GLADOVANJE
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE I SVJETOVNE TEHNIKE SAMOPOMOĆI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
san4love
Na duhovnom putu

Pridružio: 11 Apr 2009

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 12:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav,

ja postim jedan dan u nedelji(obicno je to vikend)...
Tada pijem samo vodu...
To radim vec 7 godima i super se osecam...
Eto toliko o mom iskustvu Smile
majstor
Mistik

Pridružio: 14 Mar 2009

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 12:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Super je to , znaci da 52 dana u godini ne jedes, ja sam sada krenuo na malo jacu verziju- ponedeljak i cetvrtak bez klope
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
san4love
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 12:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ma sve je to ok,

Treba samo pronaci sopstveni ritam... Smile

Raditi ono sto ti prija,
Bravo,odlicno
Drago mi je zbog tebe zaista!
Inka

Pridružio: 14 Apr 2009

Poruka Poslao: 17 Apr, 2009 13:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne postoji univerzalno pravilo o ishrani za sve individue. Svaka samosvjesna osoba je samo svoja prica za sebe, kao sto svaki naizgled isti zivi organizam drugacije funkcionise. Neke biljke trebaju mnogo vode, neke vrlo reducirano i u prirodnoj ravnozezi postoji samo jedno univerzalno pravilo - da svaka individua jeste samo svoj vlastiti univerzum - i svako narusavanje svog univerzuma - po receptu, potrebi i da ne govorim po stereotipnim standardima kolektiva - nanosi stetu sebi i drugima.
 Nazad na vrh »
san4love
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 17 Apr, 2009 19:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

upravo tako...
kiss
majstor
Mistik

Pridružio: 14 Mar 2009

Poruka Poslao: 17 Apr, 2009 19:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Fora je sto vremena koja dolaze, iziskuju pripremni "trening", da mozes dugo bez hrane ili vode, ako je to uopste cilj, kako god slazem se apsolutno da svako ima svoju "meru', ali problem je viseznacan, pratim alemyrusa kako napreduje sa solarnom yogom, trebace izgleda mnogo vise takve stavri , nego sto sam u pocetku mislio, naravno uvek postoji mogucnost da gresim

pozz

majstor
 Nazad na vrh »
tanja
Tragalac

Pridružio: 04 Dec 2008

Poruka Poslao: 17 Apr, 2009 20:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I ja mislim da je svaki organizam priča za sebe. Tako da potrebno je dobro poznavati sebe, osluškivati svoje telo i njegove potrebe i živeti
u skladu sa tim. Niko ne može pomoći organizmu, kao što čovek sam sebi pomoći može..Naravno saveti, razmena iskustava su dragoceni
ali..svaka jedinka trebalo bi da stvori svoj univerzalni isceljujući metod
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Grishka
Tragalac

Pridružio: 31 Avg 2009

Poruka Poslao: 06 Okt, 2009 23:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Gladovanje ili post na vodi, prema ruskoj školi koju sam ja primenjivao na Divčibarama sa suprugom.
Prvo se treba pripremiti 7 do 10 dana obični post i lagano smanjivanje veličine obroka. Zatim kreće pravi post.
Dobro je imati izvorsku vodu ili čistu vodu jer ona brže čisti telo , i treba piti 3 do 5 litara dnevno, znači čim osetiš glad čašu vode i to tako traje 3,4 dana posle se glad više ne oseća,jer želudac stane, a on je glavni inicijator gladi.
Prosečno se gubi oko 1kg dnevno,ja gubio 1,5 i za 7 dana 11 kg.
Klistir treba raditi ujutro a dobro je i uveče, i nije tačno da će deb crevo kasnije da zapamti pa da krene samo da se prazni to su bolničke gluposti.
Zanimljivo je to što kada gladuješ gubiš snagu, i potpuno se usporavaš ali ako probaš tako bez snage da se popneš uz neko brdo, noge same idu i ne osećaš umor,percepcija se pojača strava čiješ na sto metara šta ljudi pričaju, čuješ bube u travi o setiš hranu na udaljenosti od 100 m.
Spavaš 3,4 sata noću jer se ne trošiš i ne treba ti puno energije,tada shvatiš koliko se puno vremena troši na pripremu hrane i ishranu.
Važno je šetati puno da bi se toksini brže izbacili. A da klistir se radi sa toplom vodom,2 litre obavezno moraš nasuti makar iz dva puta,dodaš samo kaščicu soli.
Prvih nekoliko dana zavisno od debljine čoveka troše se masne rezerve,jer se ćelije i dalje hrane,kad se to potroši,zdrave ćelije proždiru sve ono što nema energ informaciju zdrave ćelije, odnosno sve deformisane ćelije koje u stvari i stvaraju bolesti tu su i kancer ćelije.
To se kaže probudio se organizam, jer nema hrane spolja, i tako se izleči.
Ovo je jedno lepo iskustvo i budite sigurni Veliki podvig.
Veoma je važno ,koliko dana gladuješ toliko se vraćaš na hranu ili privikavaš.Posle sedam dana gladi pojesti jedan ćevap ili sl, može lako da se strada.
Tokom gladovanja dobro je šetati kroz šumu jer može svašta da se vidi, lepo naravno.
Pozdrav
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 08 Avg, 2010 12:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Grishka ::
A da klistir se radi sa toplom vodom,2 litre obavezno moraš nasuti makar iz dva puta,dodaš samo kaščicu soli.

Jel 2l standardna kolicina slane vode ili kako rece Dajbog moze 6-8 casa da se popije?
Koliko cesto moze da se koristi ovaj rastvor,recimo koliko puta nedeljno,mesecno?
Hvala.

Ova tema vam je prava riznica korinih informacija i vasih licnih iskustava. Razz
Grishka
Tragalac

Pridružio: 31 Avg 2009

Poruka Poslao: 09 Avg, 2010 20:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dve litre vode je najbolje sa solju i može se dodati jedan limun i to koristi.Ali kad kažem klistir ne mislislim da se pije voda veće se trpa u debelo crevo.
Pije se kad osetiš glad ,dobro je popiti 5l zato što ćeš više sadržaja izbaciti iz tela urinom.
Dajbog verovatno misli na čaše od pola litre.
Pozdrav
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 10 Avg, 2010 10:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala ti Griska.
Pozdrav
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 10 Avg, 2010 20:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Grishka ::
Dve litre vode je najbolje sa solju i može se dodati jedan limun i to koristi.Ali kad kažem klistir ne mislislim da se pije voda veće se trpa u debelo crevo.
Pije se kad osetiš glad ,dobro je popiti 5l zato što ćeš više sadržaja izbaciti iz tela urinom.
Dajbog verovatno misli na čaše od pola litre.
Pozdrav

Treba piti onoliko vode koliko ti tijelo traži..dakle samo kad osiječaš potrebu.Dvije litre je nekom previše a pogotovo pet litara može biti pogubno za organizam.Zar nisi čuo za smrt usljed pretjeranog pijenja vode i pretjeranog ispiranja minerala iz organizma...Urinom se ne izbacuju štetne tvari..već znojem..povračanjem i stolicom. Urin je sam po sebi vrlo ljekovit. Very Happy
( 5.element )
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 11 Avg, 2010 07:46 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zapravo preko urina se izbaci 10 puta vise toxina nego preko znoja.
Meni recimo nije problem da popijem 5 litara vode radi ciscenja tela.
Voda sama u sebi ima dragocene minerale, zvuci nelogicno da minerali isperu minerale..
Pijenje mokrace je vec druga tema, kao i jedenje izmeta (kravljeg, naravno).. da veoma lekovito.. za neke osobe u nekim situacijama.
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 14 Avg, 2010 09:19 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Preko urina se izbacuje višak minerala,hormona i vitamina..koji u datom momentu nisu potrebni telu.Ne izbacuju se toxini..eventualno urin može biti zagađen bakterijama ako postoju urinalna ifekcija..ali otrova ili toxina nema.. Very Happy ..i ne postoji osoba kojoj vlastiti urin nije kompatibilan i koristan za organizam da li u vidu lečenja ili održavanja telesne ravnoteže da ne kažem podmladjivanja... Very Happy
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Nosferatu
Majstor

Pridružio: 12 Apr 2010

Poruka Poslao: 14 Avg, 2010 11:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sto se vise znojis vise vode pijes.Svakodnevni trening zahteva raznovrsnu ishranu,ja zderem vise voca,breskve,kajsije,jagode,djusevi...a voda je potrebna da bi nase celije mogle da se regenerisu,one su kao sundjer i potrebno im je vode.Kada kiselina rastvori hranu krece ka celijama.Ako ne pijemo dosta vode imacemo previse kiseline u celijama.Najbolje je klopati bez uliva tecnosti da bi se hrana dobro rastvorila,i posle jela popiti vodu.I ne sokove,fante,red bulove nego bas vodu.To posle vode:D
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE I SVJETOVNE TEHNIKE SAMOPOMOĆI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 3 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 258049 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 14078 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 29496 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 60740 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 14290 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 20238 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 17116 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)