Lige šampionata u Objavama
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVITI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 04 Avg, 2009 22:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::
di ste jedrili? jel vas uhvatila nevera ili ste se sklonili? oko peljesca i neretve pala tuča, 10 cm loptičasto leda ostalo na tlu. uništeni svi usjevi, mandarine itd...
kod nas je bila kiša, ali bez nekog jačeg vjetra....
najbolje, najsigurnije, da ni ne isplovljavate, ako bude slična prognoza za sutra.

..Jooj Zvončice tu se nas puno ne pita hocemo ili ne..Idemo u ANU ( bivši Sly Millenium)..tečaj jedrenja pa znaš kako to ide..isplovljavanje u 10 povratak u 17 .. danas je bilo dobro jer nije pržilo sunce..samo puhao jak vjetar (maestral) čini mi se..heh..na brodu nas je 4 pa se naradimo..mjenjajuči sva tri prednja jedra po vjetru..pa stalno nešto redi i još pazi da ne padneš u vodu..ili ako si za kormilom da s bumom ne pobiješ posadu..kod prenaglih okreta..
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 05 Avg, 2009 07:14 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Olena ::
Talerman,svaka čast!
Obožavam duhovite osobe.

Ja bih iz prve lige izbacio Plavog Zraka a umesto njega uvrstio Olenu. Time bi i Starcy mogla da bude komotnija jer joj je Plavi Zrak stalno za petama. Nije samo stvar u broju komentara, već i u tome kakvog su kvaliteta. A Olena se u gore citiranoj izjavi baš istakla i mislim da je samo taj njen komentar dovoljan da se nadje u prvoj ligi.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 05 Avg, 2009 07:27 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

PRVA LIGA na dan 5. avgusta

1 Aleksandra-Caca 3036
2 vera072 2913
3 Analeta 2541
4 talerman 2470
5 Vesna 2341
6 Giba 2255
7 DAJBOG 1546
8 Olena 23
9 Starcy 1472
10 easy 1247
11 zvoncica 1240
12 petar iz podgorice 1074
Olena
Napredni tragalac

Pridružio: 21 Jun 2009

Poruka Poslao: 05 Avg, 2009 08:32 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi Talermane,
Stvarno si napravio presedan,
što dokazuje da si duhovito duhovno napredan.
Da si bliže dobio bi od mene ono
što Drexel nudi Zvončici na temi o novcu
( ja ne znam šta je to), valjda je nešto lepo.
Dok ne otkijemo šta je to, evo ti herc
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 05 Avg, 2009 09:01 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Time bi i Starcy mogla da bude komotnija jer joj je Plavi Zrak stalno za petama.

Eh, Tale, nije on meni za petama nego ja njemu #$!% ... al ne vredi... nemam toliko inspiracije za pisanje...

Nema veze, nek je on nama ziv i zdrav, posetice Muze i mene uskoro, nadam se notworthy
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 05 Avg, 2009 10:29 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ha ha ha,
Ti njemu za petama ili on tebi, sve jedno je sada, ispao je iz prve u drugu ligu, tamo gde je i bio.
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 05 Avg, 2009 11:45 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

(quote 5.element)
..Jooj Zvončice tu se nas puno ne pita hocemo ili ne..Idemo u ANU ( bivši Sly Millenium)..tečaj jedrenja pa znaš kako to ide..isplovljavanje u 10 povratak u 17 .. danas je bilo dobro jer nije pržilo sunce..samo puhao jak vjetar (maestral) čini mi se..heh..na brodu nas je 4 pa se naradimo..mjenjajuči sva tri prednja jedra po vjetru..pa stalno nešto redi i još pazi da ne padneš u vodu..ili ako si za kormilom da s bumom ne pobiješ posadu..kod prenaglih okreta..[/quote]

AAAA...pa što ne kažeš! Znam ja sve o mučenju studenata...dizanje u 6, tjelovježba, doručak, teorija, priprema broda za isplovnjavanje, plovidba od deset do pet, (sidrenje pola sata za ručak), spremanje broda, teorija, večera i poslje devet - slobodno vrijeme.
Kriza je 3.dana, tada većina ljudi puca (fizički). i to dva tjedna traje.

A, onda OK, baš dobro da vam je takvo vrijeme, više ćeš naučit...ma, i bila si mi sumnjiva sa onom "D.Šakić"...to je točno taj humor, kad sve samo frca iz tebe nakon ludila na moru...

Nadam se da vježbate ujutru, to je jako važno. Za studente.Premda oni vole eskivirati.

PS: nemoj se bojat broda, možeš ga kontrolirat, čak i kad je jak vjetar na kormilu.
Što je jači vjetar, neka ti pokret kormilom kad ideš u tack ili gybe, (pogotovo gybe ) bude što sporiji.
Prije najavi posadi manovru, nek pripreme škote, sagnu se i kad kreneš, dovoljno je da samo malo i sporo pomakneš kormilo - dalje brod inercijom odradi svoje, i bum preleti. Ti samo korigiraš opet kormilo u centar.

Kad je slab vjetar, onda radiš brze i široke pokrete kormilom. Opet, koristiš inerciju broda i vjetra, malo mu pomogneš...Val je dobar brod, a i starkel...val pogotovo, za vožnju.
Uživaj!
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 05 Avg, 2009 11:58 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
PRVA LIGA na dan 5. avgusta

1 Aleksandra-Caca 3036
2 vera072 2913
3 Analeta 2541
4 talerman 2470
5 Vesna 2341
6 Giba 2255
7 DAJBOG 1546
8 Olena 23
9 Starcy 1472
10 easy 1247
11 zvoncica 1240

Panika!!!!

pala na nesretni broj 11!

Olena,

šta mi nudi Drexel ?? idem da vidim...kurjoža baba (radoznala baba)
 Nazad na vrh »
5.element

Poruka Poslao: 05 Avg, 2009 17:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

AAAA...pa što ne kažeš! Znam ja sve o mučenju studenata...dizanje u 6, tjelovježba, doručak, teorija, priprema broda za isplovnjavanje, plovidba od deset do pet, (sidrenje pola sata za ručak), spremanje broda, teorija, večera i poslje devet - slobodno vrijeme.
Kriza je 3.dana, tada većina ljudi puca (fizički). i to dva tjedna traje.
A, onda OK, baš dobro da vam je takvo vrijeme, više ćeš naučit...ma, i bila si mi sumnjiva sa onom "D.Šakić"...to je točno taj humor, kad sve samo frca iz tebe nakon ludila na moru...
Nadam se da vježbate ujutru, to je jako važno. Za studente.Premda oni vole eskivirati.

PS: nemoj se bojat broda, možeš ga kontrolirat, čak i kad je jak vjetar na kormilu.
Što je jači vjetar, neka ti pokret kormilom kad ideš u tack ili gybe, (pogotovo gybe ) bude što sporiji.
Prije najavi posadi manovru, nek pripreme škote, sagnu se i kad kreneš, dovoljno je da samo malo i sporo pomakneš kormilo - dalje brod inercijom odradi svoje, i bum preleti. Ti samo korigiraš opet kormilo u centar.
Kad je slab vjetar, onda radiš brze i široke pokrete kormilom. Opet, koristiš inerciju broda i vjetra, malo mu pomogneš...Val je dobar brod, a i starkel...val pogotovo, za vožnju.
Uživaj!

..Dok kad si na godišnjem, zaleti se do Murtera sljedeći tjedan,
pa da isplovimo par dana.
( 5.element )
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 06 Avg, 2009 04:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo još jednog neobičnog presedana.
Na začelju svih liga je uzbudljivo kao i uvek.

1 Narayana 0
2 senaid 0
3 Dusan_prog00 0
4 rashil 0
5 aleksandar79 0
6 talerman 2475
7 zlata 0
8 maska 0
9 mjesec 0
10 Ljilja 0
11 nemanja85xx 0
12 čittač 0
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 06 Avg, 2009 16:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="5.element"]

..Dok kad si na godišnjem, zaleti se do Murtera sljedeći tjedan,
pa da isplovimo par dana.

Ma nisam uopće na g.o. ni bila, pitanje je dal mogu dobit eventualno nekoliko dana...do kad si ti dole?
ja idem sad za vikend produljeni i Velu gospu u terme, tako ispalo od ranije...

Ah, uživaj...šta da ti kažem...ako si dole i next week, možda...možda na par dana. a tako bih voljela malo osjetiti vjetar...
 Nazad na vrh »
5.element

Poruka Poslao: 06 Avg, 2009 18:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

..tu smo do Subote onda na koncert U2 u Zgb..povratak Ponedeljak i onda se vraćamo i švrljamo oko Kornata do srijede ..pa za Rogoznicu i do Brača ,Hvara,Biševa..do vikenda 19 onda se vraćamo u Jezera..pa smo Petak i Subotu slobodni a u Nedelju 22 napredni tečaj do petka pa smo opet slobodni do 4.9.Vidi kak ti paše pa dođi k nama na par dana. Pusa.
( 5.element )
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 06 Avg, 2009 19:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Znači, čeka te i spinaker i noćna navigacija!!!
He, cile, da te vidim kako radiš gybe sa spijem! Twisted Evil

PS: ne paničari, nije ništa drugačije nego džajb sa prednjim jedrom. Samo moraš pazit, ako je jak vjetar,a ti na kormilu, da te ne povuče u orcu, sve drugo je pis of kejk.
a i ako te povuče u orcu (štraorcada) onda samo j...ga popusti škotu spinakera ful, isprazni jedra, ovladaj brodom i daj ga opet u down wind, i zategni škotu sa hedlom.

PS2: ako ti se napravi karamela na spiju, obično je dovoljno da samo dođe br. 1 na provu i povuče jedan rub jedra, jako. Ono se otvori. Najčešće. Ako je ranije dobro složeno u saku.Ako je prava - spušćaj!
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 06 Avg, 2009 20:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
PS2: ako ti se napravi karamela na spiju, obično je dovoljno da samo dođe br. 1 na provu i povuče jedan rub jedra, jako. Ono se otvori. Najčešće. Ako je ranije dobro složeno u saku.Ako je prava - spušćaj!

I mi tebi

Laughing Laughing Laughing
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 28 Apr, 2010 14:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

PRVA LIGA na dan 5. avgusta 2009

1 Aleksandra-Caca 3036
2 vera072 2913
3 Analeta 2541
4 talerman 2470
5 Vesna 2341
6 Giba 2255
7 DAJBOG 1546
8 Olena 23
9 Starcy 1472
10 easy 1247
11 zvoncica 1240

Prva liga na dan 28. aprila 2010.
1. Aleksandra-Caca 4227
2 talerman 3558
3 vera072 3549
4 Giba 3204
5 Vesna 3154
6 plavizrak 3022
7 Olena 282
8 Analeta 2737
9 zvoncica 2660
10 STRATKO- Dajbog 2233
11 Starcy 2181
12 Petar iz Podgorice 1875

Komentar: Posle osam meseci zestokog nadmetanja, u odnosu na poslednju tabelu iz avgusta 2009. godine, ispravljena je nepravda, te je tako Talerman prestigao Veru i Analetu i uspeo se na drugu poziciju. Zasluzio je ne samo jedan aplauz, vec i poljubce svih dama ovog foruma.
Aleksandra Caca jos uvek drzi prvu poziciju i sigurno ce nastaviti da je drzi i u narednih osam meseci, jer je nju gotovo nemoguce prestici. Giba je presao sa seste na cetvrtu pozicij. Nama je krivo zbog njegovog uspeha. Stratko-Dajbog je pao sa sedme na desetu poziciju, a to nas je vec oraspolozilo. Olena je presla sa osme na sedmu poziciju, a zasto se i ona nasla medju prvih 12, to sam Bog zna, jer to ne zna ni autor ove tabele, premda mu se cini da ga je zacarala pre osam meseci i da ta magija jos uvek traje. Upadljiv je pomak Zvoncice i na tome joj cestitamo. Najvise uspeha je postigao Plavi Zrak. On je iz Druge lige maestralno usao u Prvu ligu i zauzeo cak sesto mesto, odmah ispred Olene. Petar iz Pogorice se stalno nalazi na najugrozenijoj poziciji, ali mu to izgleda ne smeta da opstane u drustvu najboljih. Starcy je zabelezila pad. Vesna nije. Ona i dalje stoji na mestu broj 5.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVITI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeci
Strana 10 od 11

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 242021 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13671 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 26437 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 57801 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 13969 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19853 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16882 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)