Da li ima smisla naplaćivati ili ne isceljujuće sposobnosti
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ISCJELJITELJI I ISCJELJENJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 20:59 pm    Naslov: Da li ima smisla naplaćivati ili ne isceljujuće sposobnosti
Odgovoriti sa citatom

Da li ima smisla naplaćivati ili ne isceljujuće sposobnosti a držati se u okviru svetih znanja i religijskih shvatanja!

Poslednji izmenio Litlneks dana 08 Feb, 2009 21:07 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 21:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Moje skromno mišljenje je da treba se kloniti onih koji "svoje usluge" naplaćuju a tiče se isceljivanja i svako bi pre bilo čega trebao da pita sa kog izvora crpe energiju! Onaj koji sve pokreće,tvori i sa ljubavlju daje i ko se na njegov izvor kači taj zna samo da Božiju energiju prenosi sa ljubavlju tamo gde je neophodna i to se nikada ne naplaćuje!
Kao što i u bibliji stoji:"Po delima njihovim ćete ih prepoznati"
Da li je ijedan svetac tražio kakvu protiv uslugu ili bilo šta dobijao od ljudi koje je iscelio?
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 21:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

quote="Alaemyrus"]Ako osoba zivi bracnim zivotom ima cerku/sina i zenu onda treba prvo da zbrine porodicu pa onda moze da se odvoji i leci besplatno.
Inace ako dolazis kod coveka u kucu i vidis ima zenu i dete i hrani ih onda nromalno da ce ti naplatiti nekih 2000 dinara za lecenje.. i ta kuca u koju si dosao mora da se plati od necega.. inace nebi imao gde da dodjes.
Tako da ako ne zivi porodicnim zivotom onda nebi trebao da naplacuje.
Ako zivi porodicnim onda treba da naplacuje apsolutni minimum (recimo hiljadu dinara za lecenje).[/quote]

Da li bi po tebi mogao čovek da radi neki drugi posao da bi prehranio porodicu a isceljujući samo iz ljubavi?
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 21:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Eh prabhu pa kako da radi drugi neki posao kada mora da ljudima bude dostupan non stop.. uvek ce doci neko kome treba pomoc

Osoba koja predano sluzi Bogu radi najbolji posao.. nema potrebe da gubi vreme na nesto drugo, ako moze leciti ljude to je jako dobra sluzba Bogu
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 21:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa zašto je onda stvarao porodicu,zar onda nije mogao da posveti svoj život samo Bogu?
Onda bi svi imali opravdanje ovde na Zemlji i lopov govori ja kradem da bi prehranio porodicu i to bi mi došlo kao da se ljubav može kupiti!
Znam takođe šta si i ti hteo da kažeš,samo na glas razmišljamo,mislim da je tematika zanimljiva i vrlo praktična za život!

Kada se dublje i duže pogleda svaki problem onda se često setim reči "običnih" ljudi jedan od njih je i moj ujak koji bi uvek govorio u velikim raspravama:svi su upravu!
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 22:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Onda je pošteno kao što je i Prota rekao da se onda tretira kao i svaki pošten posao i izbaci jedinstveni cenovnik i da se garantuje za svoje "usluge"!
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 22:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ima raznih ljudi.. nekima vise odgovara porodicni zivot nekima vise monaski zivot.. inace smatram da tih 1000 dinara za jedan tretman od sat vremena lecenja nije skupo.. pogotovo s obzirom da ce te ugostiti i dati rucak da jedes pa dati jos i neki poklon (recimo dve knjige..)
U svakom slucaju to se oseti na licu mesta.. osoba ima energiju i atmosferu.. koju cine aura i svest osobe. Najbolje se vidi po postupcima..
Ako postupi onako kao sto sam sada rekao i jos ima ogromnu auru i energetski potencijal onda jednostavno znas to je pravi duhovni covek.. a cim ti imas nekih sumnji tu oko novca ili ti nesto sumnjivo ovo ono.. onda nije to to.. pravu osobu osetis.. mogu jedino neke predrasude jake ako imas da te ublokiraju da ne osetis i ne vidis i ne cujes ali i onda nekako ces osetiti.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 22:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alaemyrus ::
Ima raznih ljudi.. nekima vise odgovara porodicni zivot nekima vise monaski zivot.. inace smatram da tih 1000 dinara za jedan tretman od sat vremena lecenja nije skupo.. pogotovo s obzirom da ce te ugostiti i dati rucak da jedes pa dati jos i neki poklon (recimo dve knjige..)
U svakom slucaju to se oseti na licu mesta.. osoba ima energiju i atmosferu.. koju cine aura i svest osobe. Najbolje se vidi po postupcima..
Ako postupi onako kao sto sam sada rekao i jos ima ogromnu auru i energetski potencijal onda jednostavno znas to je pravi duhovni covek.. a cim ti imas nekih sumnji tu oko novca ili ti nesto sumnjivo ovo ono.. onda nije to to.. pravu osobu osetis.. mogu jedino neke predrasude jake ako imas da te ublokiraju da ne osetis i ne vidis i ne cujes ali i onda nekako ces osetiti.

Imaš li ti nekoga,Alaemyrus?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 22:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da i ja se slažem sa tobom da se čovek koji ima porodicu ne može kvalitetno baviti duhovnošću ako prvo nije situirao svoju porodicu!
U dubini problematike je namera,kao što sam kažeš onaj koji predano služi Boga njegove namere su sve čiste i iskrene i on zna koliko je dovoljno njegovoj porodici da bi preživela! No čovek retko zna kada mu je dosta,ali pravi duhovnik mora to da zna,sve drugo bi bilo prevara!
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 08:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ima, mada je u Cortanovcima a ja sam u pancevu.. tako da retko kada idem tamo.. mozda dva puta godisnje.
I to je osoba kod koje kada dodjes, znas da je majstor.. osetis odmah.
Naravno kada uradi tretman lecenja nekih bolesti poput raka side i sl. onda kaze par pravila kojih treba da se pridrzavaju ljudi ako hoce da ozdrave..
Inace ako cim dodju kuci pa nastave da locu rakiju i puse kutije cigara onda zna se da lecenje je uzalud..
Sta vredi ako ti neko izleci nogu ako cim dodjes kuci izudaras je cekicem i izlomis sve kosti..
Ako osoba ide na tretman lecenja a nece da poslusa majstora onda bolje da ne gubi vreme..
Ovakve svete osobe nisu neka moda, pa sada aha onaj ima svog svetca pa ocu i ja jednog.. kao da se prica o ljubimcima..
Svete osobe imaju svoju misiju (Dharmu) i svrhu, tako da nemojte im trositi vreme ako necete da ih saslusate.. ima dosta drugih ljudi koji bi saslusali i prihvatili lecenje.

ima tamo u drugom topiku ono sto je valjda mataji matricarica citirala reci isusa idite sada i ne gresite vise..
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 13:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks brate da li se ti baviš Isceliteljstvom?
Jesi li primetio da avo pitanje nikada nijedan Iscelitelj nije postavio.
Ja sam prestao raditi Iscelenja jer neću naplaćivati, dok sam pričao platite koliko imate ljudi su dolazili a kada sam rešio da ne uzimam novac ni po cenu insistiranja niko ne dolazi od tada a ona Iscelenja što sam radio posle obećanja posle njih se nisam osećao dobro.
Šta misliš po mom primeru?
I da li ja trebam lečiti nekoga?
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 15:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zockey ::
Litlneks brate da li se ti baviš Isceliteljstvom?
Jesi li primetio da avo pitanje nikada nijedan Iscelitelj nije postavio.
Ja sam prestao raditi Iscelenja jer neću naplaćivati, dok sam pričao platite koliko imate ljudi su dolazili a kada sam rešio da ne uzimam novac ni po cenu insistiranja niko ne dolazi od tada a ona Iscelenja što sam radio posle obećanja posle njih se nisam osećao dobro.
Šta misliš po mom primeru?
I da li ja trebam lečiti nekoga?

Ja sam uvek radio besplatno! Prestao sam i to,koristim za sebe samo i kada su deca moja upitanju! Mislim da bi svako trebao da razmisli o sebi i svrsi isceljenja nekoga,jer bolest može imati za nekoga veću korist ako je shvati na pravi način! Demonstriranje svojih sposobnosti i lečenje fizičkih bolesti nije suština,kao što sam znaš bitno je duhovno lečenje i svaka osoba koja se usmeri u pravom duhovnom smeru imaće za nju bolji efekat jer će i ona doći u stadijum da sama sebe leči nego da joj neko drugi non-stop pomaže kod uklanjanja fizičkih siptoma bolesti!
Moje skromno mišljenje Zoki je da treba biti obazriv u svemu,pogotovu u isceljenjima,jer sem BOGA teško ko da zna da li svojim delovanjem činimo dobro nekome! Po meni sve treba usmeriti ka Bogu i tako ćemo najbolje i najsigurnije pomoći nekome!
Možda iskrene molitve i kanalisanje problema ka Bogu može biti delotvornije za nekoga jer onda se sve prepušta Bogu!
Zoki po mom mišljenu treba da koristiš za sebe i svoju porodicu i da bi to bilo u skladu sa Božijom namerom,a da ostalo predstavlja veliki teret na naša slabašna pleća!
U prilog tome dodajem i ovo za razmišljanje:
http://www.youtube.com/watch?v=BPUzX3Niiu8&feature=related
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 16:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bravo Brate moj, potpuno isto mišljenje imamo, veruj mi, potpuno isto i zbog toga sam neizmerno srećan!!!
Hvala ti Srce si!
A evo ti još jedan dokaz, moj post od juče:
Iz Manastira Pokrova Presvete Bogorodice Lešje kod Paraćina

http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=976&postdays=0&postorder=asc&start=60

http://www.manastirulesju.org.yu/SRPSKI/index_srp.htm
http://www.manastirulesju.org.yu/SRPSKI/fotoalbum_video.htm
http://www.youtube.com/watch?v=BPUzX3Niiu8
http://www.youtube.com/watch?v=wi3iTVUkeDI
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 17:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zockey ::
Bravo Brate moj, potpuno isto mišljenje imamo, veruj mi, potpuno isto i zbog toga sam neizmerno srećan!!!
Hvala ti Srce si!
A evo ti još jedan dokaz, moj post od juče:
Iz Manastira Pokrova Presvete Bogorodice Lešje kod Paraćina

http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=976&postdays=0&postorder=asc&start=60

http://www.manastirulesju.org.yu/SRPSKI/index_srp.htm
http://www.manastirulesju.org.yu/SRPSKI/fotoalbum_video.htm
http://www.youtube.com/watch?v=BPUzX3Niiu8
http://www.youtube.com/watch?v=wi3iTVUkeDI

Hvala i tebi brate moj ako veruješ isplakao sam se kao dete!
Nisam do sada čuo monolog gospod govori,fantastičan je,suze se same slivaju niz lice i kvase dušu moju i ujedno je čine srećnom!
Srećan sam i ja što delimo isto mišljenje herc !!!
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 21:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sada definitivno znam da se NE treba naplacivati pomoc drugima da iscele sebe.
A za Iscelitelje koji daju mnogo svoje energije i ucestvuju u preuzimanju karmickih bolesti pri svedocenju isceljenja neke osobe neznam.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ISCJELJITELJI I ISCJELJENJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka SVA VAŠA PITANJA ZA ADMIN-a I UREDNIKE 899 Dušan 287371 03 Sep, 2011 15:36 pm
Starcy Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŠAUMBRA SIMPTOMI 73 Vakan Tanka 44578 13 Jul, 2011 00:09 am
one Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alternativna ili klasična medicina 37 Zockey 18500 19 Jan, 2010 11:48 am
nensi Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35309 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Spiritualno buđenje ili ludilo ? 31 easy 13144 17 Nov, 2008 22:16 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ČISTILIŠTE ILI SVETIŠTE ! 0 biblijski-hriscanin 4205 20 Avg, 2008 20:23 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MAMOGRAFIJA - DA ILI NE 0 Vesna 4449 02 Jul, 2008 12:15 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)