NERA dijeta- Čišćenje organizma sirupom javora
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ALTERNATIVNE METODE, NARODNA MEDICINA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
mokosh
Na duhovnom putu

Pridružio: 13 Feb 2009

Poruka Poslao: 19 Feb, 2009 02:23 am    Naslov: NERA dijeta- Čišćenje organizma sirupom javora
Odgovoriti sa citatom

da li je neko imao iskustva sa tzv. gladovanjem tj. konzumiranjem nicega drugog osim mesavine vode, limunovog soka, javorovog sirupa i kajen (valjda se tako kaze Smile ) paprike?
svedocanstva ljudi su neverovatna. uspeli su da se otarase : viska kg, raznih bolestina, ovisnosti o nikotinu, alkoholu...i sto je najbitnije GLADI !
nakon ove dijete koja traje 40 dana, ljudi su uspli da svoje telo dovedu zdravo stanje sa tako minimalnim potrebama za hranom i picem, a opet su funkcionisali odlicno.
jedu raw food, eventualno neke vegan supice, corbice, kuvancije u toku zimskih meseci (ljudi sa podneblja kontinentalne klime).
na engleskom se ta dijeta zove the master cleanse (TMC) jer se celi organizam procisti.
ujutru, u toku tog rezima ishrane, preporucljivo je popiti ili gorku so ili morsku nerafinisanu zbog praznjenja creva. tj. to je "must have" da bi se toksini izbacili iz tela.

prolece dolazi a ono je najbolje za ciscenje Smile
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
ENEMOON
Hodočasnik

Pridružio: 23 Jul 2008

Poruka Poslao: 19 Feb, 2009 09:46 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nera dijeta- MASTER CLEANSE

Javorovo drvo je u Kanadi postalo čuveno po soku koji u određenom dobu godine može da se prikupi. Za jedan litar sirupa potrebno je 40 litara soka koji iscuri iz stabala. Veoma je hranljiv, čak hranljiviji i od meda.

100 g sirupa u sebi sadrži:

* 64% ugljenih hidrata
* 0,4% masti
* 0,1% belančevina
* 0,6% minerala

Kalorijska vrednost je 275 kcal. Koristi se upravo kao zamena za šećer i med. Ima prijatan, sladak ukus, boja mu je tamno braon i srednje je gustine. Može se nabaviti u bolje snabdevenim prodavnicama zdrave hrane.
Za petodnevno gladovanje potrebno Vam je:

* ½ L javorovog sirupa
* 10 - 15 grama ljute tucane paprike ili kajena
* 1 kg malteksa ili1 kg meda
* čaj za pročišćavanje
* 1kg limuna
* 5 kašika morske soli
* razni biljni čajevi
POSTUPAK
Napraviti limunadu od ½ L vode i jednog limuna i u nju sipati kašiku javorovog sirupa, malteksa ili meda i na vrh noža kajena ili paprike. To se uzima uvek kad ste gladni, kao obrok. Sirup u sebi sadrži sve hranljive sastojke potrebne organizmu, limun vitamin C, a ljuta paprika se uzima zbog energije koju daje organizmu. U međuvremenu, možete piti samo biljne čajeve koliko vam je potrebno, nezaslađene ili zaslađene sirupom. Kada se koristi malteks ili med primećeno je da je potrebna veća količina, jer se zbog izuzetne hranljivosti sirupa ne oseća glad i organizmu je lakše da gladuje.

Uveče se pije čaj za pročišćavanje, prema uputstvu, a ujutro popiti litar slane vode (na 1 L vode kašika morske soli). Sa čajem i slanom vodom se, u stvari, isperu creva. Nemojte izlaziti iz kuće dok se ne pročistite. Poželjno je blago masirati stomak pre i u toku pražnjenja, kružnim pokretima u pravcu kazaljki na satu.

Na ovaj način se iz organizma izbacuju nagomilane naslage sa unutrašnje strane creva i oslobađaju tanke dlačice koje služe za apsorpciju hranljivih materija. Gladovanje treba primeniti najmanje tokom pet dana, jer toksini počinju da se izbacuju iz organizma tek nakon tri dana. Efekti su neverovatni, zaista vredi truda. Medicinska nauka smatra da mnoge bolesti organizma dolaze zbog zadržavanja otrovnih materija baš u crevima, a ovo je proveren način čišćenja creva i izbacivanja svega što je štetno.
Preporučuje se da se pre pristupanja gladovanju organizam nekoliko dana pripremi
Da se jede samo voće i povrće i isključivo biljna, lagana hrana, bez masnoća, jaja i mleka i mlečnih proizvoda. Tako će organizam već biti spreman da podnese nedostatak uobičajene hrane i prelazna gladovanje neće biti drastičan.

Nakon gladovanja obavezno je pridržavati se sledećeg postupka

* Šestog dana možete piti isključivo isceđen sok od pomorandže i sirupov obrok koji ste do tada uzimali.
* Sedmog dana se jede samo supa od povrća i dobro ispasirano bareno povrće, kao za bebe.
* Osmog dana se uzima sirovo povrće, tj. salata, naravno što laganija i bez začina. Ovo zbog toga što je želudac nakon toliko vremena gladovanja osetljiv na hranu i treba ga zaštititi. Treba jesti polako, manje a češće i dobro sažvakati hranu.

Radi lakšeg podnošenja gladovanja preporučuje se obavljanje čitavog postupka u letnjim mesecima, kada se uobičajeno uzima manja količina i laganija hrana. Šetnja, lagane vežbe i sportske aktivnosti su neophodne, da bi se telu omogućila brža razmena materija i lakše izbacivanje otrova. Kada jednom isprobate ovo gladovanje i osetite njegove pozitivne efekte, uvrstićete ga kao deo svoje zdrave ishrane.

Poslednji izmenio ENEMOON dana 19 Feb, 2009 10:04 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger
ENEMOON
Hodočasnik

Poruka Poslao: 19 Feb, 2009 09:54 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

evo ih neka domaca iskustva
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=233

http://healthandlight.com/TheMasterCleanse.pdf (na engleskom jeziku)

Koristan tekst o ovij dijeti http://freshandfit.blog.hr/2008/03/1624394169/prvo-ide-ciscenje.html
ENEMOON
Hodočasnik

Poruka Poslao: 19 Feb, 2009 10:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

evo jos jednog iskustva iz prve ruke preuzetog sa sajta 'svet biljaka'
1)- 0.5l mlake vode
-2 supene kašike javorovog sirupa (najjeftiniji je u hiper.marketu IDEA-1l je oko 1850din. U Bio špajzu je 1l oko 2500din)
-2 supene kašike limunovog soka (pošto kod nas nije organic, limun mora da odstoji 2-3h u rastvoru : 1l vode + 1kesica NaHCO3 (soda bikarbona), da se očisti od pesticida)
-1/10 ravne čajne kašičice cayenne papričice
Pila sam 5-6 ovakvih doza dnevno. Savetuje se 6-12. Kad god si gladan popiješ jednu.

2.Ne može druga papričica( osim cayenne), jer jedino ona ima svojstvo izbacivanja toksina u obliku sluzi iz organizma (još je poznata po tome što snižava temperaturu tela, pa je pogodna za letnje konzumiranje, tako olakšava podnošenje vrućina - pametni su oni Indijci)

3.Melasa od šećerne repe (ne znam za drugo ime, eng. je molasses)je izuzetno teškog ukusa i mirisa, nije pogodna za ljudsku ishranu. Nije štetna, koristi se kao sirovina za dalju preradu, ali se ne može nigde kupiti. To je gusta tamna tečnost. Ako imaš nekoga ko radi u šećerani, daće ti bez naplate, samo moraš imati neku posudu u koju će ti sipati. Za ljudsku ishranu se koristi melasa od šećerne trske (eng. je sugar-cane molasses) koja kod nas ne može da se nabavi, ali u inostranstvu može. Melasa je potrebna samo onome ko ima šećernu bolest da napravi prelaz na javorov sirup. Ovo ti je jedan koristan link en.wikipedia.org/wiki/Molasses

Lako je piti limunadicu, ali je strašno važno znati da posle tri dana na njoj želudac potpuno prestaje da funkcioniše. Potrebno je strogo se pridržavati uputstva za povratak na normalnu hranu, jer nepridržavanje može imati i fatalne posledice.
Ovako zvuči strašno, ali stvarno nije ni malo bezazleno.
mokosh
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 19 Feb, 2009 14:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da, nije ni malo bezazleno, jer želudac prestaje sa varenjem (po recima iskusnih u toj dijeti ) nakon 3 dana . Prvi dan nakon prestanka dijete, sme se uzimati, pored gorepomenute mesavine samo cedjeni sok pomorandze i naravno biljni cajevi ( ali ne one gadne filter kesice ) vec pravo suseno bilje, drugi dan, blage supice od povrca.
Secam se komentara jednih ljudi (njih dvoje ) koji su nedelju dana po zavrsetku dijete pojeli glavicu kuvanog brokolija + supica i osecali se prejedeno Very Happy

Nikad nisam probala bas ovu dijetu, gladovala sam samo na vodi, postila x puta.
Pokusacu u martu 5 ili 10 dana da izguram. Pa u maju malo duze .
Vec spremam organizam za taj poduhvat Smile i radujem mu se Smile
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 19:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Androgin ::
Nije striktno vezano Nera dijetu, ali evo nekih mojih iskustava sa gladovanjem
Svake godine radim nešto radikalnije čišćenje organizma. Ne jedem ništa sedam do deset dana. Pijem samo vodu. Obavezno uzimam gorku so radi pražnjenja crijeva. Prošle godine sam počeo raditi i klistir sa irigatorom. Jeste malo komplikovanije, ali i čišćenje crijeva je potpunije. Nijedna rigorozna dijeta niti čišćenje organizma NIJE potpuno bez redovnog pražnjenja crijeva(klistira). Mnogi ljudi su gadljivi na vlastite ‘’produkte opšteg metabolizma’’( ha,ha,ha) i preskaču klistiranje što je velika greška. Toksini se zadržavaju u debelom crijevu i ako se radi gladovanje, a ne radi klistir, dolazi do reabsorpcije toksina tako da bude dosta neugodnih nus pojava kao što su jake glavobolje, mučnine i sl.
Ove godine ću gladovati nešto duže i raditi yogičko klistiranje sa mlakom vodom kojeg nisam nikako do sada probao.
A baš juče sam ‘skinuo’ jednu knjižicu štampanu 1928 godine od nekog Rusa Aleksija Suvorina, koji je u to doba u Beogradu liječio najteže bolesti rigoroznim dugim gladovanjem
Ako nekoga interesuje evo link:
http://www.4shared.com/account/file/87978955/15ef393c/Moja_metoda_lecenja_gladovanjem.html
U jednom periodu života,od skoro dvije godine, sam gladovao jedan dan u sedmici ( utorak). Tako sam imao ponedjeljak večeru i srijedu doručak. Utorka nisam imao po pitanju klope. To je odličan, nenaporan dugoročan način za skidanje viška kilograma i čišćenje organizma za one kojima ne leže 'radikalniji zahvati'. U periodu do godine dana organizam se samoregulira i dovodi u optimalnu težinu bez specijalnih dijeta, jer treba imati na umu da se takvim postupkom ipak ne jede 52 dana u godini
Ima još nešto što bih baš SVAKOME preporučio bez obzira na gladovanje ili ne.
To je KOLON TERAPIJA. Radi se u salonima ljepote,wellness centrima, možda i u privatnim ordinacijama. To je dubinsko klistiranje crijeva pomoću specijalnih irigatora. U Beogradu ima mogućnost da se radi ta terapija, a u manjim gradovima čisto sumnjam.Znam da terapija nije baš ni jeftina, ali koristi koje donosi organizmu su nemjerljive.

Moje postovanje prabhu, nisam uspeo gladovati duze od 3 dana.. Od ta tri dana jedan bih bio bez vode i hrane, a ostala dva samo sa vodom.
Inace nisam znao ovo za slanu vodu.
Takodje nisam upucen u klistiranje.. secam se jednog dedice koji je idalje ziv. On je radio klistir i pio jabukovo sirce s medom rastvoreno u vodi. Ovo sam pio kada sam ziveo kod njega. Jako zdravo.
Inace dedica sada ima 98 ili 99 godina.. a idalje je zivahan i cepa drva.
Sto govori o efikasnosti ovog napitka.
Znaci malo jabukovog sirceta i malo meda u casu se stavi, obicno jedan mali cepic sirceta i jedna kasikica meda pa se sipa vode (prociscene naravno) i izmuti.
Ovo je veoma ukusno i zdravo.
Sto se tice klistira zamolio bih te da mi objasnis kako se to radi, posto ne znam. Imam samo ideju da bi mi mozda trebala neka pumpica pa se voda preko anusa ubaci u debelo crevo pa onda se izbaci napolje kao kada se obavlja velika nuzda. Mada nemam pojma jeli se tako radi.
Inace znam za yogicke vezbe ciscenja creva koje su efikasne koliko i taj skupi tretman koji si opisao.. znam za taj tretman i video sam kako to izgleda, ta masina i sav taj proces.
Smatram da je ova jogicka vezba efikasnija. Nazalost moze da je izvedu jedino izvezbani yogini.
To je napredna vezba hata yoge za koju se koristi prvo cev koja se stavi u anus, zatim se kontrolom unutrasnjih organa uvuce voda iz kade s vodom u kojoj se sedi (ili ciste reke, jezera..) uradi se mesanje creva, tako da se sve lepo ocisti i onda se to ispusta napolje u reku.. kao kada se obavlja nuzda ovo se ponavlja par puta i gotov proces..
Sada znas zasto u indiji kada bhakte vide yogija kako ulazi u gangu odmah se sklanjaju od njega o;>
Kada se izvezba onda moze ova vezba da se radi bez cevcice.
Nazalost nemam dovoljno kontrolu unutrasnjih organa za ovu vezbu..
Sada pojam kontrole unutrasnjih organa mozda deluje strano nekome ko ne poznaje yogicke vezbe ali ako bi video vezbu "ples creva" (tako je nazivam od milja) odma bi shvatio na sta mislim. Ovo mogu malo napredniji yogini koji malo vise vezbaju, svakako vise od mene. Dakle vidis opusteno yogin dise.. onda udahne.. pa odjednom ispadne mu iz stomaka onaj deo gde su odredjena creva napolje onako izduzi mu se stomak pa tako izduzen pocne da igra i meskolji se, pa onda drugi deo stomaka izleti napolje pa se sudaraju pa svasta.. to je kontrola unutrasnjih organa.
Meni je bas bilo interesantno kada sam gledao ovo.
Mogu samo da "mrdam" creva malo ulevo i malo udesno.. ali onako da ih bacam napolje pa da igraju pa da ih vracam to svakako jos nemogu..
Bas je interesantno videti, podsetilo me na film "Alien" i scenu kada ti monstrumi izbijaju iz stomaka. ox>
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 14 Mar, 2009 15:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Gladovanje nije naivna stvar i u to se ne treba upuštati neobavešten i nepripremljen.
Prvi i osnovni preduslov za uspešno gladovanje su čista creva, ako taj uslov nije ispunjen može vrlo lako doći do samotrovanja u toku gladovanja
(naglo oslobodjeni otrovi iz tela ne mogu dovoljno dobro i brzo da se evakuišu iz tela te počinju da ulaze u krvotok).

Za Mokosh i Enemoona:
Nera dijeta- MASTER CLEANSE = ne treba preterivati !
Istina, radi ona po nešto ali to je kao da se popneš na Avalu i kažeš:
’Ja sam planinar! - a onda mnogo, mnogo kasnije saznaš za Himalaje.

Enemoon (citat)
Za petodnevno gladovanje potrebno Vam je:
* ½ L javorovog sirupa
* 10 - 15 grama ljute tucane paprike ili kajena
* 1 kg malteksa ili1 kg meda
* čaj za pročišćavanje
* 1kg limuna
* 5 kašika morske soli
* razni biljni čajevi (kraj citata)

Ako gladovanjem zovemo potpuni prestanak unosa hrane, onda je dijeta redukovani unos hrane kod kojeg se gubi na težini.
S obzirom da se za 5 dana u Neri konzumira 1 kg meda i pola litra sirupa od javora i 1 kg limuna, ova Nera nije čak ni dijeta. Ne da nije Master nego nije ni Apprentice (šegrt)

Mokosh(citat):
“Da, nije ni malo bezazleno, jer želudac prestaje sa varenjem (po recima iskusnih u toj dijeti ) nakon 3 dana.” ()

Istina je da želudac prestaje sa radom 2-3 dana ali samo nakon potpunog prestanka unosa hrane. Pošto se u Neri hrana unosi i to pozamašne količine ugljenih hidrata nema šansi da će želudac stati sa radom.
Jedini efekat Nere je ispiranje creva i pozitivno je to što isključuje životinjske namirnice, ali sama tehnika je pripremna, prvi, uvodni korak za nekoga ko hoće da ide u tom pravcu i da čisti telo.

Prava stvar je ono što Androgin radi:
Gladuje jednom nedeljno cca. 40 sati samo na vodi i onda jednom godišnje gladuje 7-10 dana isto tako na vodi. Kod tako dugotrajnog gladovanja na vodi počinje regeneracija ćelija jetre koja je vitalni organ. Čiste se pluća od sluzi, izbacuje pesak iz bubrega.
Androgin, svaka čast.
Medjutim, to nije sve. Na pravom si putu, ali ti tehnika nije potpuna.
Nedostaju ti još neke važne karike.
Biće mi zadovoljstvo da ti to jednom kada se budemo videli ispričam, ne mogu ovako preko foruma, predugačko je.

Ni jedna tehnika (čitaj dijeta) ne može da se meri sa Pozitivnim efektima čišćenja i regeneracije tela koji se postižu čistim gladovanjem na vodi.
O tome ima toliko pisanog materijala da je svaka dalja priča o tome samo ponavljanje.
Naravno, kao i uvek, gram prakse vredi više od svega napisanog.

Napomenuću još jedan vrlo važan propratni efekat svakog pravog gladovanja, a to je duhovno čišćenje i duhovnom uzdizanju, koje ščepa čoveka hteo on to ili ne.

Setite se onih koji su gladovali po 40 dana i više: Buda, Isus, Sveti Sava, Sveta Petka…

Komentar na kolono-terapiju:
ne treba bacati pare na to, to je za one koji bi sve na gotovo i odmah.
Postoje prirodne tehnike, bezbedne i ništa ne koštaju, a koje dubinski čiste creva i “dlačice” u njima kako ste ih nazvali. Ali ne samo dlačice nego i sve organe pored kojih creva prolaze ili na koja se naslanjaju.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Petra
Tragalac

Pridružio: 07 Dec 2008

Poruka Poslao: 14 Mar, 2009 17:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim iz vašeg pisanja pretpostavljam da ste zdravstveni radnik, pa pošto se spremam da pokušam da gladujem nekoliko dana na vodi da li biste bili ljubazni da napišete taj dodatak na koji ste mislili na Androginov postupak.Ukratko kakva je vaša preporuka?Koliko dana treba gladovati minimum da bi bilo efekta?Ne mogu dugo pošto radim.Pozdrav
 Nazad na vrh »
mokosh
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 15 Mar, 2009 13:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

uh...zosim, malko ste me "uplasili"...
zaista ne bih zelela svom organizmu da nanesem vise stete nego koristi.
mislim da se ne hranim lose...uglavnom jedem voce, povrce, ponekad belo pilece, vise ribu. crveno meso ne pamtim kada sam pojela.
glavni moj motiv u sprovodjenju detoksikacije organizma je da svojoj dusi napravim telo dostojno zivljenja.
polako uvodim sirovu hranu u ishranu (vecinski) , i to bi bio neki uvod u neera dijetu.
takodje bih kao i petra bila zahvalna za neke "putokaze" jer ne ulazim sama u taj "detox projekat" vec sa partnerom a vi ste prvi koji jste ukazali na neke moguce komplikacije u vezi neera dijete iako se vec mesecima informisemo bas u vezi nje.
thnx in advance Smile
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 15 Mar, 2009 18:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mokosh,

sve sam rekao u prethodnom postu.

Pozdrav i srećno
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Androgin
Tragalac

Pridružio: 18 Sep 2008

Poruka Poslao: 17 Mar, 2009 18:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alaemyrus:

Moje postovanje prabhu, nisam uspeo gladovati duze od 3 dana.. Od ta tri dana jedan bih bio bez vode i hrane, a ostala dva samo sa vodom.
Inace nisam znao ovo za slanu vodu.
Takodje nisam upucen u klistiranje.. secam se jednog dedice koji je idalje ziv. On je radio klistir i pio jabukovo sirce s medom rastvoreno u vodi. Ovo sam pio kada sam ziveo kod njega. Jako zdravo.
Inace dedica sada ima 98 ili 99 godina.. a idalje je zivahan i cepa drva.
Sto govori o efikasnosti ovog napitka.
Znaci malo jabukovog sirceta i malo meda u casu se stavi, obicno jedan mali cepic sirceta i jedna kasikica meda pa se sipa vode (prociscene naravno) i izmuti.
Ovo je veoma ukusno i zdravo.
Sto se tice klistira zamolio bih te da mi objasnis kako se to radi, posto ne znam. Imam samo ideju da bi mi mozda trebala neka pumpica pa se voda preko anusa ubaci u debelo crevo pa onda se izbaci napolje kao kada se obavlja velika nuzda. Mada nemam pojma jeli se tako radi.

Pozdrav Alaemyrus,
Klistiranje je stara praksa koja je zbog ‘napretka’ medicine i tehnologije ostala da se koristi u medicinskim ustanovama( obavezno klistiranje prije operacije i sl) Inače, uobičajeno brzo klistiranje možeš uraditi sa GORKOM SOLI (negdje je zovu i Epsonova so) a tu so možeš kupiti u svakoj apoteci i veoma je jeftina( 0.5 evra ili manje za jednu kesicu). Uzmeš čašu mlake vode, staviš u nju dvije tri čajne kašičice, promiješaš da se so rastopi i popiješ naiskap ( jako je gorka i navodi na povraćanje, zato se i zove gorka so). Nakon toga sačekaš 10 tak minuta ispred wc-a i već si zreo za veliku nuždu. To je dobra osobina gorke soli. Veoma brzo te protjera. Može se desiti da proljev dobiješ u nekoliko navrata u roku od dva sata i to je to. Klistirao si se.
A za ozbiljnije klistiranje potrebna ti je ’oprema’. U svakoj apoteci možeš kupiti irigator. On takođe nije skup (oko 12 evra) To ti je jedna plastična tegla sa cjevčicom dužine do 1.5m , ventilom i ulaznom cjevčicom. Teglu napuniš sa 200ml mlake zaslanjene vode ( to se zove odvarak i on može biti od različitih materija; ja sam koristio i vlastiti urin) prethodno zatvoriš ventil da voda ne isteče. Zatim uđeš u kadu, objesiš teglu na visini oko 1m ( da voda ima pad), klekneš četvoronoške, uguraš cjevčicu u čmar ( prethodno je namažeš vazelinom ili nauljiš) otprilike 7cm, otvoriš ventil i voda počinje da ulazi u debelo crijevo. Može biti malo neugodno,a ako je previše neugodno onda zatvoriš ventil malo pričekaš i nastaviš dok voda ne uđe. To može potrajati kojih pet-šest minuta, a može se desiti da te brzo protjera i zato je dobro imati mlaku vodu iz tuš baterije pri ruci. Uglavnom proces je prljav i srmdljiv, jer ipak radimo sa govnima. Neki ljudi su jako gadljivi, ali dobrobit koju ostvarujemo za naše zdravlje klistiranjem je nemjerljiva.
Yogička tehnika klistiranja mi je takođe poznata, a ne moraš biti baš vješt u izvođenju Uddiyana bandhe niti Nauli bandhe da bi odradio klistiranje.

Btw. čičica koji razmućuje jabukovo sirće u medu nije uopšte naivan. To je jedan od najboljih životnih eliksira za koji ja znam.
Pozdravljam te
Ovo je konacna Istina

http://www.spiritual-net.net
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 17 Mar, 2009 18:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Srce si!
eto i ja malo gladujem ovog puta jer nemam hrane, solarna yoga mi je dosta pomogla pa ne osecam glad iako sam tek na 70 sekundi
gladovanje power

srecno i sve najbolje o;>
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 18 Mar, 2009 00:52 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim, hvala na dosadasnjem zalaganju i bilo bi jako lepo da otvoris tu novu temu, mozes da iskopiras sta si vec napisao i da dopunis tako da dobijemo jedno potpuno objasnjenje ciscenja i pripreme, kao i samog gladovanja i tretmana posle!
Hvala unapred... Very Happy
 Nazad na vrh »
tanja
Tragalac

Pridružio: 04 Dec 2008

Poruka Poslao: 18 Mar, 2009 17:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tema je podeljena. Ovde nastavite diskusiju o Nera dijeti, za metod gladovanje otvorena je nova tema.
 Nazad na vrh »
Vijaya
Na duhovnom putu

Pridružio: 02 Nov 2008

Poruka Poslao: 31 Avg, 2009 11:05 am    Naslov: Sta je NEERA sirup?
Odgovoriti sa citatom

Neera sirup NIJE master cleance....
Pomesali ste dva razlicita postupka ciscenja iako se koriste veoma slicni elementi.

Šta je Neera sirup?

Tim švajcarskih stručnjaka za alternativnu medicinu na čelu sa dr Kajlašem Bejerom je izradio recept za Neera sirup od palminog drveta koji se koristi specijalno u Neera programu i limunovoj dijeti. Oni su početkom 80-tih godina 20. veka otkupili pravo za patentiranu limunovu dijetu od naturologa Stenlija Barouza i počeli da je distribuiraju po čitavoj Evropi, a zatim i po čitavom svetu. Nakon pet godina laboratorijskih ispitivanja i stotina testova, načinili su sirup koji je mešavina nekoliko vrsta azijskih palmi (arenga i kitul palmi iz kišnih prašuma, nipah palmi iz močvara, palmira palmi sa severa Šri Lanke, i jedne retke vrste kokosove palme) i najčistijeg organskog javorovog sirupa klase C +. Tako je pronađena karika koja nedostaje u poznatoj limunovoj dijeti – a to je Neera sirup.

Vise o Neeri imate ovde:
http://www.zdravahrana.com/index.php?option=com_content&view=article&id=83&catid=48&Itemid=137

http://www.neera-detox-diet.com/productsingredients.php

Neera sirup koristim godinama...tacnije jednom godisnje iskljucivo u svrhu ciscenja organizma kao i odrdjenu vrstu tapasje koja mi omogucuje da posmatram svoje telo, njegove reakcije, odnos sa okolinom i mentalne procese....Regeneracija celija i kolicina "obnovljene " energije je zaista izvanredna.
Blaga nesvestica, mucnina i glavobolja se mogu javiti kao posledica izbacivanja toksina.
Mesta gde se najcesce desavaju propusti i greske tokom postupka su neuzimanje dovoljno tecnosti, tacnije vode.Morate popiti istu kolicinu vode kao i Neera sirupa.
Posto je Neera sirup tecni sirupni rastvor, veoma cesto se zaboravlja piti voda sto je izuzetno bitno..jer Neera zamenjuje samo obrok i upotpunjava potrebu gladi ali NE i zedji!

Ovu "dijetu" sada vama ne reklamiram vec izlazem licno iskustvo.
Ukoliko imate pitanja i nejsnoca slobodno postavite.

Pozdravi...
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ALTERNATIVNE METODE, NARODNA MEDICINA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka SOLARNA YOGA 288 TATA SINANA 117109 28 Avg, 2011 21:48 pm
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ko je pravi Bog? 22 WEISHAUPT 14020 13 Maj, 2010 22:54 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 61721 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Secanje da je -- 1 biblijski-hriscanin 3909 28 Dec, 2009 22:47 pm
reborn Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li je neko čuo za fakultet homeopatije u NS 11 zvezdica 10575 26 Nov, 2009 23:59 pm
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19877 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KO JE TRENUTNO NA FORUMU 23 Dušan 18902 24 Maj, 2009 02:16 am
Giba Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)