Umolomke
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 21:07 pm    Naslov: Umolomke
Odgovoriti sa citatom

Giba ::
Gledam da smo svi svesni svoje pozicije, odnosno percepcije koju trenutno imamo, i da tezimo ka jednoj drugoj poziciji.

Ta analiza sebe i te pozeljne pozicije je samosvest.

Potrebna je iskrena samokritika.

Da bismo dosli do razumevanja toga da smo svi jedno, isti ali imamo razlicite percepcije, moramo bar fiktivno da imamo neku sliku o tome sa kojom cemo porediti sebe i druge.

Jer svaka percepcija koju imamo ima neke karakteristike. Cesto uzimamo osecanja kao reper za iskrenost, ali ja se ozbiljno pitam (pitam vas) da li su i osecanja samo deo te percepcije i da li su i ona podlozna promeni zajedno sa promenm percepcije? Znaci da je i iskrenost relativna stvar, iako se mi kao osecajna bica cesto vezemo bas za ta osecanja kao iskrenost.

Imam jednu zanimljivu "sliku" koju koristim za razumevanje. Napisacu kad budem mogao.

Umovanje sa Gibom može da bude i jako zabavno i jako korisno. Pa evo jednog kratkog Gibinog mišljenja koje vredi pročitati i o njemu prodiskutovati, pitati za pojašnjenje i slično.

Pa krenimo...
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 21:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pošto on svoje umolomke svuda ostavlja, ja idem po temama i sakupljam ih... možda primeti da je njegova "kolekcija" ovde...

Giba ::

Sad bih mogao da se iznerviram jer je bezobrazluk krajnji ...

Ali, sa druge strane... To je reakcija koja je uzrokovana emocijama. Bude se te emocije koje me "teraju" da ramisljam, osecam se tako i delam tako...

Prvo i prvo, odvajam se sa strane i posmatram situaciju van sebe u tom odnosu. Gledam gde je ona u toj percepciji, koja je poruka izmedju redova, za mene tu... Gde je moja percepcija... gde treba da bude. Te emocije su samo refleks i odvajam se od njih. Odjednom dolazim do razumevanja. Meni je to vec automatski jer sam radio dosta dugo jednu tehniku, koja ni nije tehnika vec moja izmisljena tehnika za razumevanje.

Trazim razumevanje. Za to moze da se primeni tehnika, ako vec nismo u stanju svesti za razumevanje... Tehniku jos nisam napisao, napisacu...

Kad donesem neke zakljucke, sta je univerzum meni hteo da pokaze sa situacijom, iz vise uglova, ne samo emocije vec sa sto vise strana... vec se osecam odvojeno i mogu da idem dalje bez tereta u svesti.

Analeta
Duhovni učitelj

Pridružio: 21 Okt 2008

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 21:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kad Giba sastavi rečenicu, moj mozak pregoreva u pokušaju da shvatim šta je hteo da kaže.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 21:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa zato se tema i zove Umolomke
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 21:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Very Happy Tu sam.

Onako kako razmisljam ne bih mogao da napisem, zato gledam da uoblicim da bude prihvatljivo, tj. razumljivo...

Mada mi se cesto cini da malo njih razume ili zeli da se upusta u to pa onda ni ne pisem tako cesto, vec se zabavljam i nabacujem tu i tamo neku misao...

Ako ste voljne, ja sam uvek za preispitivanje i dolaženje do razumevanja!
Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 21:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Potpuno si u pravu da ima malo zainteresovanih, ali dovoljan je JEDAN zainteresovani pa da tema ima svoj smisao.

Prema tome, samo ti piši, a šta nam ne bude jasno tražičemo pojašnjenje. A tema može da bude veoma korisna.
Analeta
Duhovni učitelj

Pridružio: 21 Okt 2008

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 22:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A da napišeš onako kako razmišljaš, možda ćemo te bolje razumeti?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 22:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MI smo voljne, Gibo.

Samo naprijed, kako umijes...na nama je da se snalazimo. Pa ja ni svoje tekstove ne razumijem ponekad, so what? bili su mi jasni dok sam ih pisala.
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 22:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starsy, na ovaj način se može ići u slojevima sve dublje i dublje i to je dobar način na koji je, recimo Ajnštajn sklapao kockice, ali mislim da je to pogrešan način na duhovnom putu. Isus je po meni i mislio da će inteligentni teže doći do carstva nebeskog jer zbog svojih mogućnosti da posmatraju analitički često previde jednostavnost.
A tu je i taština jer biti pametan je izdvajanje iznad drugih.
Najviše sam dosad naučio kad sam neke očigledne i svakodnevne pojave, ponovo sagledao sa novom pažnjom i svesnošću. Upravo način Zorana iz Zemuna, imao je veliki uticaj zbog jednostavnog prezentovanja svima poznatih istina ali nevidljivih, ispod izlizanih i milion puta ponovljenih religiskih i intelektualnih načina.
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 22:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo, TRI zainteresovana... sasvim dovoljno
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 22:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A nekad, kad citam nesto sto sam napisao iz nekog drugog ugla, druge percepcije> ni sam ne skontam odmah>>> tako da mi jeasno sta mislite...
Podrazumevam, a nisam svestan da nisam jasan uopste... Laughing Blenta, sta cete... Very Happy

Zato ja kad pricam "uživo" uvek ponavljam istu stvar nekoliko puta na drugacije nacine, dok ne vidim da me razumeju ljudi...

Nazvali me filozof... Laughing
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 22:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

petar iz podgorice ::
Starsy, na ovaj način se može ići u slojevima sve dublje i dublje i to je dobar način na koji je, recimo Ajnštajn sklapao kockice, ali mislim da je to pogrešan način na duhovnom putu. Isus je po meni i mislio da će inteligentni teže doći do carstva nebeskog jer zbog svojih mogućnosti da posmatraju analitički često previde jednostavnost.
Najviše sam dosad naučio kad sam neke očigledne i svakodnevne pojave, ponovo sagledao sa novom pažnjom i svesnošću. Upravo način Zorana iz Zemuna, imao je veliki uticaj zbog jednostavnog prezentovanja svima poznatih istina ali nevidljivih, ispod izlizanih i milion puta ponovljenih religiskih i intelektualnih načina.

Petre, ako ti se tema ne dopada ne moraš niti da je čitaš niti da učestvuješ u tome. Nećemo zabranjivati pristup, ali ni nagovarati bilo koga da učestvuje u njoj.

Bez obzira na nečiju taštinu i pametovanje koje je izdvajanje od drugih, bez obzira na komplikovanost teme, smatram da je tema odlična. Za one koji to vole, naravno.

Ako želiš jednostavniji pristup - imaš ga na drugim temama.
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 22:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::

Petre, ako ti se tema ne dopada ne moraš niti da je čitaš niti da učestvuješ u tome. Nećemo zabranjivati pristup, ali ni nagovarati bilo koga da učestvuje u njoj.

Bez obzira na nečiju taštinu i pametovanje koje je izdvajanje od drugih, bez obzira na komplikovanost teme, smatram da je tema odlična. Za one koji to vole, naravno.

Ako želiš jednostavniji pristup - imaš ga na drugim temama.

Nisam rekao ni da mi se dopada ni da mi se ne dopada, već sam dao svoje mišljenje. Samim tim ja već učestvujem. I ja često filozofiram tako da sam i sebi ovim prigovorio. Mogla si nešto da napišeš u prilog ovom načinu traganja umjesto što mi savjetuješ šta mogu da uradim i šta mi ti nećeš braniti. Ovako kao da se braniš napadom a tema ne dobija ništa.
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 22:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Analeta, bice bolje kad predjemo na telepatiju, do tad moramo da se mucimo sa slovima. Nemre kako razmisljam jer dosta toga podrazumevam sto je samo meni "podrazumljivo".

Petre, put znanja je nesto drugo. To je put otklanjanja pogresnih uverenja i strahova kao primarno ogranicavajuceg faktora kod percepcije.

Videces da su svi Majstori, pa i sam Isus poducavali i delili znanje.

Znanje je identitet, a bez identiteta nema ni ovog iskustva, a da nezelimo ovo iskustvo nebismo ni bili tu gde jesmo.

Banalan primer. Pre ikakvog duhovnog znanja sam bio srecan. I sedim tako i osecam radost, utonem u jedinstvo... Instant mini prosvetljenje! Ali odmah zatim se trgnem i vratim u stari sablon ponasanja> stari identitet. Plus mnogo instiktivnih uverenja koja se nemogu iskoreniti bez rada na sebi. Plus delovanje drugih na mene, cesto budeci instikte i strah...

Da mi nepametujemo toliko oko toga... Znanje je bitno, to su rekli svi prosvetljeni.
Pazite da se ne umentalisete previse (kao ja), ali to je bitno sredstvo u dostizanju onoga cemu tezimo, dizanju vibracija svoje svesti.

Verovatno nije nuzno, ali to su ekstremi. Svi smo mi negde u proseku, a to znaci da je rad potreban.

Pogledaj gde se nalaze oni koji nerade na tome. Koliko ima prosvetljenih u komsiluku? Uglavnom se bore sa instiktima...
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 22:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nisam rekao ni da mi se dopada ni da mi se ne dopada, već sam dao svoje mišljenje. Samim tim ja već učestvujem. I ja često filozofiram tako da sam i sebi ovim prigovorio. Mogla si nešto da napišeš u prilog ovom načinu traganja umjesto što mi savjetuješ šta mogu da uradim i šta mi ti nećeš braniti. Ovako kao da se braniš napadom a tema ne dobija ništa.

Sorry, ja sam iz tvog komentara shvatila da ti se tema ne dopada jer je teška. Ne branim se napadom, već iskazujem svoje negodovanje što gde god se okrenem naidjem na "duhovno obdanište". Nemam ništa protiv podmlatka, ali želim bar jednu temu u kojoj ću razmrsivati tanane nijanse uma.

A napisaću nešto u prilog kad budem imala šta da kažem.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeci
Strana 1 od 12

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 202166 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 150556 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1715653 08 Nov, 2010 01:48 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 61751 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - MESTA MOĆI - dr sci. Ljubiša Stojanović 64 drugar 47647 17 Apr, 2010 13:58 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka IZVODI IZ OBJAVA 73 plavizrak 43913 25 Apr, 2009 23:40 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1647505 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)