Orbovi i druga elementarna bića koja možemo fotografisati
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 09:06 am    Naslov: Orbovi i druga elementarna bića koja možemo fotografisati
Odgovoriti sa citatom

Evo otvaram ovu novu temu,
jer smatram da na ovaj nacin mozemo mnogo toga otkriti u buducnosti.
Za pocetak postavljam moju prvu eksperimentalnu fotografiju koju sam sinoc uvece napravio u mojoj sobi...
Pretpostavljam da svi imate fotoaparate-i ako oni poseduju CCD cip, onda ce i vama uspevati da ponekad napravite fotke koje zahvataju oblast ultraljubicastog zracenja -koje nase oko na zalost ne registruje...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 14:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi Dajboze,

na mnogim fotografijama ih imam. Ja se secam da smo jednom prilikom pricali o orbovima i da si bas ti lepo rekao sta su to oni.

Mislim da se orbovi mogu videti i ovim nasim culnim ocima uz blic treceg oka.

Ja u sustini, nemam tolikih problema da vidim orbove, vidjam ih dok ovo pisem, ali ne znam sta su.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
leinad
Iskušenik

Pridružio: 20 Feb 2009

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 14:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Moje licno misljenje je da su to zrnca prasine od kojih se odbija blic.....to zrnce prasine nevidis golim okom jer je sitno...

Ja imam podosta tih fotografija...iskustvo mi govori da su sestougaoni objekti ustvari zrna prasine,vlage(kisa, sneg, para itd)

"Energetski" izvori to jest moguca "ziva" bica koja zrace su OKRUGLI Orbovi ili nedefinisanog oblika...

Poznato je da se energija siri na sve strane istovremeno...to jest sfernom(okruglom)obliku kao i svetlost a ne u sestougaonom(kristalnom),zrna prasine su obicno kristalnog oblika stoga usled odsjaja blica budu kristalna(sestougaona)

Orbovi nedefinisanog oblika prelaze u polje ektoplazme(delimicne materijalizacije) ili je u pitanju Orb koji se brzo kretao, pa je nedefinisanog oblika..

Da zakljucim, po meni su sestougaoni "orbovi" samo odsjaj blica od kristalne strukture prasine stoga daje i kristalni odsjaj....

Na drugoj slici, tamo gde se presvlacite(druga tema) to definitivno nije prasina,nit vlaga....to je po meni pravi orb...
---------------------------------------------
Inace se bavim fotografijom pa hteo nehteo...uhvati se nesto na slici...kvalitetniji fotoaparati retko naprave te sestougaone otiske, dok prave orbove hvataju kao i svaki drugi.....
Od skora sam poceo da se zanimam za okultizam pa sam se zanimao za ovu oblast...

Evo pogledaj ovaj orb kod klavira...potpuno je okrugao

ili ovaj na groblju...u donjem uglu sam uvecao:

evo izdvojio sam deo tvoje slike,malo podesio osvetljenje kontrast itd i dobio ovo:

To je isto ono sto se vidi na snimcima kamere uperenim u sunce kada se zraci prelamaju kroz zrnca prasine koja lebde u vazduhu.....

Meni se desavalo da od 20 'orbova' na slici samo jedan bude pravi...dok je ostalo samo posledica prelamanja blica kroz prasinu...tako da treba biti pazljiv i ne suditi prebrzo...

Poslednji izmenio leinad dana 21 Feb, 2009 14:44 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 14:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Leinad , dobro došao na forum Objave Welcome

Ovde se kao novi član možeš predstaviti , ako želiš :
http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?p=24726#24726

a ovo ti je link na kome možeš pogledati pravila našeg foruma :
http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=20

Puno pozdrava od Cace ! Pozdrav
leinad
Iskušenik

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 15:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala na dobrodoslici Razz

Hteo sam dodati jos da ce te najbolje "prikaze' uslikati zimi u sumi(ne naulici ili na groblju)...
To uglavnom nece biti orbovi nego nesto kao ublaci nedefinisanih oblika..to je zato sto je zimi vazduh gusci...pa se sobzirom na elektromagnetno zracenje svih zivih bica ta supstanca(vazduha) lakse nakupi oko nematerijalnih entiteta......tacnije dobijete isti efekat kao kad su srednjovekovni okultisti zadimili prostoriju da bi se entitet skupljajuci cestice dima mogao prikazati......
Leti je nocni vazduh redak pa je i teze uslikati nesto sto bi izgledalo "materijalnije"
Bilo bi pozeljno da vas ide vise, jedan slika a drugi kao mamac stoji na desetak metara od vas i slikate prema njemu...
Stekao sam utisak da prosto obozavaju da se motaju oko ljudi, cesto se desi da kad okinete aparat i pogledate sliku ugledate samo zadimljeni prostor na slici a vec na sledecoj ga nema...
prvo sam mislio da je to moj dah...ali nije dunuo sam namer i uslikao,on je previse redak...zato uvek pre fotkanja zimi po sumi ili parku dunite i uslikajte svoj dah i tako imate test primerak sta je dah a sta ne

Iznesite i vi svoja iskustva ako imate u vezi fotografija
 Nazad na vrh »
Ivana
Iskušenik

Pridružio: 12 Jan 2009

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 17:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ovo sam upravo nasla na internetu, necija slika sa putovanja u egipat!
ne znam kako da uoploadam sliku, ali evo link:

http://studentsoftheworld.free.fr/infopays/photos/affmax_fr.php?fichier=Temple_Khonsou&CP=EGY&NB=3454

primjecujete li ista?

po sredini slike se jedan ispod drugoga: krug, oval, i opet krug!
ako pogledate bolje, imaju dvostruke kruznice...upravo tako izgleda
kruznica cvjeta zivota. pored njih sa lijeve strane je linija koja se proteze
od vrha do dna.

no, da ne skacm pred rudo...sto kazete?
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 18:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

leinad ::
Moje licno misljenje je da su to zrnca prasine od kojih se odbija blic.....to zrnce prasine nevidis golim okom jer je sitno...

Ja imam podosta tih fotografija...iskustvo mi govori da su sestougaoni objekti ustvari zrna prasine,vlage(kisa, sneg, para itd)

"Energetski" izvori to jest moguca "ziva" bica koja zrace su OKRUGLI Orbovi ili nedefinisanog oblika...

Poznato je da se energija siri na sve strane istovremeno...to jest sfernom(okruglom)obliku kao i svetlost a ne u sestougaonom(kristalnom),zrna prasine su obicno kristalnog oblika stoga usled odsjaja blica budu kristalna(sestougaona)

Orbovi nedefinisanog oblika prelaze u polje ektoplazme(delimicne materijalizacije) ili je u pitanju Orb koji se brzo kretao, pa je nedefinisanog oblika..

Da zakljucim, po meni su sestougaoni "orbovi" samo odsjaj blica od kristalne strukture prasine stoga daje i kristalni odsjaj....

Na drugoj slici, tamo gde se presvlacite(druga tema) to definitivno nije prasina,nit vlaga....to je po meni pravi orb...
---------------------------------------------
Inace se bavim fotografijom pa hteo nehteo...uhvati se nesto na slici...kvalitetniji fotoaparati retko naprave te sestougaone otiske, dok prave orbove hvataju kao i svaki drugi.....
Od skora sam poceo da se zanimam za okultizam pa sam se zanimao za ovu oblast...

Evo pogledaj ovaj orb kod klavira...potpuno je okrugao

ili ovaj na groblju...u donjem uglu sam uvecao:

evo izdvojio sam deo tvoje slike,malo podesio osvetljenje kontrast itd i dobio ovo:

To je isto ono sto se vidi na snimcima kamere uperenim u sunce kada se zraci prelamaju kroz zrnca prasine koja lebde u vazduhu.....

Meni se desavalo da od 20 'orbova' na slici samo jedan bude pravi...dok je ostalo samo posledica prelamanja blica kroz prasinu...tako da treba biti pazljiv i ne suditi prebrzo...

U pravu si, ali je takodje i puno zabluda"poznavaoca fotografije"...
Pogledaj ovu sliku ispod.
Namerno je slikano nocu sa blicom kako bi se videlo kako blic reaguje na gomilu prasine iz ovog cilima...
I sta ???
NISTA... Ni jednog jedinog orba....

TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 18:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A sada specijalitet za moje drugare...
Mislim da mi je to za sada najbolja fotka koju sam pronasao u ova dva dana prelistavajuci hiljade fotografija iz pecina.
Na stotinama imam slepe miseve u letu i kako stoje.
Ali na samo ovoj jednoj i njihove "UTVARE" Odnosno astralne pratioce.
POGLEDAJTE MOLIM VAS KAKO SAMO IMAJU STRUKTURU ISTU KAO KOD SLEPOG MISA...
ALI SU MNOGO VECI...I DA --FALE IM GLAVE---A REPOVE IMAJU ?!?!?!
UZIVAJTE...

MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 18:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

mushishi!
o:>

http://www.funimation.com/mushishi/

Ne pusi cigaru vec mushi, dim je mushi
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 20:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

NE kontam bas ovo sa mushisijem, ali valjda tako treba...
Nego sta kazete za ove duhove slepih miseva??
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 20:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ništa ne kažem , samo nemo i zadivljeno posmatram.... Shocked Wow
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 21:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U tom animeu lepo su predstavljeni bestelesni entiteti.
Taj na slici upravo lici na jednog od tih mushi-ja
mushi su kao insekti obicno se hrane zvukovima, snovima, energijama, ima ih raznih oblika i velicina ali uglavnom su sitni.
Zato sam odmah istakao taj anime pod nazivom mushishi
Mushishi su oni koji se njima bave..
leinad
Iskušenik

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 21:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Taj sto je tresao cilim,mogao ga je tresti tri dana i verovatnoca da uslikas zrno prasine je mala ma koliko prasine bilo...

Da bi uslikao zrno prasine treba ti mnogo pokusaja a da bi dobio odsjaj moras ubosti i pravi ugao pa sad ti vidi...nesto slicno kao kad trebas potrefiti ugao ogledala da bi nekom odsjaj upao u oci....
Tako da i za slikanje prasine ti treba srece da bi uvatio,jer senzor aparata mora biti pod uglom u odnosu na prasinu jer se blic odbija pod uglom....

Opet kazem, ako si ikad uperio fotoaparat ka suncu ili jos bolje kameru, uvek ces uhvatiti sestougaone 'figure" probaj pa javi dal te lazem Razz

Moji kriterijumi sta je sta su kanda rigorozniji od tvojih sto nas ne ometa da se druzimo i iznosimo stavove....tako da pozzz
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 21:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Slazem se sa tobom u potpunosti sto se tice sunca...
Ali vecina mojih fotki je iz pecina-posto tamo provodim dosta vremena u istrazivanju...
Tamo nema sunca , ali ima orbova koliko hoces...
Uzivaj...

MarkoJakšić

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 21:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nemoze se sa fotoaparatom sve videti..
Nasa cula su defektivna i sta god da napravimo je takodje defektivno.
Slep covek ako napravi teleskop, sta moze da vidi?
Ali opet tako mnogo naucnika-mangupa pravi slike i kaze nema zivota na toj i toj planeti, nema zivota na mesecu..
Zapravo nema NIJEDNE planete na kojoj nema zivota. Na svakoj planeti ima zivih bica, tako i na mesecu i na suncu takodje. Ima ih svuda.
Imaju vozila skladna za te okolnosti i tu onda zive.
Dusa je neunistiva, nemoze se isusiti niti nakvasiti niti smrviti, vecna je. Samo menja prevozna sredstva odnosno masine poznate kao telo.
Ali opet mangupi prave fotografije kazu ovo je nas dokaz. kakva je uopste vrednost te fotografije, kakav je to autoritet?
Problem sa ovim prevarantima jeste sto ne zele da prihvate cinjenicu da su defektivni.
Vole da misle kako su savrseni..
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci
Strana 1 od 9

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 200501 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 118365 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 149797 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1702123 08 Nov, 2010 01:48 am
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 98914 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1412600 08 Okt, 2009 02:46 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1634425 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)