JEDINSTVO
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » UNUTRAŠNJA STRANA VETRA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vakan Tanka
Hodočasnik

Pridružio: 21 Jan 2008

Poruka Poslao: 23 Jan, 2008 20:30 pm    Naslov: JEDINSTVO
Odgovoriti sa citatom

Jedna jedina istina:nerazdeljivo jedinstvo.
Jedana jedina stvarnost:rec i njena evolucija u svest.
Jedan jedini sveopsti moral:za choveka.
Sav kosmos je solidaran u svim ljudima,svako je odgovoran ili se koristi zlim ili dobrim delima svih ljudi;chovechanstvo je celina u svakom choveku.
Jedna jedina spoznaja:stvaranje.
Jedna jedina chista nauka:brojevi.
Jedan jedini izraz:simbol.
Jedno jedinosredstvo:harmonija;ona je njegov izvor usred nereda kada se razjedinjenji deloviponovo spajaju,prirodno i svaki sa svojim odgovarajucim parom,prema privlacnosti.
Duh je pocetak i kraj svih oblika.
Oblik je simbol odredjene funkcije.
Mudrost je savrseni sklad svih funkcija.
Gde je nesloga da donosim Jedinstvo!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 13 Mar, 2008 12:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

6. mart 2005. godine
OBJAVA

Sveprisutna Prisutnost
„Svi smo mi istovjetni i imamo isti izvor”

JA JESAM Plamen, vjecni Plamen, nedjeljivi Plamen, sveprisutni Plamen koji stoji u vjecnosti, nedjeljiiv i neogranicen. JA JESAM struja Svjetlosti i Vatre.
Plamen…
Vatra …
Smrtna me svjesnost pojmiti ne moze. Ali osjetiti moze moje vibracije, Duh moj, moju Vatru.
Isijavam beskonacno! Vjecnost! Ljepota! Sudimenzija! Zadovoljstvo! Radost! Sklad!
Univerzalno je stvaranje podredeno mome zakonu. I sve sto kazem poznata je Istina koju je covjecanstvo uvijek pokusavalo ostvariti i prema kojoj su najbolji ljudski umovi usmjereni.
Ja osmisljavam Svjetove i osmisljeno ostvarujem. Svojom Voljom i Vatrom stvaram postepeno ulazeci u detalje I delegirajuci moje snage duhovnim Esencama koje u Mojem Svijetu obitavaju.
Nalazim su u svakoj od ovih Esenci, ali istovremeno svakoj je od njih dodijeljena vlastita individualnost, vlastita sposobnost stvaranja, samorazvoj. Sve essence u svojoj srzi sadrzavaju moj Plamen. Svi smo istovjetni na mojoj razini svjesnosti. Ali u procesu se diferencijacije Univerzuma kao posljedica pojavljuju gustoca i odjeljenja ( razine ). Sto je niza razina ocitovanja svijeta, vece je razdvajanje i neprilagodljivost medu mojim vlastitim dijelovima. Dopustam to razdvajanja jer zahvaljujuci njemu tezim spoznati sebe.
Univerzum je nalik ljudskome tijelu. Svaku je galaksiju ili grupu galaksija moguce usporediti sa sustavom i dijelovima covjekova tijela. Sve ovo stvara moje tijelo bas kao sto je I vase tijelo sastavljeno od dijelova i sistema. Slicni smo. I bas kao sto je vama tesko razumljivo postojanje najvisih planova zivota za sisteme ovoga Univerzuma, na isti je nacin meni tesko spoznati probleme vasega gustog svijeta.
Za upravu Univerzuma brine se cijela hijerarhija sastavljena od razumnih esenci koje su na razlicitim stupnjevima razvoja. I ova hijerarhija doseze od mene sve do najsitnije materijalne cestice ovoga svijeta. Svi smo mi podredeni opcem Zakonu ovoga Univerzuma. Na sto je visoj razini duhovna esenca, manja je sloboda sto je posjeduje. Stoga je namjera da ljudska bica koja posjeduju slobodu neogranicenu nicim predaju tu slobodu u daljnjem tijeku i u zamjenu prime vece moci i vece autoritete. Uvecanu moc.
Razina na kojoj se razumne esence Univerzuma nalaze izravno je povezana s razinom njihove svjesnosti. Ljudsko bice, napose covjecanstvo zemaljsko, u ovoj hijerarhiji zauzima dno piramide. To zahtijeva stalnu brigu i skrbnistvo esenci koje su dosegle visu stepenicu razvoja. Ovaj je proces usporediv s procesom obrazovanja djece u skoli ili djecjem vrticu. Razliciti ucitelji dolaze i provode izobrazbu. I ovi ucitelji doci mogu kako izvana, kroz neku drugu osobu, ili se pojaviti unutar vas.

U vasem tjelesnome hramu mogu biti jedna ili nekoliko Esenci Svjetlosti. Dopusta li stupanj. vasega postignuca povezan sa razinom vibracije. Jednostavno dobivate dodatnu Bozansku energiju, pojacanu struju Svjetlosti. Vanjska se prisutnost ovih esenci koje su unutar vas ne prikazuje ni na koji nacin. Ali svako je ljudsko bice kod kojega su ove esence nazocne obavijesteno je o tome. Znade koja je od tih Esenci Svjetlosti prisutna u njemu prisutna.
Dodatno svjetlo ne donosi prednosti sa stajalista fizickoga svijeta. Razlika vibracija i veca gustoca vasega svijeta za posljedicu ima da nazocnosti dodatnoga svjetla otezava vase zivote s gledista zemaljske logike. Uobicajena komunikacija je u padu, posao je izgubljen i fizicki hram ne mode podnositi pritisak i pokazuje vanjske znacajke neke bolesti. Medutim, prisutnost ovih Esenci Svjetlosti neophodna je i svaki dobrovoljac, koji prihvaca ove Esence Svjetlosti ( Uzvisene Majstore ) u sebi, cini to slobodnom voljom zrtvujuci vanjska fizicka postignuca i preferirajuci majstorstvo putem postignuca finijih svjetova. Nazocnost ovih Esenci Svjetlosti pruza sirenje svjesnosti, sposobnost savladavanja energija finih svjetova, poznatih kao pokloni Duha Svetoga.
Postoji vrlo tanka linija koja odvajaja ljude, one koji svoje hramove daju za sluzbu Svjetla od onih koji ih daju razlicitim nizim duhovima i neutjelovljenim esencama. Na zalost u sadasnjem trenutku vecin covjecanstva, 90 posto, dobrovoljno daju svoje hramove ovim nizim duhovima ne vodeci brigu o posljedicama ocitovanja njihove slobodne volje.
I ovi ljudi u cijim hramovima borave nizi duhovi tame mogu posjedovati upravo iste darove kao i ljudi u cijim hramovima borave duhovi Svjetla. Mogu lijeciti, proricati buducnost, kanalizirati poruke. Ali razlika ipak postoji. Ljudsko bice koje je svoja niza tijela zrtvovalo za sluzbu Svjetlosti nikada nece koristiti darove za primanje vidljivih stvari i znakova ovoga svijeta, bilo novca, moci, utjecaja, autoriteta.
Mnogo je manifestacija nerealnoga dijela covjekovoga koje postoje u ovome svijetu. Sva je zbrka povezana upravo s time. Ljudi vide cuda, iscjeljenja i ne mogu razlikovati predstavnike tame od onih koji predstavljaju Svjetlo. Ovdje je moguc samo jedan kriterij – unutarnje znanje, unutarnja intuicija.
Promatrajte zivi li osoba ono sto poducava. Poducava oprost, ali oprasta li? Uci odbacivanje bluda, a cini li ono takvo sto? Dopusta li izopacenje seksualne energije? Poducava Bozansku ljubav, nesebicnost, a sto posjeduje u sebi? Zivi li raskosno? Sto jede?
Gledajte. Motrite.
Ali vanjska vam je osoba neophodna kao ucitelj sve dok ne stignete do dijela Puta kada vise nece biti potrebe za nikakvim uciteljem izvan vas samih na fizickome planu. Moci cete sretati bilo koju Esencu Svjetlosti ( Uzvisenoga Majstora ) ciji cete nivo postici u svojoj svjesnosti. Mozete primati znanje izravno od Esenci Svjetla. I vase ce vibracije dalje biti uskladene s vibracijama ovih Esenci Svjetlosti te cete dopustiti stalnu prisutnosti njihovu u vama. Predati cete im svoj tjelesni hram i sva niska tijela uredna svojom slobodom volje. Nema nicega losega u tome niti odudaranja od visokoga Zakona jer svi smo mi istovjetni I imamo zajednicki Izvor. Ova se podijela odnosi na ovaj svijet. U finijim svjetovima Jedinstvo se osjeca sve vise i vise i vise, u procesu profinjenja materija i usvajanja kvaliteta Vatre, Plamena.

Odabrali ste slijedeci svoju slobodu volje kome cete sluziti. Odredeno je stupnjem razvoja vase svjesnosti. Dragovoljno odbijajte bilo kakvo ocitovanje tamnih sila kroz vas. Odbacite kompletnu prtljagu koju ste sakupljali dugim milijunima godina nastanjivanja na ovoj planeti. Oplemenite svoju svjesnost i usmjerite ja k Najvisim Svjetovima. Zajedno s rastom vase svjesti zbiti ce se promjene u ovome svijetu i svi oni koji se vezuju za staro i oni cije je vrijeme isteklo biti ce primorani napustiti vas svijet koji ce postati vrlo skoro, po kozmickim kriterijima, fin i savrsen svijet. I sudbina je vase planete postati blistava zvijezda.
JA JESAM Sveprisutna Prisutnost i zelim vam uspjehe na vasem Putu neogranicenosti Zivota.

MEDIJUM:
© Tatiana Micuscina, 2006

http://www.sirius3.ru/cro/index_gl.htm
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 18 Mar, 2008 22:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

VIDETI BOGA U SVEMU
Šri Činmoj odgovara na pitanja učenika

Bog se u svakom trenutku iznova radja unutar tebe – u onome što govoriš, u onome što radiš i u onome što postaješ, Bog ti stalno dolazi u novom obliku. Sa svakom novom mišlju, svakom novom idejom, možeš osetiti da je novi Bog osvanuo, novi Bog se rodio. A šta On radi? Vodi te od manjeg znanja ka većem znanju. U času tvog roðenja, Bog je bio roðen unutar tebe. Bog se sada u svakom trenutku ponovo raða unutar tebe, čineći te boljim, čednijim, mudrijim i ispunjenijim. Tvoje najbolje osobine su osobine koje potiču od Boga.

Iza mojih skrivenih suza
Bog priprema Sebe
Za novo svitanje.

Bog je u svakome, ali nije svako sposoban da vidi Boga u sebi. čovek može da vidi Boga samo kada plače za Njim. Oni koji plaču za Bogom i mole se Bogu mogu da ostvare Boga. Svako oseća glad, ali onaj ko ima para da kupi hranu može da jede. Slično tome, svako ima Boga unutar sebe, ali samo onaj ko ima unutrašnji plač može da vidi Boga.

Ako celo tvoje srce
Vapi za Bogom,
Onda će ti doći
Celo Božije Srce.

Zašto osećam više božanstvenosti u cvetu nego u komadu drveta? Nije li božanstvo u svemu?

Božanstvenost jeste u svemu. Bog se ispoljava u meni i kroz mene, u tebi i kroz tebe, u i kroz sve i svakoga. Ali u nekim stvarima ili u nekim pojedincima vidimo da je ta božanstvenost potpunije ispoljena. Ono što zoveš tamom u sebi beskonačno malu količinu svetlosti. U ovoj sobi ti vidiš svetlost, ali ova svetlost može odmah da se uveća. Svetlosti nema kraja. Postoji blistava svetlost, bezgranična svetlost, beskonačna Svetlost.
U svesti cveta Bog je želeo da uspostavi odreðenu količinu lepote. Bog nije osećao da je neophodno da učini ovaj zid ili parče drveta tako lepim kao što je cvet. Ali, to ne znači da Bog nije dobar prema drvetu ili zidu. U nekoj predstavi mogu učestvuju kralj i sluga. Takoðe, učestvuju i obični podanici. Sve ove različite uloge su neophodne. Ne možeš napraviti predstavu samo sa kraljevima. Ne, trebaće ti kraljevi, ministri, podanici i tako dalje da bi predstava bila dobra.
U Božjoj tvorevini, takoðe, neophodne su mnoge različite stvari. Ako Bog želi da Ga ceniš zbog Njegove Lepote, onda će pred tebe postaviti cvet, ili zvezde, ili najlepše dete. Ako želi da Ga ceniš zbog Njegove Snage, onda će Bog odmah pred tebe postaviti slona ili lava. Ako želi da Ga ceniš zbog Njegove Prostranosti, onda će odmah doneti prostrano nebo ili more ispred tebe. S druge strane, ako Bog želi da Ga uvažiš zbog Njegovog beskonačno malog, najsićušnijeg dela, onda će te navesti da razmišljaš o atomu. Prema tome, Bog odlučuje o načinu na koji želi da Ga uvažiš. Bog ima sve aspekte; ima sve osobine. Ali, On može da odluči da želi da Ga ceniš na neki odreðeni način pre nego na neki drugi.
Danas Bog može da želi da Ga ceniš zbog Lepote, sutra može da želi Ga ceniš zbog Mira, a prekosutra može da želi da Ga ceniš zbog Snage. Na koji god način bi trebalo da Ga ti ceniš, Bog će istaknuti taj odreðeni aspekt u tvojoj svesti.

Božje Prisustvo
U svojoj um-pećini,
U svojoj srce-sobi,
U svojoj život-ulici
Vidim, jasno vidim!
Stoga, osećam da se
Dani mog Bogoostvarenja
Brzo približavaju.

U svojoj potrazi za Bogom sam otkrio da je On svuda oko mene i unutar mene. Jedinstvo sa Njim postaje veoma razumljivo. Ono što me zbunjuje je ODVOJENOST. U čemu je smisao odvojenosti?

Ako vidiš i osećaš Boga oko sebe i unutar sebe, kako onda možeš imati osećaj odvojenosti? Srce je u meni; duša je u meni. Ako je nešto van moga tela, onda mogu imati osećaj odvojenosti. Ali, ne mogu da odvojim moje srce od moga tela ili od sebe, jer su moje telo i moje srce nerazdvojni jedno od drugog i od mog života. Ako odvojim jedno od drugog, onda uopšte ne postojim. Ako zaista osećaš Boga unutar sebe, tada ne može postojati osećaj odvojenosti.
U stvari, ti u ovom trenutku živiš u srcu i osećaš Božje Prisustvo u sebi, ali u sledećem trenutku živiš u fizičkom umu. Tada sumnjaš u svoje sopstveno postojanje i sumnjaš u stvarnost koju si upravo iskusio. Kada počneš da sumnjaš, javlja se osećaj odvojenosti. U tom trenutku osećaš da gubiš nešto, da si odvojen od nečega. Ali, ne gubiš ništa. Kada jednom dobiješ nešto, ono je tu, u tebi. Ali, ako ne znaš kako da ga sve vreme koristiš po svojoj slobodnoj volji, onda osećaš da si ga izgubio.
Kada se rano ujutru moliš, ti osećaš Božje Prisustvo u sebi i oko sebe. Zatim, kada uðeš u metež života, možda i zaboraviš da Bog postoji. U trenutku kada zaboraviš, imaš osećaj odvojenosti. Taj osećaj odvojenosti, me|utim, ne nastaje zbog odsustva Boga u tebi. On je prisutan u tebi, ali u tebe ulazi neznanje i prekriva tvoju svest, koja ti je nekoliko sati ranije toga jutra pomogla da se poistovetiš sa Bogom i osetiš nerazdvojno jedinstvo sa Njim. Zbog toga mi iznutra pokušavamo da se stalno molimo ili meditiramo. Spolja je to nemoguće. Moramo da ostanemo na zemlji. Moramo da idemo u kancelariju; moramo da idemo u školu; moramo da se bavimo raznovrsnim aktivnostima. Ali, u umu, u srcu, možemo da radimo šta god želimo. Spolja možemo da razgovaramo sa prijateljima i radimo sve što je neophodno u našem svakodnevnom životu, ali unutra možemo zadržati živo Prisustvo Boga. Pošto u sebi imamo dušu, osećamo da smo božanski; pošto u sebi imamo srce koje teži, osećamo da smo božanski. A isto tako, kada iza|emo u spoljašnji svet i družimo se sa našim prijateljima, moramo da pamtimo – ne zbog svog ponosa ili taštine, već zato što nam je to neophodno potrebno – da smo od Božanskog i za Božansko.

Božja Samilost postoji
U svakom tvom životnom iskustvu,
Verovao ti u to ili ne.

Moramo da osetimo božanstvenost ne samo u sebi, već i u drugima. Jer, na ovaj način možemo da osetimo jedinstvo sa Svevišnjim u čovečanstvu. Jedan od načina da osetimo jedinstvo sa drugima je da osetimo da smo sve. Ali, tada možemo pomisliti da smo nadmoćniji od svih ostalih, a tako ćemo samo promašiti svoj cilj. Ako osećamo da smo samo mi božanski, da samo mi posedujemo božanstvenost, dok drugi gaje nebožanske sile, smesta će nastati sukob. Ali, ako osećamo da smo od Izvora, onda ćemo pokušati da vidimo Božansko u drugima. Ako osećamo da smo božanski, ako možemo da vidimo Božansko u drugima dok pričamo i družimo se sa njima, tada se naša božanstvenost i njihova božanstvenost neće svaðati ili sukobljavati. Kada osećamo da smo božanski, to je potpuno tačno. Ali, u isto vreme moramo da osećamo da su i drugi podjednako božanski.
Naša problem je u tome što uglavnom to ne osećamo. Dok se molimo kod kuće, vidimo i osećamo da je Bog naš. Ali, čim izaðemo iz kuće i pogledamo druge, mi ne pokušavamo da vidimo Boga u njima. Mi pokušavamo da u njima vidimo nesavršenost, nešto što ne liči na nas. Posle meditacije, izlazimo iz srca i ulazimo u um, ili ulazimo u vital. Onda pokušavamo da razdvojimo sebe od drugih i da druge vidimo kao nebožanske. Ali, ako možemo da ponesemo božanstvenost koju smo videli i osetili tokom meditacije kod kuće kada izaðemo u svet, i ako pokušamo da vidimo istu tu božanstvenost u drugima, tada nema osećaja odvojenosti. A ako u drugima vidimo istu stvar koju osećamo u sebi, onda nećemo nikad propustiti Božje Prisustvo. Nećemo nikad izgubiti osećaj jedinstva sa Bogom.

Svaki put kada se duševno molim
I samodajuće meditiram,
Vidim svog Gospoda Svevišnjeg kako cveta
Divno i blistavo
Unutar mog srca.

Šta je uzrok ove razdvojenosti izmeðu čoveka i Boga?

Uzrok ove razdvojenosti je NEZNANJE. Mi osećamo da će nam „ja" i „moje" pružiti stvarnu radost. To je kao kod dece. Ako je neko dete veoma energično, živahno ili agresivno, osećaće zadovoljstvo samo ako udari nekoga ili polomi nešto. To je njegovo zadovoljenje, to je njegov mir. Ali odraslu osobu raduje samo ako ostane spokojna, mirna i tiha. Na nesreću, svaki pojedinac oseća da može biti srećan ako zadrži svoju individualnost i ličnost. Ali, to je pogrešno. Možemo biti srećni jedino ako uđemo u sveprisutnost. Individualnost i ličnost crpu zadovoljenje jedino iz sveopštosti. Sićušna kap, kada u uðe u okean i izgubi svoju individualnost i ličnost, postaje isto što i beskonačni okean. Ali pre toga, ako se bori za svoje sopstveno pojedinačno postojanje, šta može da učini kao sićušna kap? Prema tome, neznanje unutar te kapi je navodi da oseća da može biti zadovoljena zadržavajući osećaj odvojenosti, što je besmisleno.

Moj Gospode, da li postoji trenutak
U kome me ne voliš?
„Da. Dete moje, postoji."
Kada, Gospode moj, kada?
„Kada misliš da nisi
Bog u začetku".

Šta je sa činjenicom da svi mi živimo u pojedinačnim domovima i vršimo različite dužnosti i stvari slične tome? Nije li razdvojenost baš tu?

Jeste, ali to ne predstavlja individualnost; to je samo neophodnost koja proizilazi iz toga što svak ima svoju dužnosti. Rukom pišem, ustima jedem, očima vidim. Iako čine različite stvari, sve su to delovi mog tela. Svaki pojedinac će činiti ono što bi trebalo da čini, ali ne sa osećajem ega. Činiće to sa osećajem jedinstva. Bog mi je dao sposobnost da uradim odreðenu stvar. Tebi je dao sposobnost da uradiš nešto drugo. Hajde da udružimo naše sposobnosti. Ja neću tvrditi da je moja sposobnost vrednija od tvoje, a ti nećeš tvrditi da je tvoja sposobnost jedina sposobnost koju vredi imati. Problem sa svetom je što svako oseća da je beskonačno važniji od svih ostalih. Problem počinje kada se ti držiš svojih sposobnosti, ja se držim svojih, i kada ne objedinimo naše sposobnosti.

Teži duševno i besano.
Videćeš da će
Ruka vremena koja barata smrću
Biti preobražena u
Srce vremena kojim teče život.

.

Poslednji izmenio Vesna dana 16 Nov, 2010 18:18 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 24 Maj, 2008 17:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Malo duza tema, Smile vidim da ste dosta textova stavili po temama, dobro je to.

Idemo prema jedinstvu, i sjedinjenja. Smile
Pozdrav.
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 16 Nov, 2010 18:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.
...JEDINSTVO...

Kad su te prvi put podučavali nešto, dal' je to bila vožnja auta, učenje plivanja ili sviranja nekog instrumenta, svjestan si bio svakog trenutka, svake radnje koju si učinio. Griješiš, ali nikad ne odustaješ. Ispravljaš te greške i stalno pokušavaš dok ne ovladaš onim što si učio. Onda otkrivaš da više ne moraš razmišljati o svakom pokretu, činiš ga automatski, tečeš s tim i uživaš u tome, jer više ne predstavlja napor.
Tako je i s duhovnim životom. Kako on postaje dio tebe, više te ne moram podsjećati da budeš svjestan Mene i Mojeg Božanskog prisustva, jer si toga svjestan. Ne moraš se više usklađivati sa Mnom, jer si već usklađen. Sve ti je prirodno poput disanja.
U tom stanju znaš da sam u tebi, a ti u Meni, i da smo JEDNO.

.
Vakan Tanka
Hodočasnik

Pridružio: 21 Jan 2008

Poruka Poslao: 16 Nov, 2010 22:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.youtube.com/user/TheDevotedElendil?feature=mhum#p/u/3/BP7o2Z06Vak
Gde je nesloga da donosim Jedinstvo!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » UNUTRAŠNJA STRANA VETRA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAKCINE 123 Vesna 53167 04 Apr, 2011 07:18 am
rade1969 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA O MOBILNOM TELEFONU 18 Vesna 14223 06 Mar, 2011 07:57 am
rade1969 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - SVETLEĆE TELO - dr sci. Ljubiša Stojanović 73 drugar 29701 05 Dec, 2009 11:13 am
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19675 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Jedinstvena i vecna istina o Hristu 0 biblijski-hriscanin 3904 05 Okt, 2009 21:59 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sposobnost razlikovanja istine od lazi 36 MEDUZA 17375 14 Avg, 2009 08:18 am
spirit Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA O VEŠTAČKOM ŠEĆERU 0 Vesna 5305 14 Feb, 2008 20:52 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)