ČOKOLADA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » LJUDSKO TELO I NJEGOVE POTREBE
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
majstor
Mistik

Pridružio: 14 Mar 2009

Poruka Poslao: 01 Apr, 2009 16:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

na kraju se covek pita, sta je uopste zdravo ili tacnije u kojoj meri, jedino bezati iz grada , sam sve uzgajati. Uglavnom izbegavam sve sto proizvode velike korporacije u ishrani. Problem je sto coveku treba jako mnogo hranljivih tvari, preko 80 elemenata iz periodnog sistema , da bi bio u balansu i zdrav, a vise se i ne secam kad sam zadnji put sreo nekoga ko je takav. Steta sto je sa kakaom takva situacija

Poz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 07 Apr, 2009 18:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ako je hitan slucaj, onda otici u prirodu i jesti jestive biljke na nekoj planinici i u medjuvremenu raditi solarnu yogu o;>
Ako nije hitan slucaj, onda raditi opusteno solarnu yogu i reseni problemi ishrane nakon nekih godinu dve.. jedino je potrebna onda cista voda, dakle ziveti kraj pitke i ciste reke ili izvora..
Prabhu Sankarshan Das Adhikari mi je rekao da se u cokoladi nalazi kafein i da je zato ne jedemo.
(inace ne konzumiramo nista sto ima kafein)
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 07 Apr, 2009 21:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

BelaGalaktickaDama ::
DAJBOG ::
Vidis kako znanje lepo PROSVETLJUJE
nasa draga bela Galakticka damo...
Hvala u ime sve dece sveta... Laughing

Za tebe...slusaj dete veliko...Smile
http://www.youtube.com/watch?v=d6UlMK6dNzg

E bas ti hvala, tek sada videh ovu preporuku za pesmu...
Stvarno mi se dopala...
Svaka cast...
I veliki pozzz za sve one koji vise ne jedu kakao i cokoladu...
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
san4love
Na duhovnom putu

Pridružio: 11 Apr 2009

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 10:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav,

Ja obozavam cokoladu!!! Smile

Sve se treba konzumirati umereno...
Lep dan vam zelim
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 11:58 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Auuuuuuuuuuuu Razz
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 12:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I ja spadam u ljubitelje ove slastice, premda je ne smijem jesti zbog alergije, ai primijetila sam da neki konditorski proizvodi rezultiraju ovisnoscu, mislim na Nutelu i cokolade.

NO, jedna informacija koju sam cula malko me je odalecila od cokolade.
Ne želim nikome unistit uzivanciju, pa molim poklonike cokolade da ne citaju dalje moj post.

Za ostale: rekli su mi da u cokoladu odredjeni eminentni svjetski proizvođači čokolade, čije proizvode svi nalazimo na policam trgovina, stavljaju janjeću krv u proizvod.
to mi je prekinulo uzivanje, kojem sam priblegavala unatoč opasnosti od alergije...
 Nazad na vrh »
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 12:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa ja uglavnom izbegavam sve sto dolazi od velikih kompanija , bar sto se klope i pica tice, to sto si navela nije cudno i to je ritualno i jos placas za to, problem je sto nije samo jagnjeca krv u pitanju. Zato ja uglavnom kupujem ono sto znam da nisu jos preuzeli, mada kako je pocelo, ostace samo licna proizvodnja na bazi permakulture ako zelis da bude kako treba

pozz

majstor
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 12:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ma, prestala sam kupovat i cokoladu i nutelu, jedino eurocrem kupim, kad nadjem, ali mislim da cu i to batalit...A izgleda carobno na fotkama.

Mozda samo povremeno uzmem svicarsku, sa chilli papricicom...bas bi bilo dobro da netko otvori manufakturu cokolade, tamo bih sigurno kupovala. Barem ovjde je za sada jos nema....
 Nazad na vrh »
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 12:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ako hoces da prestvanes imas na prethodnoj strani post od alemyrusa, sve o tome kako se ustvari proizvodi. Procitaj i lakse ce se resiti cokolade

majstor
 Nazad na vrh »
san4love
Na duhovnom putu

Pridružio: 11 Apr 2009

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 12:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ja obozavam nutelu i to je italijanski proizvod na koji su italijani veoma ponosni!!!

ma sve treba jesti umereno i naravno slazem se sa vama treba paziti sta se kupuje!
Uzivajte!
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 17 Apr, 2009 12:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svaka cokolada u sebi sadrzi supstancu slicnu kofeinu koja je zapravo narkotik..
Posto radim yogu, osecam da svaki yogin zna da je za njega cokolada poput otrova oseti u crevima.
Strasno je sto daju cokoladu deci.. to je slicno kao da ih kljukaju s kafom
Mada s obzirom na excitotoxine koje stavljaju u hranu za bebe i zvakice i vitamine..
Sve je to tuzna prica odlika neznanja, korupcije i pohlepe
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Inka

Pridružio: 14 Apr 2009

Poruka Poslao: 17 Apr, 2009 13:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Do napunjene trece godine zivota, od moje dvoje djece, nikada niti jednom nisam dala niti kockicu cokolade i bijelog secera, niti kakao u bilo kom obliku, kao ni jedan jedini obrok industrijskog porijekla, tipa - bebi-papice od zitarica sa inim vitaminskim, proteinskim etc. dodacima.
Umjesto sokica vec od prvih mjeseci zivota pili su nezaslađene cajeve a umjesto papica i kasica sa keksicima i mlijekom hranila sam ih termicki obrađenim, izmiksanim prirodnim zitaricama sa prirodnim sezonskim vocem i povrcem koje nije da je bilo iz moje baste koju na zalost nikada nisam imala, ali jeste moje proizvodnje. Naravno da sam im postepeno uvrstavala cokoladu i coko proizvode na meni, ali tek poslije prirodnih vocnih sokova, salata i cajeva zaslađenih prirodnim medom, tako su djecica bila kvalitetno zaslađena pored cesto puta netaknute cokolade za stolom.
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 17 Apr, 2009 16:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Inka ::
Do napunjene trece godine zivota, od moje dvoje djece, nikada niti jednom nisam dala niti kockicu cokolade i bijelog secera, niti kakao u bilo kom obliku, kao ni jedan jedini obrok industrijskog porijekla, tipa - bebi-papice od zitarica sa inim vitaminskim, proteinskim etc. dodacima.
Umjesto sokica vec od prvih mjeseci zivota pili su nezaslađene cajeve a umjesto papica i kasica sa keksicima i mlijekom hranila sam ih termicki obrađenim, izmiksanim prirodnim zitaricama sa prirodnim sezonskim vocem i povrcem koje nije da je bilo iz moje baste koju na zalost nikada nisam imala, ali jeste moje proizvodnje. Naravno da sam im postepeno uvrstavala cokoladu i coko proizvode na meni, ali tek poslije prirodnih vocnih sokova, salata i cajeva zaslađenih prirodnim medom, tako su djecica bila kvalitetno zaslađena pored cesto puta netaknute cokolade za stolom.

Buket Ziveli (ali sa kombuhom i limunadom)

cvet Blago (kroz znanje ljubavlju i obrnuto je najvece blago)
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » LJUDSKO TELO I NJEGOVE POTREBE
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Strana 2 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90009 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40606 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42386 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30283 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35321 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42754 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25602 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)