RAJ I PAKAO
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
slobadidi
Napredni tragalac

Pridružio: 01 Okt 2009

Poruka Poslao: 12 Jan, 2010 00:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::
Tko određuje tko je merodavan a tko nije?
kako da utvrdimo tvoju vjerodostojnost?

Oprosti ako te pitam nešto što ti smatraš trivijalnim, Slobadidi, ali ne vidim drugi način.

Ko ima oči videće,ko ima uši čuće.
Moja saznanja se razlikuju od svih za koje si čula ili videlamjer su lično doživljena.
Nikoga ne ubeđujem...čovek mora sam da traga za istinom...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Drexel

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 12 Jan, 2010 00:49 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da,pakao ne postoji van fizickog sveta,samo dok je dusa zarobljena u ljudskom telu moze stvarati pakao tj razne vrste psihicko-emocionalnih i fizickih bolova ili neko drugi iz duhovnog sveta ili sam Bog,svaki ezoterista ce vam reci to i potvrditi,duhovni svet je jedan i fizicki je jedan,nema nikakvih tu nivoa samo teritorija,duhovnih grupa zavisno sta ko zeli uciti i na koji nacin.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Kublai Khan
Napredni tragalac

Pridružio: 12 Jan 2010

Poruka Poslao: 20 Jan, 2010 04:32 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Po mom misljenju ideja o Paklu je jedna od najvecih podvala religije (a ima tih podvala dosta) da bi vernicima nametnuli strah.Bog nas sve voli,stvorio nas po svom liku,ali ako prekrsimo neku od njegovih deset zapovesti baca nas da vecno trunemo u paklu,hehe,ludilo Smile Mene takav bog malo podseca na demona,a vas?
Svi mi samo prozivljavamo lekcije koje smo sami birali i to je to. Ako je Bog apsolut,ako je bog ljubav,ako smo svi jedno,kako onda u krajnjoj instanci i mogu postojati dobro i zlo...
 Nazad na vrh »
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 20 Jan, 2010 18:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kublai Khan ::
Po mom misljenju ideja o Paklu je jedna od najvecih podvala religije (a ima tih podvala dosta) da bi vernicima nametnuli strah.Bog nas sve voli,stvorio nas po svom liku,ali ako prekrsimo neku od njegovih deset zapovesti baca nas da vecno trunemo u paklu,hehe,ludilo Smile Mene takav bog malo podseca na demona,a vas?
Svi mi samo prozivljavamo lekcije koje smo sami birali i to je to. Ako je Bog apsolut,ako je bog ljubav,ako smo svi jedno,kako onda u krajnjoj instanci i mogu postojati dobro i zlo...

U potpunosti dijelim tvoje mišljenje na isto sam i sama nekoliko puta upozoravala. Very Happy
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Kublai Khan
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 21 Jan, 2010 02:20 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

5.element ::

U potpunosti dijelim tvoje mišljenje na isto sam i sama nekoliko puta upozoravala. Very Happy

Drago mi je Wink
Ko odbija da uoci perverzije i paradokse koje nam servira hriscanstvo nije sagovornik sa kojim bih nacinjao teme o duhovnosti Wink .To najbolje znam jer sam i ja nekada bio duboko u tom programu.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 21 Jan, 2010 03:56 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kako god hocete, vasa stvar, svako ima pravo na sopstveno misljenje, pa i na sopstvene zablude...

Kako god okrenes, samsara zapocinje ispod Duhovnog nivoa,

brojni rajevi i paklovi su tako deo samsare...

Nazovimo to paklem ili rajem, ima mnogo i visih i nizih sfera od ove nase...

Gde ima dualnosti, tamo ima i paklolikih i rajolikih predela...

Ako hocemo istinski "raj", onda treba ici u prvi oblik manifestacije koji se nalazi na Bozijoj kruni ~ Keteru.

Nece nam nimalo pomoci to sto zatvaramo oci pred tim da ima paklolikih podrucja, jer kada jednog dana budemo otkrili istinu, mogli bi smo se i razocarati.

Podizite frekvencije, pojacajte molitve, sirite svetlost...

To je jedini nacin da se od nas teraju demoni.

Jer i ti demoni moraju negde da zive i da se od necega hrane.

Oni zive u paklu, a hrane se nasom zivotnom energijom, pranom...
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 21 Jan, 2010 21:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.
I ja takođe mislim da ne postoji samo jedan Raj, i samo jedan Pakao.
Pošto se čitava Kreacija sastoji od različitih Sfera, svako odlazi u onu Sferu koja odgovara njegovim vibracijama.
Kublai Khan
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 22 Jan, 2010 03:28 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Kako god hocete, vasa stvar, svako ima pravo na sopstveno misljenje, pa i na sopstvene zablude...

Ipak se slazemo u necemu Wink
 Nazad na vrh »
Drexel

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 22 Jan, 2010 03:35 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::

Ipak se slazemo u necemu Wink

I ja se slazem sa ovim Wink
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 22 Jan, 2010 21:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mi sami svojim mislima, pa onda i djelima, stvaramo paklove ili rajeve. Ovdje i sada. U svakom trenutku. Pitanje našeg izbora i volje svodi se na to hoćemo li se povesti mišlju ili dozvoliti srcu da se povede za bačenom rukavicom, tuđim ambisom koji teži ekspanziji ili nećemo.
 Nazad na vrh »
Kublai Khan
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 23 Jan, 2010 02:26 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::
Mi sami svojim mislima, pa onda i djelima, stvaramo paklove ili rajeve. Ovdje i sada. U svakom trenutku. Pitanje našeg izbora i volje svodi se na to hoćemo li se povesti mišlju ili dozvoliti srcu da se povede za bačenom rukavicom, tuđim ambisom koji teži ekspanziji ili nećemo.

Bravo!
 Nazad na vrh »
FoXMulder88
Na duhovnom putu

Pridružio: 19 Okt 2010

Poruka Poslao: 28 Okt, 2010 01:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tazika ::
Pred nešto dana otvorila sam ovo pitanje, pročitala što piše Aleksandra-Caca, pronašla i njenu pjesmu, i - nisam se pridužila raspravi. Jednostavno zato jer ne želim nekoga povrijediti, a i zato jer znam da napisane riječi, bez intonacije, u pravilu zvuče grublje nego izgovorene. Ali vidim da mi ovo neda mira, jer svakih par dana opet otvaram ovu temu i čitam... Vjerujem da, kad bismo Caca i ja sjele i razgovarale, nebi došlo do vređanja, ovako se bojim. Zaista ne želim nikoga povrijediti!
Ova tema, vjerujete li u Raj-Pakao, brzo se pretvorila u postojanje-nepostojanje demona. Kako tu imam saznanja iz prve ruke, ne samo vizuelnih i auditivnih nego i taktilnih, moram se uključiti i reći. DA, naravno da demoni postoje, i to najrazličitijih vrsta, i DA, dolaze i k nama i u nas, sve vrvi od njih. (ovo se tiče teme jer su oni zaposlenici Pakla)
Ono što je rekla Caca, da mi ljudi stvaramo demone, i to sam studirala i mislim da čak niti najcrnji i najjači magičari nisu u stanju STVORITI niti jednog jedinog demona. Oni koji stvarno znaju zanat u stanju su PRIZVATI demone, a mislim da su neki u stanju i UMNOŽITI već postojećeg demona, ali STVORITI - ne.
Ono što mi, svojim crnim mislila i osjećajima, možemo - možemo se otvoriti demonskom utjecaju, možemo se otvoriti demonima (koji već postoje). U stvari veliko je umijeće demonima biti zabranjeno područje, u prosječnog čovjeka oni s lakoćom ulaze. A kad se jedan useli, tendira tome da pozove i škvadru.
Preći ću na primjere. Studirajući knjige o demonologiji (s akcentom na to kako se obraniti od demona) vidim da je njihov najjači adut upravo naše neznanje o njihovom postojanju. Ako je čovjeku loše, jako loše, on naravno pokušava sve kako bi mu bilo bolje. Tako pretražuje svoje fizičko stanje, psihičko, istražuje traume iz djetinjstva, svatko mu je kriv, ali ako on uopće ne uzme u obzir da mu je loše zbog demonske prisutnosti jer "ne vjeruje u demone", šansa da ih pobijedi je - nikakva.
Ako se tko razumije u temu to je Charles Baudelaire, zar ne? A on je rekao: "Najveće lukavstvo sotone je u tome da nas uvjeri da on ne postoji" - jasno, jer ako nas je uvjerio da ne postoji, onda čovjek s tim čimbenikom u životu uopće ne računa.
A sa mojom kućnom bibliotekom se slaže i moje iskustvo u tome da demoni u čovjeka najčešće ulaze kroz traumu, kroz duševnu, emocionalnu ranu. I on se u toj rani ugnijezdi, i neda joj da zaraste, zato jer od nje živi, zato jer se demoni, na neki način, hrane našom patnjom. A demoni patnje, cijela skala njih - od onih koji čovjeka tjeraju da bjesni i traži osvetu do onih koji ga guraju u depresiju i na kraju u samoubojstvo - oni dolaze u rojevima. (nisam još srela PTSP-ovca koji ih nebi imao)

Hm, ovo bi u stvari trebala biti posebna tema o demonima... Ako negdje postoji, javite mi ili ovo prebacite tamo. Htjela sam pitati Cacu:
Caco, demoni o kojima pišeš - kako točno izgledaju, tj. na koji način si ih ti vidjela (ili osjetila, ili...)? ...ima ih naime tako puno vrsta.
I kako se to ti sama, bez pomoći Odozgo, boriš protiv njih?
...meni je to jako interesantno... Imala sam i ja više borbi sa njima, ali isključivo u formi krštene duše koja je upotrebila autoritet koji nam je dan Odozgo, a nikako ne kao Ja. Demoni nas žele držati u neznanju i o njihovom postojanju, i o tome da nam je dan autoritet nad njima (ne samo svećeniku-egzorcistu nego i svakome tko je kršten) - jer kada bismo mi to znali, demoni bi izgubili posao ovdje na zemlji.

Caco, zbilja si me zainteresirala. Molim te ispričaj kako ti to radiš, i što točno vidiš i osjećaš. Ja ću isto odgovoriti na sve što zanima tebe i ostale.
Ono što je meni bilo dano da vidim/viđam, odlično je opisano u knjizi "Pakao" Mire Glavurtića, poglavlje "Pismo iz Pakla":
"Ja mrzim i demona, pa ipak, on mi se sviđa, jer vas nastoji uništiti; on i njegovi pratioci, duhovi koji su pali na početku vremena. Njih je bezbroj; oni riču svijetom; oni se igraju poput roja muha, a vi ih i ne primjećujete."

Za kraj, good news: iako Bog dozvoljava demonima da nas muče, dao nam je oružje sa kojim smo jači: autoritet nad njima koji smo dobili od Isusa. Neznam točno kako je to Isus napravio, ali znam zasigurno što je napravio: doveo je Silu među ljude, Silu Božju. Najgorljiviji Krršćani koje poznajem su baš ljudi koji su se bavili magijom (recimo: profesionalno), koji su prizivali demone i upravljali (donekle) njima, a koji su jednom primili Silu Božju i toga trena odbacili sve svoje znanje i moći, godinama sakupljane, i pošli za Duhom Svetim - zato jer je toliko JAČI od ičega drugoga!!!
Dugo sam se pitala zašto Bog dozvoljava demonima da nas toliko muče? Samo je jedan odgovor točan, i iz mnogih uglova dolazila sam uvijek do istog odgovora: zato da se borimo, da tragamo, da napredujemo i da pobijedimo. I danas je isto kao i u vrijeme opisano u Novom Zavjetu: najveća većina ljudi, obraćenika, pronašla je Boga kroz oslobođenje od demona.

DA, postoje i Raj i Pakao, (kad postoje njihovi službenici koji dolaze i ovdje k nama.) Ali kako točno izgledaju to još neznam, nebi se štela mešati dok ne vidim.

procitaj moj komentar na temu o snovima ...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 od 6

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka SVA VAŠA PITANJA ZA ADMIN-a I UREDNIKE 899 Dušan 287381 03 Sep, 2011 15:36 pm
Starcy Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SOLARNA YOGA 288 TATA SINANA 114894 28 Avg, 2011 21:48 pm
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TEST: DA LI STE ,,PUTNICI'' ? 15 Vesna 21547 03 Maj, 2011 20:54 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TEST : DA LI STE INDIGO OSOBA 55 Vesna 40022 21 Dec, 2010 04:52 am
talerman Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1702147 08 Nov, 2010 01:48 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISPOVEDAONICA - UĐITE I NAPIŠITE ŠTA STE DOBRO URADILI 90 Olivera Stevanovic 28156 25 Jan, 2010 17:13 pm
Olivera Stevanovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30275 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)