PSIHOPOMPI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 23 Apr, 2009 06:24 am    Naslov: PSIHOPOMPI
Odgovoriti sa citatom

.
PSIHOPOMPI

Psihopompi su vodiči čija je glavna dužnost da vode duše pokojnika. Taj termin potiče od grčke reći ”pompos” (vodič) i ”psyche” (dah, život, duh ili um). Psihopompe srećemo u mitovima raznih naroda. Među brojne psihopompe spadaju: Arhanđeo Sandalfon, Hermes Trismegistus, Anubis (egipatski bog koji nadgleda proces mumifikacije), Azrail (jedan od vodićih muslimanskih arhanđela), Daena (više ja u Zoroastizmu), Freya (u nordijskoj mitologiji), Jizo (bodisatva koji pomaže deci prelazak reke Sai), Agni (Vedsko božanstvo), Anguta (božanstvo Inuita) i Veles (bog Starih Slovena). Svaki od tih glavnih psihopompa imaju i svoje pomagače. To mogu biti životinje, poput pasa, ptica ili delfina. Mogu biti vile i vilenjaci. Mogu biti Uzašli majstori, među ljudima koji su napustili fizičku ravan postojanja i sada obitavaju u nekoj drugoj sferi.
Tu funkciju mogu privremeno obavljati rođaci i prijatelji koji novoupokojenog dočekuju sa dobrodošlicom. Pomoćnici psihopompa mogu biti i živi ljudi. To se naročito odnosi na Šamane. Astralni putnici, na neki način, svojim delovanjima na Zemlji, pripremaju se faktički za buduću ulogu pomoćnika psihopompa, koja će im najverovatnije biti dodeljena kada jednom budu napustili fizički svet.
.
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 23 Apr, 2009 15:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo me podseti na jednu davnu situaciju. Imala sam prijatelja koji je bio, kako sam to volela da kažem "profesionalni ateista". Kao mladić je bio buntovnik pa je završio na Golom otoku. Tamo je proveo nekoliko godina, a to je strahovito uticalo na njegov psihološki profil, jer odveli su ga kad je imao 19 godina. Ja sam ga upoznala kad je već prevalio šezdesetu.

Suvi realista, verovao je samo svojim čulima i ničem više. Ako vam kažem da je vrlo samouvereno govorio: "Biblija nije tačna!" - biće vam sve jasno. Ponekad smo ulazili u rasprave o metafizici, polemisali - svako iz svog ugla. Dala sam mu izazov na koji nije smeo da pristane. Rekla sam mu: "Milane, dajte mi datum i vreme rodjenja Vaših sinova i ja ću Vam sve reći o njima. A znate da ih ne poznajem i nikada ih nisam videla". Nije prihvatio. Verovatno je osećao da tu "ima nečeg" ali nije hteo da ruši sopstvenu sliku stvarnosti.

Kad je umro, njegova Duša je prvo potražila mene. Ja sam bila jedina osoba koja je na neki način bliska tom stanju u kome je bio odmah posle smrti. Osećala sam ga konstantno, naročito pred spavanje. Pokušavala sam da mu objasnim da ne treba da bude tu uz mene, da treba da ide dalje. Nije vredelo. Tačno sam osećala zbunjenost njegove Duše i sopstvenu nemoć da mu pomognem. Onda sam zamolila svog Vodiča da mu pomogne, ali sam dobila odgovor da nije nadležan za to. Onda sam, posle nekoliko dana, "videla" dve senke koje su ga zagrlile i povele sa sobom. Posle toga ga nisam više osećala i znala sam da je njegova Duša otišla u pravom smeru.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 24 Apr, 2009 12:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::
Onda sam zamolila svog Vodiča da mu pomogne, ali sam dobila odgovor da nije nadležan za to. Onda sam, posle nekoliko dana, "videla" dve senke koje su ga zagrlile i povele sa sobom. Posle toga ga nisam više osećala i znala sam da je njegova Duša otišla u pravom smeru.

Ej Starcy,

Sigurno tvoj vodič nije bio psihopopm, pa tako nije bio nadležan za to, ali je zato pronašao psihopompe koji su pomogli.

U svakom slučaju, očigledno je da svako tamo ima tačno neko svoje zaduženje i da se nadležnosti ne isprepliću bez preke potrebe.

Pozdrav Very Happy
istrazivac
Tragalac

Pridružio: 11 Feb 2009

Poruka Poslao: 24 Apr, 2009 15:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav Tale ovo je bas zanimljiva tema. Yaysmile
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 12:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da Istrazivacu, zanimljiva tema...

A gde si ti nestao?

Većina ljudi uopšte ne zna šta su to psihopompi. Ima ljudi koji poznaju taj termin, ali i među njima ima onih koji nisu baš posvećeni u misterij smrti, pa će takvi za jednog psihopompa reći da je on vodič mrtvih. Iako je to tačno, to je ipak previše pojednostavljeno tumačenje za jednog psihopompa.

Psihopompi su, naime, vodiči koji vode duše po različitim sferama sve do one koja bi im odgovarala po postignutim frekvencijama svesti.
Psihopompi su, takodje, inicijatori koji posvećenicima pružaju uvide u svetove koji nadilaze materijalnu ravan.

Pojedini delovi egipatskog Duata bili su puni opasnosti, ognjenih jezera, dželata, monstruma u ljudskom i životinjskom obliku i različitih zlih duhova. Na tom putu od pomoći pokojniku bio je vodič psihopomp Anubis. Put je vodio kroz podzemnu Tebu, Abidos, Herakleopolis, Memfis i Sais. Po jednom drevnom zapisu: “Ukoliko ne kreneš specifičnom putanjom prema odgovarajućem nebu, nećeš tamo doći, već u lažno nebo”. Anubis je pomagao pravednicima u premostavanju tih prepreka. Ali, Anubis ima nezgodan izgled. Njegova glava ima izgled šakala. Jednom neposvećeniku ga je lako pomešati sa nekakvim demonom. To se desilo pre četiri godine i autoru ove teme. Bilo mi je potrebno posle te greške četiri godine da bi privolio velikog psihopompa Anubisa da mi se vrati.

Psihopompa ima i među drugim narodima i kulturama. To je i naš bog Veles.

Svaki od tih glavnih psihopompa imaju i svoje pomagače. To mogu biti životinje, poput pasa, ptica ili delfina. Mogu biti vile i vilenjaci. Mogu biti uzašli majstori među ljudima koji su konačno napustili fizičku ravan postojanja i sada obitavaju u nekoj višoj sferi. Tu funkciju mogu privremeno obavljati rođaci i prijatelji koji novoupokojenu osobu dočekuju sa dobrodošlicom. Pomoćnici psihopompa mogu biti i živi ljudi. To se naročito odnosi na šamane.

Ono što u nastavku teme može da bude interesantno, jeste upravo pitanje koji se odnosi na onaj deo ljudskih bića koji se u svom sadašnjom duhovnom razvoju, podučava za buduću ulogu psihopompa...
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 13:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zapravo, svako od nas bi vec u ovom trenutku trebalo da pocne da razmišlja o tome na koji način bi mogao da nastavi službu Božju kada jednom bude napustio ovaj svet.

Očigledno je, na primer, da se Marko Jakšić razvija u pravcu jednog sveca - on će sigurno da za sebe ostvari jedan posebno lep kutak u Raju - ali je isto tako jasno da će on, pored toga imati i neka druga zaduženja, te da će privremeno i po potrebi, obavljati i ulogu jednog psihopompa.

Potpuno je jasno da će se Vesna razviti u jednog vrednog učitelja duhovnosti i da će oko sebe okupiti vrlo vrle ljude kojima će briga biti boljitak našega naroda. Postoji čitav red andjela koji se bave zaštitom pojedinih nacija, o tome bismo mogli neki drugi put, ali smo mi, Sloveni, zaboravili na takve andjele.

Ne postoji nikakva sumnja da će Protomajstor nastaviti svoje učenje u Zemaljskom raju gde će dati svoj veliki doprinos tamošnjoj pravoslavnoj crkvi u stvarima koje se tiču kako Zemaljskog raja, tako i ovog ovde "raja" u kome sada trenutno živimo.

Po meni, sasvim je očigledno, da će Vera blisko sarađivati i sa Vesnom i sa Protomajstorom, a da će pored toga nastojati da sa inih visina, što bolje upoznaje ljude sa energijama koje je prepoznala još dok je bila ovde na Zemlji.

Ja mislim da će Dajbog nastaviti manje više kao i do sada, tako da se njegov put jednostavno neće ni primetiti mnogo da se po nečemu promenio. Retki su takvi ljudi poput njega. To je neki vid uskrsnušća što ga čeka.

Onda imamo tu Petra od Podgorice, kao budućeg otvorenog, pristupačnog, lucidnog i kritičnog duhovnjaka za katedrom jednog od duhovnih univerziteta rajske sfere Zemlje.

Gibino mesto još uvek nije sasvim jasno. Ili će upravo on biti jedan od psihopompa ili će se uputiti u neki univerzitet u kome će glavni predmet biti izučavanje psihologije u svom izvornom značenju (psiho-logija - nauka o duši)-

Imam, naravno, i o mnogim drugim da kažem kojim pravcima bi oni mogle da nastave svoj put po okončanju ovozemaljske misije...

Ali, nije na meni da pričam o ovakvim stvarima, bez unapred date dozvole....

Nama psihopompima to ne može biti nejasno, ali isto tako poštujemo slobodu volje svakog čoveka, uključujući i nas same....

Mogu pričati o sebi. To mi ne može niko zabraniti.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 13:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Psihopomp nema kuću. On je stalno u pokretu. On je nomad. On napušta sve ono makar to ono bilo najlepše što se uopšte može zamisliti, kako bi krenuo u nekom drugom pravcu. Njegovo društvo su kraljevi i klošari. On je zapravo veoma zanimljiv i kraljevima i klošarima. I jedni i drugi bi tako rado voleli da ga imaju u svom društvu...
On se ničega ne gadi, ni najvećeg sjaja ni najvećeg mraka. Njega i andjeli i demoni smatraju svojim dobrim drugarom. On je odavno prevazišao osećaj gađenja, kako prema lažnom sjaju, tako i prema lažnom mraku, pa ga tako u jednom trenutku možete videti i među sponzorušama na splavu, a u drugom među pacovima ispod splava. Njemu je sve OK. Njemu je sve Božje.
Hermetičku devizu, kako gore, tako dole, on je poptuno doslovno shvatio, pa je tako i u onom gore i u onom dole, video Božje delo.

Da nema takvih likova poput psihopompa, Božja reč ne bi mogla da prodre do niskih nedara pakla.
I što pre uoči i shvati da se sprema za jednog psihopompa, to će i takvom jednom posvećeniku biti lakše i da razume šta ga to snalazi u ovozemaljskom životu.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 14:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Psihopompi često ni najmanje nisu dražesni u svom spoljnjem izgledu. Neki od njih imaju glave šakala i pasa. Psi i šakali su, inače, stalna pratnja psihopompa. Jedni su kolko tolko pripitomljeni, dok drugi to nisu ni izbliza...I svi oni kidišu na nesigurnog pokojnika, iskušavajući snagu njegovog uma i nivo njegove svesti. Ima o tome toliko puno toga još da se kaže, ali se bojim monologa.
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 07 Dec, 2010 19:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Interesantno. Nemam neko svoje odredjeno misljenje o ovome, osim sto sam procitao ponegde, a to je da izmedju zivota, dakle nakon smrti,
u tim astralnim slojevima borave programeri koji milom ili silom dusama usadjuju razne ideje, brisu memorije na prosli zivot, i tako to. Smile
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 07 Dec, 2010 22:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nema potrebe da nam iko briše memoriju, mi sami nismo u stanju da je održimo.
Pogledaj samo kada legneš da spavaš- nemaš pojma ko si i šta si, a kada se probudiš nemaš pojma gde si bio.
Jednostavno, čim stvari nisu hronološki poredjane, linearno, mi to ne pamtimo.
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 07 Dec, 2010 23:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E bre, Gibsoni...
Pa daj svome umu nalog da popamti to sve...

ON JEDVA CEKA DA NESTO KORISNO RADI ZA NAS RAZVOJ...
Sto su ljudi lenji?
TO JE MOZDA BOLJE PITANJE...
Narocito po pitanju duhovnih napora i pregalastva... Question Idea Rolling Eyes

Nije tesko setiti se ko si u snu.
Nije tesko setiti se ni sta smo sve sanjali.

ALI TO TREBA DECU NAUCITI JOS U DETINJSTVU.
RAZVITI DUHOVEN ORGANE KOJI TO MIGU SA KLAKOCOM DA PERCIPIRAJU...
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 07 Dec, 2010 23:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Čovek, da tako kažemo- skoro svaki čovek, nije u stanju da sebi zada i ispoštuje takav zadatak.

Ali polako, korak po korak.

A sve je to povezano...
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 241896 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13669 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 26435 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 57761 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 13968 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19850 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16882 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)