Najlepše Ljubavne Pesme i Priče
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » UNUTRAŠNJA STRANA VETRA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 03 Jun, 2009 13:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jednog dana na plaži se sretoše Lepota i Rugoba.
"Hajdemo se kupati u moru", rekoše.
Skinu se i zaplivaju. Nakon nekog vremena Rugoba izađe iz mora, obuče odeću koja je pripadala Lepoti te pođe svojim putem.

Kad je iz mora izašla Lepota, ne nađe svoje odeće.Budući da se stidela hodati gola, obuče Rugobinu odeću te pođe svojim putem.
Ljudi i danas počesto zamene jednu za drugu.
Ipak ima i onih koji prepoznaju Lepotu bez obzira na to kako je odevena, kao i onih koji prepoznaju Rugobu ne dajući se zavesti njenom odećom.
cvet
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 01 Sep, 2009 22:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Moje Srce su ispunile...nadam se da će i waša... Srce si!

Beskućnik

"Posećujući okrepljujuće časove meditacije, čuo sam predivnu priču o jednom učeniku meditacije. Želeo je da sažaljenje postane deo njegovog svakodnevnog života. Živeo je sam u stanu u velikom gradu. Na dnu stepeništa, u hodniku zgrade, životario je jedan beskućnik.

Kao i većina prolaznika, učenik meditacije je svakodnevno prolazio pored beskućnika ne gledajući ga. Nekoliko puta mu je udelio nešto sitnine, uglavnom iz osećaja krivice, ne trudeći se da na njega obraća pažnju niti da o njemu razmišlja. Nije bio ni nemilosrdan ni zao, jednostavno je bio ravnodušan.

Učeći meditaciju ubrzo je video da mora da otvori svoje srce prema svojim bližnjima - ne samo na rečima, već u stvarnom, svakodnevnom životu. Shvatio je da bi najbolji početak za postizanje tog cilja bio upravo taj beskućnik.

Jednog dana je izašao iz svog stana, sišao niz stepenice i pogledao ga pravo u oči, kao da mu je blizak prijatelj. Beskućniku je bilo neprijatno i odmah je skrenuo pogled. Ipak, vrata sažaljenja su konačno otvorena.

Sedmice su prolazile i učenik meditacije je svakoga dana prolazio pored beskućnika, pažljivo se trudeći da ga pogleda u oči. Svakoga jutra, pre izlaska iz zgrade, učtivo bi rekao: "Dobro jutro. Kako ste danas ?" I svake večeri, vraćajući se kući s posla, rekao bi: "Kako ste proveli dan ?"

Ljubaznost se napokon isplatila. Malo - pomalo, beskućnik je izlazio iz svoje čaure i počeo da mu uzvraća poglede, u nekoliko navrata se i osmehnuo. Konačno, posle izvesnog vremena, počeo je da mu odgovara na postavljena pitanja. Odgovarao bi: "Jutros sam prilično dobro. A vi ?" Uveče bi rekao: "Večeras mi je bolje nego jutros. Hvala na interesovanju." Njegovo samopouzdanje je raslo.

Vremenom je to preraslo u ritual u kojem je učenik meditacije počeo istinski da uživa. Iskreno se radovao susretu sa svojim "prijateljem", otkrivši istovremeno da mu je sve lakše da se sprijatelji sa ostalim strancima.

A onda je jednog dana beskućnik nestao bez traga. Učenik meditacije se naprasno rastužio, pitajući se šta bi mogao da bude razlog. Dani su prolazili ali beskućnik mu je i dalje nedostajao. Na kraju se jednostavno pomirio s njegovim nestankom i sećanja su počela da blede. Nastavio je sa svojim uobičajenim životom.

Jednog dana, oko mesec dana kasnije, kada je u povratku s posla ušao u zgradu, na stepenicama je sedeo nepoznati čovek. Kada mu je prišao ovaj je odmah ustao da ga pozdravi. Nije poznavao ovog stranca koji mu je ipak, kao kroz maglu, odnekud bio poznat.

Čovek je ispružio ruku i rekao: "Izvinite što Vas ometam, g-dine, ali samo sam hteo da Vam se zahvalim."

"Da mi se zahvalite ?", uzvratio je učenik meditacije. "Na čemu?"

"Vidite", rekao je stranac,"nekada sam živeo upravo ovde, pod ovim stepenicama. Toliko sam se stideo sebe i imao tako malo samopoštovanja da me niko nije poznavao." Posle kratke pauze, nastavio je. "Godinama unazad niko nije bio ljubazan prema meni. Niko nije hteo ni da me pogleda, a kamoli da mi posveti vreme. Nisam imao prijatelja niti sam cenio sebe. Onda ste Vi počeli da me primećujete. Bili ste ljubazni prema meni. Na kraju sam shvatio da, ako Vi možete da budete ljubazni i ukažete mi poštovanje, onda bih možda i sam mogao da budem ljubazan i pokažem sebi malo poštovanja. Tako sam se pokupio i pronašao posao i stan. Kupio sam novu odeću. Moj se život preokrenuo. A znate zašto ? Zbog Vas. Vaša dobrota i želja da me poštujete i budete dobri prema meni promenili su moj život. Samo sam hteo da Vam se zahvalim."

Heartr Heartr Heartr

Ljubav

Čovek umire i odlazi na Nebo.
Andjeli mu kazu:"Odvešćemo te u raj, ali prvo da ti pokazemo Pakao."
Odvode ga na mesto sa velikom sredisnjom posudom punom kašaste hrane. Oko posude su jadne i gladne osobe. Svaka od njih ima kašiku dugačku po tri metra. Hranu mogu dobaviti, ali je, zbog duzine, ne mogu prineti ustima. I tako, ove patetične osobe gladuju pored izobilja hrane.

Zatim ga Andjeli odvode u Raj.
Na njegovo iznenadjenje, ugleda istu scenu. Ponovo gigantska posuda sa hranom, ponovo ljudi sa kašikama od tri metra. Samo ovi su zadovoljni, srećni, nasmejani i zdravi.
"Zasto? U cemu je razlika da su ovi ljudi srećni i siti?", upitao je Andjele.
"Pa zar ne vidiš?", upitali su ga.
Kada je pazljivo pogledao primetio je da svaka osoba hrani zrakom susednu.

"Ovde ljudi hrane jedni druge. Oni su naučili put Ljubavi."

Heartr Heartr Heartr
 Nazad na vrh »
ema
Iskušenik

Pridružio: 13 Avg 2009

Poruka Poslao: 04 Sep, 2009 20:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

B.G.Damo !

I moje srce su ispunile.
Piši nam još ! Srce si!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 04 Sep, 2009 21:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jako lepo od tebe B.G.Damo sto nam pricas mudre i ljubavne price.....Hvala.
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 05 Sep, 2009 11:35 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mila ema drago mi je da si ih prepoznala,a twoja poruka na delu duhownost i droge je wiše nego blistawa.... herc
Hwala ti dragi Miodraže...Srce je najsrećnije kada kuca za druge.. love3

Sonet o neporočnoj ljubavi BRANKO MILJKOVIĆ
Nema je ovde, sve je više gubim
U časnom krugu kog zaborav rubi.
Oh, gipka sliko varke, varko živa,
kad kamen vida njeno lice biva.
Daj mi snage da neporočno ljubim .
Tu se skriva
bol bez odjeka i reč bez odziva.

O, daj mi snage nad silama grubim.
Vrati mi sličnost da usnim, dok strava
tišti mi čelo i niče na stolu.
Ona je deo predela što spava.
Pomešana s vetrom dok ćuti u sjaju
iscrpem budućnost u svirepom bolu
što sanja krv leta i pakao u raju......
Heartr
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 05 Sep, 2009 11:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zašto žena plače....

Jedan dečkić je upitao svoju majku: "Zašto plačeš?"
"Zato što sam žena" - odgovorila mu je.
"Ne razumem" - rekao je dečak.
Mama ga je samo zagrlila i rekla: "Nikada i nećeš".
Kasnije je upitao oca: "Zašto mi se čini da mama plače bez ikakvog razloga?"
"Sve žene plaču bez ikakvog razloga" - bilo je jedino što je tata znao reći.
Dečačić je odrastao i postao muškarac, i još uvek se pitao zašto žene plaču.
Na posletku je nazvao Boga. Kad ga je dobio, upitao ga je:
"Bože, zašto se žene tako lako rasplaču?"

Bog odgovori:
"Kad sam stvarao ženu morala je biti posebna.
Dao sam joj ramena, dovoljno jaka da nose svu težinu ovoga sveta, a opet dovoljno nežna da mogu pružati utehu.
Dao sam joj unutrašnju snagu da podnese porod i odbijanje koje joj toliko puta stiže od njene dece.
Dao sam joj čvrstinu koja joj omogućuje da ide dalje kad svi drugi odustanu, i da se brine za svoju familiju za vreme bolesti i nevolje bez prigovora.
Dao sam joj osećajnost da voli svoju decu bez obzira na sve, čak i ako ju je njezino dete veoma povredilo. Dao sam joj snagu da nosi svoga muža kroz njegove greške i načinio je od njegovog rebra da bi štitila njegovo srce.
Dao sam joj mudrost da zna da dobar muž nikada ne bi povredio svoju ženu, ali povremeno testira njenu snagu i odlučnost da bude uz njega.
I napokon, dao joj je suzu da je isplače.
To je samo njeno na korišcenje kad god joj zatreba.

Heartr Heartr Heartr
 Nazad na vrh »
Sara
Hodočasnik

Pridružio: 05 Mar 2009

Poruka Poslao: 05 Sep, 2009 19:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

BG.Damo ,
hvala ti za mudre i tople price .
One me oplemenjuju i uzdizu moju dusu .

Pozdrav ! Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 05 Sep, 2009 20:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sara ::
BG.Damo ,
hvala ti za mudre i tople price .
One me oplemenjuju i uzdizu moju dusu .

Pozdrav ! Very Happy

Draga, zadowoljstvo mi je postawljati ih za takwe kao ti...! cvet Zagrljaj

RASTEŠ

Nemoguće je proći kroz život ...
a da ti ne propadne neki posao,
da ne budeš razočaran prijateljstvom,
da nikad ne budeš bolestan ,
da ne osetiš bol ljubavi,
da ti niko u familiji ne umre,
i da nikad ne pogrešiš.

To je cena života.
Ipak, nije važno ono šta se događa,
već kako se reagira.
Ako se prepustiš sakupljanju večno
krvavih rana ,
živet ćeš kao ranjena ptica nesposobna
ponovno poleteti.

Rasteš...
Rasteš kad ne postoji praznina u nadi,
ni oslabljenost volje,
ni gubitak vere.

Rasteš kad prihvatiš stvarnost i
samouvereno je živiš.

Kad prihvatiš svoju sudbinu,
ali imaš volju da učiniš sve kako bi je
promenio.
Rasteš integrirajući ono što je iza tebe,
stvarajući ono što je ispred tebe i
vizualizirati ono što
može biti tvoja budućnost.

Rasteš prebrođujući, poštujući samog sebe i dajući plodove.
Rasteš otvarajući put ostavljanjem tragova za sobom ,

i kad si sposoban integrirati i učiti iz svojih iskustava...
Rasteš sijući korene!

Rasteš postavljajući si ciljeve,
ne obraćajući pažnju na negativne komentare i predrasude.
Kad svojim ponašanjem daješ PRIMER
ne pridajući važnost ismejavanjima i prezirima.
Kad ispunjavaš svoju vokaciju.

Rasteš
osnaživanjem karaktera,
uzvišenog obrazovanjem.
Rasteš iskazujući svoje osećaje...

Rasteš kad
si spreman suočiti se sa ogolelim
granama zime,
berući ruže bez obzira na trnje i
označujući put unatoč prašini koja se diže.
Rasteš kad
si sposoban očvrsnuti na
ostacima iluzija,
i namirisati se otpacima cveća...
I osetiti žareći plamen na ruinama ljubavi.

Rasteš pomažući bližnjima,
upoznajući samog sebe i
dajući životu više nego što primaš.

Rasteš usađujući korijene kako ne bi mogao izmaknuti i pobjeći...
Braneći se kao orao da ne Prestaneš leteti...
Usidrivši se kao sidro i sjajeći kao zvezda.

Dakle...Rasteš

love3 Angel7 love3
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 06 Sep, 2009 11:57 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Srce mi užiwa...neka i waša Srca užiwaju... Srce si!

Priča o tri sina
Tri žene sretnu se kod bunara gde su došle po vodu. Zapričaju se o svojim sinovima. „Trebali biste čuti moga sina! Kako samo prekrasno peva, kao slavuj!“ Druga žena se hvali: „A da samo vidite moga sina, kako je visok i snažan! Kada baci kamen uvis, on skoro dotakne oblake!“
Treća žena samo šuti.

Na to je druge dve počnu provocirati: „A tvoj sin?".
„Ne znam što bih vam pričala. Moj sin je mladi, obični dečko, kao i mnogi drugi“.

Žene se upute kući noseći teški teret vode na glavi. Treća žena je i dalje šuela osećajući se neugodno pored dve brbljavice. Sunce je sve žešće pržilo, teret je bio sve teži. Odjednom žene ugledaju na ulazu u selo svoja tri sina. „Počujte kako moj sin lepo peva!“, usklikne prva pokazujući na svog sina koji je sedio na zidiću i zaneseno pevao.
„Pogledajte moga sina“, ushićeno će druga, „kako visoko baca kamen. Divota!“.

Treći sin potrči prema svojoj majci i uzme joj teški teret s glave.

Heartr Heartr Heartr

LJUBAV I VREME

Bilo jednom jedno ostrvo na kojem su živeli osećaji i ljudske vrednosti: Dobra Volja, Tuga, Znanje i među ostalima i Ljubav.
Jednog su dana shvatili da će njihovo ostrvo da potone,te su pripremili svoje brodove, kako bi ga napustili. Jedino je Ljubav želela ostati do poslednjeg trenutka. Kada je ostrvo bilo samo tren do potonuća, Ljubav je odlučila potražiti pomoć. Bogatstvo je prolazilo u blizini i Ljubav je upitala: "Bogatstvo, možes li me povesti sa sobom?"
"Ne mogu, mnogo je zlata i srebra na mom brodu, nema mesta."-reče Bogatstvo. Ljubav tada odluči pitati Ponos koji je prolazio na veličanstvenom brodu.
"Ponose, preklinjem te, možes li me povesti sa sobom?"
"Ne mogu ti pomoći, Ljubavi", odgovori Ponos: "Ovde je sve tako savršeno, mogla bi mi uništiti brod."
Tada je Ljubav zamolila Tugu, koja je prolazila kraj ostrva:" Tugo, molim te povedi me sa sobom!"
"Oh, Ljubavi", odgovori Tuga:" Tako sam tužna da ne mogu."
Kada je Dobra Volja prolazila kraj ostrva, toliko je bila zadovoljna da nije ni čula Ljubav kako je doziva.
Tada Ljubav začuje neki glas: "Dodji ,Ljubavi, ja ću te povesti sa sobom."
Bio je to starac u malenom čamcu. Kada su stigli do kopna, Ljubav se iskrca, a starac ode. Ljubav je bila toliko srećna da je zaboravila pitati starca za ime. Ljubav shvati koliko mu duguje, te upita Znanje: "Znanje, ti sigurno znaš ko me je
spasao?"
"To je bilo Vreme", odgovorilo je Znanje.
"Vreme?", upitala je Lubav:"Pa zašto bi me Vreme spasilo?"
Znanje odgovori:
"Zato što je samo Vreme sposobno da proceni koliko je Ljubav važna u životu..."

Heartr Heartr Heartr
 Nazad na vrh »
adminfob
Admin foruma OBJAVE

Pridružio: 05 Jan 2008

Poruka Poslao: 06 Sep, 2009 16:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Šta reći u vezi ove teme i ovih divnih priča. Thanx Bravo! Srce si!

Predlažem, ako će još biti ovih lepih priča da se pretoče u knjigu a ja ću pomoći oko dizajniranja korica. Smile

NEMOJTE SEBE DOVODITI U NEPRILIKE NEGO
SE OSOBODITE ZALA KOJE STE STVORILI.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 06 Sep, 2009 19:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

adminfob ::
Šta reći u vezi ove teme i ovih divnih priča. Thanx Bravo! Srce si!

Predlažem, ako će još biti ovih lepih priča da se pretoče u knjigu a ja ću pomoći oko dizajniranja korica. Smile

Hwala dragi adminfob...milo mi je da ih prepoznaješ .... Da biće jos najlepših Ljubawnih priča... Yes Unapred zahwaljujem na ponudjenoj pomoći oko dizajna korica,... Zagrljaj Thwelcome love3
 Nazad na vrh »
adminfob
Admin foruma OBJAVE

Pridružio: 05 Jan 2008

Poruka Poslao: 06 Sep, 2009 20:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

BelaGalaktickaDama ::

Hwala dragi adminfob...milo mi je da ih prepoznaješ .... Da biće jos najlepših Ljubawnih priča... Yes Unapred zahwaljujem na ponudjenoj pomoći oko dizajna korica,... Zagrljaj Thwelcome love3

Svako od registrovanih korisnika ima mogućnost da sam kreira tekstove a zatim da te tekstove grupiše u svoju knjigu. Ta knjiga će se pojaviti (kao što jednom reče Plavi Zrak) u "izlogu", na početnoj stranici sajta. Kad posetilac klikne na VAŠU knjigu, otvoriće se sadržaj sa poglavljima. Zatim, bira pojedinačno poglavlje i otvara se vaš tekst.

ZNAČI, SAMI IMATE SVE DOZVOLE A NAPRAVLJEN JE ALAT DA POSTAVITE SVOJU KNJIGU. BROJ KNJIGA NIJE LIMITIRAN. BROJ POGLAVLJA, TAKOĐE NIJE LIMITIRAN. IMATE UGRAĐEN I BROJAČ DA VIDITE KOLIKO JE POSETILACA ČITALO VAŠU KNJIGU. U ovom slučaju, bez obzira što se radi o kratkim tekstovima, bilo bi možda dobro da svaka priča bude jedno poglavlje.

Za početak toliko. Možda će ova mogućnost još nekog zanimati. Zato predlažem sledeće. Idite na početnu stranicu sajta http://www.objave.com/

Na samom kraju te stranice nalazi se:

Home | Add to Favorites | Help | Mapa sajta

Ako kliknete na Help, u novom prozoru će se otvoriti seledeći sadržaj:

Prvi korak bi bio da se upoznate sa raspoloživim opcijama. Predlažem da pogledate odeljke "VAŠI TEKSTOVI" i "VAŠE KNJIGE". Help je urađen sa primerima. Verujem da će Vam biti interesantno. Princip je sledeći. Tekstove unosite jednostavno, s copy/paste. Nekoliko tekstova koje ste uneli, možete spojiti u knjigu. Videćete i kako. Zatim možete dodati još nekoliko tekstova pa te tekstove možete naknadno dodati vašoj knjizi. Smile

Nekoliko naših korisnika već ima postavljene svoje knjige. Za izradu korica knjige, možete mi poslati adresu neke slike na internetu koja vam se dopada, a ja ću je iskoristiti da bude grafička podloga za korice vaše knjige.

Ako bude bila potrebna pomoć, možete mi se uvek obratiti.

Toliko za ovo javljanje. Na ovom forumu postoji već dosta materijala na bazi koga bi se mogao postaviti priličan broj knjiga... Smile

Na primer tema Velika prevara globalnog zagrevanja koja se nalazi na podforumu ZDRAVLJE I ISCELJIVANJE je takođe dobar kandidat za knjigu. Kad vaša knjiga bude napisana, imate mogućnost da pošaljete email vašim prijateljima i da ih obavestite o tome. U emailu, koji sistem automatski generiše nalaziće se link do vaše knjige. Smile

NEMOJTE SEBE DOVODITI U NEPRILIKE NEGO
SE OSOBODITE ZALA KOJE STE STVORILI.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 06 Sep, 2009 20:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Thank ju! Very Happy A sad Backtotopic

RAZGOVOR S BOGOM

Usnio sam da razgovaram s Bogom.

"Dakle, ti bi želeo razgovarati sa mnom", reče Bog.

"Ako imaš vremena", rekoh.

Bog se nasmeši.

"Moje je vreme večnost.Šta si me hteo pitati?"

"Šta te najviše iznenadjuje kod ljudi"?

Bog odgovori:
"Što im je detinjstvo dosadno.
Žure da odrastu,a potom bi opet želeli da postanu deca.

Što troše zdravlje da bi stekli novac,pa potom troše novac da bi vratili zdravlje".

Što razmisljaju teskobno o budućnosti,
zaboravljajuci sadašnjost.Na taj nacin ne žive ni u sadašnjosti ni u budućnosti.

Što žive kao da nikada nece umreti,a onda umiru kao da nikada nisu živeli."

Bog me primi za rukuOstadosmo na trenutak u tisini.

Tada upitah:

"Kao roditelj, koje bi životne pouke želeo da tvoja deca nauče?"

Osmehujući se, Bog odgovori:

"Da nauče da nikoga ne mogu prisiliti da ih voli.
Mogu samo voleti.

Da nauče da nije najvrednije ono što poseduju,nego KO SU u svom životu.

Da nauče kako se nije dobro uporedjivati s drugima.

Da nauče kako nije bogat onaj čovek koji najvise ima,nego onaj kojem najmanje treba.

Da nauče kako je dovoljno samo nekoliko sekundi
da se duboko povredi voljeno biće,a potom su potrebne godine da se izleči.

Da nauče opraštati tako da sami opraštaju.

Da spoznaju kako postoje osobe koje ih nežno vole,
ali to neznaju reći niti pokazati.

Da nauče da se novcem moze kupiti sve. Osim sreće.

Da nauče da dve osobe mogu posmatrati istu stvar,
a videti je različito.

Da nauče da je pravi prijatelj onaj koji zna sve o njima...
a ipak ih voli.

Da nauče kako nije uvek dovoljno da im drugi oproste.Moraju i sami sebi opraštati."

Ljudi će zaboraviti šta si rekao.
Ljudi će zaboraviti šta si učinio.
Ali nikada nece zaboraviti kakve si osećaje u njima pobudio.

Heartr Heartr Heartr
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 08 Sep, 2009 16:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bratska Ljubav

Dva brata, jedan oženjen, drugi neoženjen, posedovali su farmu čije je plodno tlo davalo obilnu letinu. Pola je žita pripadalo jednom bratu, a druga polovina drugom.
Na početku je sve bilo dobro. Potom bi se oženjeni brat noću povremeno budio od sna i mislio: "To nije uredu. Moj brat nije oženjen i dobija polovinu uroda s farme. Sa mnom je žena i petoro dece, i tako sam osiguran za svoju starost. Ali, ko će se brinuti za mog brata kad ostari? On mora mnogo više staviti na stranu za budućnost negoli što to čini sada, i stoga je on potrebniji od mene."
S tim bi mislima ustao, prikrao bi se kući svoga brata i istresao bi vreću žita u bratovu žitnicu.
Neoženjenog brata počele su saletati iste takve misli. Povremeno bi se budio od sna i govorio bi: "Ovo jednostavno nije pošteno. Moj brat ima ženu i petoro dece, a dobio je polovinu uroda sa zemlje. Ja ne moram nikoga prehranjivati osim sebe. I da li je stoga pravedno da moj brat, čije su potrebe očito veće od mojih, dobije tačno toliko koliko i ja?" Tada bi ustao iz kreveta i odneo bi punu vreću žita u žitnicu svoga brata.
Jedne noći obojica su ustala iz kreveta u isto vrijeme i naišli su jedan na drugoga s vrećom žita na leđima.
Mnogo godina nakon njihove smrti pročula se ta vest. I kad su ljudi hteli podići hram, izabrali su mesto na kojem su se dva brata susrela, jer u selu nisu mogli naći svetije mesto od toga.

Heartr Heartr Heartr love3 Heartr Heartr Heartr
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 10 Sep, 2009 18:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Melem za Dušu - komunikacija

Ceo svoj život proživeli su baba i deda u slozi, ljubavi i razumevanju, srećni i zadovoljni. Izraz tog malog sklada tokom celog života kao da je tumačilo nešto što ćemo nazvati "vrtom".

Svakog proleća su baba i deda zajednički obrađivali njihov vrt, a onda zajednički uživali u lepoti njegovih boja i bogatsvu plodova. Tako je bilo i proslog proleća. Kao i obično, u tom vrtu sve je bilo posađeno i zasađeno na vreme.

I jednog dana baba je krenula da obiđe vrt. Veoma se začudila kada je zapazila da je jedan komadić zemlje ostao neobrađen. To se retko događalo ali, pala joj je na um lepa misao:

- " Moj deda voli crni luk. Posadiću ovde crni luk i neću mu reći. Kako će se samo iznenaditi kada bude uskoro ugledao mladi luk."

Nešto kasnije, deda je odlučio da prošeta vrtom. I on se začudio kada je ugledao nezasađenu leju.

- "Stvarno smo ostarili" - zaključio je deda i odmah odlučio: "Posadiću ovde cveće, moja baba uživa u njemu i obradovaće se kad ga bude ugledala."

Ono što su odlučili to su i učinili. Baba je posadila crni luk a deda cveće. Narednih dana i jedno i drugo su kradom odlazili u vrt i čuvali svoju leju. Baba je "plevila" sve što nije bilo luk a deda sve što nije izgledalo kao cveće. Naravno, nije teško pogoditi šta je ostalo. Ostala je prazna leja.

Dešava li se u vašem "vrtu" nesto neobično?

Heartr love3 Heartr
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » UNUTRAŠNJA STRANA VETRA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeci
Strana 2 od 17

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka MOLITVA ... 91 Vakan Tanka 40045 26 Apr, 2011 01:33 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 48145 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29958 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42472 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 16864 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42830 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25665 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)