VILINSKA BIĆA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 27 Avg, 2010 11:45 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ja sam rođena u istočnoj Srbiji i živjela deset godina dole, u tisućljetnom civilizacijskom centru centara , i kunem se da je to što bi reko Stratko orgon.
Ili bar neko mjesto koje emanira neku energiju u kojem se spajaju svijetovi.
pa ne bi se održalo tako dugo...da nema nešto. I mislim da svaki onaj kamen i konfiguracija tla ima neku duhovnu geografiju. ne znam kako da to opišem. Ali mislim da tamošnji ljudi mrtvi ladni fereceraju na intuiciju i telepatiju-samo se boje reć, da se ne misli da su ludi. I ne znam koliko ste mogli uočit - ja jesam - ali tamošnji stari ljudi uopće nemaju bora.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 30 Avg, 2010 08:15 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citas temu o Duhu Rtnja?
To ti je odgovor na tu energjiju?
On dominira celom Istocnom Srbijom.
I SALJE SVUDA OGROMNE KOLICINE ENERGIJE...

Jeste ljudi imaju malo manje bora nego drugde, ali ih imaju...
One nastaju od suvise smejanja-takozvane SMEJALICE... Laughing
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 02 Sep, 2010 11:08 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

da, nisam mislila kategorički - "nemaju bore i točka". Nego, imaju manje, lice im je više ispeglano, prodube se tek one kardinalne bore (danas bi se vrlo lako samo sa hijaluronskom injekcijom dale ispeglati, premda je riječ o osobama 60+ a takve injekcije koriste moji frendovi od 30+).

Sad, je li to od Rtnja...pa i to je jedna od teorija. ne znam. samo sam konstatirala ono što je meni evidentno.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 20 Okt, 2010 08:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

SILFE

Silfa potiče od grčke reči \\\\\\\"silphe\\\\\\\", što znači “leptir”. Termin “silfi” je prvi put upotrebio Paracelsus u traktatu Liber de nymphis, sylphis, pygmais, salamandris et de cateris spiritibus (1530). Opisao ih je kao nevidljiva bića vazduha, žive entitete, koji liče na ljude i žive u svetu nepoznatom čoveku, pošto njegova nerazvijena čula ne mogu da funkcionišu van ograničavajućih svojstava čvrste materije. Paracelsus je napisao: “Oni žive u četiri elemenata, nimfe su u elementu vode, silfe u elementu vazduha, pigmeji zemlje, a salamanderi u vatri. Nazivaju se i unidine, silvestri, gnomi, vulkani i dr. Svaka vrsta se kreće samo u elementu kojem pripada i niko ne može da izađe iz svog odgovarajućeg elementa.”

Ljudi su od pamtiveka poznavali silfe pod raznim drugim nazivima. U Platonovom dijalogu, Phædo, Sokrat je svojim učenicima u noći pred svoje pogubljenje rekao sledeće: “Iznad Zemlje su životinje i ljudi, neki su u središnjoj regiji, drugi žive oko vazduha, baš kao što mi živimo oko mora. Oni žive na ostrvima oko kojih se okreće vazduh, koriste vazduh onako kako mi koristimo vodu, dugo žive, imaju čula...imaju hramove i sveta mesta u kojima bogovi stvarno žive, čuju njihove glasove i od njih dobijaju odgovore, svesni su ih i razgovaraju sa njima. Oni vide Sunce, Mesec i zvezde onako kakvi oni stvarno jesu”. Čuveni vizantijski filozof Mihailo Psel (1018-1079), u delu De Operatione Daemonum Dialogus, razvrstao elementare u šest grupa: vatre, vazduha, zemlje, vode, podzemlja i vulkana. Silfe se povezuju sa muzama grčke mitologije, jer su preuzimale ljudsku formu da bi pomagale pesnicima, muzičarima, zanatlijama i ostalim umetnicima u stvaralaštvu i duhovnom napredovanju. Nordijci su verovali u valkire, te su smatrali da one žive u rajolikom Alfheineru (Alf-heinner) i da se povremeno pojavljuju i na Zemlji gde ostavljaju tragove svog prisustva, pomažući istaknutim herojima. U keltskoj mitologiji, nazivaju se leanan sidhe. Njihova karakteristika je u tome što su volele da imaju ljubavnike među ljudima. Svoje ljubavnike su nagrađivale pustolovnim, zanimljivim, inspirativnim, ali kratkim životom. Nudile su inspiraciju muzičarima, slikarima i pesnicima. Bile su otelotvorenje svega što je lepo i senzulno. Pripadnice su vilinjskog plemena “sidi” za koje se veruje da je nekada živelo kraj ljudskih bića sve dok ih ljudi nisu svojim ponašanjem naveli da se presele u drugu dimenziju postojanja. Nazivi mesta u Irskoj koji u sebi sadrže glagole “Lis”, “Rath” i “Shee”, svedoče o tome da su nekada živeli na tim prostorima. Sidi su visoki i lepi, oblače se otmeno, dobronamerni su prema ljudima sve dok se s pažnjom odnosimo prema prirodi i ukoliko ih ne naljutimo svojom glupošću. Karakteristika svih vazdušnih duhova je da ne tolerišu ljudsku glupost. Sloveni su verovali u postojanje vazdušnih vila ili vila oblakinja. Smatrali su da one obitavaju u oblacima, pomažu ljudima u nevolji, vidaju rane i bratime se s junacima, ali da ponekad mogu da bude osvetoljubive i zavidne.

Silfe žive stotinama godina, a često napune i hiljadu. Čini se da nikada ne stare. Imaju sopstvenu karmičku evoluciju i napreduju prema višim životnim formama. Ženske silfe se zovu silfide. Umeju da preuzmu ljudski oblik ali samo na kratko vreme. Ponekad se viđaju sa krilima. Njihova krila su na leđima i skoro su duplo veća od njihovih tela. Razlikuju se po veličini. Neki od njih su visoki kao ljudi, imaju krupne oči i uzano lice. Preovladavaju majušni silfi koji se pojavljuju u obliku eteričnih lepitirića. Pojedini silfi podsećaju na anđele. Oni su amorfni, pojavljuju se u obliku bele ili blede svetlosti iz kojih isijava raznobojna aura. Ne treba ih, međutim, mešati sa anđelima. Silfi su sastavljeni od jednog elementarnog svojstva, dok anđeli imaju složene organizme.

Vole da se raduju, komunikativne su, imaju odličan smisao za humor i izrazitu inteligenciju. Temperament im je često promenjiv i ekscentričan. Vetrovi su njihova vozila. Njihovi glasovi se mogu čuti u vetru. Usamljeni su i vole da lete sa pticama, ali ima među njima i onih koji uživaju u ljudskom društvu. U slovenskim narodnim pričama i legendama, opisuju se kao lepe i mlade devojke, najčešće s krilima. Pojavljuju se u brojnim narodnim pesmama. Silfima je dat istočni ugao kreacije, što je poznato svakom posvećeniku. Mag kada iscrtava krug, njegov istočni deo posvećuje arhanđelu Rafailu i duhovima vazduha. Duboka znanja su skrivena u slovenskim narodnim pesmama:

„Na Istoku oklen grije Sunce
Na jutru su dobro uranile
Žarkom Suncu okrenule lice
U oblaku kolo uhvatile
Te milene pijesme zapevale
Žarko Sunce, ogrij nase lice
Kad su tako pjesme otpevale
Onda vile na planine pale“

Posvećenik će u brojnim narodnim pesmama prepoznati ne samo mudrost, već u slučajevima poput navedenog, i sasvim praktička uputstva za duhovni rad, pa će tako, ukoliko želi da stupi u kontakt sa vazdušnim vilama morati njih oponašati, „dobro uraniti“, okrenuti lice prema Istoku u pravcu žarkog Suncu (što se danas zove solarna joga), te će u oblaku ugledati vilinje kolo, u vetru čuti njihovu pesmu i na kraju spusti ih kod sebe („vile na planine pale“). Posvećeniku će biti jasno da su takozvani nepoznati narodni pripovedači bili visoki adepti kojima je bilo stalo da čovečanstvo ne zagazi u potpuni mrak neznanja i nemorala i da su zato pronalazili brojne invetivne načine kako da sačuvaju svetu istinu od uništenja, pa su je tako zadinjali i u ruho narodne poezije. Ne čudi ni malo da su narodni pripovedači, takođe, sasvim jasno znali gde se nalazi stanište vazdušnih vila:

„Grad gradila bjela vila
Ni na nebo ni na zemlju
No na granu od oblaka“

Student kabale i hermetizma će u često pominjanoj narodnoj kovanici „ni na nebu ni na Zemlji“, sasvim jasno prepoznati eterični sloj Zemlje - zonu koja opasuje Zemlje – Malkut, dok će u ovoj konkretnoj strofi u „grani“ od oblaka, prepoznati deo Drveta života koji se odnosi na deo Malkuta u kome dominira vazdušni element. Podsetiće se i Sokratovog viđenja da vazdužni duhovi žive oko vazduha, baš onako kako ljudi žive oko mora, pa će i u brojnim drugim primerima, naići na potvrdu da žive na oblacima, po vazduhu okolo oblaka, vrhovima visokih planina, da zapravo ni nemaju stalno mesto boravka, već da putuju od mesta do mesta, da su to nomadi, nevidljivi i sveprisutni.

Jedan posvećenik će bez mnogo ustezanja nastojati da ostvari kontakt sa silfima. On će znati da su silfi odlični duhovni učitelji i da mogu da mu pomognu da nauči skoro bilo šta o elementu vazduha i to na originalan način. Oni mogu da utiču na njegov um kako bi primljene informacije lakše apsorbovao. Mogu da mu pomagnu da telepatski komuncira sa bilo kim na svetu, a pored toga pomažu u divinaciji, koncentraciji, kontemplaciji, telepatiji, memoriji, a od pomoći su i magu ukoliko bi ovaj hteo da kontroliše vetrove i praktikuje levitaciju. Posvećenik koji se bavi umetnošću sigurno propustiti priliku da se sprijatelji sa jednim silfom, a neće ni trgovci umetničkih predmeta ili knjiga. Pre sedamdesetak godina, jedan Persijanac je imao prijatelja silfu koji je, kao njegov agent, pronalazio ljude koji poseduju retke knjige. Pošto bi njegov silf pronašao potencijalnog prodavača, Persijanac bi odlazio kod vlasnika knjige i ponudio bi mu cenu.

U istoriji je zabeleženo više slučajeva plodotvorne saradnje između čoveka i silfe. Fazio Cardano (1444–1524), italijanski pravnik, matematičar, hermetista i okultista, prijatelj Leonarda da Vincija, imao je običaj da stalno priča sa sobom, dok je u stvari, kako se poverio svom sinu, razgovarao sa silfima. Dok se jednom prilikom odmarao, prišlo mu je sedmorica ljudi. Imali su svetlu plamteću odeždu i sandale, crnu kosu, natprirodnu lepotu i bili između trideset i četrdeset godina starosti. Razgovarali su o filozofiji, ljudskoj duši, životu i smrti na Zemlji, a upitani odakle su, rekli su da su sastavljeni od vazduha i da su i sami smrtni, ali da mogu da žive 300 godina. Govoreći o besmrtnosti, naveli su da ništa ne preživljava što je svojstveno individualnosti. Proveli su tri sata u razgovoru o skrivenom blagu i drugim temama, ali se na kraju nisu složili po pitanju uzroka svemira. Najviši duh je rekao da je Bog stvorio svet iz večnosti, dok je drugi izneo da ga je Bog stvorio od trenutka do trenutka i da bi svet u trenutku nestao, kada bi prestao tako da čini.

Benvenuto Čelini (1500-1571), vajar, dvorski zlatar Kozima Medičija, rimskih papa i francuskog kralja Fransoa I, na vrhuncu karijere nije imao rivala, pa su ga i ostali umetnici nazivali “kraljem zanatlija”. Sačuvana je njegova velika bronzana statua Perseja u Firenci, kao i Nimfa iz Fontenebla, ali su mnogi njegovi sitniji radovi izgubljeni. Imao je težak i buran život koji je opisao u svojoj autobiografiji Moj život u kojoj je, takođe, obelodanio svoja iskustva sa magijom i evokacijama duhova. Posebno su zanimljivi detalji o njegovom druženju sa jednom prelepom silfom. Pošto nije imao odgovarajuće modele među ženama, on bi prizvao silfu koja bi mu se pojavljivala čas kao Dijana u azurnoj haljini, čas kao naga Afrodita, čas kao Talija pod maskom, a čas kao Heba sa peharom večne mladosti. Sa njom je razgovarao kao sa stvarnom osobom. Tražila ga je u ponoć. Znao je da mu dolazi kada bi čuo kako se lagani zvuci njenih koraka po mozaičnom podu mešaju sa žumorom obližnjeg mora. I kada bi mu prišla mlada kraljica okićena dijamantima i cvećem, on bi znao da je to bila njegova silfa.

Mnogi adepti su negovali kontakte sa silfama, ali u nastupajućim vremenima kada se i za mnogo manje “prestupe” odlazilo na lomaču, uzdržavali su se da o tome govore javno, već su svoja učenja prenosili izabranim pojedincima. Znanje o silfama i ostalim elementalnim bićima se sačuvalo uglavnom putem usmene tradicije ili pak kroz dela pojedinog adepta koji bi se osmelio da o tome piše. Posebno je zanimljiv Abe de Vilar (Abbé de Villars, 1635–oko 1673), autor rasprave Comte de Gabalis, u kojoj se iznosi da su sva elementalna bića bila podređena Adamu pre njegovog pada. Navodi se kako putem određenih rituala, ponovo može da se uspostavi iskonski odnos čoveka i elementalnih bića kakav je postojao u Edenu. Abe je napisao da je nebo ispunjeno ogromnim brojem silfi, da ta bića imaju ljudski izgled, da nastupaju silovito, ali da su u principu miroljubiva. Zanima ih nauka i veoma su suptilna. Vole hrabre, ali su neprijateljski nastrojeni prema budalama i glupostima. Njihove žene i kćerke imaju muškobanjastu lepotu, poput Amazonki. Kako bi povratio dominaciju nad silfama, gnomima i nimfama, posvećenik bi, prema Abeu, trebalo da zatvori čašu punu vazduha, zemlje ili vode i da je izloži suncu u trajanju od mesec dana, nakon čega se iz nje moraju izdvojiti različiti elementi u skladu sa “naukom.” Na taj način se može uspostaviti vlast nad “tim ljudima…bez ceremonija…ili izgovaranja varvarskih imena.”

Hermetički spisi koji se nadovezuju na Paracelsusa, navodi se da postoje brojne vrste elementala, da najviši od njih podsećaju na anđele, dok se najniži pogrešno poistovećuje sa demonima. Ističe se da elementali ne postoje samo na našoj planeti, već da naseljavaju druge planete i zvezde, ali da svaki od njih može da živi samo u svom odgovarajućem elementu, tako da silfi ne mogu da uđu u region salamandera, nimfi ili gnoma niti je to moguće u obrnutim slučajevima. Upozorava se da svako ko želi da ih izbliže upozna treba da se praktikuje u njihovim vrlinama i da izbegava njihove mane. Među hermetistima su se vremenom ustalila I sledeća imena njihovih vladara: Gob, vladar gnoma, Djin vladar salamandera, Necksa, vladar nimfi i Paralda, vladar silfi. Postoji određena procedura koja se mora poštovati prilikom prizivanja ovih kraljeva. Paralda se može sresti tokom vantelesnih iskustava, što potvrđuje i Robert Brus (Robert Bruce), pisac brojnih knjiga o astralnoj projekciji.

Slučaj Franca Bardona među savremenim posvećenicima koji su se istakli u radu sa silfima je interesantan zato što je on priznao da sa njima nije imao mnogo uspeha. Naveo je imena osam silfi sa kojima je ostvario kontakt: Parahim, Apilki, Erkeya, Dalep, Capisi, Drisophi, Glisi i Cargoste. Nije ostavio nikakav zapis o njima, navodeći da ih samo istinski magičar može prizvati dole i podvrgnuti ih svojoj kontroli. To su, po Bardonu, stidljiva bića koja se klone ljudskog društva. Ono što je Bardon od njih naučio, kasnije je to isto čuo i od inteligencija koje opasuju Zemlju. Bardon je svoje poštovaoce i naslednike obeshrabrio da kontaktiraju duhove vazduha, te se do današnjih dana ništa ne bi znalo o njegovih osam duhova, da se za neke od njih (Parahim i Capisi) nije zainteresovao savremeni hermetista
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 27 Okt, 2010 20:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Silfe...
Nisam znao da se "oni " tako nazivaju...
Dobro si ih opisao, pomazu pri telepatji, povezivanju sa Akashom, sapucu odredjene tajne...
Prave kovitlace i manje vetrove...Vole da se pokazu ako niste napadni...
U poslednje vreme meni se izgleda mi bas sa njima desava nesto veoma neobicno....

NAime kada sam negde u prirodi, ja uzmem flautu ili neku sviralu , opustim se i pustim prste da se sami pokrenu...
ALI NISTA SE NE DESAVA...
ONDA NAJEDNOM SE POJAVI NEKA DIVNA MELODIJA U MOJOJ GLAVI
I PRSTI SAMI KRENU DA JE KREIRAJU NA INSTURMENTU...
Dobijam prelepe melodije....Ljudi su odusevljeni kada ih slusaju.
JEDINI JE PROBLEM, STO SAMO U TOM TRENUTKU I U NIJEDNOM DRUGOM JA VISE NE MOGU DA IH PONOVIM....
Ali ne marim, stalno iznova se pojavljuju neke sasvim nove....
Mislim da sve to mogu da pripsem tim kako ih ti ono zvase Silfima???
Ili gresim mozda Tale?
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 28 Okt, 2010 15:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mislim da ne gresis. To su bile silfe ili muze kako su ih Grci zvali. To se zove biti nadahnut muzama. I moja sestra svira flautu. I ja sam pokusao, pa batalio posle dve godine sviranja. Mene su muze flaute zaobisle i otisle kod nekog pravog umetnika.
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 28 Okt, 2010 15:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Možda su tebe Tale izabrale za druženje a tvoja sestra i slični are just a job for them?
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 28 Okt, 2010 15:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mozda, ali ima puno razlicitis silfi,
neke od njih nas inspirisu na umetnost, drugi na pisanje, treci na studiranje, cetvrti na naucna istrazivanja isl.
Ja mislim da njih privlaci sve ono sto ima veze sa ljudskim umom. Ukoliko osete kod nekog coveka potencijal, one su spremne da takvom coveku pruze dodatnu inspiraciju, te tako dobijamo dela koja nadilaze granice uma - a to su dela vrhunskih umetnika i naucnika.
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 28 Okt, 2010 16:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mislm da si Tale u pravu. Jedna od njih me stalno vabi da pocnem da dubim, deljem i pravim skulpture od drveta.

MOZDA SE STVARNO JEDNOG DANA ODLUCIM DA JOJ UDOVOLJIM.
MISLIM DA BI TO BILO LEPO..
Pa da svakom od drugara poklonim po jednu malu drvenu figurinu....

(sa likom neke zivotinje---za pocetak) Laughing
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 28 Okt, 2010 19:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Meni delfina! od masline!
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 28 Okt, 2010 22:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dogovoreno.... Wink
SrbinPravoslavac
Iskušenik

Pridružio: 15 Mar 2010

Poruka Poslao: 07 Feb, 2011 15:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Нико се није сетио да постави ово:
http://www.youtube.com/watch?v=8At8zfh_o3E
Smile
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37
Strana 37 od 37

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12492 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40918 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42467 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30344 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35396 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42822 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 9773 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)