010 13:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Whitesnake na iscrpnom i sveobuhvatnom objasnjenu.
Puno pozdrava i cekam nastavak za ostale karte.

Pored tvog objasnjenja ne treba ni jedna knjiga osim odabira spila karata.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
whitesnake
Iskušenik

Poruka Poslao: 02 Jul, 2010 14:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sneguljice, hvala na komplimentu.

Kad su karte u pitanju, sto ih vise praktikujes, vise otkrivas, vise ucis. Ono sto ja mogu predloziti onima koji se bave tarotom je da ih cesto otvaraju. Praksa je jako bitna.

MAG

Kada se Mag pojavi u citanju, magicne promene dolaze. Mozemo uskoro otkriti mogucnost kanalisanja kosmicke energije, usmeravanja iste i menjanja sveta oko nas. Mozda otkrijemo da smo cak u mogucnosti stvaranja potpuno nove realnosti. Dakle, moc je u nasim rukama i od nas zavisi koji cemo pokret uciniti, za sta cemo se opredeliti.
Ako se Mag odnosi na ljude u nasem zivotu, postoji sansa da ce nas neko impresionirati, da ce nas nauciti “nekim novim trikovima”.
Kada se Mag pojavi, moze biti i znak da obratimo paznju sta se dogadja oko nas, a ne da se usredsredimo samo na jednu stvar. Ako nismo pazljivi, moze nas iznenaditi neciji “majstorluk”.
(Pravi Mag ne govori svoje tajne) Dakle, ovo moze biti i upozorenje da pazimo sta pricamo, da “drzimo vodu u ustima” u odredjenim temama.
Takodje moze ukazati i na to da nam uskoro stoji susret sa mentorom (bilo koje vrste)
Karta takodje moze ukazati na nase komunikativne mogucnosti i razmenu podataka sa ljudima, kao i kupovinu ili razmenu u blizoj buducnosti.

Numeroloski:

1 Je prvi broj, tako da simbolise vodjstvo. On je ocigledan simbol jedinstvenosti.
Broj 1 mozemo posmatrati i kao tezu – Originalni iskaz misli, verovanja i percepcije jos uvek neosporeno drugim idejama.
1 takodje predstavlja i izvor postojanja.
Jedinice su takodje povezane i sa kecevima male arcane (svaki broj male arcane kazu da potice iz keca )
Kao ovakav, 1 simbolizuje plodnost, potencijal, mogucnost novog pocetka.
Simbolizam jedinice je pojacan i grafickim prikazom (i u arapskom i rimskom pisanju). U oba slucaja je prikazan falicki, uspravno. Cak i kao geometrijska figura je predatavljen tackom.

Astroloske asocijacije: Merkur je bio glasnik Bogova. Poznat je i kao legendarni Trickster u mitologiji. Merkur je planeta brzine i komunikacije (kod grka je poznat kao Hermes). Merkur vlada blizancima.
 Nazad na vrh »
whitesnake
Iskušenik

Poruka Poslao: 05 Jul, 2010 10:25 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

VISOKA SVESTENICA

Visoka Svestenica je neraskidivo povezana sa mesecom i njeno raspolozanje opada i raste u skladu sa mesecom.
Kada se pojavi u citanju, moze da ukaze na privlacnost i odbojnost ljudi u vasem zivotu.
Ako se osecate privuceni mesecom na slici, nebi bilo lose da svoje planove uskladite prema mesecevim fazama.
Jedna od opcija u citanju je i tad a ukazuje na moguce vreme da pocnete da vodite dnevnik ili da pocnete da citate ili da ucite o spiritualnim putevima.
Takodje, njenom pojavom ona ukazuje na vasu intuiciju. Mozete verovati svojim instiktima, a i mozda da obratite paznju na “znakove kraj puta” (bili oni dobri ili losi).
Moze ukazati i na to da bi mozda trebali da podelite svoje znanje, mudrost, iskustvo sa onima koji to traze.
Visoka Svestenica zna kada da prestane da prica! Mnogi ljudi se osecaju nelagodno kad nastane tisina. To vam moze pomoci da dobijete neke informacije, posto ce sagovornik “pozuriti” da presence “neprijatnost” tisane razgovorom.
Kada se Visoka Svestenica pojavi u citanju, mozete se naci u situaciji da je potrebno da sacuvate neciju ili neku tajnu. Tkodje, moze ukazivati i na to da sun eke informacije sakrivene od vas ili da vam nije vreme da ih saznate.

Numeroloski:

Dvojka predstavlja dualitet, kao crni i beli stub iza Svestenice.Oni mogu stajati kao suprotnost jedan drugom. Oni se mogu dopunjavati, raditi zajedno ili biti protivnici. Rimski broj II podseca na stubove iza Svestenice. Takodje podseca na zenske genitalije – kapiju u zivot novorodjenceta.

Astroloske asocijacije:

Visoka Svestenica je u vezi sa mesecom, (ciklicne promene i reflekcija). Mesec vlada rakom, znakom kuce i porodice.

CARICA

Kada se Carica pojavi u citanju, vrlo verovatno da je u pitanju trudnoca. Ako niste u fizickoj mogucnosti da ostanete u drugom stanju, onda ona ukazuje na pobiljsanje kreativnosti, porast motivacije u umetnosti…
Takodje, cesto moze ukazivati na odnos sa vasim roditeljima ili sa vasom decom.
Jedna od mogucnosti je i sticanje i odrzavnje imovine.
Mozda radite sa horoskopskim znakom bika ili je neko u znaku bika u pitanju. Bikovi su tvrdoglavi, tako da moze da ukazuje na tvrdoglavost ili su u pitanju tvrdoglavi ljudi oko vas.
Buduci da je Carica karta trudnoce, moguce je da odgovor na vase pitanje dobijete kroz period od 9 meseci. I posto je povezana sa bikom takodje moze ukazivati na dogadjaje u maju (mesecu bika).

Numeroloski:

Trojka simbolizuje stvaranje – rezultat dve razlicite sile koje su stvorile trecu. Majka i otac stvaraju dete. Trojka takodje moze da predstavlja um, telo i duh ili proslost, sadasnjost i buducnost. Mnoge religije veruju u sveto trojstvo.

Astroloske asocijacije:

Carica je u vezi sa Venerom, planetom ljubavi. Venera vlada horoskopskim znakom bika (zemljani znak stabilnosti i materijalnog) U astroloskim prikazima, Bik vlada drugom kucom – kuca doma i porodice.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 06 Jul, 2010 03:14 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.

PITAJTE TAROT ...
http://www.magicus.info/hr/magicus/tarot.php

.
whitesnake
Iskušenik

Poruka Poslao: 10 Jul, 2010 10:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

CAR

Car je autoritet, covek na polozaju.
Kada se Car pojavi u citanju, postoji mogucnost da je vase vodjstvo pod testom (sposobnost i mogucnosti) ili da cete imati susret sa autoritetom.
On je takodje i figura oca sto znaci da postoji sansa da cete imati susret (diskusiju… ) sa ocem ili cete sami biti figura oca.
Car moze ukazati i na to da ste jeka i samopouzdana osoba ali da mozda niste ni svesni koliko jak utisak ostavljate na druge osobe.
On takodje predstavlja osobu koja je inteligentna, logicna, stabilna.

Numeroloski:

4 simbolizuje strukturu, stabilnost i sigurnost. 4 tacke se spajaju u solidnu formu!
Imamo 4 zida, 4 ugla kuce, 4 dimenzije: sirina, duzina, visina i vreme, 4 strane sveta, 4 sezone, 4 faze meseca, 4 elementa, i 4 boje male arcane.

Astroloske asocijacije:

Car je povezan sa ovnom. Ovan je prvi znak zodijaka, tako da rodjeni u ovom znaku su prirodne vodje. Kao i kod ovana, sastavni deo Cara je i tvrdoglavost.
Ovan je pod vladavinom Marsa, planete akcije i agresija, rata i odbrane.
Asocijacija sa ovnom moze da ukazuje i na to da cete dobiti odgovor na pitanje u toku marta.

PAPA

Mnogi ljudi ne vole kada se pojavi Papa u kartama. Verovatno usled razocaranja ili losih iskustava sa svestenicima. Ni oni nisu ono sto su bili. (Iz licnog iskustva mogu reci da sam u svom zivotu samo dva puta imala prilika da razgovaram sa pravim popom. Mislim, bas produhovljenom osobom koja je imala sta da mi kaze. Ostali NAZALSOT su uglavnom gledali da uzmu lovu i da pojedu i popiju. No, da se ne rasplinjujem sad o tome!)
Papa predstavlja u kartama tradicionalni autoritet i uticaj, on je spiritualna veza coveka i Boga. Ali, u svom cistom obliku. Onako kako bi trebalo biti.
Papa moze biti znak da ste blagosloveni, ili da cete biti blagosloveni. Takodje da bi ste mogli i vi “blagosloviti” druge svojim znanjem i talentom.
Tradicionalno, on predstavlja krstenje, pricest, oprostaj i pomirenje, brak… Kada se pojavi u citanju, on ukazuje na jednu od ovih radnji gore navedenih, stim sto je akcenat udaren na brak. Dakle, prvenstveno ukazuje na vencanje, bracnu ponudu.
Papa moze i ukazati na napredovanje u poslu, bolja pozicija, da ce vam biti poverene duznosti koje zahtevaju veliku odgovornost…
Njegovom pojavom takodje moze biti najavljeno novo ucenje, vise obrazovanje, okretanje religiji.

Numeroloski:

5 simbolise 5 cula, 5 tacaka pentagrama, 5 samoglasnika. Neki metafizicari naglasavaju da je 5 bitna zato sto predstavlja peti element – duh.

Astroloske asocijacije:

Kao i Carica, i Papa je u asocijaciji sa bikom. Ako se pojave zajedno u citanju (Carica i Papa), to je izuzetno jaka poruka posvecenosti i privrzenosti.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » TAROT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 6 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90876 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 41078 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42510 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 34367 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30400 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42866 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka METAFIZIKA ASTROLOGIJE 5 Vesna 4130 08 Feb, 2008 13:22 pm
Dušan Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)