Vladika Nikolaj Velimirović
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ПРАВОСЛАВЉЕ
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 24 Nov, 2009 11:54 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

joschua ::
Petar iz podgorice:
Dobro Drugar, sve je to više manje u redu.
Ali šta je tu posebno novo?
Upravo to sam i napisao.
Sve je već odavno napisano, samo je trebalo znati probrati, prepoznati.

Petre, onda ne vidim problem za tebe - samo udri!
Lep pozdrav.

www.joschua.biz

Nismo ovdje pisali o tome ima li problema za mene,
već da li je u redu kritikovati jedno učenje a forsirati drugo,
a pritom su suštinski jako slična...
Lep pozdrav i tebi.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
joschua
Napredni tragalac

Pridružio: 30 Nov 2008

Poruka Poslao: 24 Nov, 2009 20:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Petar iz Podgorice:
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nikad ga nisam baš mogao sagledati, i pomalo sam sumnjao...
Ali ovo napisano je tako...dobro i sveobuhvatno...
Kako samo malo znamo, i kako mislimo da otkrivamo toplu vodu...

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Zašto sagledavati njega, pa ne slediš valjda njega, nego sebe.

Petar iz Podgorice:
-----------------------------------------------------------------------------------------
A dobro druže, u redu je, znanje, znanje...
Druga su vremena, drugačiji termini, drugačiji načini da se saopšti ISTO.
Jeste napisano bajkovito, prvi sam ja svestan nedostataka svake religije.
Reci mi, ZA KOGA su prepreka religije?
Za koliko ljudi?
Koje je to znanja?
Ja sam prepoznao u ovim poetskim stihovima da je on imao znanje.
Istina, prenio ga je bajkovito i ne znam koliko ga se i sam pridržavao, i koliko ga je ljudi uopšte shvatilo bez predhodnog predznanja...
Uostalom ajde kaži nam šta bi TI to bitno dodao kao znanje koje je hitno i koje nije saopšteno u ovim bajkovitim stihovima.
Podijeli to sa nama, ne dozvoli da se spotičemo.

--------------------------------------------------------------------------------------------
- Ako znaš da je znanje u redu i da je potrebno, odkud dalje nepoznanice ali kod tebe postoji sumnja, a sumnja je strah (vlastita konstatacija)
- Ako si svjestan nedostatka religije, kao što kažeš, a odmah zatim imaš sumnju, "za koga je religija prepreka" je vlastita kontradiktornost.
- Za koliko ljudi, nije moj problem, nego onih koji su izmanipulisani a nisu ni svjesni.
- Koje znanje? Opet vlastita kontradiktornost, a odgovor KOJE ćeš morati sam pronaći.
- Ti si prepoznao da je ON imao znanje, ali iz poetskih stihova. Takvih i sličnih stihova ima na hiljade i hiljade, samo su ih drugi pisali, i pišu, a mi za njih i neznamo. Već u drugom pasusu imaš sumnju da je to bajkovito i nisi siguran da se i on toga pridržavao, dabi odmah poslije toga dodao vlastito "neznanje" koliko ga je shvatilo. A ja kažem, kakve to ima veze, shvatio je onaj koji je shvatio jer to opet nema veze sa našim vlastitim napredkom.
- Koje bi ja VAMA i to HITNO znanje prenio za VAS ne znači ništa, jer svačije znanje je samo njegovo, kao i neznanje. To sam ti gore napisao ali vidim da nisi ni pročitao pa nije naodmet još jednom:
Joschua:
Veruj drugar nisi ti jedini koji me ovako nešto upita, a ja kažem;
Svaka duša koja je izabrala telo, koje koristi u ovom realitetu, došla je sa svrhom učenja ili doživljavanja svih izazova koje joj pruža fizikalnost. Svako ponaosob ima svoju svrhu - što bi se reklo svi smo različiti i niko nikome ne može preneti svoje znanje ili mišljenje ali ga može potaknuti. Koliko je ko u svome vlastitom razvoju dostigao, mora on sam proceniti, jer ako mu drugi kažu, ego će to poništiti, a i kako će drugi znati koliko zna? Pošto sam i sam učenik Zakona Jednog ja ti mogu samo preporučiti pisane poruke naših originalnih Kreatora, a to je 6.denzitet, jer šta u opšte reći preko njih.

- Što se tiče spoticanja, na tebi je koliko ćeš se spoticati, a i o tome je gore bilo govora:
Joschua:
Veruj, vrlo je teško putem ovih simbola koje nazivamo slova opisati ono što mislim, ali moje misli ne vrede nikome - samo meni.

Petar iz Podgorice:
------------------------------------------------------------------------------------------------
Dobro Drugar, sve je to više manje u redu.
Ali šta je tu posebno novo?
Upravo to sam i napisao.
Sve je već odavno napisano, samo je trebalo znati probrati, prepoznati.

Reći za nešto da ne valja, samo zato jer su ga zamijenili drugi termini
i jer je intelekt i svijest na višem nivou, nije u redu.

Nek uzme svako ono što mu treba, odakle mu je najpogodnije.
Ja ću najvjerovatnije za neko vrijeme potpuno prestati da čitam i da na taj način učim.
Isčitavati po milion puta ISTO samo drugačije napisano ničemu ne vodi.
Svi koriste isti izvor.
Ili pronađeš vjeru, ili ne. Ili počneš da živiš vjeru ili ne.
Ne pomaže tu nikakvo novo isčitavanje, nova učenja i nova znanja.
Čak naprotiv, često zatrpaju i zamagle svijest.
Poštujmo predhodnike, čak i u njihovim greškama.
Trebalo je u tolikom mraku bilo šta sačuvati.
Pozdrav i tebi.

-------------------------------------------------------------------------------------------
- Ako je sve manje više u redu onda nije postojao ni razlog za dalju polemiku.
- Ako za tebe nema ništa novo, ako je sve napisano ( a ja mislim da još ima toliko toga i da je napisano svašta a najmanje istine) onda za tebe učenje nema smisla i može biti kontraproduktivno.
- Koliko se sjećam, a tekst postoji nigdje nije rečeno da nešto ne valja, a ovo što slijedi je samo da se laži izbrišu:
Joschua:
Sve su pesme i priče dobre, ali nama treba znanje. Pravo znanje menja svest, a promenom svesti menjamo svoj realitet. Pesmice i bajkice su jedno, a OPS-i 4.Denzitet su realnost. Žetva, Talas i presecanje dva realiteta je na pragu - ima još mnogo iskušenja dok zemlja i kompletno ne uđe u 4. denzitet.
Njima ovakve zamke i odgovaraju. Na kraju potrebno je mnogo znanja da se razabere žito od kukolja. Religije su uvek, jesu i biti će kamen spoticanja u vlastitom napredovanju. Ovo ne pišem da bi nekoga ubedio u neku ispravnost, nego da samo ukažem i na drugačiji pogled - na Zakon Jednog.
- Dolazi žetva a poslenika je malo, molite gospoda da vam pošalje poslenike. - reče neko?

Sve što sam napisao ne odnosi se samo na Velimirovića, koga nisam mogao ni upoznati, nego i na drugačije viđenje iste stvari. A dali se meni dopada ili ne dopada ti je nebitno i ne mjenja stvar onome kome se to dopada.
- Prestati čitati ili ne, to je tvoj izbor, a što se tiče izvora on nikad nije dolazio iz jednog mjesta, jer postoje izvori koji sluše da nas dezinformišu, a i oni su takođe izvor. (za nekog pravi, za nekog krivi) zavisi od njegovog opredjeljenja na koji će način služiti.
- Ako si pronašao svoju vjeru to je vlastita odluka, a što se tiče isčitavanja - dali ima ili nema" to treba ostaviti svakome da donosi svoj vlastiti sud, jer to je samo tvoje mišljenje koje za druge ne vredi, isto kao i što moje nemora da vredi ni za koga.
- Ako ti čitanje ili bilo šta drugo pravi maglu, opet, to vredi samo za tebe - nikako i za druge.
- Poštovati ili ne predhodnike, to je je opet vlastita odluka svakog bića i treba njemu ostaviti da se odluči. Stalno savjetovanje i upućivanje, šta je dobro ili ne, je svjesno petljanje u tuđu slobodnu volju.
- Opet dolazimo na isto, mi smo ti koji smo svoji bogovi a ne oni koje obožavamo ali to je stvaar koju mora svako razlučiti - nije moje da ja upućujem.

Petar iz Podgorice:
----------------------------------------------------------------------------------------
Nismo ovdje pisali o tome ima li problema za mene,
već da li je u redu kritikovati jedno učenje a forsirati drugo,
a pritom su suštinski jako slična...
Lep pozdrav i tebi.

------------------------------------------------------------------------------------------
- Tačno je da nismo pisali dali ti imaš problema, ali iz tvoga pisanja je očito da imaš dilema i sumnji, a to su problemi. (ali nisu moji - samo tvoji)
- Opet LAŽ - o tome sam već gore napisao i pojasnio pa nema potrebe ponavljati, a što se tiče drugih forsiranja dajem prilog:
Joschua:
Pošto sam i sam učenik Zakona Jednog ja ti mogu samo preporučiti pisane poruke naših originalnih Kreatora, a to je 6.denzitet, jer šta u opšte reći preko njih.

- Zakon Jednog - Ra Materijal
- Donosioci svitanja
- Kaseopejski transkripti (izuzeti lična pitanja i ako se i iz njih može nešto savladati)
- Bogovi iz Raja
- Set Materijal
- Mark Proberi i Yada di Shi‚‚ite
- Kurs čuda i mnoštvo drugih
Nije poenta u knjigama nego u plodnom tlu.

Ovdje ne vidim forsiranje, ali opet da pitam, kakve to veze ima sa tobom kada je tebi dosta čitanja, jer ti stvara MAGLU, a i kao što navodiš da su ti sve ove stvari poznate.
Petar iz Podgorice:
----------------------------------------------------------------------------------------------
Reći za nešto da ne valja, samo zato jer su ga zamijenili drugi termini
i jer je intelekt i svijest na višem nivou, nije u redu.
-------------------------------------------------------------------------------------------
- Dali nešto valje ili ne valja su termini 3.D, kao što i sam reče povišenom svijesti oni treba da nestanu - ono što nekome ODGOVARA, drugome nemora ali proširiti znanje je svakome potrebno, samo je pitanje dali je toga svjestan ili da misli da je "puno" PAMETAN - što je opet njegovo.

I tako dođoh do kraja, a htio bih zamoliti sve one koji ovo čitaju da se ne stavlju u navijačke skupine, da nevjeruju ni meni, nego da sve, UVIJEK I UVIJEK dobro obrnu, okrenu, proanaliziraju prije vlastitih odluka. Matrix je stalno u toku, a u prilogu, i ako su to već mnogi pročitali, dajem adrese tekstova koji mogu služiti kao podrška u daljnjim procesima.
http://www.joschua.biz/index.php?option=com_content&task=view&id=992&Itemid=10
i još jedna: www. galaksija.com
Na kraju nije suvišno:
C-si:
O: Jedina obrana koju trebate je znanje. Ono vas štiti od bilo koje moguće forme štete u vašoj egzistenciji. Što više imate znanja, što manje strahova, što manje boli, što manje stresa osjećate, što se manje mučite, to manje iskusite štete bilo koje vrste. Razmislite o ovome sada vrlo pažljivo jer je to jako bitno: Gdje je granica u konceptu riječi znanje? Budući da nema granice, koja je vrijednost te riječi? Beskonačna. Možete li pojmiti da kako vas jedan koncept s takvim značenjem može osloboditi od svih ograničenja? Koristite vaše šesto čulo da pojmite kako riječ, termin, odnosno značenje riječi znanje, može omogućiti sve što ćete ikada trebati. Ako pažljivo razmislite, brzo ćete uvidjeti da je to istina u svojoj najvećoj mjeri.
P: Da li to uključuje znanje naučeno iz knjiga?
O: To uključuje sva moguća značenja te riječi. Možete li zamisliti koliko značenje ima ta jedna riječ? ... Možete imati brza razjašnjenja, koja proizlaze iz znanja. Ako težite neprekidnom sakupljanju znanja, osiguravate si zaštitu od bilo kojeg negativnog događaja koji vam se može dogoditi. Znate li zbog čega? Što više posjedujete znanja, što ste svjesniji, to vam je bolja zaštita. Eventualno, ta svijest postaje toliko jaka i sveobuhvatna da i ne trebate izvoditi neke posebne rituale i radnje koje bi vas štitile. Zaštita jednostavno postaje prirodna, i dolazi sa sviješću. Znanje sadrži svu smisao. Ono je srž cjelokupne egzistencije.
P: Znači stjecanje znanja uključuje dodatni sadržaj nečijem biću?
O: Naravno. Ono uključuje dodatak svega što jedno biće poželi. I također, kad zadržavate traganje svijetla, kao što vi radite, istinsko razumijete da je svijetlo - znanje. Tj, znanje koje je srž svih egzistencija. I biti u srži cjelokupne egzistencije, omogućava zaštitu od bilo koje vrste negativnosti u egzistenciji. Svjetlo je sve i sve je svjetlo i znanje je sve. Ide vam jako dobro u stjecanju znanja. Sad sve što trebate je vjera i realizacija da je to znanje sve što vam treba.
P: Želim biti sigurna da izvor iz kojeg prikupljam znanje nije zavaravajući izvor.
O: Ako jednostavno imate vjeru, ni jedno znanje koje bi mogli steći, ne može biti lažno jer takvog nema. Bilo tko ili bilo što pokuša davati vam krivo znanje, krivu informaciju, neće uspjeti. Najviši materijalan dio na kojem počiva znanje, budući da je srž cjelokupne egzistencije, će vas zaštititi od apsorpcije ( upijanja ) krivih informacija koje nisu znanje. Ne trebate se bojati od apsorpcije krivih informacija kada jednostavno otvoreno tražite sticanje znanja. I znanje formira zaštitu - svu zaštitu koju ćete ikad trebati.
P: Ima jako puno ljudi koji su bili otvoreni, vjerovali i imali vjeru i poslije bili ubijeni.
O: Ne. To je jednostavno vaša percepcija. Ono gdje ne percipirate dobro je da ti ljudi nisu zaista stjecali znanje. Ti ljudi su zapeli negdje u nekoj točki njihovog puta napretka i podvrgli se skrivenim manifestacijama onoga što vi zovete opsesija. Opsesija nije znanje, opsesija je stagnacija. Dakle, kad netko postane opsjednut, u stvari zatvori tu apsorpciju znanja i rasta i napretka duhovnog razvitka koji dolazi s prikupljanjem pravog istinskog znanja. Kad netko postane opsesivan, pokvari si zaštitu, pa je otvoren prema problemima, tragedijama i svim vrstama teškoća. Zato netko to iskusi.

www.joschua.biz
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 24 Nov, 2009 22:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja ovdje ništa niti branim, niti napadam.
Shvatio sam da se i ovdje i na drugim mjestima,
olako ocrne pojedine religije ili učenja a da se pritom uopšte
i ne poznaje to što se kritikuje.
Bitno je samo da se istaknu neka prisvojena znanja, prisvojena otkrića.
i da to po mogućnosti bude mistično i posebno.

Predhodne poruke su suviše ostrašćene, pune, po meni,
besmislenog analiziranja, sa primjesama mesijanskog pristupa.

Kao takve, ja ih ne bih dalje komentarisao...

Sve lično, upućeno meni, u ovom trenutku ću ostaviti bez komentara.
Sada kada bolje poznajem Joshu, biće zanimljivo pratiti ga dalje... Very Happy
 Nazad na vrh »
joschua
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 25 Nov, 2009 07:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Petar iz Podgorice:
----------------------------------------------------------------------------------------
Sve lično, upućeno meni, u ovom trenutku ću ostaviti bez komentara.
Sada kada bolje poznajem Joshu, biće zanimljivo pratiti ga dalje...

Joschua:
Gornji natpis nebih komentarisao, jer bi bilo ponavljanje istog ali ovaj je ineresantan:
- U prošlim pisanjima ništa nije upućeno TEBI, nego tvojim pisanjima. Možda ćeš nekada uočiti razliku, a da još uprostim, dijelu onog tebe koji je onakav kakav je. Lično tebi nemogu upututi ništa, jer te uopšte i ne poznam, nego sam reagovao na ono kako si se predstavio.
- Opet greška, Nije moguće da me poznaješ, kada sam ja, sam sebe, tek počeo upoznavati. Reći da nekoga poznaješ zato što si se, dva-tri puta s njime dopisivao, nije ni početničko ezoterijsko iskustvo.
Ali kada smo kod praćenja onda moram biti iskren, jer ti si praćen odavno ali kao "PROVOKATOR" ili neko ko stalno želi neko pisano natjecanje. Slijedi prilog:

Petar iz Podgorice:
----------------------------------------------------------------------------------------------
Vasudevo, ja tvoju temu ne pratim baš redovno. Možda sam na osnovu neke predrasude zauzeo gard. Ali nikako da me zainteresuje. Čak dobijam želju da komentarišem ali se obuzdam jer nisam sve pratio.

Šta bi ti meni kao nekome ko te ne prati jer si mu malo dosadna rekla ukratko a da ga opovrgneš?

Joschua odgovorio:
Petre, zašto se patiš ako nešto ne shvaćaš, nađi sebi ono što ćeš shvatiti da i tebi bude bolje. Nevidim razloga da neko nekome "polaže račune", jer svako ima svoj stil. U tome i jeste poenta življenja. Ovo je planeta slobodne volje a život uz kompromis je jako interesantan, poučan a bogami ima i puno više ljubavi. Pozdrav
Petar iz Podgorice:
Pitam ženu, interesuje me. Što se vas dvoje tu osjećate prozvano. Ne napadam ni nju, samo pitam.
Možda me uključi.
Kada je tebe kritikovala ja se nisam miješao.

------------------------------------------------------------------------------------------
Joschua odgovorio:
Malo je bilo pregrubo da se na ovakav način informišeš. Ali ako misliš da je to to - nastavi - to je tvoj izbor. Pozdrav
A sad malo šlaga ili sarkazma ili ti licemerja, a možda i vlsatitih zabluda:

Petra iz Podgorice:
Nikad ga nisam baš mogao sagledati, i pomalo sam sumnjao..
a odmah u drugom pisanju slijedi:
Shvatio sam da se i ovdje i na drugim mjestima,
olako ocrne pojedine religije ili učenja a da se pritom uopšte
i ne poznaje to što se kritikuje.

Šta reći nakon?

Ima još mnogo toga na drugim postovima ali nisam tamo učestvovao i ne želim komentarisati. I tamo je jako slično, a uz to i debelo dijeljenje lekcija kako se treba raditi.
Tako je to moj Petre, svako o sebi stvara sliku i kada mu tu sliku pokažu ni on sam nema snage da je prihvati.
NIKADA I NIKADA ,NIKO NI SA KIME NIJE IMAO PROBLEM, SAMO SA SAMIM SOBOM.

Ovo sam prošli puta stavio, ali izgleda da nema efekta, možda bude u ponovljenom.
Onaj bez imena, a na Zemlji poznat pod nadimkom Isus reče:

Kada vidite svoje slike radovat ćete se. Ali kada budete vidjeli svoje slike koje su postojale prije vas, i koje ne umiru niti se pokazuju, koliko će te podnijeti.

TREBA SE ČUVATI PRODAVAČA MAGLE, ONA (MAGLA) MOŽE BITI UPAKOVANA I OVAKO I ONAKO, ALI UVIJEK OSTAJE MAGLA!
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 25 Nov, 2009 11:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Au...šta sve napisa čovjek...

Biće ovdje materijala za Treću Temu, izgleda, Laughing
nego sada žurim.
Eh ti Kasiopejci...
 Nazad na vrh »
uspensky
Hodočasnik

Pridružio: 11 Apr 2009

Poruka Poslao: 25 Nov, 2009 13:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nema mi druge nego da se složim sa Joschuom...i ja sam stekla takav utisak.A to je ono što smeta u komunikaciji kad te u startu dočekaju provokacijom...a u stvari ni ne pokušaju da te upoznaju tj. da shvate da svako ima svoje iskustvo i svako je spoznao delić slagalice.
Najbolje je kad je čovek otvoren da bez obzira koliko je toga spoznao,otkrije još...u komunikaciji sa drugima.Trebalo bi da smo zbog toga ovde...
Pozdrav svima...
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 25 Nov, 2009 14:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A opet, treba čovek nekad da isključi odbrambeni mehanizam i da se zapita---hmmm zašto se meni sad ovo desilo, zašto mi je rečeno baš to?

I da odgovori sam sebi... što iskrenije i otvorenije...
 Nazad na vrh »
uspensky
Hodočasnik

Poruka Poslao: 25 Nov, 2009 14:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Slažem se ali čovek BRANI svoje stavove kad je NAPADNUT!
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 25 Nov, 2009 15:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

uspensky ::
Slažem se ali čovek BRANI svoje stavove kad je NAPADNUT!

Možda je došlo vreme da se čovek menja...
 Nazad na vrh »
uspensky
Hodočasnik

Poruka Poslao: 25 Nov, 2009 15:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E, najzad se slažemo! Poljubac...
uspensky
Hodočasnik

Poruka Poslao: 25 Nov, 2009 15:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Treba da se menja i treba da prestane da napada! Srce si!
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 26 Nov, 2009 22:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Petar iz Podgorice ::
Au...šta sve napisa čovjek...

Biće ovdje materijala za Treću Temu, izgleda, Laughing
nego sada žurim.
Eh ti Kasiopejci...

...ili ipak neće.
Pogledao sam sajt Joshue, pročitao još jednom sve uvrede na račun mog ega
i analize koje liče na analize tužioca u Hagu,
kome niti su dobro preveli riječi optuženog, niti je pogodio materiju o kojoj priča,
pa će Treća Tema ipak još sačekati na mene Very Happy
Vanzemaljci, Kasiopejci, Nibiru, Marsovci, Set i Danci...nemam ništa protiv, ali ne bih o tome raspravljao.
Osim komentara na provokaciju Vasudeve, što po meni nije bilo zlonamerno,
već da je malo razdrmam jer je najčešće tamo sama,
ostalo nije za opuštenu, zabavnu, a ni konstruktivnu raspravu,
pa čemu...

Mislim da je Vladika Velimirović bolji izvor nego Kasiopejci i sl.
To sam prepoznao, i reagovao na omalovažavanje i nadobudno navodno znanje.

Ne smijemo pročitavši nekoliko objava i knjiga, pomisliti da olako možemo kritikovati svjetlost koja je sijala u mnogo većem mraku i nije se ugasila, pa makar taj sjaj sada i ne izgleda baš blistav.
Protiv znanja nisam, ali duhovno znanje ne zavisi od pune glave informacija, i na to sam mislio kada sam rekao da ću možda prestati da čitam jednom .
Naravno kada su u pitanju nove tehnologije i sve što može pomoći čovječanstvu, treba učiti neprestano i zaštititi znanje od zloupotrebe, ali koliko nas to radi, i može.

Naravno, čim sretnem prvog Kasiopejca,
vidim kako živi i šta radi,
a djela mu premašuju djela poznatih svetaca,
jako ću ga poštovati a možda mu i vjerovati to što me uči Very Happy
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 27 Nov, 2009 13:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mislim da je Vladika Velimirović bolji izvor nego Kasiopejci i sl.

POTPISUJEM..
KADA ONI BUDU MOGLI DA ODZIVE JEDAN ZIVOT KAO NJEGOV, NEKA SE JAVE...

joschua
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 27 Nov, 2009 17:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Znam da ovo nije blisko naslovu ali ima nekih dodirnih tačaka - pa zato!

Živo kralj - dole kralj
Živila partija - dole partija
Živila revolucija - dole revolucija
Živili mi - dole oni
Bog je uz nas - nije uz njih
Naši su bolji od njihovih
Naš je krst bolji od njihovog križa
Naša je vjera bolja od njihove
Naš je Parijarh bolji od njihovg Pape
Naš je Papa bolji od Patrijarha
Dole Papa gore Patrijarh
Gore Patrijarh dole Papa
Bog je uz Srbe
Alah je uz Muslimane
Gospod je uz Hrvate------- itd. itd, itd,---do u nedogled uzvikuje rulja i pojedinci. Što grlatiji nesretnici tako misle da se više čuju. U svome sljepilu i svojoj zabludi nevide da smo svi JEDNO i da pripadamo JEDNOM JEDINSTVU.

Slijepom je uzalud pokazivati a gluvom govoriti - reče neka mudra glava - jer on je svoj put odabrao.

www.joschua.biz
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 27 Nov, 2009 17:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Lako je naučiti životinju,

lako je naučiti prostaka,

ali je teško naučiti onoga,

ko je nenaučen već postao

učitelj drugima.

...

Vladika Nikolaj Velimirović
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ПРАВОСЛАВЉЕ
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3  Sledeci
Strana 2 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka SVA VAŠA PITANJA ZA ADMIN-a I UREDNIKE 899 Dušan 287552 03 Sep, 2011 15:36 pm
Starcy Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SOLARNA YOGA 288 TATA SINANA 115018 28 Avg, 2011 21:48 pm
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 246411 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka E-Meilovi članova foruma 27 Giba 15260 26 Nov, 2010 16:40 pm
pluton Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka BOG JE SA NAMA, SADA I OVDE 96 Zosim 26508 26 Okt, 2010 13:57 pm
5.element Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomozite mi da se nađem... 6 Crveni Zmaj 6406 17 Mar, 2009 04:30 am
talerman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TAJANA, Dr. SOKRI & KORTON 1 adminfob 4552 31 Jan, 2008 19:23 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)