Misli, anatomija Čoveka
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 08 Nov, 2010 20:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I onda pomislih..nismo li mi san u umu sanjaća.
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 10 Dec, 2010 18:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::
U poslednje vreme pojavio se pravi bum u spiritualnim krugovima o moći misli, u stilu njuejdža, gde je sve jasno čim se pročita...

Ipak, mentalna pozadina i prosto čavrljanje uma nisu ista stvar.

Da bismo spoznali pravo značenje uticaja misli moramo otići dublje u anatomiju psihe i dubljih ravni čoveka.

Princip mentalnosti kaže da je ceo ovaj svet mentalan i da su fizička i astralna dimenzija izvedene iz mentalne... Što bi u suštini značilo da su fizčke i astralne dimenzije ustvari mentalne u svom definisanom obliku.

Misli koje dolaze iz čavrljanja uma su impotentne u najvećoj meri. Snaga je u implementaciji mentalnog koncepta, a to je nešto sasvim različito od puke misli koja je proizvod refleksije doživljaja realnosti kroz izdvojeno "lažno" biće, odnosno identitet sačinjen od sistema uverenja (postojećih mentalnih obrazaca u širom obuhvatu pažnje).

Ovo je lepo i odlicno receno.

Duse misle, i svojim mislima stvaraju svemire itd itd.

95% nasih misli smo sklonili od sebe, sakrili, i te misli stvaraju sve oko nas, i nasa razna stanja, memorije id.
A 5% misli smo svesni da smo ih svesni.

Te misli jesu nase, i MI ih stvaramo, samo sto ih stvaramo na taj nacin da smo to sakrili od svoje svesnosti, od svog centra.

Ako bi jedna osoba htela da igra shah sama sa sobom, onda bi morala deo sebe da izdvoji, i da se pretvara da taj drugi deo nje nije ona,
i da zablokira svest o onome sto taj drugi deo razmislja, da ne bi znala kakve ce poteze vuci u igri taj drugi deo. Onda moze da zapocne igra,
osoba izabere bele figure, a tom izdvojenom delu sebe dodeli crne figure, i igraju shah.

Mi smo u neverovatno dugoj kosmickoj istoriji mnogo puta izdvojili deo sebe i ponistili svoju svest o tim delovima.

Mi smo ogromni, bogovi, kada bi odjednom imali svest o svemu sto stvaramo ovde i sada.

Ali ovaj deo, koji je ovde svestan je verovatno glavni deo. Ostali delovi su nase "nize ja", a ne nase "vise ja". Tako bih ja rekao.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Strana 2 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 264865 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koliko imate godina i šta želite reći o sebi? 34 Zockey 22779 09 Jun, 2010 07:38 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŠTA VIDITE U DRUGIM LJUDIMA ? 84 kamilica 26983 28 Maj, 2010 17:32 pm
BelaGalaktickaDamo Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISPOVEDAONICA - UĐITE I NAPIŠITE ŠTA STE DOBRO URADILI 90 Olivera Stevanovic 31532 25 Jan, 2010 17:13 pm
Olivera Stevanovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 17897 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Šetnjom protiv nasilja 46 Vakan Tanka 20985 01 Okt, 2009 22:27 pm
Petar iz Podgorice Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NERA dijeta- Čišćenje organizma sirupom javora 16 mokosh 30900 07 Sep, 2009 19:08 pm
Vijaya Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)