PUTOPIS IZ ONOSTRANOG
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 08 Mar, 2009 04:46 am    Naslov: PUTOPIS IZ ONOSTRANOG
Odgovoriti sa citatom

.

PUTOPIS IZ ONOSTRANOG

Dragi forumaši,

Ovo je najzahtevnija tema koju planiram da postavim na ovom forumu. U toj temi, pokusacu da sistematizujem sve sto sam ovde i na drugim mestima pisao a sto se odnosi na moje posete razlicitim onostranim sferama. Ovu temu, postavljam, podstaknut inspiracijom koju sam dobio od svojih duhovnih vodica. Na njoj cu, pored svojih iskustva, pokusati da sistematizujem i zapazanja drugih autora koja se ticu ove teme. U svemu tome, nadam se i vasem doprinosu. Planiram da, na osnovu ove teme i svih vasih komentara u njoj , napisem knjigu. Na taj korak me je najpre podstakla članica foruma, sestra Jasna. Potom sam dobio snažnu podrsku i od ratnica svetlosti Analete i Cace. Na kraju, kada budem zaključao ovu temu, to će značiti da sam postigao cilj.

Na ovoj temi, konkretno, pisacemo o sledecim paralelnim sferama, učionicama, vežbaonicama, ravnima, sefirotima, sferama uticaja, etirima, lestvicama:

Medjuprostor izmedju fizicke ravni i etericne sfere, Malkuth, medjuprostor izmedju etericne ravni i astralne sfere, Yesod, Hod, Netzcah, medjuprostor izmedju astralne i mentalne ravni, Geburah, Chesed, Tipharet, medjuprostor izmedu mentalne i duhovne ravni (Ambis-ZAX), Daath, Binah, Kether, LIL, ARN,ZOM,PAZ,LIT, LIT,MAZ, DE0, ZID,
ZIP, IKH, ZIM, LOA, VTA, OXO, LEA, TAN,ZEN,POP,KHR,ASP,LIN,TOR,NIA,
VTI,DES, ZAA,BAG, RII,TEX,sfere Lude,Čarobnjaka, Prvosveštenice, Carice, Cara, Prvosveštenika, Ljubavnika, Kočije, Pravde, Pustinjaka, Točka, Snage, Obešenika, Smrti, Veštine, Đavola, Kule, Zvezda, Meseca, Sunca, Suda, i Sveta.

Ovo su glavne paralelne sfere kojima se mogu kretati ljudska bica. Ima, naravno, i mnogih drugih sfera koje nisu naseljene ljudskim bicima, tako da ce nas fokus biti na ovim podrucjima koje sam gore nabrojao. Negde mi je receno da u stvari ima 2600 razlicitih sfera.

Nadam se da cemo uspeti da otkrijemo dublji smisao ovih poseta, jer svaka od tih poseta, trebalo bi da ima i pozitivnog odrazana nasu ovotstranu realnost i podizanje nase svesti.

Smatram da covek kome podje za rukom da poseti sve gore navedene sfere, postaje prosvetljen. Naravno, smatram da je ovo samo jedan od mogucih puteva prosvetljenja.

Do sada sam sa nasih ex-jugoslovenskih prostora licno upoznao samo jednu osobu koja je krenula ovim putem (Ivana). Nadam se da ih ima vise. Nadam se da ce ih biti vise.

Ovu temu, takodje, posvecujem jedinom zivom ucitelju kojeg sam ikada imao, savremenom americkom hermetisti Tomu de Lisu sa kojim sam se sprijateljio i bez čijih instrukcija bi verovatno i dalje beznadezno lutao po bezgranicnim sferama onostranog.

Pozdrav svima i hvala na dosadašnjoj saradnji i lepom druženju na ovom forumu.

Predgovor

Ova knjiga koju pišem, je prevashodno namenjena dvema kategorijama: duhovnim tragaocima koji su imali vantelesna iskustva i duhovnim tragaocima koje prevashodno zanimaju zapadni mistični sistemi kabale i hermetizma. Ideja mi je bila da sa jedne strane podstaknem “astralne letače” da tu svoju veštinu povežu sa zapadnim mističnim učenjima kabale i hermetizma, a da sa druge strane kabaliste i hermetiste koji do sada nisu imali vantelesna iskustva podstaknem da se okušaju i u toj oblasti. Polazeći od toga da ovaj spoj predstavlja put kojim se može puno postići na planu podizanja svesti, ova knjiga se bavi pitanjem unutrašnje alhemije i naporima da se kroz unutrašnji rad naprave odgovarajući koraci prema prosvetljenju.

Ukoliko čitaoci pronađu da vantelesne projekcije predstavljaju previše zahtevnu veštinu, alternativno mogu koristiti poruke iz ove knjige u svojim meditativnim putovanjima ili lucidnim snovima. Rezultati su isti, ali je osećaj drugačiji. Tokom astralne projekcije se krećemo u spoljnom univerzumu, a tokom lucidnih snova u unutrašnjem. I u jednom i u drugom slučaju, prolazimo kroz iste lekcije i iste predele, što ujedno pokazuje i to da je spoljašnji makrokosmos i unutrašnji mikrokosmos, u suštini predstavljaju jedno te isto beskrajno područje.

Knjiga se sastoji iz dva dela: prva obuhvata eterični i astralni svet, a druga mentalni i duhovni svet. Prvi deo sadrži poglavlja: Malkuth,Yesod, Hod, Netzcah,Geburah, Chesed, Tipharet, NIA, LIN,TOR, VTI,DES, ZAA,BAG, RII,TEX, te sfere Lude,Čarobnjaka, Prvosveštenice, Carice i Cara, kao i područje Limba.

Drugi deo će sadržati poglavlja: Daath, Binah, Chokmah, Kether, LIL, ARN,ZOM, Ambis, PAZ, LIT,MAZ, DE0, ZID, ZIP, IKH, ZIM, LOA, VTA, OXO, LEA, TAN,ZEN, POP,KHR, ASP, te sfere Ljubavnika, Kočije, Pravde, Pustinjaka, Točka, Snage, Obešenika, Smrti, Veštine, Đavola, Kule, Zvezda, Meseca, Sunca, Suda, i Sveta.

Prema kabalističkim i hermetičkim studijama, navedene su glavne sfere po kojima se mogu kretati ljudska bića u svojim astralnim projekcijama, lucidnim snovima i meditacijama. Pored njih, postoje i druge sfere koje su prepoznali kineski, indijski i brojni drugi mistici. Ima uz to i brojne sfere koje uopšte nisu naseljene ljudskim bićima a u kojima se mogu zateći prizori živih muzičkih sinfonija ili matematičkih znakova, pa će naš fokus biti na onim sferama koje sam nabrojao a koje se tiču materije koja je meni najbliža i koje sam lično iskusio u svojim putovanjima. Negde mi je receno da u stvari ima 2600 razlicitih sfera. Ovde će, međutim, biti reči o 11 sefirota Drveta života, 30 enohijanskih etira i 22 puta koja vode do ključa velike arkane. To su paralelne sfere, učionice, vežbaonice i ravni koje su namenjene nama ljudima.

Nadam se da cemo uspeti da otkrijemo dublji smisao poseta svim tim sferama, jer bi svaka od tih poseta, trebalo bi da ima i pozitivnog odrazana na našu ovotstranu realnost i podizanje svesti. Smatram da covek kome podje za rukom da poseti sve gore navedene sfere, postaje prosvetljen i da je ovo samo jedan od brojnih mogućih puteva prosvetljenja.

Ovu knjigu nikada ne bi započeo da me na to nisu sve vreme navodili moji duhovni vodiči i moj arhanđeo zaštitnik Sandalfon.

Ovu temu, takodje, posvecujem jedinom zivom ucitelju kojeg sam ikada imao, savremenom americkom hermetisti Tomu de Lisu sa kojim sam se sprijateljio i bez čijih instrukcija bi verovatno i dalje beznadežno lutao po bezgranicnim sferama onostranog.

U svom samostalnom duhovnom traganju, put me je prošle godine tako naveo i na sajt Objave u kome sam pronašao sjajnu grupu duhovnih tragalaca i divnih prijatelja. Vesna, Jasna, Analeta i Caca dale su mi prve dale ideju da svoje komentare sa foruma objedinim u formu knjige, te se njima nasrdačnije zahvaljujem kako na inspiraciji tako i na podršci. Administratoru sajta se zahvaljujem na tome što mi je poverio uređivanje jednog od podforuma sajta. Zahvaljujem se i svim ostalim dragim forumašima sa kojima sam tokom protekle godine razmenjivao ideje i komentare: vera072, stariji od 13, Istina, Protomajstor, Pan, istrazivac, petar iz podgorice, Androgin, Mirko, Alaemyrus, Starcy, DAJBOG, leinad, Ivana, zvoncica, Zockey, matricaria, Dušan, Zoran iz Zemuna, Vakan Tanka, Jivan Mukta, Enoch, tanja, segrt, Giba, plavizrak, Blue Knight, easy, drugar, Lazic Maja, Tazika, noor_jehan, michelle, Enomoon i drugi.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 09 Mar, 2009 09:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...
DRVO ŽIVOTA

UVOD

Svesna putovanja po različitim sferama spadaju još uvek u domen tajni različitih mističnih i okultnih organizacija. S obzirom da nisam član ni jedne takve organizacije, nisam pred živim ljudima u obavezi da krijem tajnu,a pošto sam od svojih nefizičkih duhovnih vodiča sve vreme podstican da o tome pišem, ne preostaje mi tako ništa drugo nego da se prihvatim posla. Ova knjiga je u stvari priručnik u kome sam pokušao da spojim lična iskustva sa iskustvima ostalih mistika. Taj priručnik je proizašao u trenutku kada sam prestao da lutam i ima cilj da skrati lutanje zainteresovanim čitaocima.

Da bi se ova knjiga pravilno koristila, potrebno je ovladati terminologijom koju sam koristio u tekstu. Različiti planovi imaju u različitim mističnim tradicijama različita imena. Ja sam izabrao da koristim termine u skladu sa najnovijom hermetičkom praksom po kojoj se oni dele na: fizičku realnost, eteričnu sferu, astralnu sferu, nižu mentalnu, višu mentalnu i duhovnu sferu. To su sve područja po kojima se možemo kretati u našim nefizičkim putovanjima. Iznad duhovne sfere, nalazi se Božanska sfera, sfera nemanifestovanog, Ain iil Ništa. To područje se zove Ništa jer budući da je nemanifestovana, tamo nema ništa za nas koji smo manifestovani. Iz naseg putovanja je dakle iskljuceno to podrucje prema kome je, po nekima, celokupna manifestacija samo kap vode u okeanu.

U knjizi će prevashodno biti reči o putovanju po sefirotima, etirima i putevima velike arkane, te je i sa te strane neophodno upoznati se sa najosnovnnijom terminologijom. Drvo života se sastoji od 10 sefirota+1 (sakrivene sefire): Maklut, Netzach, Yesod, Hod, Tipharet, Geburah, Chesed, Chokmah, Binah i Keter -+ Daat (sakrivena sefira). To su sve nazivi hebrejskog porekla.
Dvadeset i dve tarot karte predstavljaju puteve koji povezuju sefirote.
Etira ima 30 i oni su podeljeni u sledeće grupe:
- Spiritualni-duhovni-atmicki plan (LIL, ARN, ZOM, PAZ, LIT, MAZ, DE0, ZID, ZIP
Ambis - ZAX
- Visi mentalni plan – IKH, ZIM, LOA, VTA, OXO, LEA
- Nizi mentalni plan – TAN, ZEN, POP, KHR, ASP, LIN, TOR
- Astralni plan – NIA, VTI, DES, ZAA, BAG
- Eterični plan – RII i TEX.
To su sve nazivi koji potiču od enohijanskog (jezika anđela).

Pored toga, kako bi upustva iz ovog priručnika imala praktičan značaj, čitalac bi trebalo da ovlada barem jednom od sledećih veština koja se tiču postizanja: vantelesnog iskustva, putovanja kroz meditaticaju ili lucidnih snova. Cilj je svesni ulazak u konkretno područje koje želimo da posetimo, svestan boravak u njemu i svesno učenje lekcija. Dakle, u neke od tih sfera, mi ponekad odlazimo i u toku naših nelucidnih snova, ali značaj koje nesvesne posete imaju po naš duhovni razvoj jeste minimalan.

Tehnike za ovladavanje ovim veštinama su danas široko dostupne javnosti. Ja bih preporučio tehnike koje se mogu pronaći na sajtu savremenog hermetiste Toma De Lisa (http://www.wisdomsdoor.com/welcome.htm). Ukratko, najbitnije je naučiti kako ući u stanje kada fizičko telo spava, a svest je budna. Kada se jednom uđe u takvo stanje, onda ne predstavlja veći problem izaći iz fizičkog tela, započeti meditativno putovanje ili ući u lucidni san. U tim trenucima, najbitnija je vera u to da je to moguće.

Kada se započnu ta putovanja, onda je najvažnije znati gde želimo ići. Pošto kao početnici, ne možemo otići na mesto koje smo odredili samostalno, potrebno je da uspostavimo kontakt sa nefizičkim duhovnim vodičima koji će pomgati našoj svesti u pronalaženju i orijentaciji u onostranom. Kontakt sa duhovnim vodičima je dakle jedan od najvažnijih preduslova za uspešan hod po onostranom i po putu duhovnog razvoja uopšte. Za to je ponovo potrebna vera da je to moguće i prevazilaženje straha od smrti i prisustva nefizičkih bića. Uspostavljanje kontakta sa nefizičkim vodičima se može postići kroz molitvu, meditaciju ili kroz lucidni san. Moj predlog čitaocu je da se tokom meditacija obrati za pomoć arhanđelu Sandalfonu ili alternativno Hermesu Trismegistusu u pronalaženju adekvatnih nefizičkih duhovnih vodiča. Arhanđeo Sandalfon i Hermes Trismegistus su danas glavni pokrovitelji Drveta života, etira i tarota. Oni će prema tome tačno znati koje duhovne vodiče da izaberu za nas ukoliko želimo da se bavimo navedenim duhovnim disciplinama. Do arhandjela Sandalfona iil Hermesa Trismegistusa možemo doći putem meditacije. Kontakt sa njima se može olakšati tako što bi se nosio sigil sa sa njihovim potpisom pri sebi. U ostvarivanju kontakta može da pomogne i neko ko već ima kontakt sa njima. Da bi se ovaj kontakt ostvario, neophodno je da se kandidat pred Sandalfonom ili Hermesom Trismegistusom obaveže pismeno, da novostečene moći neće koristiti u negativne svrhe i da u tim svojim putovanjima po onostranom nikada neće nikoga svesno povrediti, a da će u suprotnom sve te moći izgubiti.

Na kraju, svako će na tim putovanjima doživljavati individualna iskustva i prolaziti kroz individualne lekcije. Međutim, ambijent svakog onostranog područja bi morao da bude jednak svakom ko kroz njega prolazi. I u našoj ovozemaljskoj realnosti, svi imamo individualna iskustva i prolazimo kroz individualne lekcije, pa opet niko ne sumnja da se dogadjaji odigravaju na Zemlji. To isto važi i za sve ostale svetove o kojima će biti reći u ovoj knjizi.

Kao autor želim svakom puno uspeha, sreće i zanimljivosti na ovim putovanjima. Da su ljudi više putovali unutar sebe, ovaj svet bi bio mnogo lepši. Na žalost, ljudi su se u ogromnoj većini usmerili isključivo prema spoljnjim putovanjima, a na nama je da to počnemo da ispravljamo. Ovo je putovanje koje vodi prema svetlosti i koje nas vraća Bogu. Mi na tom putu u stvari nigde ne idemo prvi put, već se po njemu vraćamo kući, pa nam se tako mnoge stvari koje po njemu zatičemu, čine veoma poznato. Ja ne mogu biti odgovoran za nešto što nisam napisao u ovom tekstu. Ko zloupotrebi moći koje stekne na osnovu ovih putovanja, to neka ide zato samo na njegovu odgovornost. Pri ovim putovanjima stalno se ima mora imati na umu Bog. Na ova putovanja nas navodi ljubav koju imamo prema Bogu i želja da mu se vratimo. Svaka magija koja isključuje iz sebe Boga jeste crna magija. Svaka mistika koja služi iskljucivo sticanju moći jeste crna mistika. Svaka religija koja zloupotrebljava Boga za svoje interese, jeste crna religija. Onostane moci i mudrostikoje dobijamo na ovim putovanjima jesu poklon koji mozemo dobiti Boga, ali mi na ta putovanja ne idemo s tim ciljem. Nas jedini zadatak i jedino stremljenje je Bog. Ukoliko nas na ovom putovanju nosi Bozje ime i ljubav prema Bogu, mi ne možemo a da ne stignemo do cilja. Ko odluči drugačije, odgovornost je na njemu, a ne na autoru knjige.

.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 09 Mar, 2009 09:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

1. Malkut

Malkut je prva sefira na koju stupamo kada pristupimo Drvetu Života. Pruza se u eteričnom pojasu Zemlje, ukljucujuci i Mesec, a deli se na 5 oblasti koji se međusobno razlikuju do te mere da se može učiniti da su u pitanju različiti sefiroti.

Ne postoji ni jedno jedino ljudsko biće koje makar jednom nije zakoračilo u područje Malkuta.Na žalost, ljudi tamo odlaze uglavnom u nesvesnom i nelucidnom stanju, pa se tako veliki broj naših nelucidnih snova odvija u tom području. Kroz nelucidno stanje, ljudi kroz Malkut tumaraju kao da spavaju - kao mesečari. Nelucidan boravak u Malkutu skoro da nema pozitivnog efekta na podizanje naše svesti. Međutim, svestan boravak u Malkutu povećava efekat u proporciji 1:10.000 u odnosu na nelucidnost boravka na tom području, što ne važi samo za Malkut, već i za obilazak bilo koje druge paralelne sfere koja je pristupačna ljudskim bićima.

Da bi se lucidno boravilo u Malkutu, neophodna su dva preduslova: s jedne strane potrebno je naučiti lucidno sanjati ili alternativno ovladati tehnikama meditativnih i vantelesnih projekcija, a sa druge strane neophodno je ovladati osnovnim znanjima koja se tiču Drveta života ili kabale. Posle toga, lucidan boravak u Malkutu je moguć ukoliko nas u Drvo života inicira Arhandjeo Sandalfon koji presedava ovom sefirom.

Inicijacija od strane Arhandjela Sandalfona postiže se na sledeći način:
1. Potrebno je provesti neko vreme u izucavanju kabale (raspored, znacenje, ambijent sefirota).
2. Potrebno je zamoliti Arhandjela Sandalfona da odredi duhovne vodiče koji ce nas voditi po razlicitim sferama Drveta zivota.
3. Obavezati se Arhandelu Sandafonu da cemo znanje i novostecene onostrane energije koristiti isključivo za dobre svrhe.
4. Aarhandjeo Sandalphon ce posle toga odrediti za nas probni zadatak kako bi u nas stekao poverenje.
5. U slucaju da se dopadnemo Arhandjelu Sandalfonu, on ce izvrsiti sav svoj uticaj kod drugih Arhandljela koji presedavaju ostalim sefirotima kako bi zajednicki pomogali u našem duhovnom razvoju.
6. Posle uspesne inicijacije, pred nama se otvara čarobni svet sefirota u kojima se postize direktan kontakt i druzenje sa tamosnjim Arhandjelima i ostalim stanovnicima.

U Malkut se, dakle, moze ući svesno tokom duboke meditacije koja predhodi mentalnim, astralnim projekcijama ili lucidnim snovima. Ulazak se ne moze postići iz prve, niti iz prvih deset pokusaja, ali kada uspe, onda je to fascinantno iskustvo. Tokom priprema za ulazak u Malkut, prikazuju nam se scene razlicitih sefirota, delovi Drveta zivota, zapocinje konverzacija sa razlicitim duhovnim entitetima o kabali ili ostalim duhovnim ucenjima, sto sve predstavlja uvod u inicijaciju.

Ivana, koja je nedavno uspešno prosla kroz ovu inicijacitju, opisala je to svoje iskustvo: ”imala sam priliku u kratkoj meditaciji vidjeti strukturu sfere, i Drveta Života...očarava...! Noćas mi je pkazano kako se sležu sfere jedne ispod druge, s obzirom da sam do sada prikaz vidjela samo 2D na papirima! Takodjer mi je neki dan netko pricao nesto, sto znam da je bilo vazno, ali sam zaboravila do ujutro...a sjedio je taj neko ispred mene i objasnjavao mi nesto...mislim da iduci put zelim zapamtiti.”

Ko jednom svesno udje u Malkuth i ostvari susret sa Arhandjelom Sandalfonom, njemu zivot vise ne može biti isti kao pre. Za mene, to je bio presudan dogadjaj u duhovnom razvoju. Moja inicijacija od strane arhandjela Sandalfona je protekla na sledeći način. Tokom jedne astralne projekcije, otišao sam dosta visoko, tako da mi nije bilo jasno sta vidim, gde se nalazim, oko mene je sve bilo sivo i tmurno. Digresija - kada se nadjemo na nekoj visokoj sferi koja nadmasuje nase trenutno znanje, onda je sve mracno oko nas - u neznanju je mrak, u znanju je svetlost. Zbog toga, mnogo puta se ljudima moze desiti da pomisle da su u nekoj jako niskoj sferi, Limbu, nekom krugu pakla, dok su u stvari visoko - utisak ponekad moze biti slican - nelagodnost, nesposobnost da se vidi, krece, osecaj jeze i sl. Dakle, posto sam shvatio da sam otisao visoko i da se u toj sferi ne snalazim dobro, dosetio sam se Drveta zivota, pa sam tako zamolio svog duhovnog vodica da me spusti naniže prema Malkutu, ne bi li tamo ugledao andjela Sandalfona i bio iniciran u Drvo zivota. Pošto sam to rekao, osetio sam kako propadam, pa sam tako u jednom trenutku postao neobicno lak, ispod sebe sam video eterični Beograd, leteo sam iznad dobro poznatih zgrada i ulica, trazeci medju prolaznicima nekog za koga bi osetio da bi trebalo da mu pridjem, kako bi porazgovarao sa njim i kako bi od njega dobio neku instrukciju. Kada sam konacno ugledao na ulici jednog gospodina u odelu, osetio sam da bi trebalo da mu pridjem. Spustio sam se na Zemlju, predstavio sam mu se, rekao sam odakle dolazim i na moje pitanje gde se nalazim, potvrdio mi je da je to Malkut. Potom me je pozvao da udjemo u kafanu, dao mi je papir i olovku i rekao da pribelezim to sto ce mi izdiktirati. Nakon toga mi je rekao:
- Idi, potrazi Andjela Sandalfona, vladara Malkutha, i predaj mu ovo pismo.
Nasao sam se ponovo "u oblacima" sa pismom u ruci, pa sam zamolio svog duhovnog vodica, da me odvede do vladara Malkuta. Našao sam se u stanu solitera u kome sam nekad živeo. Pogledao sam kroz prozor i ugledao studentski dom, fudbalski teren i pored tog terena jednu malu kolibu u cijem dvoristu je bila postavljena sahovska tabla. Na toj sahovskoj tabli stajao je Lovac, velicine coveka, piramidalnog oblika, crno - bele boje. Bio je ziv. Smejao se. Na ramenu je imao okačenu lovacku pušku. Pošto sam osmotrio taj prizor, osvrnuo sam se oko sebe i opazio kraj prozora ekipu mojih duhovnih vodiča o kojima cu pisati drugom prilikom. Smešili su mi se. Osetio sam njihovu ljubav i kako me bodre. Poleteo sam sa solitera i lagano stupio kraj sahovske table. Prisao sam Lovcu i zapitao ga kako da pronađem Sandalfona. Lovac mi se nasmejao. U tom trenutku, iz kolibe je izasao arhandjeo Sandalfon. Bio je uobicajeno obucen, imao je na sebi platnene pantalone i lanenu kosulju, imao je pomalo nakostresenu kosu i poduze zulufe, izgledao je dobrocudno, pomalo pospano, imao je izgled carobnjaka. Predstavio sam mu se i predao pismo. On me je poveo do ulaza u kolibu, gde sam video zenu kako priprema ručak u kuhinji i dete kako trčkara po predsoblju. Delovalo mi je kao da sam u sceni jednog srecnog i zadovoljnog domacinstva. Posle toga sam se "probudio", to jest vratio se u ovozemaljsku svest. Bilo mi je jasno da sam iniciran u Drvo zivota. Bilo mi je fascinantno kako je citava ova prica, citav scenario sa zadacima, od strane arhandjela Sandalfona i ostalih stanovnika Malkuta, za mene napravljen u delicu sekunde. To zaista govori o cudnovatoj moci ovih divnih duhovnih bica i koliko smo mi nesrazmerno mali u odnosu na njih.

Ovaj događaj odigrao se u Istočnom delu Malkuta. Pomenuti Lovac spada u red vilenjaka. Na Istoku, regiji prožetoj ljubavi i emocijama, žive vile i vilenjaci. Medju brojnim naseljima koje tamo možemo posetiti, nalazi se i Božično selo u kome se možemo družiti sa čarobnjacima, igrati se sa vilama ili slušati mudrosti velikih majstora. Na tom mestu dolazimo do zakljucka da bajke nisu napisane slučajno, vec da su one deo onostrane stvarnosti odakle su autori različitih bajki crpeli inspiraciju. Priroda otvara pred nama svoju bit koju skriva u materijalnoj ravni, tako da deluje kao da puca od energije. Šume otvaraju pred nama svoju auru.

U sredisnjem delu Malkuta energetske snage su uravnotežene, tako da se u njemu osećamo u harmoniji sa samim sobom. Kako se pomeramo prema istoku, zapadu, severu ili jugu, tako postepeno izlazimo iz ravnoteže čime ujedno ulazimo u avanture u kojima doživljavamo spoznaje o tom svetu i o samima sebi. Na severu, susrecemo se sa našom karmom. Arhanđeo Sandalfon ima zamak na severu. Možemo se uputiti prema tom zamku, kako bi smo razgovarali sa njim i zamolili ga da nam da savet, pruži mudrost ili pokloni astralno oružje. Na tom putu, suocavamo se sa brojnim preprekama koje moramo da prebrodimo kako bi pokazali Sandalfonu da smo dostojni njegovog poklona. U severnim oblastima nalaze se "Kule tame i svetla", područja u kome voli da prebiva Hermes Triosmegistus, a na krajnjem severu Kristalna palata gde se upoznajemo sa sopstvenim moćima koje treba da probudimo. Hermes Trismegistus i arhadnejeo Sandalfon su najblži saradnici. Spremni su da pomognu svakom ko želi da pomogne sebi. S obzirom da su pokrovitelji oblasti kabale, hermetizma, tarota i zapadne alhemije, naročito su voljni da pomažu studentima koji su zainteresovani za izucavanje ovih oblasti duhovnosti.

Jug Malkuta je pust. U njemu se krecemo u samoći . Tu se suočavamo sa samim sobom. To što vidimo na jugu u direktnoj je vezi sa nama samima. Na zapadu se nalaze visoke planine, klisure, pećine, nepristupačne prašume; to je predeo kroz koji se krećemo uz velike napore jer se u njemu suočavamo i prevazilazimo naše limite.

U svom najnižem delu, Malkut predstavlja eteričnu kopiju materijalne ravni. Najveći broj onostranih iskustava, započinje se u tom području. Odatle se posle toga može ići dalje u povišene sfere Malkuta ili druge sefirote. Sledeći primer ilustruje kolika je sličnost između niske eterične sfere i fizičke ravni. Jednom prilikom, tokom dublje meditacije, odjednom sam osetio zeđ, a posto mi je bilo tesko da ustanem, zamolio sam zenu da mi donese casu vode. Najpre se neckala, ali kada sam joj obecao da cu sledeci put ja njoj doneti vodu, pristala je i donela mi casu vode koju sam ispio do dna. Onda sam nastavio da meditiram, sve dok nisam osetio da moram otici u kupatilo da se umijem, pa kako sam tamo usao, osetio sam kako gubim svest. Borio sam sa samim sobom da se ne onesvestim. Kada sam se konacno dogegao do kreveta, pao sam u nesvest. I sada dolazi interesantan deo price - Kada sam pao u nesvest, probudio sam se u ovoj svesti. Onda sam tek shvatio, da se ceo prethodni dogadjaj desio u etericnoj ravni prilikom moje astralne projekcije. Sve je bilo toliko slicno ovofizickoj realnosti, da nisam ni primetio da je to bila astralna projekcija. Bice koje mi je donelo vodu, nije bila moja zena, vec duhovni vodic koji je preuzeo njen lik. Popio sam vodu veoma stvarno, kao da pijem ovozemaljsku vodu. Dosao sam tako do zaključka da se u etericnom prostoru, pije voda kao i u ovom nasem svetu. Kada sam bio u kupatilu, veoma sam se uverljivo umio. Sve je izgledalo apsolutno isto kao u ovom svetu, samo sa jednom velikom razlikom - onostrana cula su mi radila mnogo snaznije od ovostranih. Cuo sam telepatski glasove koji su dolazili iz velike udaljenosti i iz nekog razloga pronalazili put do mene. Dakle, ovo iskustvo me je jos jednom uverilo da je nizi deo etericnog sveta, copy/paste materijalne ravni. Etericno telo je veoma slicno fizickom telu. Etericni svet ima svoju materiju koja je nesto manje gusta od ove nase. Prema tome i etericni svet predstavlja vid materijalne ravni. Etericna svest je na nesto visem nivou frekvencije. Priroda u nizem Malkutu ne puca od energije kao u povisenim slojevima Malkuta. Drvece, parkovi, ulice, zgrade, automobili – sve je isto kao ovde kod nas. Taj osecaj padanja u nesvest sa onostrane ravni, nije drugo nego usisavanje svesti od strane naseg ega kome je tesko da prihvati mogucnost duzeg odsustva naseg astralnog tela izvan fizickog. Inace, to kako se "padanje u nesvest" u onom svetu dozivljava kao dolazak k svesti u ovom svetu i obratno, može se uočiti i u lucidnim snovima. Među brojnim primerima je i san koji je usnila jedna devojčica, u kome je ona svojoj svojoj baki rekla ”sada ću da nestanem” na šta joj je baka odgovorila ”sta to pricas, to je nemoguće.”Posle toga se devojčica probudila. Tada je rešila da nastavi san. Vratila se u isti san, i ponovo videla svoju baku koja ju je zapanjeno upitala:
” Kako si uspela da nestaneš?”

Mnogi ljudi posle smrti fizičkog tela nastavljaju da žve bas u ovom delu etericnog sveta koji jako podseća na Zemlju. Posle boravka u etericnom svetu, oni se ponovo rađaju u ovostranoj realnosti. To je ciklus reinkarnacije. Taj najniži deo Malkuta, prvi je od brojnih paralelnih svetova koji se nalaze u manifestovanom delu Univerzuma koji se prostire između nas i Božanske Sfere. U njemu sam video veći broj preminulih osoba. Neki od njih uopšte nisu znali da su mrtvi. Tu oni nastavljaju svoje postojanje u uverenju da nisu napustili fizičku ravan. Pre godinu dana, sreo sam se sa jednom medicinskom sestrom. Bila je mlada, imala je crnu kosu, tamne oci, plavu medicinsku kapicu sa crvenim krstom na glavi. Sedela je u kombiju koji je bio parkiran u etericnom krugu zgrade u kojoj zivim. Kada me je ugledala kako ulazim u kombi, nasmejala mi se i rekla: "Vidite kako smrt uopste nije strasna. Nedavno sam umrla. Vec sam dobila novo zaduzenje. U ovom kombiju pregledam zdravstveno stanje svake nedovne preminule osobe koja prođe ovim putem”. Pozdravivsi je, skoro me je uhvatila nelagodnost kada sam joj rekao: "Znate kako, ja nisam umro, ja sam jos uvek ziv. Ovo je moja astralna projekcija samo." Na to se ona nasmejala, zamolivsi me da je se prisetim. Ne znam joj ime. Sećam se da sam jednom prilikom ugledao dve devojke, sestre bliznakinje, koje su mi rekle da su stradale tako što su se ugušile u garaži. Zamolile su da ih se s vremena na vreme setim. Rekli su mi i svoja imena koja sam, na žalost, zaboravio. Govorile su mi na slovenačkom jeziku. Drgugom prilikom sam imao vantelesno iskustvo dok sam putovao vozom između Šangaja i Pekinga. Tada sam se našao u društvu pedesetak pokojnika koji su stradali u železničkoj nesreći koja se zblia na tom mestu pet nedelja ranije. Nisu imali predstave da su umrli.

Svaki prostor na Zemaljskoj kugli isijava posebnom energijom koja predstavlja splet razlicitih uticaja koji dolaze iz njegovih nadovezujucih etericnih slojeva. U toj nama najblizoj etericnoj ravni, odvija se zivot veoma slican ovozemaljskom, tako da ne cudi da mnogi njegovi stanovnici uopste ne priznaju cinjenicu da vise ne zive u materijalnom svetu. Buduci da je gustina materije u etericnom svetu manja, ta sfera je time i mnogo dinamicnija i pokretljivija od nase, pa je tako i naseljena bicima koji nisu prosli kroz potpunu materijalizaciju poput nas tako da ih nema u nasem svetu. Postoje etericni prostori koji deluju kao Raj (na primer povišeni delovi Malkuta, TEX ili RII), medjutim ispod Malkuta, nalazi se ogromno područje Limba. Limbo izlazi iz okvire teme o Malkutu, no ovde treba spomenuti da tamo zive ljudska bica koja su prikocena u svom razvoju i gde su demoni i niska elementalna bica uobicajena pojava. Kada dugo zivimo na jednom istom prostoru i ako se pogodi da to porducje ima svoj pandam u Limbu sto se cesto dešava, mi svoj energetski sklop nesvesno prilagodjavamo energetskim frekvencijama koje dolaze iz tog dela etericnog sveta. Postajemo tako sastavni deo nase etericne i materijalne okoline. Postajemo,dakle, pasivni odraz zbira uticaja kako materijalnog tako i etericnog prostora u kome zivimo. Buduci da smo pasivni, mi prestajemo da budemo lucidni. Ne mislimo vise svojom glavom, pa tako zivimo u Matrixu, sto predstavlja limbo materijalnog sveta. U tom slucaju, najbolje sto mozemo da uradimo je da otputujemo do nekog drugog mesta koje u sebi ima drugaciji sklop energetskih frekvencija. Postoje izrazito snazna energetska mesta koja su nadahnuta energijama svetla i ljubavi. Mozda ne treba daleko ici da bi to osetili. Kada ih osetimo i kada prikupimo u sebi vibracije te pozitivne energije, onda se mozemo vratiti na nase staro mesto i oplemenjivati ga svojom lucidnoscu i energijama svetlosti. Tada postajemo istinksi ratnici svetlosti.

Prica o Malkuthu, najnizoj Sefiri ne bi bila potpuna ukoliko se ne bi rekla rec dve o njegovom vladaru - arhandjelu Sandalphonu. Andjeo Sandalfon se, inace, pojavljuje najcesce kao veoma jednostavan covek - obicno nosi sandale i otud mu, prema nekim teorijama, takvo i ime. Poreklo njegovog imena se ne moze odrediti sa sigurnoscu - moguce je da potice od grcke reci sandalion – sandala – sto bi znacilo "onaj ko nosi sandale" ili od grckog prefiksa sym-/syn-, sto znaci "zajedno" i "adelphos" - brat. Ponekad ima izgled carobnjaka, svetog Ilije ili Jovana Krstitelja. On govori o sebi: "Ne sudiite o meni po mom izgledu, vec po tome sta sve mogu da ucinim". I pored toga sto ga mi tako vidimo, prema nekim starim izvorima, poznat je i pod imenom Ophan (tocak), andjeo u obliku tocka cija povrsina iznozi 500 godina putovanja (Beit ha-Midrash 1:58-61). Po Talmudu, Sandalfonova glava dotice Nebo. Svojom visinom nadmasio je Hadraniela koji takodje vazi za viskog andjela. Po visini, Sandalphon moze da se meri sa Israfelom i grckim gigantom Tifonom Svojim pokretima, izaziva nebeske munje.
Nekada i sam covek, u istoriji zapamcen kao prorok Ilija, on vazi danas za velikog prijatelja ljudskih bica koja su sklona duhovnom razvoju. Njegov brat blizanac je andjeo Metatron, koji je takodje bio covek po imenu prorok Enoch. Moderna grcka rec za saradnika synadelfos (συνάδελφος) ima korena u toj reci, sto bi ukazivalo na Sandalfonovu bratsku vezu sa Metatronom. Kada je Mojsije bio u poseti Trecem nebu, ugledao je Sandalphona, nazvavsi ga "visokim andjelom". Andjeo Hadarniel koji je vodio tom prilikom Mojsija, ugledavsi Sandalfonovu vatru, uplasio se i zastao. U Enohu (3 poglavlje), Sandafhon je vladar Sestog neba, dok je u Zoharu, vladar "Sedmog neba". Prema islamskoj tradiciji, zivi na Cetvrtom nebu. Prema drugim izvorima (PR 20:4; Mid. Teh. 19:7), identifikuje se kao andjeoski vladar Asiyah-а, materijalnog sveta.
Poput Mihaila, on vodi neprestanu borbu protiv Sotone. U svim svojim iteracijama, on personifikuje pokrete koji prenose energiju izmedju visih i nizih sfera. Bas zato što je nama najbliži, Sandalfona možemo pozvati u bilo kom danu nedelje,kada zelimo njegovu pomoc. .Prema savremenom americkom mistiku, Tomu de Lisu, Sandalphon je najlicniji i ima najljudskoji izgled od svih andjela jer najdirektnije radi sa fizickom realnoscu. Po nekima, on je cuvar cakre „ Earth Star“ koja se nalazi nekoliko centimetara ispod nasih stopala.

Sadnadlfon, takodje, prihvata molitve ljudi i prosledjuje ih Bogu. Pravi venac od molitvi pravednika i stavlja ga Bogu oko vrata. Americki pesnik, Henry Wadsworth Longfellow, napisao je 1858. godine pesmu "Sandalphon" u kojoj je Sandalfona nazvao „аndjelom sjaja" i „andjelom molitve“. Za Sandalfona se kaze da odredjuje pol embrionu. On je, takođe, majstor nebeske muzike. Stoji na raskrscu Raja i kao psihomopop, pomaze pravednicima da pronadju put koji vodi u Nebo. Sadnalfon donosi blagostanje, lepotu, radost u zivljenju i poklanja mudrost onom ko to zasluzi. Po mom ličnom iskustvu, mogu reći da ima izrazit smisao za humor. On voli da nas vodi kroz duhovnost kao kroz igru. Susreti sa njim se zato uvek odvijaju u ambijentu koji podseca na bajku.
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 09 Mar, 2009 15:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Caco, jednom cu ti ispricati o jednom slicnom dozivljaju koja je imala moja supruga na p.p.

Super Tale , jedva čekam da mi ispričaš !
Šalji pp .
istrazivac
Tragalac

Pridružio: 11 Feb 2009

Poruka Poslao: 09 Mar, 2009 19:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tale majstore, sa uživanjem sam pročitao tvoj tekst. Kad čitam, kao da ja učestvujem u svemu tome, kad pročitam ovako nešto, odlično se osećam, zaboravim sve probleme.
Jedva čekam sledeće. Pozdrav, srce si od čoveka.

Srce si! Pozdrav
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 09 Mar, 2009 23:39 pm    Naslov: Re: PUTOPIS IZ ONOSTRANOG
Odgovoriti sa citatom

Planiram da, na osnovu ove teme i svih vasih komentara u njoj , napisem knjigu. Na taj korak me je najpre podstakla članica foruma, sestra Jasna. Potom sam dobio snažnu podrsku i od ratnica svetlosti Analete i Cace.

A moju podršku si zaboravio brate Tale ?
Crying or Very sad

.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 10 Mar, 2009 00:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Istrazivacu, hvala ti.
Sledeca poglavlja ce biti o Tex-u, Rii-ju i Ludi.

Vesna,
nisam zaboravio na tvoju podrsku,
ti si mi dala najvecu podrsku od svih,
i tu tvoju podrsku sam podrazumevao toliko snazno
da sam zanemario da je napomenem dok sam pisao poruku.
Oprosti mi na nepaznji.
Ti si mi, eto, ponavljam dala najvecu podrsku Thanx
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 10 Mar, 2009 01:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vesna,
nisam zaboravio na tvoju podrsku,
ti si mi dala najvecu podrsku od svih,
i tu tvoju podrsku sam podrazumevao toliko snazno
da sam zanemario da je napomenem dok sam pisao poruku.
Oprosti mi na nepaznji.
Ti si mi, eto, ponavljam dala najvecu podrsku Thanx

Ti znaš da sam uz tebe uvek, brate.
Srećno sa knjigom, i poljubi svoju divnu porodicu.
herc

.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 10 Mar, 2009 01:27 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala ti sestro Vesna,

poljubi i ti svoje Smile
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 10 Mar, 2009 01:28 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja čekam tvoj pp i dalje... nestrpljiva sam Bounce
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 10 Mar, 2009 01:39 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Talermane,

tebe je LAKO voljeti.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 10 Mar, 2009 15:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tale, draga opozicijo.

Molila bih te da mi kazes, ako znas o cemu se radi, sta je u pitanju.

Jutros sam imala transmisiju, a ceo dan se osecam malo osamuceno i kao da imam rupu na temenu,
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 10 Mar, 2009 16:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Petre, hvala. Meni je bilo jako drago kada si se pojavio na forumu, premda jos nismo stigli da razmenimo puno reci.

Caco, ispricacu ti o tome kada se jednom budemo videli. Cini mi se da ne mogu u ovom trenutku to da napisem jer se ne radi o meni a prilicno je intimno.

Vera 072, mozes li mi pojasniti sta ti se to tacno dogodilo a sto si nazvala transmisijom?
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 10 Mar, 2009 16:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Prvi put mi se dogodila pre nekih dvadeset godina. Bila sam ocajna zbog saznanja da mi sestra ima rak. Posle operacije stigla sam kuci i ocajna upitala se sta cu sad, kako da zivim. U trenutku, prebacila sam se u njenu sobu na intezivnu negu, dodirnula je i znala da vise nije bolesna. Vreme je pokazalo da je tako.

Isro ocajanje me je pratilo juce ceo dan, zbog Protinog sina, kajala sam se sto mu nisam vise pomogla. Jutros odmah posle budjenja, nisam stigla nista ni da pomislim, jednostavno sam se stvorila pored glave deteta, zgrabila rukom nevidljivog stvora i bacila ga. onda sam se vratila/

Sada se osecam kako sam napisala, osamucena sa rupom na temenu. Srce mi govori da to nije lose, ali volela bih da znam nesto vise, o ovakvimprenosima sa mesta na mesto.

Vazno je da dodam da u tom trenutku znam da je sve u redu i da tada prestanem da brinem, obuzme me samo radost.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 10 Mar, 2009 23:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nemoj da se brines. To sto si imala je to sto se pre dvadesetog veka zvalo astralnom vizijom, kasnije astralnom projekcijom, a danas sve cesce vantelesnim iskustvom (zato sto u sebi ukljucuje razlicite vidove projekcije kao sto su etericna, astralna, mentalna i duhovna projekcija).

Ja sam svoja vantelesna iskustva razvio u jednom smeru, a tice se pohoda kroz razlicite sfere onostranog.

To sto si ti imala je malo drugaciji tip vantelesnog iskustva: pomaganje zivim ljudima kroz delovanje u etericnoj ravni. Ja svoja iskustva nisam razvio u tom smeru da lecim i pomazem zivim ljudima. Mozda jednog dana, kada obavim svoj prvobitni plan.

Posle svakog vantelesnog iskustva, sasvim je normalno da se covek prvog dana oseti iscrpljeno.

Nemoj zato da se brines.

Postoje neke vezbe za podizanje ili ravnomerno rasporedjivanje energije.

Nalaze se na jednom americkom sajtu.
Prevescu ih za tebe, ukoliko te zanimaju.

I nismo mi nikakva opozicija. Wink
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeci
Strana 1 od 11

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30279 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12431 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89965 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40571 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30278 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35314 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 9733 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)