GLADOVANJE
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE I SVJETOVNE TEHNIKE SAMOPOMOĆI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 19 Mar, 2009 19:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hteo sam da kazem da samim tim sto imas vere u ispravnost onoga sto cinis imas dobru zastitu za svoje zdravlje...
Oni su, verovatno, puni losih uverenja, a i vecina ljudi sa kojima su imali kontakt i na kojima su gradili svoje iskustvo, tako da je relativno porediti te dve situacije.

Naravno treba preispitati sebe i videti sta unutrasnji osecaj kaze, kako stoje licna uverenja u vezi takvih pitanja... Nece pomoci lazno uveravanje, samo duboko iskreno stanje sopstvenog bica...

Pozdrav! Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
tanja
Tragalac

Pridružio: 04 Dec 2008

Poruka Poslao: 19 Mar, 2009 21:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alaemyruse pretpostavljam da je baka mislila na sfinktere. Do njihovog slabljenja
moze doci iz mnogih razloga a jedan od njih je sigurno i los rad debelog creva
prouzrokovan opet losim nacinom zivota, ishranom, poslom itd.Mislim da samo ciscenje
debelog creva samo po sebi ne moze biti stetno, jer se iz njega izbacuju stetne materije
koje samo truju nas organizam..Slabljenje misica ( sfinktera) mozgu da izazovu i problemi sa kicmom itd.
Pored ovoga kao sto Giba rece bitan je i tvoj mentalni stav da cinis nesto dobro za sebe
i svoj organizam...

Ljubim vas sve i molim da cista srca na svim ovim temama razmenjujemo svoja
znanja i iskustva
 Nazad na vrh »
tanja
Tragalac

Poruka Poslao: 19 Mar, 2009 22:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mozda ce nekom biti lakse ako pogleda slike, ipak mi 80% informacija
primamo culom vida,

Debelo crevo izgled

Nazad na vrh »
tanja
Tragalac

Poruka Poslao: 19 Mar, 2009 22:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 20 Mar, 2009 00:46 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba je shvatio moj prethodni odgovor kao podsmeh.
Ako je on to tako shvatio onda verovatno postoje i drugi koji su to tako ili na sličan način videli. Stoga moram da pojasnim neke stvari:

Alaemyrus, nisam nameravao da ti se podsmevam jer mi to ni godine ni lične norme ponašanje ne dozvoljavaju.

Ali ono što jesam želeo to je da izrazim negodovanje prema tvom nonšalantnom pristupu diskusiji. Kako i sam kažeš, malo znaš o toj temi i želeo bi da naučiš o njoj, a pri tome ti je pristup (citiram):
…da se ovom praksom klistira labave odredjeni mišići (zaboravih kako je rekla da se zovu) tako da gubi se kontrola vremenom nad stolicom i desi se da se jednostavno obavlja nuzda odjednom u pantalone pa pocne samo da curi niz noge..(kraj citata).

Time si uneo veliku dezinformaciju (tj. neproverenu i vrlo proizvoljnu konstataciju), pomisli samo kolika je tvoja odgovornost u svemu tome, koliko ljudi čita tvoj post, a ti se pri tome nisi potrudio ni da zapamtiš kako se zove “onaj mišić” koji se labavi !

Zato sam poslao onakav odgovor, vraćajući ti tvoje reči kao modifikovani eho da sam izvučeš zaključak iz njih i da podigneš svoj nivo obraćanja forumu. Čitao sam tvoje postove na drugim temama i znam da ti to definitivno možeš i umeš.

Ovde pišemo i diskutujemo o vrlo ozbiljnim stvarima, daju se saveti za praktičan rad sa telom, sa unutarnjim organima i tu se neozbiljnost i nonšalantnost ne praštaju. Neko bi lako mogao da naruši svoje zdravlje zbog lošeg saveta.
A neznanje ne oslobadja od posledica.

Navešću primer: I pored velike prakse koju su svetogorski monasi imali, Sveti Sava je čineći razna podvižništva nad telom, u nekom od gladovanja ozbiljno oštetio jetru i do kraja života je bolovao od jetre i bio na najstrožem režimu ishrane zbog toga.

Posetioci koji čitaju ovaj topic su (ispravite me ako grešim):
- oni koji se prvi put susreću sa ovom temom i žele uvodne informacije o njoj
- oni koji već nešto ili dosta znaju ali traže podršku i praktična uputstva od drugih da je to o.k.
- i oni koji već imaju iskustva i žele da ih podele ili da ih provere, uporede i razmene sa drugima (prvenstveno da bi ispravili kod sebe ako nešto pogrešno rade)

Danas ima ne puno, nego previše literature i teško je razgraničiti žito od kukolja.
Zato, dajte da dobrim savetima i ličnim iskustvima pomognemo i ohrabrimo one koji bi da preduzmu ovako značajan korak po svoje zdravlje.

Pozdrav svima

Poslednji izmenio Zosim dana 20 Mar, 2009 08:21 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 20 Mar, 2009 01:26 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi Zosim,
kao prvo, zelim da te pohvalim na trudu ulozenom u predstavljanje ovih tehnika. Kvalitetne ideje doprinose zeljenom stanju foruma i svih nas i drago mi je kad vidim da idemo u tom smeru.

Drugo, za ovaj poslednji post se moze reci da odise tom zeljenom duhu...
Onaj prvi, ma koje namere bile, nije tako izgledao, a sa obzirom da imamo neki interni dogovor da odrzavamo forum u stanju postovanja, dobrote i razumevanja ja sam pokusao da usmerim konverzaciju u tom smeru. Isto tako, ako se meni desi da zasluzim usmeravanje u tom smeru svi ste pozvani da to ucinite!

Puno pozdrava i samo nastavi...
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 20 Mar, 2009 08:58 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nazalost meni je jako slabo pamcenje jer kada sam bio u nekim dosta mracnijim periodima zivota isprogramirao sam se da zaboravljam sve lose sto mi se desava a da pamtim samo dobre stvari.. nazalost ovo nisam bio bas najbolje uradio jer sam ubrzo poceo zaboravljati nekih30 do 50% informacija uopste.. naravno ne uvek ali desava mi se..
Srecom eto secam se da je ime tih misica pocinjalo na slovo s i mataji tanja je eto cini mi se pogodila ne znam sta bi drugo moglo da bude..
Rekao sam vam istinu to sto mi je baka rekla i dedica, baka je rerkla nemoj to da radis opustice ti se ti sfinkeri i neces moci da obavljas nuzdu normalno kada ostaris.
Naravno vas savet cenim vise od njenog tako da cu vas poslusati i pocucu da radim klistir prilikom posta cim osetim neki problem oko ovih toxina u debelom crevu.
Smatram da tu dosta pomaze i ovaj zeolit koji pijem kao i jabukovo sirce s medom.. mada s obzirom da jedem voce i povrce (retko kada hleb, izbegavam testo koje nije integralno a ovde u mojoj blizini nema integralnog hleba da se kupi) nebi trebalo da imam nista nezgodno u debelom crevu.
I tako praksa ce mi pokazati sta da radim, ako osetim problem prilikom duzeg posta odmah cu koristiti klistir, posto do sada nisam imao problema nemam jos potrebe za time.
Da zaboravih da napomenem da drzim casove hatha yoge pa se i to racuna kao nesto po pitanju rada unutrasnjih organa..
Recimo mogu da ubrzam metabolizam 3 ili 5 puta pa da idem u wc mnogo vise puta dnevno sa odredjenim vezbama.
Ima i vezbi bas za ciscenje creva pa i za debelo crevo..
I tako, sve najbolje

p.s. nadam se da nisam nikoga povredio/uvredio ili tako nesto.. samo govorim ono sto mi je receno i sto praktikujem. Nisam spomenuo jedino solarnu yogu sada posto sam tek na 90 sekundi..
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 22 Mar, 2009 01:19 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alaemyruse,

čuvaj se, jako si mlad i čini mi se da bespotrebno srljaš u neke avanture i eksperimente sa sobom.
S obzirom na tvoj način života (istočnjačka filozofija, joga, vegetarijanstvo tj. vege ishrana) i na ispoljenu zaboravnost, koja je u svakom slučaju preterana, ma šta ti mislio o svom programiranju, proveri barem sledećih nekoliko stvari:

Da li unosiš dovoljno Omega – 3 masnih kiselina?
Omege 3 ima u ribi i morskoj hrani, bogata je sa dve masne kiseline neophodne za zdravlje, DHA i EPA. Ove dve masne kiseline su ključne u prevenciji bolesti srca, tumora, i mnogih drugih bolesti savremenog čoveka. Mozak je takođe jako zavistan od DHA – niski nivoi DHA se povezuju sa depresijom, gubitkom pamćenja ali i mnogo težim bolestima.

Omega 3 masnih kiselina najviše ima u lanu (lanenom ulju) a onda u morskoj ribi.
Ako ne jedeš ribu koristi laneno ulje ili jednostavno samelji semenke lana prelij sve sa maslinovim uljem da bi sprečio oksidaciju i gubitak vitalnih sastojaka, i uzimaj jednom dnevno, uz obrok 1/3 k.kašičice lanene paste.

Isto tako, ako ne konzumiraš mlečne proizvode, koristi susamovo seme, koje je prepuno kalcijuma, više nego bilo koja mlečna namirnica.
U tom slučaju uzmeš 2 s.k. lana i 2 s.k. susama, samelješ u mlinu za kafu, izručiš u keramičku posudu, preliješ hladnocedjenim maslinovim uljem tako da ulje bude 2 ml iznad mase, i uzimaš jednom dnevno, uz obrok do ½ k.k. Posudu držati poklopljenu.

I konačno, dolazimo do vitamina B12.
Ima jako važnu ulogu u pretvaranju masti, ugljenih hidrata i belančevina u energiju. Presudan je za proizvodnju genetskog materijala RNK i DNK kao i mijelina, koji stvara zaštitni omotač oko nerava.
Prirodni izvori B12 su namirnice životinjskog porekla- džigerica, bubrezi, mleko, meso, jaja, sirevi, ribe i školjke. Temren (namirnica od fermentisanog sojinog zrna), dok soja ne sadrži ovaj vitamin.

Hipovotaminoza je retka , ali se javlja kod vegetarijanaca koji godinama ne konzumiraju meso, jaja ili mlečne proizvode.

Uobičajeni uzrok deficita nije nedostatak vitamina u hrani, već deficijentno formiranje unutrašnjeg faktora koji normalno luče parijetalne ćelije gastričnih žlezda a koji je neophodan za apsorpciju vitamina B12, pa tako nastaje perniciozna anemija. Bolest je podmukla, razvija se postepeno i sporo napreduje. Počinje malaksalošću koja se pojačava zamaranjem, lupanjem srca i bledilom. Nastaje gubitak apetita, nadimanje i pojava proliva. Može se pojaviti osećaj pečenja jezika, naročito pri uzimanju kisele hrane i gubitak osećaja ukusa. Zapažaju se depresivne promene, poremećaj pamćenja, parestezije ekstremiteta, naročito nogu, u vidu trnjenja i bockanja. Takođe, javljaju se bolovi u nogama i otežan hod, a vrlo retko nastaje oduzetost nogu i poremećaj pražnjenja mokraće i stolice.

Razmisli da eventualno uzmeš neki suplement ishrani bogat B12 vitaminom.

Bilo kakvu dopunu ili izmenu ishrane treba raditi postepeno: uvoditi ih jednu po jednu, nikako sve odjednom. Samo tako ćeš moći da uočiš kako i na šta reaguješ.

Sretno
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 22 Mar, 2009 01:27 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba,

mani se pohvala. Ako ćemo tako onda ja istom merom moram da se zahvalim svim članovima foruma, jer svako je na svoj način obogatio sve ostale članove i istina je da sam od svakoga ponešto naučio.

Pozdrav svima i tebi Giba veliki pozdrav
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 22 Mar, 2009 18:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DAJBOG je napisao negde da mu sin ima problema sa sinusima.

Evo proverenog predloga za čišćenje sinusa:

Svaka prehlada stvara bujicu sluzi , koja izlaz i kroz gajmorove (maksilarne ) i čeone sinuse . Sluz povremeno izlazi , ali pri kraju oboljenja ostaje njen sloj, koji se , kao pihtije, postepeno pretvara u kserogel - tvrdu koricu . Takvih „korica" u čoveku se stvara veoma mnogo . Rezultat je da se te šupljine popunjavaju čvrstom masom , na kojoj se odlično razmnožavaju patogeni mikroorganizmi (biljne ćelije).
Naravno , to se nepovoljno odražava na lično osećanje: glavobolja, pogoršanje vida, sluha, čula mirisa, slabi pamćenje, narušava se normalan rad mozga , čovek postaje psihički neuravnotežen . To se ponekad odvija tako skriveno, da čovek i ne sumnja da mu se u glavi nalazi 1-2 čaše gnoja.

Da bi se očistili maksilarni i čeoni sinusi od presovene sluzi-pihtija u njima treba redom sprovesti ove etape čišćenja: pretvoriti stvrdnutu sluz u tečnu i izbaciti tečnu sluz iz maksilarnih sinusa.

Razredjivanje sluzi.
Smekšavanje - zagrejati glavu na bilo koji način i to više puta dnevno . To je najbolje uraditi sa kućnim naparavanjem i vodenim kupkama za glavu. Terapija traje 5 minuta, a zatim treba glavu politi prohladnom vodom . Poželjno je uraditi seriju takvih zagrevanja (3- 5 puta) , sa prohladnim polivanjima.
Radi uspešnog razredivanja sluzi u vodu se mogu dodati razne materije i biljke.

#1: Pare mentola imaju sposobnost da razređuju presovanu sluz, čine je tečnom i izbacuju. Radi toga je potrebno mentol u zrnu rastvoriti u loncu sa ključalom vodom . Pokriti se preko glave i nad loncem udisati pare mentola.Terapija traje sve dotle, dok iz lonca isparava.
(ili: Ima u apotekama da se kupi ekstrakt japanske nane, vrlo je jak, oprezno sa njim, ukapati samo nekoliko kapi)

#2: Propolis, ekstrakt sa alkoholom. (Za pčelara.) Skuvati vodu u loncu i u nju naliti pola kafene kašičice ekstrakta propolisa. Umotati se i disati iznad lonca.

Nekoliko takvih terapija pomaže da se razredi sluz.

Crna rotkva :
Crna rotkva, zahvaljujući svojim prodirućim, razredujućim, drobećim i dezinfekcionim svojstvima može ispoljiti jak lekoviti efekat kod maksilarnog sinusitisa. U maksilarnim sinusima nagomilava se sluz, a crna rotkva podstiče njeno izbacivanje.
U tu svrhu treba uzeti jednu osrednju crnu rotkvu, dobro je oprati i samleti u mašini za meso. Dobijenu melasu staviti na nosne (maksilarne) ih čeone sinuse. Odozgo umotati peškirom.
Posle izvesnog vremena počeće dejstvo rotkve, koje će se osećati kao peckanje na koži koje će postajati sve jače. To ukazuje na to, da su isparljive materije iz rotkve počele da deluju - zagrevaju, razreduju i dezinfekuju.
Terapija traje 10-15 minuta . U krajnjem slučaju, treba se strpiti dotle, dok se ne pojavi potrebno dejstvo. Kod dece sa nežnom kožom terapija se može skratiti.
Obično je dovoljno 2- 5 takvih terapija (jedna dnevno) , da bi se oslobodili gnoja u maksilarnim sinusima.
U dane primene crne rotkve savet je da se ujutro i uveče ispira nos toplom zasoljenom vodom i ukapava po 5 kapi. To podstiče bolje izbacivanje sluzi i gnoja.

Izbacivanje sluzi.
Pošto je pihtijasta sluz iz tvrdog stanja prevedena u tečno stanje (čak delimično), nju treba odstraniti kroz sitastu kost, koja se nalazi u gornjem delu nosnog kanala
i odvaja nosnu šupljinu od mozga.
Radi toga nosnu duplju treba ispirati takvom tečnošću, koja bi na račun osmoze upijala gnoj i sluz, a i sama lako prolazila kroz sitastu kost i rastvarala kserogel. To može biti morska voda ili jednostavno slani rastvor.
Terapija ispiranja je sledeća: zatvoriti jednu nozdrvu, a drugom ušmrkavati tečnost u nosnu šupljinu i pljuvati kroz usta. To isto uraditi sa drugom nozdrvom.
Navedene terapije primenjivati do potpunog čišćenja i normalizovanja osećaja vida, sluha i mirisa.
Ukoliko iz ishrane isključite produkte koji stvaraju sluz
(mlečne, sa brašnom i mastima, skrobaste produkte, krompir, banane) proces čišćenja se ubrzava. Gladovanje još više podstiče proces čišćenja.

Na taj način će se sinusi sigurno očistiti ali ostaje glavno pitanje:
zašto se problem uopšte javio i šta je uzrok tome?

Srećno
 Nazad na vrh »
tanja
Tragalac

Poruka Poslao: 22 Mar, 2009 19:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo je odlicna preporuka za ciscenje sinusa i ja sam koristila taj metod
koji skraceno zovem toplo - hladno, ali umesto rotkve koristila sam
djumbir u prahu. Mislim da je jos bolji i jaci od crne rotkve. Znaci
umuti se 2 supene kasike djumbira mlevenog i kasika strugane sveze sargarepe. ( sargarepa se stavlja samo iz razloga da ublazi malo
dejstvo djumbira) i umuti se sve zajedno i preko gaze stavi kao oblog na
ceone sinuse......efekat fantastican.....
U vodenu paru za inhalaciju obavezno stavim i supenu kasiku morske soli
i mentol...efekat isto veoma dobar....
Ko ima problem toplo preporucujem da proba sa ovim metodom ciscenja
videcete tek posle ovoga sta znaci lakoca u glavi.. Very Happy
 Nazad na vrh »
majstor
Mistik

Pridružio: 14 Mar 2009

Poruka Poslao: 01 Apr, 2009 16:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dijeta, odnosno povremeno gladovanje je neophodno, ako zelite da se ocistite od toksina, miko-toksina, u nekom procentu teskih metala, negativne energije. ja sam isprobavamo da vidim gde su granice, odnosno koliko se moze bez hrane, a pri tome vezbam profesionalno vise sati dnevno. Jedan od primarnih razloga postojanja posta u skoro svim religijskim-filozofskim sistemima je bas taj. Takodje tada se ne moze crpiti energija iz vas, vecinu crpite sami. Primetio sam u toku posta da kriza nailazi obicno treceg dana, krece sa vibracijama u telu, traje pola sata do sat, sledeca kriza je otprilike nakon jos 3 ili 4 dana, odnosno nakon 7 dana od pocetka posta( samo pijenje vode). Nakon te sedmice imate osecaj da vam hrana ne treba, smanjuje se i kolicina vode koja je potrebna. Napominjem da ja vezbam svaki dan vise sati, tako da je za ljude koji ne treniraju sa jedne strane "lakse" manje trose energiju, a teze je jer nemaju disciplinovan um i jak duh, vecinom. Kako god posle posta ( gladovanja) covek se oseca lagano kao leptir i pitate se kako ste mogli postati tako materijalni i zavisni.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 01 Apr, 2009 16:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pitanje za Alaemyrus, mozes li me uputiti gde da nadjem zeolite?

Unapred hvala
 Nazad na vrh »
san4love
Na duhovnom putu

Pridružio: 11 Apr 2009

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 10:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav,

Ciscenje tela je veoma bitno.Za pocetak treba biti oprezan sa svim ti jer ako ne znamo i nemamo prave informacije mozemo ozbiljno ugroziti zdravlje...

Lep dan,
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 11:46 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U pravu si san4love, a vidim i da ti Aristotel lezi, ne znam da li si citala ali svakako Nikomahova etika je za tebe

pozz

majstor
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE I SVJETOVNE TEHNIKE SAMOPOMOĆI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 2 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 241867 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13669 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 26428 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 57758 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 13968 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19849 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16881 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)