RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » LJEKOVITO BILJE, KRISTALI, ULJA...
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 05 Nov, 2010 21:18 pm    Naslov: RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE
Odgovoriti sa citatom

Na ovoj temi ćemo pisati recepte koi se koriste u narodu a nisu bili dostupni široj javnosti. Bili su tajna jer to nije odgovaralo farmaceuskoj industriji. Povećavala se ponuda lekova koji ne leče, a smanjivali saveti da se bolest izleči.

Priroda sadrži sva znanja koja su potrebna za lečenje čoveka.
Priroda je deo nas.

Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 05 Nov, 2010 21:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Recept za razbijanje kamena u Žući

U istim količinama osušen list od kruške, samleven, list od bele breze, žalfije, skuvati u 3-5 litara vode koliko može da se popije u toku dana. Pustiti da se ohladi, procediti i staviti u fružider.
Ishrana je uobičajena, a od tečnosti ništa NE SME DA SE PIJE SEM OVOGA ČAJA.

Naj bolje je po jedna supena kašika svake biljke, Piti 7 dana a efekti delovanja mogu se videti već 3-4 dan. Mokraća je tamno braon i peni kao crno pivo.

Moja drugarica mi je dala ovaj recept i i rekla da je uspela jednom turom, provereno na ultra zvuku, da izbacim kamen u žući a nema ga ni u bubregu gde je ranije postojao,
 Nazad na vrh »
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 05 Nov, 2010 22:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Recept za čiščenje jetre i žuči od kamenaca

Svako jutro natašte popiti jušnu žlicu hladno prešanog nerafiniranog maslinovog ulja a poslije toga sok pola limuna sa 1 dl.destilirane ili čiste izvorske vode. Nakon 7-10 dana počinju izlaziti kamenčiči ali su mekani pa ne oštečuju žučne kanale. terapija traje do 40 dana max.
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
sfera
Tragalac

Pridružio: 20 Dec 2008

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 23:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Draga 5.element, svidja mi se nova klasifikacija na podforumu Zdravlje. Sve pohvale!

Recepti za ciste na jajnicima

Po 3 supene kašike:
- kantariona
- hajdučke trave
- preslice

Sipati u litar belog vina. Ostaviti da odstoji na tamnom mestu 10 dana, procediti i piti svako jutro na prazan stomak malu rakijsku čašicu 0,3dl

U pola litra ključale vode staviti 1 supenu kašiku lišajevice i 2 kašike petrovca.
Potopiti i ostaviti da odstoji 30 minuta. Procediti i piti 3 puta dnevno.

U 2l vode sipati po 1 supenu kašiku 4 vrste žitarica:
- pšenicu
- ječam
- ovas
- kukuruz

Kuvati dok ne uvri na polovinu. Piti umesto vode i ovo primenjivati 7 dana.

U 4l Rizling belog vina staviti 2kg isečenog praziluka. Kuvati dok ne uvri na polovinu.
Mlako procediti i sipati u staklene flaše. Piti na prazan stomak (malu rakijsku čašicu).
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 10 Nov, 2010 21:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Stari Kineski recept

Godine 1971. Uneskova ekpedicija pronašla je u jednom tibetanskom manastiru recept starokineskog homeopatskog lijeka. Preveden sa tablice od gline, ovaj recept je objavljen na brojnim jezicima i približen medicini 20.vijeka. Pretpostavlja se da je star od dvije do tri hiljade godina prije nove ere.
Oslobađa organizam masnih i krečnih naslaga, poboljšava razmjenu materija u tijelu i elastičnost krvnih sudova, sprečava infarkt, sklerozu, stenokardiju, apopleksiju i stvaranje tumora. Prestaje šum u glavi i poboljšava se vid. Pri tačnom pridržavanju uputa za liječenje, podmlađuje organizam.
Priprema:- Očistiti (plastičnim nožem nikako metalnim)i isprati 350grama bijelog luka (češnjaka), nasjeći ga sitno i istucati tučkom od drveta ili gline. Staviti ga u 300 grama 96% alkohola, čvrsto zatvoriti posudu i čuvati 10 dana na prohladnom mjestu. Zatim procijediti kroz gustu tkaninu a ostatak dobro iscijediti. Za 2-3 dana početi sa liječenjem uzimajući ovu miksturu sa 50 grama mlijeka sobne temperature prema sledećoj šemi-u kapima.

Dani Doručak Ručak Večera
1dan 1 2 3
2dan 4 5 6
3dan 7 8 9
4dan 10 11 12
5dan 13 14 15
6dan 15 14 13
7dan 12 11 10
8dan 9 8 7
9dan 6 5 4
10dan 3 2 1
11dan 25 25 25
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 07 Maj, 2011 00:08 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 07 Maj, 2011 14:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

sfera ::
Draga 5.element, svidja mi se nova klasifikacija na podforumu Zdravlje. Sve pohvale!

Po 3 supene kašike:
- kantariona
- hajdučke trave
- preslice

Sipati u litar belog vina. Ostaviti da odstoji na tamnom mestu 10 dana, procediti i piti svako jutro na prazan stomak malu rakijsku čašicu 0,3dl

U pola litra ključale vode staviti 1 supenu kašiku lišajevice i 2 kašike petrovca.
Potopiti i ostaviti da odstoji 30 minuta. Procediti i piti 3 puta dnevno.

- pšenicu
- ječam
- ovas
- kukuruz

U 4l Rizling belog vina staviti 2kg isečenog praziluka. Kuvati dok ne uvri na polovinu.
Mlako procediti i sipati u staklene flaše. Piti na prazan stomak (malu rakijsku čašicu).

Znas li neki recept protiv ciste na jajnicima bez alkohola? edit: Ova terapija sa zitaricama leci cistu? Hvala na informacijama :)
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
contractions_of_universe
Iskušenik

Pridružio: 24 Avg 2009

Poruka Poslao: 16 Maj, 2011 21:18 pm    Naslov: kukuruz?
Odgovoriti sa citatom

sfera ::
[b]

- pšenicu
- ječam
- ovas
- kukuruz

Hvala na ovom receptu, isprobacu. Smile Vec sam kupila psenicu, jecam i ovas, ali ne znam sta cu sa kukuruzom, jer ga ne mogu naci u svezem stanju na rinfuz, pa imam pitanjce - da li mogu da koristim onaj smrznuti kukuruz secerac sto se prodaje u svim prodavnicama u njihovim zamrzivacima? Jedino takav mogu da nabavim. Veliki pozdrav! Smile
oversoul
Na duhovnom putu

Pridružio: 14 Jul 2009

Poruka Poslao: 08 Jun, 2011 01:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link

Da li je neko cuo za ovog lika ili da konoplja, pogotovo kanabis, odnosno njihovo ulje, mogu izleciti rak? Ja sam slusao njegovu pricu u emisiji "Na rubu znanosti" na HRT1 i moram reci da nisam imao utisak da covek laze. Kaze da je od davnina poznato da je konoplja na vrhu od deset najlekovitijih biljaka na Zemlji. To su kaze on znali jos i stari Vavilonci. Ako ima neko neku kontra informaciju, posto se ipak radi o kanabisu, molim da kaze.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
oversoul
Na duhovnom putu

Pridružio: 14 Jul 2009

Poruka Poslao: 08 Jun, 2011 02:04 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Samo da dodam, covek je rekao da farmaceutska industrija nece da pravi ulje od kanabisa, jer je to jeftino i ne bi bilo isplatljivo. Lakse im je da gledaju kako ljudi umiru. Ja se secam da sam cuo da su na jednom americkom univerzitetu jos negde 70-ih provalili da THC iz marihuane smanjuje rast ili potpuno uklanja celije raka, zavisno od kolicine. Ova studija je, kaze covek, obustavljena, jer su farmakoloski magnati uvideli da ce to biti isuvise jeftino da bi to pravili. Kao i u vecini slucajeva, upravo su oni i finansirali ceo projekat.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 08 Jun, 2011 10:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

oversoul ::

Da li je neko cuo za ovog lika ili da konoplja, pogotovo kanabis, odnosno njihovo ulje, mogu izleciti rak? Ja sam slusao njegovu pricu u emisiji "Na rubu znanosti" na HRT1 i moram reci da nisam imao utisak da covek laze. Kaze da je od davnina poznato da je konoplja na vrhu od deset najlekovitijih biljaka na Zemlji. To su kaze on znali jos i stari Vavilonci. Ako ima neko neku kontra informaciju, posto se ipak radi o kanabisu, molim da kaze.

Čovek ne laže.
65 ari posađenog Kanabisa je sasvim dovoljno da jedna porodica bude ekonomski nezavisna, jer ta biljka može biti industrijski iskorišćena na MNOGE načine:
-za pravljenje dizel goriva. U tom slučaju bi sami mogli proizvoditi struju pomoću agregata. Ne bi nam više bila potrebna nafta i benzin.
-za pravljenje smese koja je jača od metala - skoro sve što vidiš oko sebe može se napraviti od kanabisa,izuzev stakla na primer. Kada bi se Kanabis koristio u te svrhe to znači da nikad više ne bi moralo da se iseče ni jedno drvo.
- upotreba Kanabisa kao leka predstavlja pretnju farmakomafiji.
- itd.

Pa nije ni čudo što su Kanabis u roku od tri godine zabranili u celom svetu. Kojim vladarima još odgovara da im stanovništvo bude ekonomski nezavisno i slobodno!?

Uostalom pogledaj temu pa prosudi sam:
http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=3985
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 08 Jun, 2011 14:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Aleksandra-Caca ::

Čovek ne laže.
65 ari posađenog Kanabisa je sasvim dovoljno da jedna porodica bude ekonomski nezavisna, jer ta biljka može biti industrijski iskorišćena na MNOGE načine:
-za pravljenje dizel goriva. U tom slučaju bi sami mogli proizvoditi struju pomoću agregata. Ne bi nam više bila potrebna nafta i benzin.
-za pravljenje smese koja je jača od metala - skoro sve što vidiš oko sebe može se napraviti od kanabisa,izuzev stakla na primer. Kada bi se Kanabis koristio u te svrhe to znači da nikad više ne bi moralo da se iseče ni jedno drvo.
- itd.

Pa nije ni čudo što su Kanabis u roku od tri godine zabranili u celom svetu. Kojim vladarima još odgovara da im stanovništvo bude ekonomski nezavisno i slobodno!?

Smese jace od metala? kako se prave stubovi i grede za kucu od konoplje? ako se pravi smesa jaca od metala onda bolje to da se koristi u eko izgradnji kuca nego drvo.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
3.1415926535...
Iskušenik

Pridružio: 06 Nov 2009

Poruka Poslao: 08 Jun, 2011 14:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MarkoJakšić ::

Aleksandra-Caca ::

Čovek ne laže.
- itd.

Smese jace od metala? kako se prave stubovi i grede za kucu od konoplje? ako se pravi smesa jaca od metala onda bolje to da se koristi u eko izgradnji kuca nego drvo.

Yes Mislim da se može naći na netu čuveni klip kada Henry Ford velikim maljem u auto s karoserijom od konoplje... i auto ostaje potpuno čitav bez udubljenja... Karoserija 10x čvršća od čelika, a lakša....

A sad sam malo prosurfao i našao slijedeći članak o gradnji:

Konopljin beton (hempcrete) građevni je materijal koji se proizvodi od usitnjenih unutarnjih vlakana stabljike konoplje. Pomiješana s vapnom, mljevenom drozgom ili drugim dodacima, ona stvaraju celulozni cement koji je lakši od konvencionalnih materijala, ali s poboljšanim svojstvima toplinske i zvučne izolacije. Taj materijal otporan je na vatru i u potpunosti otporan na termite.

Konopljin beton donio je revoluciju u izgradnju kuća u budućnosti. Stvrdnjava se poput betona, ali može se rezati poput drvenih greda. Svaka neželjena građevina može se jednostavno samljeti i ubaciti u novu smjesu. Može se razviti «organskiji» stil gradnje, jer je sada jednostavno preuredivati raspored unutarnjih zidova i unositi bilo koje druge izmjene u dom radi prilagodbe promjenjivim potrebama obitelji. U nekim europskim zemljama gotovo polovicu svih domova izgradili su vlasnici.

Osim toga, konopljin beton dramatično smanjuje troškove stanova pojednostavljujući gradnju: na primjer, krov izliven od konopljinog betona ojačan bambusom može zamijeniti krov s crepovima, opšav i oluk. Takav krov imat će bolju toplinsku i zvučnu izolaciju od crjepova, bit ce otporan na tuču i uvelike će smanjiti rizik od požara.

Osim njegovih izravnih prednosti u gradnji, konopljin beton vrlo je djelotvoran u vezanju ugljičnog dioksida. Biološko vezanje proces je kojim biljke uzimaju ugljični dioksid i vodu i koriste Sunčevu svjetlost za sintetiziranje glukoze, a zatim celuloze. Ako se celuloza koristi u dugotrajnim građevinama, onda se atmosferski ugljični dioksid praktično uklanja ili ‘veže’, poboljšavajući zdravlje klime na Zemlji. Prosječna australska obitelj proizvede oko 10 tona ugljičnog dioksida svake godine. Jedan hektar konoplje može vezati do 20 tona ugljičnog dioksida godišnje. Prosječna kuća od konopljinog betona vezala bi oko 40 tona. Kad se izgradi kuća od konopljinog betona ne uštedi se samo taj izravan ugljični dioksid.

Korištenjem cigala, crjepova i druge pečene keramike tijekom njihove proizvodnje stvaraju se goleme količine ugljičnog dioksida. Prosječna kuća od cigala stvori do 500 tona ugljičnog dioksida tijekom čitave svoje izgradnje, pa na stanogradnju otpada velik postotak domaće proizvodnje ugljičnog dioksida neke zemlje. Masovna promjena metoda gradnje olakšala bi naše ispunjavanje, ili još bolje, premašivanje ciljeva kao što su razine prema protokolu iz Kyota. Zloguki proroci mogu tvrditi da bi poštivanje Protokola štetilo ekonomiji, ali masovni prijelaz na papirnu, tekstilnu i građevinsku industriju baziranu na konoplji pružio bi ogroman ekonomski poticaj, stvarajući kvalitetne prilike za zapošljavanje i izvoz – za razliku od kratkovidnih strategija poticaja usmjerenih na potrošace koje se trenutno primjenjuju.
 Nazad na vrh »
Bojan71
Tragalac

Pridružio: 30 Apr 2011

Poruka Poslao: 12 Jun, 2011 16:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zaštita od kuge,lepre i ostalih gadosti

U XIV veku širom Evrope je vladala kuga a najgore je bilo u Francuskoj...Bilo je to vreme očaja i siromaštva pa su ljudi bili prinuđeni da čine najstrašnije stvari kako bi samo prehranili svoju porodicu...Budući da je svakodnevno umiralo na desetine i stotine ljudi,pljačkaši grobova su imali pune ruke posla...Ali većina njih nije preživela ni par meseci bavljenja ovim "zanatom" jer su najčešće i sami postajali žrtve "Crne Smrti"...Osim jedne grupe pljačkaša,koja kao da je bila imuna i na kugu i ostale zaraze koje su harale u to vreme...Kada su konačno bili uhvaćeni,ponudili su svoju "tajnu" u zamenu za slobodu..Radilo se o tečnosti koju su oni pre "posla" utrljavali po celom telu i na taj način bili zaštićeni od bacila,virusa i bakterija...Tečnost je bila toliko jaka i delotvorna da su oni bez ikakvog straha nebrojeno puta ulazi u masovne grobnice preminulih od kuge,tuberkuloze i lepre i to bez ikakvih posledica po njihovo zdravlje...Danas se ova "čudotvorna" tečnost može naći u svakoj prodavnici i domaćinstvu....Radi se o "esenciji" za kišeljenje i konzerviranje povrća,odnosno pripremu zimnice....

Takođe se preporučuje upotreba Duvana! Od poljoprivrednih proizvođača. Uvijanje cigareta, pušenje lule, žvakanje...

Kupanje dimom kao što su naši stari preci radili, u omanji šator, za dve do tri osobe, stavljanje na žar semena konoplje i parenje, kao i udisanje dima od konoplje...

Upotreba koloidnog srebra....

Vitamic C...
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » LJEKOVITO BILJE, KRISTALI, ULJA...
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 247408 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13772 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 58659 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pregled nedelje koja je za nama 40 talerman 18041 11 Nov, 2010 21:43 pm
Starcy Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 14048 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19958 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16935 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)