Tko će spreman dočekati Hrista
Idi na stranu
1, 2, 3, 4  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » BIBLIJSKI HRIŠĆANIN
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
biblijski-hriscanin
Tragalac

Pridružio: 31 Jul 2008

Poruka Poslao: 24 Sep, 2008 09:00 am    Naslov: Tko će spreman dočekati Hrista
Odgovoriti sa citatom

Pitanje poboznih..Poboznosti su razlicite! " Sluzbe Bogu" svakojake,
a tek vjerovanje u svasta!!!... Mnogo religija ; Mnogo razlicitih teoloskih
shvatanja , a, Bog je jedan , od Boga izdvojen- Bog Spasitelj --
Hristos , i Njihov Duh Sveti koji nas ljude navodi na svaku
pravdu , koju skoro svi tako nesvesno odbacujemo.....
Hoce li Budisti docekati Hrista koji u njega ne vjeruju???
Hoce li Muslimani docekati Hrista koji u njega ne vjeruju????
Hoce li ga Jehovini docekati koji vjeruju da je On kradom dosao,
pa se sada krije ??? Zasto ??? Plasi se!!!!!
Katolici ce ga najmanje docekati , jer su oni antihristi....
Pravoslavna vjera je nevjerna svome Gospodu. Vjekovima vara svoga
Zenika, ikonama , idolima , mrtvima i kojekakvim " svecima".....
Ko ce ga onda docekati??? Malo stado ??? Ostatak ??? Jevreji ???
Cekaoci Hrista moraju da budu odabrani ljudi; Da imaju vjeru Isusovu,
i da drze Zakon Boziji. . Ima li takvih ??? Ko se posteno bori da odrzi
pravu veru Isusovu??? , i ne samo da odrzi , nego i da je sa drugima
podeli???... -- Bilo Budisti ili Muslimani ili Jehovini, bilo koja druga
Protestantska vera ili Katolici , ili Pravoslavni ,
- ako neko od njih odrzi Zakon Boziji , sprovede veru Isusovu u srcu ,
spremi se da, kao odabrani vernik, i kao postovalac Zakona, opstane
kao takav u svetu -- taj ce docekati Boga svoga......
U tu grupu biti ću i ja .....

Biblijski Hriscanin
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Celestin

Pridružio: 21 Sep 2008

Poruka Poslao: 24 Sep, 2008 11:24 am    Naslov: o
Odgovoriti sa citatom

Pridržavati se 10 zapovijedi ne samo u djelima nego i u mislima i neće bit problema ma koje vijere bio. Wink
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Pridružio: 27 Jan 2008

Poruka Poslao: 24 Sep, 2008 11:25 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 19 Jul, 2009 23:23 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Poruka Poslao: 24 Sep, 2008 11:44 am    Naslov: Re: o
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 19 Jul, 2009 23:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 24 Sep, 2008 11:56 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Udaljavanje od Boga ogleda se izmedju ostalog i u postojanju sve veceg broja zakona. Tamo gde je srediste Boga, jasno je, ne postoji ni jedan jedini zakon.
Tamo gde smo mi, po nekima, trebalo bi da postoje 24 glavna prirodna zakona, dok ih u stvari ima 36 ili 38 i nekih milijardu zakona koji su doneli ljudi.

Sve u svemu, put prema Bogu jeste izmedju ostalog i u oslobadjanju od zakona.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Zoran iz Zemuna
Hodočasnik

Pridružio: 28 Jul 2008

Poruka Poslao: 24 Sep, 2008 12:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hoce li Budisti docekati Hrista koji u njega ne vjeruju???
Hoce li Muslimani docekati Hrista koji u njega ne vjeruju????

Naravno da će ga dočekati, i to raširenih ruku. Koliko znam izuzetno ga cene i svakako će prepoznati dolazak Velikog Učitelja.
Čini mi se da malo preteruješ u stavovima. Naravno da će religije biti iskrivljene posle 2000 godina, posebno u apsolutnom nedostatku komunikacije. Ali Hristova reč je koliko - toliko sačuvana, inače ni ti ne bi za nju znao.
Pre neko veče sam čuo da Papa daje izjavu o sadašnjem trenutku kao imperativu, kojom bi se svaki Budista podičio. Znači nema dve istine, nego jedna. I zato je neophodan ponovni dolazak. Da se plasira čista istina, i da je konačno upoznamo u punom sjaju. Smatram da je prvo što će Hrist uraditi, da postavi ispravan sistem vrednosti, kao što je to davno učinio. Ovaj postojeći vodi u nestanak ljudske rase. I ne mislim da će Hrist spržiti sve "nevernike" u nekom apokaliptičnom sudaru, to nije u njegovoj prirodi i prepoznaćemo ga po delima njegovim. A ako ostane samo ta grupa, na čelu sa tobom, pitanje je da li treba da dolazi. Vi već sprovodite njegovu reč.
Naravno, ovo su samo moje lične kalkulacije i ne shvataj ih ozbiljno.
Imaš zanimljive postove, ali previše tvrde stavove da bi te neko pratio.
Ta dogmatičnost nije neophodna sve dok se ne ustanove konačni principi Istinske vere koju će Hrist ponovo uspostaviti. I onda ćemo ih se pridržavati i nećemo imati o čemu da raspravljamo.
 Nazad na vrh »
biblijski-hriscanin
Tragalac

Pridružio: 31 Jul 2008

Poruka Poslao: 24 Sep, 2008 15:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Žao mi je,ali u svemu ovome primećuje se nedostatak Biblijskog znanja ! Od početka,od prvih ljudi, i njihovog greha - pa dalje, kroz
budućnost, proteže se paralela obećanja,i o prvom Hristovom dolasku,i o njegovom drugom dolasku !...Prvi se doživeo u veoma čudnim
zbivanjima, ali tačno onako kako je to hiljadama godina predhodno bilo najavljivano ... Život Hristov, učennje, raspeće i uskrsnuće je sve
već daleko iza nas.... Drugi deo Biblije -- Novi zavet, je tačno, i sa puno realnosti i istine objavio kako će trajati vreme posle Hristovog
odlaska, i sve do njegovog drugog -- poslednnjeg dolaska ... Posebno je važno njegovo upozorenje na vreme u kojemu mi živimo danas..
Njegova izjava da će, u ovo,naše vreme, kvalitet pobožnosti opasti i svesti se na mlakost i površnost,je danas više nago doživljena istina....
Jedno od njegovih najsnažnijih upozorena za naše vreme je, da će se pojaviti razni hristosi koji će prevariti mnoge ; I ovu istinu danas
doživljavamo u potpunosti....Shodno tome,njegova izjava, da, kada bude drugi put dolazio,jedni će se radovati njegovom dolasku,a druki će
se,preplašeni pokušati sakriti od njega, uvodi nas u realnost današnjeg stanja pobožnosti, kada svako misli da je upravo njrgov "svetac"--
Hristos, i da će on,po njihovim planiranim željama postupiti...Zato, danas, i ima malo onih koji ga očekuju samo onako kako je on lično
opisao rečima nepromenljivim , koje ne trpe , ni dodavanja, ni oduzimanja....U tu grupu pripadam i ja !.....

Biblijski hrišćanin
 Nazad na vrh »
Celestin

Pridružio: 21 Sep 2008

Poruka Poslao: 25 Sep, 2008 00:13 am    Naslov: Re: o
Odgovoriti sa citatom

[quote="easy"]
Celestin ::
Pridržavati se 10 zapovijedi ne samo u djelima nego i u mislima i neće bit problema ma koje vijere bio. Wink

Po mom mišljenju, zapovesti nikako ne mogu doći od Boga.

Evo kako ja to gledam:
-Bog je univerzalna ljubav ,nema nikakva očekivanja od nas i on nas ne osuđuje ni zbog ćega ma šta god mi radili on nas jednostavno nesebićno voli.
Mi samo izgubljena dijeca i sve sta on želi je pokazati nam put,bez prisile bez ceremonija i drugih stvari.Nevezano uz bilo koju vjeru 10 zapovijedi su čista suprotnost onome kako se danas 95 posto ljudi ponaša i misli.I jedno pitanje o čemu misliš cijeli dan o ljubavi ili strahu,sretan ili tužan?Ono si kakve su ti misli............
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Poruka Poslao: 25 Sep, 2008 00:46 am    Naslov: Re: o
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 19 Jul, 2009 23:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 25 Sep, 2008 01:12 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Ne znam da li ću spremna dočekati Hrista.
Ali ga ja ne doživljavam kao sudiju,
kao što reče Zoran,
to nije u njegovoj prirodi.
Doživljavam ga kao bliskog prijatelja, koji sve o meni zna,
i samo imam silnu želju da ga zagrlim...

.

Poslednji put izmenio Vesna dana 16 Okt, 2008 00:40 am, izmenio ukupno 2 puta
 Nazad na vrh »
Zoran iz Zemuna
Hodočasnik

Pridružio: 28 Jul 2008

Poruka Poslao: 25 Sep, 2008 07:26 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ispade da ko ne poznaje Sveto Pismo ne sme da ima stav.
Ali moj prijatelj Rale koji ga zna skoro napamet, tvrdi da se Hrist neće pojaviti u ljudskom liku, što bi me jako razočaralo.
A sa druge strane me iskreno zanima zašto nije dozvoljena mogućnost da se pojavi u telu žene? Da ostavimo po strani raspravu o aktivnim i pasivnim principima. Ili je bolje da i ne raspravljamo? To će se desiti jako brzo i doživećemo da vidimo ko je u pravu.
 Nazad na vrh »
kosjenka

Pridružio: 11 Avg 2008

Poruka Poslao: 25 Sep, 2008 09:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

biblijski-hriscanin ::
Žao mi je,ali u svemu ovome primećuje se nedostatak Biblijskog znanja ! Od početka,od prvih ljudi, i njihovog greha - pa dalje, kroz
budućnost, proteže se paralela obećanja,i o prvom Hristovom dolasku,i o njegovom drugom dolasku !...Prvi se doživeo u veoma čudnim
zbivanjima, ali tačno onako kako je to hiljadama godina predhodno bilo najavljivano ... Život Hristov, učennje, raspeće i uskrsnuće je sve
već daleko iza nas.... Drugi deo Biblije -- Novi zavet, je tačno, i sa puno realnosti i istine objavio kako će trajati vreme posle Hristovog
odlaska, i sve do njegovog drugog -- poslednnjeg dolaska ... Posebno je važno njegovo upozorenje na vreme u kojemu mi živimo danas..
Njegova izjava da će, u ovo,naše vreme, kvalitet pobožnosti opasti i svesti se na mlakost i površnost,je danas više nago doživljena istina....
Jedno od njegovih najsnažnijih upozorena za naše vreme je, da će se pojaviti razni hristosi koji će prevariti mnoge ; I ovu istinu danas
doživljavamo u potpunosti....Shodno tome,njegova izjava, da, kada bude drugi put dolazio,jedni će se radovati njegovom dolasku,a druki će
se,preplašeni pokušati sakriti od njega, uvodi nas u realnost današnjeg stanja pobožnosti, kada svako misli da je upravo njrgov "svetac"--
Hristos, i da će on,po njihovim planiranim željama postupiti...Zato, danas, i ima malo onih koji ga očekuju samo onako kako je on lično
opisao rečima nepromenljivim , koje ne trpe , ni dodavanja, ni oduzimanja....U tu grupu pripadam i ja !.....

Biblijski hrišćanin

Katolkinja sam više manje tradicionalno odgojena ali ne kužim jednu stvar?!
Očekivati Krista na ovaj ili onaj način...ok ali što je s onima koji za njega nisu niti čuli?
Plemenima, starim narodima. ljudima koji žive sa svojim Bogovima?
Ne znam možda sam te krivo ili predoslovno shvatila.
neprijatelja-samoga sebe...
 Nazad na vrh »
drugar
Hodočasnik

Pridružio: 22 Avg 2008

Poruka Poslao: 25 Sep, 2008 10:12 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Duhovne energije govore da su nam jednom pomogli direktnim uplivom u slobodnu volju ljudi tako što je kreirano biće neverovatnih moći koje mi zovemo Hristos da bi očistio auru Zemlje koja je bila u katastrofalnom stanju spuštajući njenu frekvenciju izuzetno nisko a da pri tome ne poremeti ni jedno živo biće koje živi na planeti Zemlji. To stanje, recimo da nisu duhovne energije nikako reagovale, kulminirao bi fatalnom kataklizmom ne samo ljudske rase, već svih biljaka i životinja i cele planete Zemlje- svesnog, superinteligentnog bića. On je imao takođe misiju da raširi filozofiju i pouči ljudsku civilizaciju kako treba da usklade svoje misli sa putem ili voljom Svaraoca, da ih pouči o Božjoj ljubavi, o Bogu koji nije u stanju da kažnjava i preti, te u tehničkom smislu on nije ništa toliko inovirao što se tiče filozofije jer su se dosta svetih znanja, principa provlačile kroz druge monoteističke i politeističke religije, (duhovna dostignuća stare grčke su jedna dominantna i komplementarna stvar koja ima značajno mesto i u hrišćanskoj filozofiji).
Ta znanja su predstavljala izvorna znanja prosvetljenih ljudi pre njega, ali su bile modifikovane velikim delom, u tom smislu je boravio i na istoku, u Indiji i Tibetu i razvijao se neverovatnom brzinom u dodiru sa tamošnjim prosvetljenim Lamama i drugim ljudima, gde je praktično učio o ljudskom načinu razmišljanja, jer on nije bio u stanju da razmišlja kao čovek, ali je bio u stanju npr. da nauči i preuzme sve moći i sve to da multiplicira što je prosvetljena osoba sadržala, stoga je mogao izvoditi, prema ljudskim kriterijumima, neverovatne moći.

(što se tiče pomoći koja je došla od Hrista)

Mi tu pomoć nismo iskoristili, nastavili smo praktično tamo gde smo stali sa svojim destruktivnim mišljenjem i aktima, što nam stvara ne samo boleštine tako što oštećuje našu auru već i usporava naš duhovni razvoj, na kraju krajeva je i čitava Biblija, i to većim delom, modfikovana te danas imamo Bibliju koja sadrži svega oko 30 procenata od onoga što je Hristos govorio a apostoli zapisali (kako god ovo teško, neprihvatljivo, zvučalo nekim ljudima, na žalost, ja ne vidim razlog zašto to da ne prihvatim kako jeste.. trudim se da idem dalje sa tom teškom činjenicom u sebi, jer da nije tako, ovaj svet bi bio mnogo drugačiji).
Razarajući auru Zemlje svojim talasima negativnih misli, praktično u ovom momentu ljudska civilizacija je dospela u takav problem da je, osim što je aura Zemlje u katastrofalnom stanju, njeno funkcionisanje neusklađeno, centar Zemlje - Zemljino jezgro je izbočeno za nekih 3% što nas dovodi u situaciju da postoji opasnost od prevelikog približavanja Suncu, kao i svih poteškoća koje proizilaze iz toga, i otud sva ta priča za 2012 godinu, Biblija govori o tome, Maje, Nostradamus, Budizam sigurno u krugu Lama koje su u skladu sa svojim dogmama ćutljivi i ispadaju sebični, neke druge civilizacije kroz noviju istoriju kao i u novije vreme nauka.

Stoga, odgovor duhovnih energija je sledeći.. da neće ponovo poslati pomoć u obliku Hrista, pomoći će nam na razne načine preko raličitih ljudi.. tako danas imamo sledeću stvar, verujem da će ovo možda bosti oči nekima, ali istina se ne sakriva od nas samih, jedino ukoliko je ne želimo prihvatiti..
Sai Baba je danas čovek koji je na istom duhovnom nivou kao i Buddha pre 2500 godina, kao i Hrist pre 2000 godina, iako Hristos nije bio običan čovek, svakako je kosmičko biće, a ljudi su bića, u kosmosu sva bića mogu dostizati određene nivoe koje su ekvivalenti. Tako da, tehnički gledano, Sai Baba takođe predstavlja na neki način nekog Hrista, barem u svom užem i širem regionu, a to poštovanje svakako zaslužuje.
Tehnički gledano, u 19 i 20 veku, razvili su se brojčano više duhovnih bića, (srazmerno povećanju broja ljudi na Zemlji) slična Keopsu, Lao Ceu, Buddhi, Hristu, Muhamedu, Merlinu, nego za par Hiljada godina zajedno.

Takođe, ja duboko verujem da će nam duhovne energije pomoći oko te 2012 godine, jer sami, bez njihove pomoći to sprečiti ne možemo ali to nama nije jedini problem, najveći problem od svih predstavlja naše samouništenje nuklearnim i hidrogenskim bombama koje nas zahvata, ako to ne promenimo a moramo!, kroz 30-40 godina..

MOJ VAPAJ I NAJVEĆA MOLBA SVIMA VAMA KOJI ČITATE OVO JE DA MI SE PRIDRUŽITE, KAO I DA SE PRIDRUŽITE SVIM DOBRIM LJUDIMA KOJI ČINE OVO, A IMA IH JAKO MALO - ALI ŽELJE SU IM JAKE, A TO JE DA SE SVAKI DAN U PODNE IZGOVORI SLEDEĆI TEKST MOLBE - MOLITVE - MANTRE NAZOVITE GA KAKO KO VOLI, ON TRAJE JEDAN MINUT DNEVNO A NAZVAN JE DAH ŽIVOTA
ON GLASI:

"STVARAOČE, TI KOJI SI SVE STVORIO, MOLIM TE, PREKLINJEM TE, NE DOZVOLI DA LJUDSKI ROD UNIŠTI NE SAMO SEBE, VEĆ I SVE BILJKE I ŽIVOTINJE PA I CELU PLANETU ZEMLJU."

Što bi rekao Osho " ako neko misli da je samo Hristos jedini i pravi učitelj, taj je budala".

hvala na čitanju

Poslednji izmenio drugar dana 31 Okt, 2008 19:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
drugar
Hodočasnik

Pridružio: 22 Avg 2008

Poruka Poslao: 25 Sep, 2008 11:22 am    Naslov: Hristos
Odgovoriti sa citatom

KNJIGA "ZNANJA IZ ONOSTRANOG" (2003) dr sci. Ljubiša Stojanović

ISTINA O ISUSU HRISTU
(Spiritualno biće, 13.april 1996)

Nikada u ljudskoj istoriji, na tako malom prostoru, nije bilo toliko negativnih misli kao na teritoriji Palestine, cija kulminacija je bila u toku poslednjih par vekova pre Hrista. Ove negativne misli kao sto su strah za zivot, mrznja, zalost, nezadovoljstvo, bile su rezultat patnje, ocaja i beznadja Jevreja i drugih naroda porobljenih od strane rimskog carstva, kao i mnogobrojnih ratova, koji su se vodili na toj teritoriji. Posledica ovakvog enormnog razvoja negativnih misli bila je tesko ostecenje donjeg sloja aure Zemlje, koje je pretilo da rezultira u kataklizme u vidu zemljotresa, vulkana, poplava, stetnih zracenja i otrovnih gasova, na najvecem delu planete, cime bi bio unisten gotovo sav biljni i zivotinjski svet i ljudi, a opstanak same planete bio bi doveden u pitanje.
Da bi se ova opasnost otklonila bilo je neophodno da se sprovedu dve aktivnosti:
1. da se mocnom energijom spiritualnih bica aura Zemlje popravi i dovede u normalno stanje, a da se pri tome ne osteti zivi svet na zemlji;
2. druga aktivnost je preventivna i odnosila se na pronalazenje metoda koje bi dovele do promene nacina misljenja tadasnjih ljudi u pravcu smanjenja negativnih misli i stvaranja sto veceg broja pozitivnih misli. Osnovni problem za realizaciju ovog drugog zadatka je bilo postojanje slobodne volje koja se morala postovati. Zbog toga je rad na promeni nacina misljenja u pozitivnom pravcu zahtevao delovanje sa vecim brojem ljudi kako bi se stvorilo pozitivno jezgro koje bi se kasnije postepeno sirilo kao sto se sire krugovi u vodi kada u nju padne kamen.
Da bi se oba ova zadatka realizovala jedino sveobuhvatno resenje bilo je da se kreira jedan ljudski oblik koji ce imati neposredan kontakt sa energijom Hrista. To bi omogucilo direktno kontaktiranje s ljudima, a da se oni tog bica ne plase. Direktan kontakt sa energijom Hrista omogucavao je ovome bicu neizmerne intelektualne mogucnosti i znanja, kao i mogucnost izvodjenja izuzetno visokih paranormalnih pojava. Ovu odluku je donela energija Hrista uz punu podrsku Jedinstvenog polja i samog Stvaraoca.

Prava istina o istorijskom Isusu Hristu sastoji se u sledecem: Da bi dete moglo da poseduje izuzetne, nadljudske osobine i da odrzava stalni kontakt sa energijom Hrista bilo je potrebno da se zacne u utrobi majke bez ocevog spermatozoida. Odabrana je tek udata mlada zena Marija iz Nazareta, koja je ostala na taj nacin u drugom stanju, pre nego sto je bila u mogucnosti da sa muzem ostane. Nije tacno to da je Sveti duh to najavio Mariji i njenom suprugu. Dete se razvijalo kao i sva druga deca do svoje cetvrte godine, a da roditelji nisu znali da ono ima bilo sta natprirodno. Tada su kod mladog Isusa pocele da se razvijaju paranormalne moci, koje je on brizljivo prikrivao shvatajuci da to druga deca nemaju.
Kada je napunio sesnaest godina otisao je od kuce ne javivsi se nikome. Isao je vodjen energijom Hrista koja ga je usmerila da poseti najduhovnije ljude onoga vremena u Indiji, Tibetu i Alexandriji. U njegovoj dvadeset sedmoj godini do detalja mu je izneto sta je potrebno da uradi na pridobijanju sirokih masa za pozitivnu religiju koju treba da propoveda. Pri tome je trebao da obilato koristi paranormalne moci kako bi privukao paznju, ljubav i strahopostovanje ondasnjeg primitivnog sveta.
Za cetiri godine ovog pionirskog rada uspeo je da obidje, s kraja na kraj, celi region gusto naseljen Jevrejima i drugim narodima, vecinom pod Rimskom imperijom. Bez obzira na nacionalnost, njegove propovedi nailazile su na najplodnije tlo medju narodima koji su bili u ropstvu, potlaceni, gladni i bez nade. One su za njih predstavljale svetlo i jedini put koji je bio prihvatljiv. Njegovu religiju je cinila kombinacija vise najpoznatijih religija tog vremena. Isus je svoju religiju postavio na dva osnovna principa:
1. postojanje samo jednog Boga;
2. zapovesti o nekim osnovnim kriterijumima ponasanja. Tu je najznacajnije deset zapovesti cije postovanje otklanja veliki broj najcescih negativnih misli koje su postojale kod ljudi tog vremena i time dovodi do drasticnog smanjenja ostecenja aure Zemlje, a istovremeno obezbedjuje zdravlje tih osoba, unutrasnju harmoniju, tolerantne odnose prema okolini, opstu pozitivnu atmosferu, smanjenje uzroka koji dovode do ratova koji predstavljaju najvece generatore negativnih misli na Zemlji.
Hristos je govorio o Stvaraocu sa cijim bicem je nespojivo kaznjavanje, pretnja ili bilo koja negativna radnja. To je bio prvi Bog u istoriji covecanstva koji nije kaznjavao, nije se svetio.
Insistiranje na postojanju samo jednog Boga omogucavalo je da cela ova filozofija dobro funkcionise bez opasnosti od suprotstavljanja razlicitih bogova i priklanjanja vernika jednom ili drugom, sto je jedna od glavnih negativnosti mnogobozackog sistema. Medjutim, u pocetku zbog nedovoljnog duhovnog nivoa onih koji su Hristove govore prepisivali, a kasnije svesnom namerom hijerarhije hriscanske crkve, pocelo je prekrajanje i prepravljanje onog sto je Hristos govorio. Tako je postepeno stvoren Bog koji preti i kaznjava, djavo kao pretnja svakom ko se ne pridrzava Bozijih zapovesti i citav niz znacajnih i manje znacajnih ispravki koje su tokom prvih hiljadu godina cinjene namerno ili nenamerno, da bi krajnji ishod bilo znacajno odstupanje Biblije od onog sto je Hristos stvarno govorio.
Nedostatak pismenosti, trajnog materijala za pisanje, nerazvijen saobracaj izmedju regiona i drzava i uopste nizak civilizacijski nivo tog vremena, imali su za rezultat da prekticno ne postoje istiniti istorijski zapisi o zivotu i postojanju Hrista. Danas nauka koristi samo neke fragmente na koje se samo delimcno mozemo osloniti, ili kao na dokaz o nekom trenutnom delovanju ili dogadjaju vazanom za postojanje Hrista. Iz te casice istorijskih podataka nemoguce je stvoriti pravu sliku, ne samo o njegovom nastanku i zivotu, nego se ne moze tvrditi ni da je uopste postojao.
Istorijske cinjenice su i dvanaest apostola, koji su bili njegovi glavni pomocnici. Sestorica od njih su bila njegova rodjena braca, koje je prve vrbovao, jer se u pocetku samo na njih mogao osloniti. On svoje govore nije sam zapisivao, vec su to obicno radila dva ili tri apostola, nedovoljno pismena, ciji su se zapisi postepeno gubili bilo zbog materijala koji nije bio trajan, bilo zbog toga sto su apostoli drzali u glavi sve sto je Hristos govorio, pa su manje paznje obracali na pisani dokument.
U odredjenom trenutku razvoja njegove filozofije ili religije doslo se do jedne tacke posle koje bi postojanje zivog vodje dovelo do ozbiljne reakcije, ne samo Jevreja, nego i rimskih okupatora, sto bi za posledicu imalo odmazdu, rat i istrebljenje najveceg broja Hristovih sledbenika, koje bi dovelo do potpunog gasenja pokreta. Stoga je Hristova energija donela odluku da je potrebno umesto zivog vodje stvoriti legendu koja se ne moze fizicki unistiti, a cije ce delovanje biti neuporedivo efikasnije, nego delovanje zivog coveka. Isus je dobio informaciju o svemu tome kao i neophodnosti da se njegov zivot mora zavrsiti.
Neposredno pre toga, njegov zadatak je bio da omoguci protok enormno snazne duhovne energije Hrista kroz svoje telo koja ce obaviti epohalni cin snizavanja frekvencije aure Zemlje, bez promene frekvencija aura zivih bica na Zemlji, s ciljem da se aura Zemlje ocisti od ostecenja i da je zatim vrati na njenu normalnu frekvenciju. Kada je taj cin bio zavrsen, razlog za postojanje kreacije energije Hrista u ljudskom obliku je prestao.To se desilo u poslednjim trenucima zivota Hrista na raspecu, posle koga je izdahnuo. Sagledavsi da je dovodjenje aure Zemlje u normalno stanje zavrseno, on je izgovorio: -"Svrseno je!", misleci na taj cin, a ne na svoj zivot.
Da bi legenda o Hristu sto vise mistifikovala i potvrdila njegovu tvrdnju da je bozji sin, sto je svuda govorio, njegovo telo se dezintegrisalo, dematerijalizovalo i nestalo.
Hristos se posle smrti jos dva puta pojavio pred svojim najblizim ucenicima, apostolima, ali su oni videli samo njegov lik koji nisu mogli dotaci.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
lazicmaja
Gost

Poruka Poslao: 25 Sep, 2008 14:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Easy potpuno se slazem s tobom i pesma je strava. Dragi Hriscanine, Novi zavet mnogi odlicno poznaju, jos bolje njegovu krivotvorenost. To sto su neke budaletine na nekom politickom skupu (kako bi se drugacije mogao nazvati Nikejski sabor?) odlucile da su 4 jevandjelja podobna, a ostala odbacili , znaci samo jedno : zelju da se vlada ZASTRASIVANJEM, a meni se to zastrasivanje smucilo. Oprosti nam ,Boze, na beskrajnom ulizistvu i poltronstvu najgore vrste : Mi smo toliko slabi i nemocni i mozemo samo da klecimo i molimo, i sta god da uradimo nece biti dovoljno da se ratosiljamo prvobitnog zajednickog greha, vec cemo opet biti prepusteni tvojoj samovolji. Ko je toliko glup da u tako nesto poveruje, mogao bi da poveruje i u druge, jos gore bezvezarije, na ovom svetu punom bezvezarija. Ne mislim da smo stvoreni da cekamo bilo sta, poznati su oni koji su celi zivot cekali Godoa i nisu docekali apsolutno nista osim svog besmislenog zivotarenja. A u ime Hristovo pocinjeni su zlocini najgore vrste iz jednog razloga : Da bi se vlast Hriscana prosirila. uostalom, vrli Hriscani cine petinu sveta, zeli li neko da kaze da oni ostali nisu vredni zivota, ljubavi, spoznaje? Hrist i Buda su jedno. Ne verujem u teoriju bezgresnog rodjenja jer bi to onda znacilo da postoji gresno. Isus se rodio kao i drugi ljudi, jer su i drugi ljudi Bozija deca. On je ostvario cilj svog postojanja, mi smo, mozda, jos daleko od Toga, ali ostvario ga je i Sokrat, po mom skromnom misljenju. I obojicu su ubili ljudi puni predrasuda. Mozda je to sudbina svih 'prosvetljenih'!?
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » BIBLIJSKI HRIŠĆANIN
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 1 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka MOLITVA ... 91 Vakan Tanka 39574 26 Apr, 2011 01:33 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90000 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40602 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42385 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 22635 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30282 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35320 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)