DUGA - zaštita za Zemlju !
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » BIBLIJSKI HRIŠĆANIN
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 25 Jan, 2010 20:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

slobadidi ::
mislim da se moderacija neće ljutiti zbog linka,ako zasmeta,obrišite link.Hvala.
http://slobadidi.blogspot.com/2010/01/kako-je-pocelo.html

Hvala za link brate Slobadidi,
zašto bi se neko ljutio zbog toga ?
Ja ispod svakog teksta uvek ostavim link odakle je uzet,
i to često služi nekom kao putokaz za dalje traganje.
Svako dobro ! herc
zvezdica
Na duhovnom putu

Pridružio: 13 Okt 2008

Poruka Poslao: 26 Jan, 2010 07:58 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Imam par pitanja:jedno je,da li sebe smatrate boljim od drugih zato sto ste tragaoci?Smatrate li se bogovima ili duhovnicima,propovednicima zato sto ste na duhovnom putu?Koja je razlika izmedju duhovnog puta i duhovnika?Ako sebe ne smatrate boljim zato sto ste na duhovnom putu,kako govorite i ponasate se kada je u pitanju to,da ste u necemu bolji od drugih?Kada Vas optuzuju da ste svojim stavom to jasno pokazali(svesno ili ne)kako reagujete?Pitam,zato sto smatram da nije greh niti greska biti bolji,jednostavno nismo svi predodredjeni za sve..Takodje,ne smatram da me dragi Bog vise voli od one travke pored puta,jer i ona,kao i ja,ima veoma vaznu ulogu u materijalnom svetu.Ali,opet sam uhvatila sebe kako ljudima drzim propoved,pametujem,sto je rekla jedna gospodja,a sve pod plastom -ja to razumem,ti imas problem,mozda mogu da ti pomognem da vidis svoj put...Kako u razgovorima ostati na liniji duhovnosti i ne preci granicu?Reakcije drugih dovode nas u situaciju da osetimo ponos,a verujte mi,ne volim da pametujem...Volim da pomognem,da objasnim,da razmenjujem mislenja i da debatujem..Opet,kratka je linija izmedju blebetanja i razgovora...
Problem su kompleksi onih,koji te slusaju,pa ispada da se pravis vazan,da si za ludaru ili vec nesto trece,zavisi koliko je tvrdo uho slusalaca,ali sa druge strane,cim sam sebi postavila to pitanje,znaci da je negde u meni i odgovor...KAko proci pored coveka koji je duboko nesrecan,kako se ophoditi prema onome ko te pita za savet,jer vidi da si drugaciji,a onda nece da te cuje,kako umiriti sopstveni ego i ostati dosledan sebi:ne uporedjivati se,a opet drzati svoju liniju...Ovaj narod ima potrebu da se uporedjuje,da trazi svoje mesto te mu smetaju svi koji misle drugacije.Ako sam uspesna,ako se menjam na bolje,ako se razvijam i napredujem,svaki pad me ojaca,kako ostati dosledan?Gordost je greh a ocaj je kazna....
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
zvezdica
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 28 Jan, 2010 12:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne mogu da verujem da niko nema ništa pametno da kaže...
Mogu reći ono što sam u medjuvremenu dobila kao odgovore:
prvo,BOLJI je besmislena reč u duhovnom,možeš se porediti samo i isključivo sa sobom jer Božanska merila boljeg-dobrog,nisu kao ljudska,često ih običan ljudski mozak ne razume,''božiji plan''zato i jeste njegov...
Drugo,u razgovoru,veoma se lepo oseti kada blebećeš a kada ne,samo treba hteti...
Treće totalno je nebitno ko je na kojem ''nivou'',bitna je realizacija:Bogu je draži crv koji je izbušio jabuku kad je trebalo i gde je trebalo čime je pokrenut neki niz dogadjaja,nego prorok koji svoj dar vidovitosti ne koristi u opšte nego u lično dobro.Crv će biti nagradjen,a prorok kažnjen...
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 28 Jan, 2010 13:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zvezdice,

ti si Zvezdica!

Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 28 Jan, 2010 20:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Draga Zvezdice, znam kako se osećaš.

Kad je pristup drugim ljudima u pitanju, moram da priznam da i sama još nisam otkrila jednostavna put. Ljudsko srce se otvara teško i polako, a jedini način je strpljenje, strpljenje i još strpljenja.

Znam da sam i sama nekad kad sam dolazila do nekih spoznaja osećala toliku radost da sam prosto želela da vičem glasno, ali svaki put kada bih sa nekim razgovarala, dobijala bih tup začuđen pogled i nerazumevanje. Onda sam shvatila da treba da ćutim.

Naravno ne treba uvek ćutati, ali nije naš zadatak da otkrivamo ljudima ISTINU. Naš zadatak je da ih podstičemo da sami počnu da traže. To je ono što treba da radiš. I za tu svrhu, sve ti je dozvoljeno. Možeš da budeš ozbiljna, a možeš i da izigravaš ludu, da se praviš naivna, da se šališ, da ih protreseš i ostaviš u čudu. Kako god hoćeš.

A sad, da li se mi na duhovnom putu osećamo da smo zbog nečeg bolji od drugih?
Mislim da je to osećanje koje može da se javi, ali to je prolazno. Malo kasnije shvatiš da sa drugima deliš isti život, isti svet, a duhovna osoba može da oseća svu težinu materijalnog sveta čak i više nego drugi. Onda možeš samo da slegneš ramenima, i da kažeš: šta je tu je, idem dalje i samo molim boga da mi pomogne da bolje razumem i da bolje mogu da reagujem kada to treba.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
zvezdica
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 29 Jan, 2010 09:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosime,tvoj komentar mi je izazvao osmeh na licu odmah,na početku dana i hvala ti...
Ono što je divno je što sam se odmah zapitala ima li sujete i shvatila da nema:čista radost je sedela u mom srcu i još se više obradovah...
Kamilice,hvala ti na uputstvu,na takav način nisam razmišljala nikad,jer moja unutrašnja jednostavnost ima neki drugi smer.KAda razmislim,ja to i radim,jer je mnogo komentara palo da sam čudna,mada ja to ne doživljavam tako...
Znaš,glupavo mi je kada čovek uzme da mi priča kako joj svekrva ovo ili mama ono ili muž ono ili već koja druga manifestacija glasnika i kada mu kažem da je to glasnik i da za svadju treba dvoje i da se zagleda u sebe,oni kažu-pametuješ.Onda ja samo mogu da trepćem i da se pitam kako to da izbegnem,mislim to moje pametovanje.KAKO oćutati?Pa,odgovor mi dolazi sve češće sam,u konkretnoj situaciji i mogu ti reći da je sve lakše.Pre postavljenog pitanja,Bog je pripremio odgovor...
Sad,imam drugo pitanje:ako znate šta treba da radite,ako znate kakav Vam je put,a nema materijalnog odgovora,tj.''ne poklapa se materijalno i duhovno'',šta radite?Prošle godine mi se otvorilo da treba da upišem homeopatski fakultet,poklopilo mi se i sa zvezdama,ali obzirom na novac kojeg nije bilo(a sada ga ima još manje),ništa od toga.Znam,jedan odgovor je sačekaj,ali zvezde ne čekaju uvek...momenat prodje i gotovo.
Takodje,treba se,recimo,razvesti,a osoba od koje želite da se razvedete nema pojma o tome i vi ste presrećni kada razmišljate o tome,ali nemate nikakve materijalne uslove za to,šta onda?To što sam ja shvatila šta želim i ko sam i da ne volim svoga muža tj.da ga nikada nisam volela i da on verovatn one voli mene,ali pokušava,što više ne osećam ništa prema njemu a prihvatam život i dalje kao da se ništa nije promenilo ponekad me uzdram jako.Poželim,ponekad,da se zaista zaljubi i da ode sa drugom ženom koja je zaista žena njegovog života,što bi rešilo stvar na elegantan način...Ja sam osoba reda,drugo ne želim stvarati nove karmičke dugove,a stvar se mora desiti jer je tako sudjeno i tako je dobro za sve.Šta onda?Možda sam samo nestrpljiva...
Ono što mene vodi je samo to da se molim i da se nadam i da prihvatam.Da se radujem svakoga dana novom danu i da verujem iskreno i duboko da će sve doći na svoje.Dolazi li sve samo od sebe?Povremeno me kritikuju da ponešto moram i sama,he,he...
Veoma sam zabunjena od jutros(opet)i svakakve misli i htenja mi prolaze kroz glavu dok novi dan prolazi...
 Nazad na vrh »
paloma
Iskušenik

Pridružio: 06 Dec 2009

Poruka Poslao: 29 Jan, 2010 23:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Draga Zvezdice, mislim da mogu da te razumem. Prosla sam nesto slicno. Shvatam da ti je tesko da si ocajna, vreme prolazi, a nista od resenja, Mislim da jos nije pravo vreme za realizaciju. Veruj mi, kada nastupi pravo vreme, covek dobije ogromnu snagu i energiju i ... krece. Meni je trebalo nekoliko godina na takav korak, kada je "sazrelo" imala sam saznanje da ja krecem SADA i nista me ne moze zaustaviti. Nisam razmisljala o grizi savesti, nemasti, o tome kako cu i sta cu, sta ce ko reci. Jednostavo u meni je postojala samo odluka JA IDEM... Sacekaj, mozda ti i shvatis da zelis ostati sa suprugom, da se stvari mogu i drugacije, lepse posloziti. Mozda treba popricati sa njim- napokon vi ste na neki nacin najbolji prijatelji, mnogo toga ste prosli skupa. Pokusaj jedan prijateljski razgovor- napokon, Bog nam je dao mogucnost da recima iskazemo mnogo toga. Pokusaj, pokusaj nista ne kosta- da ti kasnije ne bi bilo zao sto nisu iskoriscene sve mogucnosti; i sama kazes da ne zelis nova karmicka opterecenja. Pokusaj, sa ljubavlju, onako kako ti znas (a ja znam da ti to lepo znas). Ne ljuti se, ovo je bilo samo moje skromno misljenje.
 Nazad na vrh »
slobadidi
Napredni tragalac

Pridružio: 01 Okt 2009

Poruka Poslao: 30 Jan, 2010 02:57 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zašto porediti sebe sa drugima?
Uvek sebe poredi sa sobom.,jer ti si sebi najbolji reper.
Moraš da naučiš da procenjuješ ljude...pa šta ako neće da sasluša,a tražio je pomoć?
To ne sme da te dotakne...ako reaguješ - sujetan si.
Šta je gordost? Dosta dugo sam tražio tu definiciju i otkrio sam je...da oprostite na izrazu - to je kurčenje bez pokrića.
Svi pomodari,skorojevići,malograđani,pametnjakovići su - gordi.
Šta su duhovnost i duhovnik??? Na to pitanje sama potraži odgovor... Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
zvezdica
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 30 Jan, 2010 11:33 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Vam na odgovorima,ja zaista nisam razmišljala na takav način o gordosti,malo mi se čini da izraz'kurčenje bez pokrića'pojednostavljuje stvari...Zašto to mislim?Zato što samo 'kurčenje'po meni,predstavlja gordost...ono 'bez pokrića'može i ne mora...Moje otkriće je da sam ponos predstavlja klicu gordosti.NIŠTA nije razlog za ponos,jer SVE je Božija volja...Čak i naša lenjost.NIŠTA nije slučajno.BOGU je bitno iskustvo...kreacija.Pitanje je da li kroz sile reda ili haosa,pitanje je ovo ili ono ali sve je na kraju i na početku u jednoj tačci i Božija volja....Živimo koliko?Deset života,dvanaest,hiljadu,da bi smo naučili jednu stvar.Svaka kazna je nagrada i svaka nagrada je kazna:rezultat je bitan.Poenta je da ma šta uradili,SVE je u Božijoj nutrini...
Lepo je kada sediš u ravnici i gledaš u nedogled.Mir,spokoj,tišina,ptice tamo negde i miris tamjana....iz ništa.Kao.Jednostavnost života je neumitna,mi samo mislimo da smo tu...Gledao li je neko Matriks?Sve češće se setim tog filma...Krivljenje kašike...ZATO je ponos nepotreban.Božija ljubav vodi nas tačno tamo gde treba.Naše je da se prepustimo.Da prihvatimo.Kraj.Sve češće osetim jednostavnu RADOST.NE sreću,nego radost.Otkrivam Boga u sebi,oko sebe,volim ga(je)volim sebe...Gde će me to odvesti?NEmam pojma.Imam poverenja.Ukazala mi se prilika da možda za koji mesec odem u Poljsku da učim da uzimam mere za proteze(veštačke udove)za ljude kojima su isti odsečeni...Ja nisam medicinski radnik i nemam pojma da li bih tako nešto mogla.Videću.
Ono što još imam da kažem je da se zahvalim na rečima podrške u vezi moga braka.Hvala.Trudim se,verujte,ja sam u braku 17 punih godina i imamo troje dece.Kako,šta,dugačka je priča(a možda i nije).Kratko mogu reći da je moja nevera u sebe i Božija promisao dovela stvari dovde.MOžda.Fiziološki imam gradju nerotkinje,ali u susretu sa svojim mužem,imam troje dece.Ginekolozi su se čudili i rekli da je pravo čudo što imam i jedno a ne troje.Zato i ne odustajem tako lako od muža.Volim ga što je otac moje dece.Hvala mu.Božija promisao.Opet.Platila sam cenu,ne mislite da nisam.Šta sam prošla sa njim,samo ja znam.Sve sam oprostila njemu i sebi i krećem dalje.Šta će biti,to ću isto videti.Ovo što sam sada otkrila rezultat je upravo moga rada na sebi,a verujte da sam pokušavala da pomognem mužu,da mu pomognem da i on podje duhovnim putem,ali nije išlo.Molila sam se,radila ovo i ono i ne.Sada sam jednostavno odustala i rekla:neka bude volja Božija.Zato sam Vas i pitala šta radite kada se ništa ne dogadja a vi čekate.Juče sam bila baš u bedaku,pa eto nekom se izjadala.Danas radim,imam nove planove,samo postavljam pitanje:šta ako vi kao nešto ovo-ono,a u materiji:ništa.Ponekad se i sama osećam blesavo,ali to je valjda i poenta.IDemo dalje...
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » BIBLIJSKI HRIŠĆANIN
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Strana 2 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 241863 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KAKVA NAM JE VODA ? 35 Dušan 29964 12 Apr, 2011 12:08 pm
3.1415926535... Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 246411 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1702523 08 Nov, 2010 01:48 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koliko imate godina i šta želite reći o sebi? 34 Zockey 21003 09 Jun, 2010 07:38 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 5646 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Manje teoretisanja, a više prakse... 19 talerman 10976 18 Jun, 2009 20:15 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)