Crno bratstvo
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 13 Maj, 2009 07:45 am    Naslov: Crno bratstvo
Odgovoriti sa citatom

Nekako mi Enochov podforum najviše odgovora za ovakvu jednu temu.

Šta je to Crno bratstvo?

Ukratko, to su jako moćne osobe koje razumeju duhovnost na način sticanja moći na materijalnoj ravni, a koje su prepoznale u novcu sredstvo za ostvarivanje kontrole i uticaja na Zemlji.

Istinska magija je najdivnija Božanstvena umetnost i nauka i istinski čin magije je prava promena u svesti sa ciljem spajanja sa Božanstvom. Međutim, pripadnici crnog bratstva, shvataju magiju kao sredstvo za postizanje ovozemaljske moći, te su tako, kao što reče Alan Ričardson u knjizi "Uvod u mističnu magiju" svoje ciljeve postavili "patetično nisko".

Sa nisko postavljenim ciljevima, oni barataju sa silama nisko postavljenih demona.
S obzirom da su pod uticajem nižih sfera, oni su predstavnici tih nižih sfera na Zemlji. Oni su odsečno prekinuli kontakt sa Bogom i svetlim andjelima, te zato kontaktiraju sa jedino preostalim dostupnim silama koje se nalaze u nižim sferama.
Po smrti, oni će nastaviti svoje postojanje u tim nižim sferama, gde će se priključiti tamošnjim demonima i nastaviti dalje svoj rad u okviru podzemnog Crnog bratstva.

Dakle, centrala Crnog bratstva, nalazi se u Limbu. Crni magovi na Zemlji, predstavnici su spoljašnjeg odeljenja Crnog bratstva. Oni se međusobno ispomažu. To je ista ekipa. Pripadnici Crnog bratstva vladaju kao demoni u Limbu i kao demoni na Zemlji. Predstavnici Crnog bratstva na Zemlji nisu drugo nego živi demoni.

Na Zemlji dakle vladaju demoni. Mnogi pripadnici Crnog bratstva na Zemlji, dugo uopšte ne znaju da su u njegovom članstvu i ne vide sebe kao demone. Oni na početku misle, pa što ne bi iskoristio neke od svojih moći kako bi lakše kreirao materijalno bogatstvo po fizičkoj realnosti i širio kontrolu i uticaj nad ostalim ljudskim bićima? Što ne bi koristio formule za postizanje ovostranog uspeha? Što ne bi koristio pomoć demonskih sila koje su pokazale da su spremne da pomognu? I sa takvim postavkama, oni neumoljivo utiru sebi put članstvu loži Crnog bratstva. Oni tako postaju gospodari i Zemlje i Pakla.

Oni, naravno, ne znaju i ne žele da znaju da je svaka magija koja isključuje iz svojih operacija Boga, crna magija.

Na Zemlji nije uvek bilo tako. No, u poslednjih par hiljada godina jeste tako.

Magija koja isključuje Boga je crna magija. Mistika koja isključuje Boga je crna mistika. Religija koja zloupotrebljava Boga zarad postizanja ovozemaljske moći jeste crna religija.

I svi takvi magovi, mistici i sveštenici nisu drugo nego pripadnici Crnog bratstva na Zemlji.

U to spadaju i predstavnici različitih okultnih i masonskih organizacija jer je i njihov cilj materijalna dominacija na Zemlji.

Visoki predstavnici crnog bratstva su, naravno,visoki političari i visoki predstavnici multinacionalnih kompanija i različitih međunarodnih organizacija (izuzeci naravno postoje).

Moramo se probuditi i shvatiti da nad nama jednostavno vladaju demoni.
Moramo shvatiti i to da smo i mi sami dobrim delom demoni.
Naš ego nije ništa drugo nego demon u nama. Budimo sami sebi od pomoći jer u nama je Bog!

Poslednji izmenio talerman dana 13 Maj, 2009 08:10 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 13 Maj, 2009 08:06 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pošto sam postavio ovu temu, izguglao sam "crno bratstvo" da vidim šta se o tome piše kod nas, ali skoro da ništa nisam pronašao vredno spomena. Medjutim, obradovao sam se kada sam izguglovao ovo:

"Već je pomalo bio zaboravio da Xeron ima uvid u svaku njegovu misao. Pomisli kako je Arvil prema njemu bio i više nego korektan, objasnivši mu do najsitnijih detalja na koji način djeluje manipulacija i na kakve sve načine nesvjesne sluge raznih "vladajućih frakcija", nastoje "utihnuti" one koji su počeli čeprkati po površini ledenog brijega spletki, laži, podvala, iluzija te potmule vladavine, koja po hijerarhijskoj strukturi djeluje nekoliko desetaka tisuća godina, još od razdoblja kada je crno svećenstvo i crno bratstvo iz sjene, zavladalo u drugom periodu civilizacije Atlantisa."

To je citat baš iz Enohove knjige "Astralni blagoslov".

Intuitivno mi je bilo jasno da ovu temu treba ovde da postavim.
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 13 Maj, 2009 13:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"Bela bez crne ne bi vredela..."
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 13 Maj, 2009 14:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo sam pronasao cisto slucajno na you tubeu. Jeftina montaza i tekst inspiriran Thotovim prijevodom od Mauricea Doreala, ali dobar dio stvari u poruci / tekstu stoji.

http://www.youtube.com/watch?v=wgeoVbSnOus

"madmod72
February 10, 2009

Far in the past before Atlantis existed, men there were who delved into darkness, using dark magic, calling up beings from the great deep below us. Forth came they into this cycle. Formless were th...
Far in the past before Atlantis existed,
men there were who delved into darkness,
using dark magic, calling up beings
from the great deep below us.
Forth came they into this cycle.
Formless were they of another vibration,
existing unseen by the children of earth-men.
Only through blood could they have formed being.
Only through man could they live in the world.

In ages past were they conquered by Masters,
driven below to the place whence they came.
But some there were who remained,
hidden in spaces and planes unknown to man.
Lived they in Atlantis as shadows,
but at times they appeared among men.
Aye, when the blood was offered,
for they came they to dwell among men.

In the form of man they amongst us,
but only to sight were they as are men.
Serpent-headed when the glamour was lifted
but appearing to man as men among men.
Crept they into the Councils,
taking forms that were like unto men.

Slaying by their arts
the chiefs of the kingdoms,
taking their form and ruling o'er man.
Only by magic could they be discovered.
Only by sound could their faces be seen.
Sought they from the Kingdom of shadows
to destroy man and rule in his place.

But, know ye, the Masters were mighty in magic,
able to lift the Veil from the face of the serpent,
able to send him back to his place.
Came they to man and taught him the secret,
the WORD that only a man can pronounce.
Swift then they lifted the Veil from the serpent
and cast him forth from the place among men.

Yet, beware, the serpent still liveth
in a place that is open at times to the world.
Unseen they walk among thee
in places where the rites have been said.
Again as time passes onward
shall they take the semblance of men. "
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 14 Maj, 2009 06:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DAJBOG ::

To jeste tako.
A sta da radis, na primer, ukoliko su ti poslodavci crni, a ti si beo?

Ili ako finansijski zavisis od crnog, a ti si beo?

Ili ako institucija u kojoj se skoluju deca jeste pod domenom crnog, a deca su bela?

Sta ako se sistem crnog urusava pod uticajem crnog, a mi beli verujemo da ce posle urusavanja doci belo?

Zasto bi doslo belo, ako crno urusava crno? Zar nije tako da ce posle toga doci jos crnje?

Sta mi beli da radimo, pod uslovom da smo stvarno beli?

Ja razumem da treba da postoji ravnoteza u nasem svetu, da ne moze biti ovde samo crno i samo belo, jer u svim nivoima pod onom najvisom, postoje razliciti dualiteti, samo sto su oni mnogo finiji i suptilniji sto se nalaze na visim nivoima.

Ne razumem samo jednu stvar. Ova Zemlja nije zasluzila da nad njom dominiraju crne sile. Crno, slazem se, mora da postoji. Ali crno ono ovde dominira kad je rec o medjuljudskim odnosima, a to nas najvise interesuje jer smo mi jos uvek ljudi.

Ja mislim da sedeti i cekati kako ce 2012. doneti belo belima, a crno crnima, nije bas adekvatno resenje.

Ne znam sta se dobilo cekanjem. Mora se raditi.
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 14 Maj, 2009 09:49 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

To jeste tako.
A sta da radis, na primer, ukoliko su ti poslodavci crni, a ti si beo?

Sijas jos vise-time ih iritiras...I tako brze propadnu

Ili ako finansijski zavisis od crnog, a ti si beo?

Mene ne hrane oni ( a ni tebe ) nego duh nebeski...

Ili ako institucija u kojoj se skoluju deca jeste pod domenom crnog, a deca su bela?

Upises ih u Waldorf ili Montesori skolu.
Ako treba preselis se u drugi grad ili drzavu zbog toga.... Sta mislis da li se to isplati?
Zbog dece?

Sta ako se sistem crnog urusava pod uticajem crnog, a mi beli verujemo da ce posle urusavanja doci belo?

Mi beli smo SIGURNI da ce doci belo.
NE SUMNJAMO...
JER ZNAMO...

Zasto bi doslo belo, ako crno urusava crno? Zar nije tako da ce posle toga doci jos crnje?

PROMENA JE STALNO U TOKU.
TOME PODLEZE I CRNO...

Sta mi beli da radimo, pod uslovom da smo stvarno beli?

Da se radujemo i druge da radujemo i po mogucstvu volimo...
ETO NA PRIMER JA TEBE VOLIM... Laughing

Ja razumem da treba da postoji ravnoteza u nasem svetu, da ne moze biti ovde samo crno i samo belo, jer u svim nivoima pod onom najvisom, postoje razliciti dualiteti, samo sto su oni mnogo finiji i suptilniji sto se nalaze na visim nivoima.

I ??

Ne razumem samo jednu stvar. Ova Zemlja nije zasluzila da nad njom dominiraju crne sile. Crno, slazem se, mora da postoji. Ali crno ono ovde dominira kad je rec o medjuljudskim odnosima, a to nas najvise interesuje jer smo mi jos uvek ljudi.

Zemlja podleze visim kosmickim zakonima, bas kao i sve drugo u ovom obliku svemira...
Kada ode daleko od centra galaksije-onda ima najmanje svetla...
I preovladjuje crno.
Ali i to ce se promeniti...
Pa i ljudski odnosi.
Pogledaj koliko je sada svet lepsi nego kada smo mi bili mali.
Pogledaj npr. odnos svih ljudi prema deci...
Nekada nije bilo tako.
Zar ti to ne pokazuje da belo polako prekriva crno?

Ja mislim da sedeti i cekati kako ce 2012. doneti belo belima, a crno crnima, nije bas adekvatno resenje.

U pravu si.
Zato treba vredno raditi u materijalnom svetu.
Propagirati i praviti nove drustvene oblike, eko-naselja, promovisati alternativne energije, odnosno urusavati ovaj (crni) sistem koliko je god to moguce na sve nacine.
2012 je suvise komplikovana prica za NET, ali misljenja sam da ce sve to ipak proci relativno bezbolno...
Za BELE, naravno...

Ne znam sta se dobilo cekanjem. Mora se raditi.

Pa eto Tale radimo koliko su nam mogucnosti.
Dodji na leto, pa nam se pridruzi... Tako cemo svi zajedno biti jaci, a i srecniji...

Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 14 Maj, 2009 12:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pogledaj koliko je sada svet lepsi nego kada smo mi bili mali.
Pogledaj npr. odnos svih ljudi prema deci...
Nekada nije bilo tako.
Zar ti to ne pokazuje da belo polako prekriva crno?[/b]

????????????????????????
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 14 Maj, 2009 19:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sta se cudis Enoch???

Nisi primetio da danas ljudi i to nepoznati dele komplimente deci, da su blazi i ljubazniji sa decom nego nekada?

Svet jeste grub, ali kao da malo "omeksava"...???

Sta ti tu nije jasno ???

???????????????????????????????/
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 15 Maj, 2009 00:32 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sta ti tu nije jasno ???

???????????????????????????????/

Sve (ili nista) Wink
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 15 Maj, 2009 08:42 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

o.k. Dogovoreno...... Wink
Vakan Tanka
Hodočasnik

Pridružio: 21 Jan 2008

Poruka Poslao: 15 Maj, 2009 09:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Do 2012 ima i nema mnogo...NIKAK0 ne smemo sedeti skrstenih ruku...SVAK0G dana po 2do 3 puta meditacija...molitva...propagiranje...razgovor...P0VEZIVANJE na Planetarnom nivou je jako bitno,jer sve je VISE PR0BUDJENIH Brace i Sestara koji osecaju da smo Jedna porodica...i rad...svako od nas je dovoljno prociscen da stupi u kontakt sa svojim visim sopstvom i svojim Unutrasnjim vodicem koji ce ga voditi...svako od nas ima i zna svoju sopstvenu MISIJU u ovim danima zatrvaranja ciklusa...Dajbog dobro rece...SVETl0ST je dobila ovu bitku,semeke posejane na Gollgoti,u Indiji,I Meksiku i Gvatemali i svugde po svetu,Bele semenke ljubavi uz podrsku neverovatno jake andjeoske energije daju plodove...i to niko ne moze zaustaviti...Radujte se Kvantnom skoku,radujte se plimi nadolazece ljubavi,prelasku u 4tu i petu dimenziju i SIJAJTE...Volite,oprastajte,poducavajte budite Istina,budite svetlost/ljubav...DElA...pomazite gde god i kad god mozete...pazite se sopstvenih misli jer one uoblicavaju vas zivot i vasu stvarnost,a cilj nam je da i druge povedemo iz ovog zacaranaog sna,da im pomognemo da njihovo budjenje usledi sto pre i sto bezbolnije...
i,jako je bitno da se udruzujemo jer smo tada energetski puno,puno jaci...evo pozivam vas sve da se pridruzite Dajbogu i meni ovog proleca+leta u Tomockoj krajni u misiji svetla i ljubavi...i SVESN0STI...svako je dobrodosao...samo slusajte sopstveno srce....in la kesh...
Gde je nesloga da donosim Jedinstvo!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 15 Maj, 2009 13:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Slazem se sa sustinom.
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 15 Maj, 2009 13:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dio iz "Astralnog Blagoslova":

---------------------------------------------------------
Kada je Svjetlost rekla: "igrat cemo posteno", svi smo znali kakav nas Put ceka i sto je sve pred nama, u nastojanju da "fair playom" omogucimo odredjenom dijelu covjecanstva da se vrati na pravi Put.
---------------------------------------------------------
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 17 Maj, 2009 04:05 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa eto Tale radimo koliko su nam mogucnosti.
Dodji na leto, pa nam se pridruzi... Tako cemo svi zajedno biti jaci, a i srecniji...[/b]

Radujem se našem susretu. Ne verujem da će to biti ovog leta, a kada će biti, to samo Bog zna. Ja hoću da se prepustim Božjoj volji. Neka mi andjeli pokazuju put. Oni bolje znaju od mene gde treba da živim i čime treba da se bavim dok sam na Zemlji. Na meni je da ne odustajem od duhovnog puta. Ja mislim da oni samo to traže od mene i naravno od svakog od nas.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89957 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42379 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 22629 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30275 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35309 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42745 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11260 11 Apr, 2008 02:22 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)