Bejtsove vezbe za poboljsanje vida
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » LJUDSKO TELO I NJEGOVE POTREBE
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
nele

Pridružio: 12 Feb 2009

Poruka Poslao: 13 Feb, 2009 10:58 am    Naslov: Bejtsove vezbe za poboljsanje vida
Odgovoriti sa citatom

Da li neko mozda ima iskustvo u praktikovanju ovih vezbi? Ja sam dugo pokusavao na osnovu knjige, ali mi ne ide. Umesto da se opustim ja se jos vise naprezem. Da li mozda neko moze da me posavetuje ili uputi na nekoga?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 13 Feb, 2009 11:38 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Neke vezbe za oci sam naucio od Pantera, neke sam znao a neke usavrsio..
najbolje je da se pokaze prakticno i uzivo. Onda se najbrze nauci
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Androgin
Tragalac

Pridružio: 18 Sep 2008

Poruka Poslao: 13 Feb, 2009 12:50 pm    Naslov: Re: Bejtsove vezbe za poboljsanje vida
Odgovoriti sa citatom

nele ::
Da li neko mozda ima iskustvo u praktikovanju ovih vezbi? Ja sam dugo pokusavao na osnovu knjige, ali mi ne ide. Umesto da se opustim ja se jos vise naprezem. Da li mozda neko moze da me posavetuje ili uputi na nekoga?

Nele,
Samo opušteno, glavni problem nije u vježbama već u NESTRPLJIVOSTI i LJENOSTI. Budi uporan i rezultati će se pokazati. Dr Bates je davno napisao knjige sa vježbama. Oftamolozi su ga i još ga napadaju govoreći kako je očnji vid nemoguće na prirodan način popraviti i sl. A da ne bi bilo teorije previše evo ti nekoliko knjiga na tu tematiku pa pokušaj da ih pronađeš.

Lizete Šol: Sopstvenom snagom do savršenog vida
Dr Merilin Rosens Beret: Da li su Vam naočare zaista potrebne?
Oldos Haksli: Umjetnost gledanja

Haksli je bio najveći propagator Batesovih vježbi i potonja knjiga je svojevrsna zahvalnica njegovom radu.
Jako dobre rezultate u poboljšanju vida daje nošenje pihole naočara. To su šupljikaste naočare i imaš ih kupiti na Netu, a evo ti i link Biorame( u Hrvatskoj) koja ih je prodavala, a valjda to još radi.

http://www.biorama.net/

Pozdravljam te,
Ovo je konacna Istina

http://www.spiritual-net.net
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
nele

Poruka Poslao: 16 Feb, 2009 15:59 pm    Naslov: Bejtsove vezbe za poboljsanje vida
Odgovoriti sa citatom

Hvala na odgovorima.

Ne bih rekao da je problem u nestrpljenju i lenjosti. Pokusavam vec nekoliko godina. Nekad mi se cini da mozda postoji neka podsvesna barijera. Ili jednostavno treba neko licno da mi pokaze bez obzira sto su vezbe jednostavne. Samo ne znam ko bi to mogao.

Sto se tice rupicastih naocara, ne znam da li one mogu da pomognu u mom slucaju jer se kod mene radi o problemu sa ocnim zivcem. Naime, zbog slabe cirkulacije doslo je do slabljenja na jednom delu.

Androgine, zamolio bih te da mi, ako mozes, opises vezbe koje poznajes.
 Nazad na vrh »
nele

Poruka Poslao: 16 Feb, 2009 16:04 pm    Naslov: Bejtsove vezbe za poboljsanje vida
Odgovoriti sa citatom

Izvinjavam se. Alaemyruse, ti si rekao da poznajes neke vezbe pa bih te zamolioo da ih opises ako ti nije problem.
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 16 Feb, 2009 20:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

JA sam izbacio secer iz upotrebe i vid mi se sa -4,5 popravio sam od sebe za nekih godinu dana na samo -1.
Mozda i tebi pomogne...
Androgin
Tragalac

Poruka Poslao: 16 Feb, 2009 22:01 pm    Naslov: Re: Bejtsove vezbe za poboljsanje vida
Odgovoriti sa citatom

Hvala na odgovorima.

Ne bih rekao da je problem u nestrpljenju i lenjosti. Pokusavam vec nekoliko godina. Nekad mi se cini da mozda postoji neka podsvesna barijera. Ili jednostavno treba neko licno da mi pokaze bez obzira sto su vezbe jednostavne. Samo ne znam ko bi to mogao.

Sto se tice rupicastih naocara, ne znam da li one mogu da pomognu u mom slucaju jer se kod mene radi o problemu sa ocnim zivcem. Naime, zbog slabe cirkulacije doslo je do slabljenja na jednom delu.

Androgine, zamolio bih te da mi, ako mozes, opises vezbe koje poznajes.

Evo ti neke vježbe mada su vezane za rupičaste naočale:

VJEŽBE ZA OČI
Ove se vježbe mogu raditi u bilo koje vrijeme i na bilo kojem mjestu, (prije jutarnjeg tuširanja, dok slušate radio...). Sjednite prekriženih nogu na pod i stavite ruke na koljena. Ako sjedite u fotelji, onda neka ona bude tvrda jer će vam inaće biti teško ravno sjediti. Opustite cijelo tijelo i provjerite da li su vam leđa uspravna, da li su vam ruke na koljenima, da li je tijelo opušteno, glava uspravna. U takvom položaju trebate izvoditi vježbe. Cjelokupno tijelo osim očiju treba biti nepomično. Očima pogledajte prema gore i pronađite jednu točku koju jasno vidite, bez napora i pomicanja glave. Kad radite sljedeće vježbe, uvijek gledajte u tu točku. Potom pogledajte dolje u jednu točku na podu koju možete jasno vidjeti. Kod određenih vježbi gledajte u tu donju točku. Disanje treba biti normalno.
TEHNIKE
I. a) Podignite oči da vidite izabranu gornju točku.
b) Spustite oči da pogledate donju točku.
To ponovite 4 puta. Više puta trepnite, zatim zatvorite oči i za trenutak se opustite.
II. Isto kao i pod I. Samo se točke gledanja trebaju nalaziti lijevo i desno. Točke se moraju nalaziti u visini očiju. Za orijentaciju možete držati na obje strane u visini očiju prst ili dvije olovke, koje jasno i bez napora vidite kada oči pomičete lijevo i desno.
III. Sada izaberite dvije točke, koje možete vidjeti u desnom i lijevom očnom kutu kada gledate gore i još dvije koje možete vidjeti u desnom i lijevom kutu kada gledate dolje tako da napola zatvorite oči. Imajte na umu da je potrebno ostati u prvobitnom položaju (uspravna leđa, ruke na koljenima i nepomična glava). Gledajte u odabranu točku gore u desnom očnom kutu, onda u točku dolje u lijevom. Ponovite to 4 puta. Trepnite više puta, zatvorite oči i opustite se.
Sada napravite tu istu vježbu samo obrnuto, prvo gore lijevo onda dolje desno. Isto 4 puta, trepnite par pura, zatvorite oči i opustite se.

Ja bih dodao još fenomenalnu Batesovu vježbu 'Dlanovanje' (palming):
Odlučno protrljati dlanove jedan o drugi dok se ne osjeti blago zagrijavanje istih. Zaklopiti oči i dlanove oblikovane kao da ćemo piti vodu iz njih prisloniti na zatvorene oči tako da dlanovi ne dodiruju očne kapke. Držati 10-15 sekundi i probati osjećati kako pobuđena energija iz dlanova struji u oči. Ponoviti tri četiri puta cijelu vježbu. Vježba je jako dobra i za sve one koji dugo sjede pred monitorom računara, a inače nemaju problema sa dioptrijom.
Eto, Nele onako za početak. Žao mi je što nemam neku od gore navedenih knjiga u PDF-u pa da ti pošaljem. I još uvijek ti toplo preporučujem rupičaste naočale. Nadam se da si na www.biorama.com pročitao dovoljno toga o funkcionisanju vida, a probaj u biblioteci pronaći Hakslijevu knjigu 'Umjetnost gledanja'. Moje mišljenje je da svaki mišić traži naprezanje ako želimo da poraste. Tako i očni mišići traže vježbu i naprezanje kako bi postali jači, elastičniji, prokrvljeniji. Ali to je moje mišljenje, a ja nisam oftamolog. Ako ti alopatska medicina nije dovoljno pomogla vrijedi pokušati i sa alternativnom.

Pozdravljam te,
Ovo je konacna Istina

Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 16 Feb, 2009 22:41 pm    Naslov: Re: Bejtsove vezbe za poboljsanje vida
Odgovoriti sa citatom

Pokusavam vec nekoliko godina. Nekad mi se cini da mozda postoji neka podsvesna barijera.

Moje skromno mišljenje je da sve bolesti i nedostaci predstavljaju odraz naše ličnosti, odnosno onoga što pokušavamo da budemo.

Ja noosim naočare i sećam se da sam kao devojčica želela da nosim naočare i godinama i godinama obilazila očne lekare dok mi na kraju nisu dali -0,5 (u stilu: idi dođavola, evo ti naočare Laughing ) Moj razlog i moja želja za naočarima je bila u tome da delujem ozbiljnije na prvi pogled. To sam shvatila tek pošto sam počela da raščišćavam one slojeve ličnosti koji mi nisu smetali u svakodnevnom živlenju.

Po meni, razlozi zašto su nam potrebne naočare, a koji su osnovni unutrašnji motiv čiija je posledica loš vid, su sledeći:

1. Odbijanje da se vidi nešto (življenje u sopstvenim iluzijama)
2. Pokušaj da se vidi nešto (ali bez mnogo uloženog truda)
3. Pokušaj delovanja ozbiljne ličnosti, jer po kolektivno-nesvesnom uverenju zapadnjačkog društva ljudi koji nose naočare su mudri i puni znanja.

Vežbe su sigurno dobre, ja sam davno čitala Hakslijevu knjigu, ali bila sam lenja da radim vežbe uz savršen izgovor samoj sebi da su mi naočare neophodne za rad inače bih sigurno vežbe radila...
Androgin
Tragalac

Poruka Poslao: 17 Feb, 2009 14:06 pm    Naslov: Re: Bejtsove vezbe za poboljsanje vida
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::
Pokusavam vec nekoliko godina. Nekad mi se cini da mozda postoji neka podsvesna barijera.

Moje skromno mišljenje je da sve bolesti i nedostaci predstavljaju odraz naše ličnosti, odnosno onoga što pokušavamo da budemo.

Ja noosim naočare i sećam se da sam kao devojčica želela da nosim naočare i godinama i godinama obilazila očne lekare dok mi na kraju nisu dali -0,5 (u stilu: idi dođavola, evo ti naočare Laughing ) Moj razlog i moja želja za naočarima je bila u tome da delujem ozbiljnije na prvi pogled. To sam shvatila tek pošto sam počela da raščišćavam one slojeve ličnosti koji mi nisu smetali u svakodnevnom živlenju.

Po meni, razlozi zašto su nam potrebne naočare, a koji su osnovni unutrašnji motiv čiija je posledica loš vid, su sledeći:

1. Odbijanje da se vidi nešto (življenje u sopstvenim iluzijama)
2. Pokušaj da se vidi nešto (ali bez mnogo uloženog truda)
3. Pokušaj delovanja ozbiljne ličnosti, jer po kolektivno-nesvesnom uverenju zapadnjačkog društva ljudi koji nose naočare su mudri i puni znanja.

Vežbe su sigurno dobre, ja sam davno čitala Hakslijevu knjigu, ali bila sam lenja da radim vežbe uz savršen izgovor samoj sebi da su mi naočare neophodne za rad inače bih sigurno vežbe radila...

Uvijek postoji neka nesvjesna barijera da se ispoljavamo slobodno.
Osvještavanje barijere ili barijera je više od polovine rješenja problema kojeg nosi. Prije nekoliko godina sam primijetio da mi vid slabi i odmah sam nabavio knjige, informacije koje taj problem rješavaju, ali nikako da počnem sa praksom ( meni je skoro uvijek problem nešto početi, pošto sam nakon toga kao pit bul- ne puštam dok ne završim)
Moja barijera ( koju ću sigurno razbiti do ljeta) jeste da je: ''normalno da sa godinama vid slabi, to je prirodan proces''
Ovo je konacna Istina

Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » LJUDSKO TELO I NJEGOVE POTREBE
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Najlepše Ljubavne Pesme i Priče 250 BelaGalaktickaDamo 101424 26 Avg, 2011 10:12 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alternativni izvori energija... 124 TATA SINANA 42772 11 Maj, 2011 14:27 pm
daya Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA... 1551 vasudeva 927262 30 Apr, 2011 14:49 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 69642 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 246417 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Objavljujem da sam Živ...Vakan Tanka 9 Vakan Tanka 11901 20 Jan, 2010 18:48 pm
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA kao sam zavrsetak Spiritualne Staze… 30 Vijaya 20821 22 Dec, 2009 10:48 am
Vijaya Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)