GLADOVANJE
Idi na stranu
1, 2, 3, 4  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE I SVJETOVNE TEHNIKE SAMOPOMOĆI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
tanja
Tragalac

Pridružio: 04 Dec 2008

Poruka Poslao: 18 Mar, 2009 17:37 pm    Naslov: GLADOVANJE
Odgovoriti sa citatom

.

GLADOVANJE

Kroz istoriju medicine gladovanje se smatralo najpouzdanijim lekovitim i podmlađujućim sredstvom. Otac medicine, Hipokrat, je i sam preporučivao gladovanje protiv bolesti, kao i Galen i Paracelzus. Mnogi mislioci poput Platona i Sokrata takođe su ga upražnjavali radi postizanja veće mentalne i fizičke sposobnosti. Suprotno uobičajenom verovanju, organizam ne biva oslabljen ili iscrpljen, već suprotno - zdravstveno stanje biće poboljšano, a fizički i mentalni kapaciteti povećani i organizam podmlađen.

Iako ima i suprotnih misljenja i stavova na ovoj temi mozemo
razmeniti svoja iskustva o ovom metodu koji je veoma, veoma stara.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
tanja
Tragalac

Poruka Poslao: 18 Mar, 2009 17:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Androgin ::
Evo nekih mojih iskustava sa gladovanjem
Svake godine radim nešto radikalnije čišćenje organizma. Ne jedem ništa sedam do deset dana. Pijem samo vodu. Obavezno uzimam gorku so radi pražnjenja crijeva. Prošle godine sam počeo raditi i klistir sa irigatorom. Jeste malo komplikovanije, ali i čišćenje crijeva je potpunije. Nijedna rigorozna dijeta niti čišćenje organizma NIJE potpuno bez redovnog pražnjenja crijeva(klistira). Mnogi ljudi su gadljivi na vlastite ‘’produkte opšteg metabolizma’’( ha,ha,ha) i preskaču klistiranje što je velika greška. Toksini se zadržavaju u debelom crijevu i ako se radi gladovanje, a ne radi klistir, dolazi do reabsorpcije toksina tako da bude dosta neugodnih nus pojava kao što su jake glavobolje, mučnine i sl.
Ove godine ću gladovati nešto duže i raditi yogičko klistiranje sa mlakom vodom kojeg nisam nikako do sada probao.
A baš juče sam ‘skinuo’ jednu knjižicu štampanu 1928 godine od nekog Rusa Aleksija Suvorina, koji je u to doba u Beogradu liječio najteže bolesti rigoroznim dugim gladovanjem
Ako nekoga interesuje evo link:
http://www.4shared.com/account/file/87978955/15ef393c/Moja_metoda_lecenja_gladovanjem.html
U jednom periodu života,od skoro dvije godine, sam gladovao jedan dan u sedmici ( utorak). Tako sam imao ponedjeljak večeru i srijedu doručak. Utorka nisam imao po pitanju klope. To je odličan, nenaporan dugoročan način za skidanje viška kilograma i čišćenje organizma za one kojima ne leže 'radikalniji zahvati'. U periodu do godine dana organizam se samoregulira i dovodi u optimalnu težinu bez specijalnih dijeta, jer treba imati na umu da se takvim postupkom ipak ne jede 52 dana u godini
Ima još nešto što bih baš SVAKOME preporučio bez obzira na gladovanje ili ne.
To je KOLON TERAPIJA. Radi se u salonima ljepote,wellness centrima, možda i u privatnim ordinacijama. To je dubinsko klistiranje crijeva pomoću specijalnih irigatora. U Beogradu ima mogućnost da se radi ta terapija, a u manjim gradovima čisto sumnjam.Znam da terapija nije baš ni jeftina, ali koristi koje donosi organizmu su nemjerljive.
 Nazad na vrh »
tanja
Tragalac

Poruka Poslao: 18 Mar, 2009 17:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

petra ::
Gladovanje je odavno poznata i priznata metoda čiščenja a kažu i lečenja. Postoji metoda gladovanja sokovima koji je u Nemačkoj primenjivao lekar RUDOLF BROJS. Pre nekih dvadesetak godina njegova je knjiga bila IN i ovde kod nas.40 dana su se konzumirali samo prirodni sokovi i čajevi.Bilo je u prodavnicama zdrave hrane za kupiti gotove sokove koji su se zvali BIOTA (ne znam da li ih još uvek ima) i oni su nabavljani iz uvoza.Spravljani su po recepturi dr.Rudolfa Brojsa.Za vreme gladovanja sokovima je obaveno se klistirati, kako bi se izbacili toksini iz organizma.Po isteku gladovanja bi se lagano počelo ubacivati u ishranu supe, povrće i voće.Potrebno je vreme da se organizam privikne na uobičajenu ishranu.
 Nazad na vrh »
tanja
Tragalac

Poruka Poslao: 18 Mar, 2009 17:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::

Petra,

pozdravljam tvoju želju da otpočneš sa gladovanjem.
To je unutarnji zov koji svakako treba poslušati, tkz. mudrost tela.
Kao što sam već napomenuo, s vremenom i s praksom,
otkrićeš mnoge blagodeti koje gladovanje donosi.

Gladovanju treba pristupiti postepeno. Navikavati telo na to.
Primera radi:
U roku nekoliko meseci gladovati jednom nedeljno po 40h.
Obavezno voditi dnevnik gladovanja i pomno pratiti sva telesna i mentalna stanja.
Zabeleži svaku misao, svaku nervozu, strah, san, svaku lenjost ili otpor.
Beleške će ti otkriti više nego što možeš da zamisliš.

Tek nakon desetak 40-satnih gladovanja otisni se u gladovanje od tri dana.
Pa kad i to prodješ možeš ići dalje...a onda počinje neka savim druga priča, kao za Androgina.

U zavisnosti od uzrasta, zdravlja tela, fizičke kondicije i duševnog stanja pridržavati se ovih preporuka samo u granicama svojih mogućnosti.
Postoji ograničenje za ljude koji uzimaju opijate, teške lekove itd.
Zato ti dajem kao preporuku za početak tvog 40h gladovanja sledeće:

Nulti dan: poželjna je vegetarijanska ishrana

Prvi dan: obavezna vegetarijanska ishrana, poslednji obrok da bude do 17h, nakon toga samo voda.
Uveče očistiti creva: popiti gorku so ili uraditi klistir.
Jedna važna napomena: klistire treba savladati što pre, jer bez njih se ne može ići u ozbiljnije gladovanje.

Pre pranja zuba nekim tupim predmetom sastrugati naslage hrane sa jezika.

Drugi dan: Ako se uveče, prethodnog dana nije uradio klistir onda ga uraditi rano ujutru ovoga dana, najbolje izmedju 5-7h.
Popiti u toku dana min 2 lit vode, nikako hladne i ne česmovaču.
Izbegavati svaki kontakt sa hranom, da je dodiruješ, gledaš, da pričaš o njoj.
Izbegavati TV. Ne pričati drugima o tome da gladuješ.

Ići u intenzivnu šetnju (sunce, svetlost, vazduh) ili se baviti sportom do preznojavanja, izbegavati opasne sportove.
U toku dana uraditi neku duhovnu tehniku, u zavisnosti od toga šta praktikuješ: meditaciju, molitvu, mantru ...

Uveče leći u kadu sa toplom vodom (38-40˚C), dodati 100 gr morske soli i ostati cca. 30 min. Bukvalno se preznojiti u kadi.
Pažnja: Nikako ne kvasiti glavu!
Nakon toga tuširanje hladnom vodom (početi mlakom pa ići ka sve hladnijoj, prema mogućnostima).
Za vreme kupke i posle, tokom tuširanja, zabranjeno je koristiti sapun ili šampon.
Ako je potrebno higijensko održavanje tela sapunom tj. šamponom, učiniti to jedino pre kupke.

Kroz preznojavanje i kupku izbacićeš čudo toksina i otrova iz tela, sve kroz kožu.
Nakon toga, obrišeš se i namažeš celo telo maslinovim uljem, tanko da bi koža sve upila i da posle ne mastiš garderobu. Ostati tako 10-15 min da koža diše i da upije ulje, a onda se obući.

Ovaj će ti dan biti dug, mislićeš da je duplo duži nego inače. Po pravilu, na taj dan se završavaju svi zaostali poslovi koje smo vukli kao repove.

Već posle nekoliko takvih gladovanja shvatićeš da su upravo ovi dani :
- dani kada si najproduktivnija
- dani tvoje povišene duhovnosti
- dani kada osećaš svu silu svoga bića i sveta
tako da ćeš vrlo brzo početi unapred da im se raduješ.

Treći dan: popiti ujutru čašu mlake vode, a onda bez žurbe, oko 9-10 h pojesti salatu: rendani kupus i šargarepu, ali bez ikakvih preliva ili začina. Žvakati dugo i polako, da se hrana natopi pljuvačkom. Ova salata će delovati kao „metla“ na creva.
Nakon toga se polako vraćati na režim hrane, ali istraj da i ovaj dan bude samo vegetarijanska hrana.

Zapazi kako se osećaš Drugog dana, a kako Trećeg, kakvo ti je raspoloženje, kakva ti je energija, kakvo je telo, kakvog je mirisa znoj posle drugog dana, kakva je koža, kakve su ti misli.
Ako budeš prošla kroz predloženu proceduru bilo bi lepo da sve to čujemo od tebe.

Pozdrav
 Nazad na vrh »
tanja
Tragalac

Poruka Poslao: 18 Mar, 2009 17:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

petra ::
Zosim baš ste me obradovali sa ovim iscrpnim preporukama,zahvaljujem na dobroj volji i uloženom trudu da napišete postupak.Svakako ću se pridržavati ovog redosleda.Zvuči mi logično da treba krenuti prvo sa kraćim pa onda dužim gladovanjem.Javit ću se kad počnem gladovati, hvala Vam još jednom i veliki pozdrav.
 Nazad na vrh »
tanja
Tragalac

Poruka Poslao: 18 Mar, 2009 17:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Androgin ::
Pozdrav Zosim,
Dobro je da si dao truda i detaljno predočio aspekte odluke za početak gladovanja i dao početnu rutinu onima koji istom donose odluke za gladovanjem. Ja bih samo napomenuo da u mom slučaju motiv za gladovanje nije nije bio 'skidanje' viška kilograma( imam idealnu težinu desetinama godina). Moj motiv je stalno čišćenje organizma i proširivanje spiritualnih iskustava. Naime, izuzetno spiritualno iskustvo je kada se izborimo sa, u nama duboko utisnutom, potrebom za HRANOM. Meni je kriza četvrti dan do podne, a poslije toga mogu da gladujem bez nekih problema sljedećih dana, jer organizam prelazi na trošenje unutrašnjih rezervi. Čula se izoštre i interesantno mi je gledati kako ljudi oko mene jedu, a ja nemam tu želju. Spavam kao beba, misaoni tokovi su jasni, osjećaj životnosti pojačan do daske. Uglavnom, prije početka gladovanja odredim tačno koliko dana ću gladovati. To je bitno da se napravi radi unutrašnjeg 'baždarenja'. Ne treba obraćati pažnju ( kada se već donijela odluka) na okolinu i to je Zosim rekao ( ne govoriti okolo da gladujete) jer je okolina spremna sve da učini da vas učini nesigurnim i da vas natjera da prekinete gladovanje 'zbog vašeg zdravlja'. Još nešto sam primijetio. Kada se desi i potrefi da gladujem i bude lijepo i sunčano vrijeme da me prati, onda se sve krize koje budu prvih par dana skoro trostruko smanje zbog SUNCA.
Ja gladujem po sunčanom vremenu sa velikim veseljem i stalno se kezim mom 'prijatelju' koji me tada puni energijom. Laughing
To sam primijetio davno prije čitanja informacija o solarnoj yogi. Laughing Laughing
 Nazad na vrh »
tanja
Tragalac

Poruka Poslao: 18 Mar, 2009 17:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DAJBOG ::
Ajde da vam se i ja prikljucim..
Mozda nekome nesto od ovog mog iskustva usput pomogne...

1991 sam doziveo jedno neobicno stanje duha, kada mi se posle toga nista nije jelo danima...
Vise od tri meseca sam jeo samo malo zitarice izjutra i pio vode...
A nekada ni to.Lebdeo sam...
Ali sam izgubio nekih 15 kila na tezini.To ne bi bilo nista neobicno da nisam imao samo 64 kg, a onda svega 49.
Svi su mi pricali da sam mnogo mrsav...
Nikoga nije zanimalo kako se ja osecam...Prijatelji, roditelji, partnerka, svi su zahtevali da se "malo popunim", pa sam iz ljubavi prema njima uveo i drugi obrok i time dobio nekih 5-6 kg.
Licno sam se osecao tromije i mnogo materijalnije nego pre toga...
Avaj, takav je ovaj zivot...

NAkon toga sam naucio Yogi tehniku Shat-karm gde se posle nekoliko Yoga vezbi za aktivaciju energije u predelu stomaka-pije naiskap6-8 casa slane vode -nakon cega se ide u WC i isprazne se creva.
Posle takvog postupka se moze slobodno moze poceti sa gladovanjem na vodi.
Licno sam najduze na takvom postu bio 5 dana, a na desetine puta 2,3 dana, posto mi je to najvise odgovaralo u odnosu na zivot kojim sam tada ziveo

Pre 6 -sad ce i 7 godina kada sam se iz ciste prirode ponovo vratio u Beograd resio sam da od cetvrtka u 16 sati do subote u 10 sati ne jedem nista i tako dam predah svome telu od otrova koje "pokupi iz BG-vazduha" i industrijskih "zapakovanih" namirnica.
Dakle nekih 42 sata svake nedelje od tada ne jedem -
sto ce reci da je to postenih dan ipo-dakle godisnje
to izadje cak nekih 78-80 dana...

E, sad u zavisnosti od osecaja u telu u subotu-sitnih signala u vidu malih peckanja u glavi , lakoce ili tezine u misicima itd. znam tacno koliko mi je bio zatrovan organizam u prethodnoj nedelji i onda to regulisem u onoj koja sledi...

Eto dragi prijatelji ovo su neka od mojih iskustava-ako ikome mogu jos nesto da pomognem tu sam...

P.S. Med i sirce sam koristio nebrojano puta, posto sam inace usput i pcelar.
Za svaku pohvalu je taj nacin-mislim da sirokoj populaciji najvise prija i odgovara...
 Nazad na vrh »
tanja
Tragalac

Poruka Poslao: 18 Mar, 2009 17:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Androgine,

ako nastaviš ovako da pišeš rasteraćeš sve zainteresovane (he,he).
Sve je kao što si napisao ali...na opštu sreću ne mora da bude tako.
Prvenstveno mislim na klistire.
Ono o čemu si pisao, 200 ml mlake osoljene vode i tako dalje, to se zove „mikroklistir“.
On služi samo za probleme sa stolicom (zatvori, opstipacije, tvrda stolica) ali i kod hemoroida i fisura tj. za forsirano i olakšano pražnjenje.

Klistir koji se zahteva i primenjuje pre dugotrajnih gladovanja da bi se creva očistila od nataloženog ekskrementa izvodi se sa 1,5 lit tečnosti (o izboru tečnosti ide posebna priča).
Prvih nekoliko puta biće problem da se ta količina tečnosti uvede u creva odjednom, već će morati iz nekoliko navrata, ali zadatak je bezuslovan: svih 1,5 lit tečnosti mora da udje bez obzira iz koliko puta.
Tu će se čovek zaista zapanjiti (i zgaditi ) šta će sve izaći iz njega i kakvo „blago“ čuva u svom mnogovoljenom telu. Najobičnije merenje na vagi pre i posle može otkriti koliko je tog blaga bilo skriveno u crevima!
Već nakon nekoliko takvih klistira (koji se rade dan za danom tokom jedne nedelje) uspostaviće se primarna čistoća i prohodnost creva.
Sam činjenica da će potom moći odjednom da se uvede u creva 1,5 lit tečnosti već dovoljno govori sama za sebe!
Tada se prelazi na dubinsko čišćenje: uvede se 1,5 lit tečnosti u creva i u roku od 15-20 min rade se odredjene vežbe, vrlo jednostavne ali u naznačenom redosledu, kako bi tečnost dospela preko svih krivina i zavijutaka što dublje. To se bez ikakvih problema radi u sobi, na podu ili na krevetu i nagon za pražnjenjem se sasvim lepo kontroliše. Ova tehnika ujedno ublažava ili otklanja hemoroide (u zavisnosti od stanja) i zalečuje bolne anusne fisure.
Sa tako očišćenim crevima i toksinima evakuisanim iz tela može se ući u gladovanje na vodi od 7 i više dana bez ikakve bojazni.

Kada se jednom dostigne prava čistoća creva opisanom tehnikom onda se to stanje održava istim onim "40h gladovanjem" jednom nedeljno, kao što sam opisao u nekom prethodnom postu.

Svakome ko je do ovde stigao sa čitanjem (na čemu mu se mora čestiti ) već postaje jasno kakvu moć imaju ove tehnike u održavanju i regulisanju telesne težine, u svim programima odvikavanja kao npr od pušenja i sl. pogotovu zbog snažno izraženog detoxi efekta na celo telo. I sve to bez ikakve mistifikacije i šarenih pilula i lilula.

Ističem, ovo nije cela priča, dodirnuli smo samo jedan njen mali deo.

Višednevno gladovanje na vodi ima tri jasno razdvojene faze i svaka je užasno važna tj. ne sme se preskočiti, zanemariti ili skratiti:
1. Priprema (ishrana, klistiri i pripremno čišćenje organizma)
2. Samo gladovanje kao najdublje čišćenje organizma na ćelijskom nivou uz koje idu obavezne telesne i mentalne vežbe kao i dodatne vežbe za detoksikaciju u toku gladovanja
3. Izlazak iz gladovanja (uspostavljanje ponovnog režima ishrane i postepeno budjenje organa za varenje, kao i režim korišćenja soli)

Da ne bi sve izgledalo gadno i odbojno predlažem da otvorimo novi, „čist“ topic o gladovanju gde bi izneli istine o važnosti gladovanja i čišćenja tela na ovakav način.
Nervira me što u naslovu ovoga topica figurira ono foliranje tkz. Nera.

Pozdrav
 Nazad na vrh »
tanja
Tragalac

Poruka Poslao: 18 Mar, 2009 17:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DAJBOG ::

NAkon toga sam naucio Yogi tehniku Shat-karm gde se posle nekoliko Yoga vezbi za aktivaciju energije u predelu stomaka-pije naiskap6-8 casa slane vode -nakon cega se ide u WC i isprazne se creva.
Posle takvog postupka se moze slobodno moze poceti sa gladovanjem na vodi.
Licno sam najduze na takvom postu bio 5 dana, a na desetine puta 2,3 dana, posto mi je to najvise odgovaralo u odnosu na zivot kojim sam tada ziveo

Dajbog,

drago mi je da si se i ti uključio u diskusiju sa tvojim iskustvima.
Moram ti reći jednu stvar:
Za tehniku Shat-karm koju si koristio (dreniranje creva slanom vodom) važi sledeće pravilo:
Nakon te vežbe ne sme se jesti ništa 30 min, ali se MORA jesti u roku od jednog sata. Apsolutno se zabranjuje da se probavni trakt ostavi bez hrane više od jednog sata posle vežbe.

Ako ovo nisi primenjivao, a prošao si bez posledica onda si imao sreću.

Iz rečenog možeš zaključiti da tehnika Shat-karm nije podesna za početak gladovanja. Ona je u biti izvrsna za pripremnu fazu čišćenja creva u cilju izbegavanja gorkih soli, koje su same po sebi nepovoljne za creva.

Pozdrav
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 18 Mar, 2009 20:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Danas sam razgovarao sa bakom dedom i majkom nakon dve godine cutanja.. izmedju ostalog pitao sam i za savet u vezi klistira posto nisam to nikada radio.. a ovde sam primetio da je preporuceno prilikom gladovanja
Rekla mi je baka koja je inace glavna medicinska sestra citav zivot da to nije dobra ideja jer imam samo 22 godine i nebi bilo dobro da tamo 50tu godinu docekam sa prljavim pantalonama.
Odnosno, da se ovom praksom klistira labave odredjeni misici (zaboravih kako je rekla da se zovu) tako da gubi se kontrola vremenom nad stolicom i desi se da se jednostavno obavlja nuzda odjednom u pantalone pa pocne samo da curi niz noge..
Dedica koji sada ima 96 godina radi klistir ali takodje je izgubio kontrolu vremenom nad vrsenjem nuzde i skoro da nemoze nikad da obavi nuzdu osim ako ne koristi klistir.

Rekla mi je da posto jedem samo zivo povrce i pijem i zeolit, da nema potrebe da cistim debelo crevo klistirom, jer se ovim vege nacinom ishrane debelo crevo kao i svi unutrasnji organi i sami prociste.

Inace meni kilogram sargarepe traje 2-3dana i jedem ih zive. Kilogram sargarepe je ovde 50 dinara..
Naravno ako se nadje jos ponesto od jeftinog povrca onda pojedem takodje zivo.

Za sada ne radim nikakve ozbiljne postove, dakle ne duze od 3 dana.
Tako da klistir s obzirom na rezim ishrane i ovaj zeolit mi i ne treba za sada nesto.
Sta vi mislite o tome?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 19 Mar, 2009 15:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tanja,

zahvaljujem se na preduzimljivosti koju si iskazala.
Onako tiho i iz senke, jako si spretno preselila i organozovala ovaj topic o Gladovanju.
Da sam neki poslodavac, odmah bih ti ponudio radno mesto.

Pozdrav
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 19 Mar, 2009 15:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I ja sam konsultovao moju babu.
Rekla mi je ako se puno angažujem intelektualno oko tih stvari da može da mi se proširi neka vena u mozgu (ne sećam se kako je rekla da se zove), a onda neću moći bez gorkih soli. Čak i pod stare dane.

Šta sad da radim?
Da se ugledam na zeku ili na deku?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 19 Mar, 2009 17:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa dobro nije bas tako uzevsi u obzir da je glavna medicinska sestra bila citavog zivota..
A eto dedica takodje ima zivotnog iskustva sa klistirom nekih 50 godina..
Mada eto hvala ti na misljenju i paznji koju cini sam odgovor..
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 19 Mar, 2009 18:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa, pitanje je, Alaemyrus, dali su baka i deka imali Boziju svetlost kao ideju koja ih vodi u zivotu ili su bili pod okriljem ljudskih okolnosti koje su im dale to iskustvo.
Ti, koji si predan Bozjoj nameri i nisi pod uticajem takvih "programa" sigurno ces drugacije reagovati i doziveti nesto od ljudi koji imaju zatrovan pogled na zivot i svet oko sebe...
Kako ti pristupas zivotu?

Zosim, citavog zivota smo okruzeni ljudima koji misle da znaju vise i imaju potrebu da se podsmevaju drugima... Nije nam to potrebno na forumu. Razumevanje, dobrota i saosecanje, mozda je bolje da se drzimo tih premisa?
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 19 Mar, 2009 19:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Osnova je da bude zdravo telo i cisto, onda se moze dobro sluziti
Ako nema zdravlja onda jako tesko moze da bude duhovnosti, sve se porusi
Tako da moj jedini motiv jeste da mogu sto bolje sluziti slugama slugu a to cu moci jedino zdrav, takodje dacu i dobar primer drugima svojim nacinom zivota pa ce i to biti jedan vid sluzbe

Licno smatram da klistir nebi trebao da mi napravi labavljenje ovih misica ako ga radim dva puta mesecno, ali posto ne znam nista o klistiru onda moram pitati one koji znaju i imaju praksu sa time da bih makar znao kako da delujem.

edit: sto se tice bake i deke oni su u guni strasti i neznanja.. tako da radili su za sebe mada posto su i u guni neznanja onda nemogu znati svoj pravi interes i sta je zaista dobro
Tako da tu nema govora o visoj svrsi..
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE I SVJETOVNE TEHNIKE SAMOPOMOĆI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 1 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 241867 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13669 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 26428 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 57758 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 13968 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19849 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16881 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)