MANIPULACIJA LJUDI
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Drexel

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 24 Maj, 2009 14:29 pm    Naslov: MANIPULACIJA LJUDI
Odgovoriti sa citatom

...

ПИСМО АДРЕСИРАНО “ЉУДСКИМ ОВЦАМА” ОД СТРАНЕ ЈЕДНОГ ОД ТВОРАЦА “ГЛОБАЛНОГ НОВОГ СВЈЕТСКОГ ПОРЕТКА”

(A letter adressed to "the sheeple" from "The Globalist NWO")

Ми управљамо Холивудом. Филмови као сто су „Терминатор“ и „Армагедон“, заједно са већином свих осталих, стварани су са једноставним циљем да вас наведу на начин размишљања који нама одговара. Ми смо вас навели да се одушевљавате насиљем, тако да кад вас пошаљемо да убијате лоше момке које ћемо ми да вам одредимо, ви ћете то чинити, а да не трепнете оком.

Ми смо вас засули компјутерским играма како би подучили ваш ум умјетности ратовања. Ми смо вас навели да гледате на нашу војску и полицију као на снаге добра, како би вас навели да чините ствари које су биле незамисливе само прије неколико десетина година. Наши умјетнички програми су специјално дизајнирани да вас припреме да се повинујете, па чак и помогнете успостављању Новог свјетског поретка.

„Звјездане Стазе“, и остала филмска умјетничка дјела, научила су вас како се слушају и извршавају заповијести од стране нових интернационалних владара.

Ох, глупи људи, ви сте мислили да вас неко забавља, док сте истовремено били индоктринирани. Или боље речено, док вам је био „испиран мозак“ а ваш ум програмиран. Узгред речено, да ли сте видјели најновији филм „Ратови Звијезда“?
Какво ремек-дјело менталне манипулације!
Људска бића се сукобљавају са неописивим звијерима свих врста и облика, и то на енглеском језику.
Баш ме интересује гдје су ове свемирске звијери научиле енглески?
Ох, колика је количина глупости код једног просјећног грађанина.
Он никако да схвати да смо га довели у земљу чуда.

Поставили смо рекламе за за „Звјездане стазе“ гдје год се налазите. Можете их видјети на Wal-Mart-у, K-Mart-т, Taco Bell-у. Желимо да из овог филма нешто научите. Или, можда се може рећи, желимо да нешто не научите из њега. Било како постићићемо оно што желимо.

Наравно, да би вас мало опустили, наложили смо нашим изабраним представницима да остављају дојам као да се боре против зла и насиља. То наравно неће ријештити проблем него ће само наводити људе да мисле како се свесрдно ради на рјешавању тог проблема.

Секс и насиље
су ствари које нам највише помажу приликом успостављања наше контроле. Људи жуде за тим и ми то стављамо пред њих. На тај начин ми их држимо толико окупираним тим стварима да они немају ни интегритета нити менталне снаге да посвете пажњу стварно важним стварима, које су сада потпуно препуштене у наше руке. Амерички предсједници су нам увијек били од велике помоћи. Ми знамо каквог су карактера били ти људи, прије него што их ставимо на власт. Тако, кад откријемо неке пикантерије из њиховог приватног живота, све то онда постаје идеал за нашу омладину. Тако да и то иде у нашу корист.

Смијешно изгледају они који узалудно покушавају да збаце неког предсједника против наше воље. Предсједник не може бити смијењен све док нам користи а биће одстрањен онда када ми то хоћемо.
Извињавам се уколико ово није у складу с вашим системом вјеровања, једино што вам могу рећи, - ваша вјеровања су већ одавно застарјела. Зар немате очи да видите како ваше слободе и права нама ништа не значе? Ви можете радити само оно што вам ми кажемо да радите. Ми уклањамо предсједнике кад то нама одговара, а постављамо их према свом нахођењу.

Наравно, ми их само поставимо пред вас а ви гласате онако како ми желимо. На тај начин одржавамо код вас илузију да имате право гласања, да вас се нешто пита и да имате неког утицаја на то ко ће да вам буде предсједник. Ми користимо све нације онако како то нама одговора. Свима је познато да нам се оне морају покорити или ћемо их, у супротном, уништити.
На срећу, имали смо пар бунтовника као што су били Садам и Милошевић који су нам помогли да покажемо свјетским лидерима шта их чека уколико нам се не покоре.

Слава и спас се једино налазе у слиједењу наших идеја и извршавању наших наређења. Уколико неко одбије да нам се повинује, резултати ће бити трагични. Ја бих желио да избјегнете трагичан крај али ако га и не избјегнете, то неће бити никаква штета за нас. Ваш случај ће бити користан код рјешавања проблема прекомјерне насељености на овој планети.

Потпис: (потписа нема)

YOUR CONTROLLED MIND

We run Hollywood. The movies such as Terminator and Armageddon, along with a great host of others, were simply created to get you thinking according to our directions. You have been made to delight in violence so that when we send you off to kill some bad man we have put before you, you move without a whimper.

We have placed violent arcade games in your malls to prepare your young minds in the art of battle. We have made you to view our armies and police as the good forces and you submit to things that were unthinkable just a few decades ago. Our artful programs, are all designed to help you submit and even help the New World Order.

Star Trek, and other such creations, have taught you to simply obey orders from the new international rulers. Oh, silly people, you thought you were being entertained, while you were actually being educated. Dare I use the words, "brainwashed" or "mind control?" By the way, have you seen the new Star Wars?

What a masterpiece of mental manipulation. Humans confer with nondescript beasts of all shapes and sizes and they confer in English. I wonder where those space beasts learned English. Oh, the simpleness of the mind of the citizen. He never considers he is being taken into fairyland. We have placed advertisements for Star Wars almost everywhere you go. You will find them in Wal-Mart, K-Mart, Taco Bell and a host of our institutions of commerce. There is something we want you to learn from this movie. Or, perhaps it could be said, there is something we do not want you to learn, from Episodes 4-6. Either way, we will have what we want in the whole affair.

Of course, to keep you off guard we have instructed our elected officials to appear to be correcting the evil of our violence. President Clinton is now speaking against violence in Hollywood movies. This will not solve the problem, but will only make the people believe the problem is being worked on. Sex and violence are the very best powers to use to help us gain our advantage. How the people loathe to give up their sex and violence, so we place all they want before them. In this way, we keep them so occupied they do not have the integrity or brain power to deal with the really important matters which are left entirely in our hands. President Clinton has been very helpful to us. We knew of what character he was before we placed him as president. Exposing him was very helpful in adjusting the moral habits of the youth downward. This is to our advantage.

Even more agreeable to us were the vain efforts of those who thought they could remove him against our will. He is useful to us and he will not be removed by anyone until we are ready to have him removed. Excuse me if I seem to be mocking your system of beliefs, but they are rather outdated. Have you no eyes to see your vain liberties and your righteous pontifications are nothing before us? You can only do what we say you can do. We remove presidents when we are ready and the leader we set up will be there until it serves us to have another.

At that time we place our proposed leader before you and you vote for what we want. In that way we give you the vain voting exercise in the belief you had something to do with placing your president in office.

We use the nations for what we want to use them for. Everyone knows that they must yield to us or die. Fortunately, we have had a few resisters such as Saddam and Milosevic that have been helpful in showing the world leaders what we will do to them if they do not submit.

There is only glory in following our purposes and doing what we say. If one does not, there will be such a sad and tragic result. I would really have you spared of such an end. But, then, again, if you are not spared, it is of no consequence to us. We will use you to alleviate some of the overpopulation problem.

SIGNATURE: No author's signature attached

Preuzeto sa foruma http://www.stormfront.org/forum

Poslednji izmenio Drexel dana 06 Sep, 2009 11:02 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Drexel

Poruka Poslao: 24 Maj, 2009 14:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sve filmove iz Holivuda poseduju Lehmans; Kuhn, Loeb, and Company; Goldman-Sachs; i ostali medjunarodni bankari.
Vise o tome na stranici http://100777.com/node/598

http://100777.com/
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 24 Maj, 2009 15:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kvalitetna tema Thumright Thumleft Thumright
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 24 Maj, 2009 15:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nije toliko problem u tome ŠTA nam se servira, već KAKO to prihvatamo.

Naravno, globalno gledano, citirani tekst govori o evidentnoj istini o tome kako se manipuliše našim umovima. Problem je u tome što prosečan konzument TV programa i filmova ne razmišlja o sadržini koja mu se servira, guta je bez žvakanja. Zato i imamo situaciju da neko padne na ulici, a prolaznici prolaze pored njega i ne osvrću se. Retki su ti koji pridju da bar pitaju treba li tom čoveku pomoć, a najčešće se očekuje da čuvari reda reaguju. Da "počiste nered", kao u filmovima.

A nisu samo filmovi ti koji nam nameću mentalnu manipulaciju, favorizujući nasilje i seks. U izboru programa koje gledam pred ponoć, odnosno pred spavanje, najčešće se opredelim za inostrane dokumentarne programe, tipa National geografic, History ili Discovery i odavno sam zapazila da upravo pred spavanje treba da gledam ili o nerazrešenim ubistvima, serijskim ubicama, vojnom naoružanju i pomorskim bitkama i slično. Naravno, kanal menjam odmah u potrazi za nečim istorijskim. Mada je i to istorijsko smešno, jer govore o stvarima od pre pet hiljada godina kao da su lično prisustvovali dogadjaju.

Sinoć sam sa negodovanjem promenila program, jer su upravo objašnjavali obuku marinaca i koja je razlika u zahvatu lomljenja kičme tehnikom zvanom "kragna"! I šta ako neko u uličnoj tuči primeni objašnjenu tehniku? Ko će biti kriv za to? Niko, tj. biće kriv samo počinilac, a nikako televizija koja ga je detaljno podučila tome.

Takodje, čitava "kultura" je okrenuta tom načinu izražavanja: nasilje i seks. Koja knjiga je prošle godine bila jedna od najprodavanijih na našem tržištu? "Sponzoruša". Skoro sam kupila knjigu "Lutajući Bokelj". Privukao me naslov, mada dosta godina ne čitam moderne romane, poverovala sam da u ovom romanu mogu da pročitam nešto o istorijskim dešavanjima Boke Kotorske, kroz prizmu sadašnjih dešavanja i razmišljanja glavnog junaka. Zatvorila sam je posle desetak strana. U tih deset strana mogla sam da pročitam kako je glavni junak pokupio stoperku na putu... i kad je izbacio prezervativ kroz prozor auta, izbacila sam knjigu iz svojih ruku. Ne zbog prezervativa niti pominjanja istog, već zbog naglašavanja površnog pristupa intimi, koje zapravo uopšte nema, "jer ne treba da je bude".

Na žalost, sva naša uvidjanja o manipulaciji koja se nad nama vrši završavaju u prazno. Ne zaboravimo da su nas naši roditelji vaspitavali samo nekoliko godina, posle toga nas je vaspitavalo društvo. To se dešava i našoj deci, to će se dešavati i njihovoj deci, a svi mi odavno imamo "kolektivnog vaspitača" koji se zove - masovni mediji.

Ima li svrhe da javno negodujemo? Nema, premalo nas je.

Ima li svrhe da javno negodujemo? Ima, naravno, jer ćemo barem nekome tako otvoriti oči.
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 24 Maj, 2009 15:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A kad smo kod dokumentarno istorijskog pristupa...

http://www.youtube.com/watch?v=OKbMr2qbTAk
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 24 Maj, 2009 15:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::
A kad smo kod dokumentarno istorijskog pristupa...

http://www.youtube.com/watch?v=OKbMr2qbTAk

http://www.youtube.com/watch?v=9HVmHq7KroA&feature=related
Surprised
 Nazad na vrh »
Drexel

Poruka Poslao: 07 Jun, 2009 21:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ČUDESNI MOZAK ILI MAGIČNE MISLI

U knjizi Pokloni nepoznatih stvari, biolog Lejl Votson je opisao susret s jednom neobičnom Indonežankom – šamankom. Ona je u ritualnom plesu učinila da kompletna aleja drveća jednostavno – ispari. Šamanka se pred Votsonom i drugim posmatračima poigravala ponovnim pojavljivanjem i nestajanjem aleje, kao u čuvenom „filadelfijskom eksperimentu”Nikole Tesle, u kojem je učestvovala i o kojem je svedočila i američka vojska. Poznato je da šamani u svojim rutualima koriste rezonansu nastalu usklađivanjem ritma bubnja s impulsima mozga i tzv. neurolingvističko programiranje, što je, u suštini, pripremljen „razgovor” s podsvešću okupljenih lica. Razgovor s podsvešću? Gde je ta podsvest? U mozgu? Mislima se utiče na misli. Svakako ne mozgom na mozak, ali uslovno – da. Važno je da je šamanka znala šta treba da učini da njena mentalna predstava poništi, istisne, potisne ili zameni mentalnu predstavu kod svih prisutnih. Za to je potrebno samo znanje ili postojeće ili nekadašnje, preneseno „s kolena na koleno”.
Nekada se neurolingvistika nazivala „jezik ptica”, a sada je jasno da je reč o ritualnom kodiranju pomoću matričnog teksta. Ruski pukovnik Vjačeslav Mihajlovič Zvonikov primenjivao je veoma uspešno metode neurolingvističkog programiranja na oficirima i vojnicima. U kratkotrajnoj pripremi za borbene zadatke u Avganistanu, u Centru za psihofiziologiju, koristio je samo pet-šest sugestivnih rečenica. Zanimljivo je da se legendarni psihoterapeut Anatolij Mihajlovič Kašpirovski obraćao ruskoj javnosti, u TV emisijama, izlaganjem gotovo istovetnog sugestivnog teksta. Reči su uticale na misli magučno. U stvari reči su samo informisana energija koja izaziva promene kada vibrira na određenoj frekvenciji, kada je mozak otvoren za programiranje (kodiranje).
Uostalom, sugestivnost ljudi čini svakodnevicu veoma zanimljivom. Poznato je da izverzirani fakir može da „hipnotiše” gledaoce bez njihovog znanja i pristanka. Okolnost da se publika obično sastoji iz većeg broja osoba, izaziva jaku psihičku struju (kritična masa informisane misaone energije), koja umnogome olakšava rad fakiru. Inače, jedan od najpoznatijih hipnotizera na svetu, Helmut Hensen, tvrdi da hipnoza ne postoji. Postoji samo autohipnoza, a za nju je značajno koliko je osoba lakoverna, odnosno sugestibilna.
List „Stejtsmen” objavio je vest da je indijski mađioničar P. C. Sorker zapanjio stotine turista koji su došli da posete Tadž Mahal. Učinio je da najslavniji indijski spomenik nestane na dva minuta. Sorker je stajao na obali reke Jamuna, iza mermernog mauzoleja iz 17. veka. U obraćanju turistima Sorker je rekao, kada je posle dva minuta uklonio „izazvani” prazan prostor: „Samo sam na trenutak sklonio Tadž Mahal iz vaših očiju. Bila je to savršena iluzija”. Nešto slično dogodilo se čuvenom „Filadelfija eksperimentu”. U „magijskom ritualu” Nikole Tesle u kojem je učestvovala i svedočila američka vojska.
Reč je o „hindu hipnozi”. Fakir je izaziva snagom svoje volje, potpomognut uobraziljom gledalaca. Značaj slike u ljudskim mislima, odnosno ljudske uobrazilje, može se razumeti na osnovu fenomena koji doživljavaju putnici – „svedoci natprirodnih moći” indijskih jogija. Iako su krotitelji zmija postali simbol fakirske moći, putnike najviše zanima čuvena predstava s užetom. Gledaoci se okupljaju oko fakira koji sedi na zemlji, dok uz njega čuči dečak od dvanaestak godina. Kada se okupi dovoljno gledalaca koji napeto očekuju scenski prikaz, fakir uzima uvijeno uže i baca ga uvis. Uže ostaje uspravno u vazduhu, a dečak naglo ustaje i uspinje se uz uže dok ga gledaoci ne izgube iz vida. Posle nekog vremena fakir poziva dečaka da se vrati, ali ovaj „odbija”. Pošto ga nekoliko puta uzalud poziva, fakir se sam penje, držeći u zubima veliki nož. Penje se dok i on ne iščezne gledaocima iz vida. Odjednom se vazduhom prolama prodoran krik, i malo kasnije na zemlju pada odrubljena dečakova glava, a zatim i drugi delovi tela: ruke, noge, i na kraju dečiji trup. Zaprepašćeni gledaoci vide fakira kako se obliven krvlju spušta niz uže. Delove dečakovog tela stavlja u vreću, zabacuje je preko ramena i polazi. Posle samo nekoliko trenutaka sadržaj vreće oživljava i fakir je spušta na zemlju. Samo što je otvori, iz nje izlazi dečak, živ i zdrav, i trkom napušta mesto predstave.
Kada bi neko snimio opisani prizor, pokazalo bi se da su fakir i dečak sve vreme bili na zemlji. Fakir zabacuje uže po zemlji, a dečak puzi na kolenima po njemu kao da se penje. Odgonetka je u tome da fakiri raspolažu sposobnošću da u svojim mislima stvore mentalnu predstavu zbivanja onakvu kakvu žele da potom dožive gledaoci. Još je važnija njihova veština prenošenja misaonih slika na druge. Dokazano je da takve mogućnosti, nerazvijene i sasvim zapuštene, poseduju svi ljudi.
Navedeni primeri dokazuju moć misli i postojanje spoja između podsvesti i svesti u ljudskom umovanju. U njima je prikazano oblikovanje uobrazilje i potvrđeno postojanje mentalnih slika u mozgu i očima. Kada je reč o istraživanjima telepatije i ulozi očiju i mozga u vezi s mentalnim predstavama ponovo je nezaobilazan Nikola Tesla. Poznato je da mu je bilo jasno da se u oku projektuju posmatrani objektu, ali i da se u oku misao pretvara u sliku. „Funkcija oka, pisao je Nikola Tesla M. V. Kapu 4. marta 1919, je da projektuje sliku na mrežnjaču i da saopšti informaciju vlaknima optičkog nerva. Verujem da svaka misao povratnom akcijom izaziva sličan poremećaj i da se interpretacijom ovog efekta na prežnjači, slika može projektovati na ekran. Ta slika je povezana sa mislima na potpuno identičan način kao originalan utisak. Mi imamo na raspolaganju određene činjenice, ali je krajnje teško usavršiti uređaj za ostvarenje tog zadatka. Kako stvari stoje, isko sam proveo mnogo godina u studiranju ovog problema, moj glavni oslonac u radu je još uvek nada.” To Teslino pismo objavljeno je u knjizi Moji pronalasci na 30-toj stranici. Kasnija istraživanja zasnovana na ideji koju je prvi objavio Tesla stvorila su veliki problem ljudskom rodu, budući da „veliki brat” ta znanja želi da primeni i već primenjuje u kontroli kretanja ljudi i kontroli njihovog uma. Naime, u Merilendu od četrdesetih godina 20. veka postoji sistem SIGINT (Signals Intelligence) koji Agencija za nacionalnu bezbednost SAD (NSA) koristi za praćenje i kontrolu odabranih subjekata. Kontrolori na svojim ekranima imaju sliku svega što praćeno lice posmatra. Dostupna im je vuzuelna memorija žrtve, a u mozak posmatranog mogu da utisnu određene slike, pogotovo u REM fazi sna. Jedan od najvećih centara za istraživanje uticaja misli na daljinu nalazi se u Redstounu, u državi Alabami, udaljen nekoliko stotina metara od kabineta oca američke kosmonautike Vernera fon Brauna (svakako ne slučajno). Kada je reč o elektromagnetnom uticaju na ljudski mozak poznato je i to da je američki fizičar Bernard Istlund, koristeći ideje Nikole Tesle, projektovao sistem HAARP (High-frequency Active Auroral Research Project) na Aljasci, koji pod firmom Instituta za istraživanje jonosfere radi na ekstra niskim frekvencijama koje su istovetne sa frekvencijama moždanih talasa, od 9,5 do 50 herca. Kontrola ljudi i njegovog uma je već uzela maha. Veliki brat je trenutno u kampanji mikročipovanja predmeta i živih bića. Mnogi ljudi ne znaju da novčanica od 10 evra sadrži RFID mikročip, te da se kretanje njihovih posednika može pratiti, a istovremeno pokušavaju da se odbrane od uvođenja ličnih karata, pasoša i ostalih kartica sa čipovima.
Problem je što je mozak dovoljno istražen i da se pouzdano zna na kojim
frekvencijama su određene misli i vrste emocija. Stvorene iluzije su samo dokazi da misao poseduje neistraženu moć, da čovek ne zna istinu i da mentalne predstave igraju veoma važnu ulogu u životu ljudi. Zato nije čudno što je dr Petar J. Stanković u knjizi Božanstvena medicina tvrdio da „fakir snagom svoje volje može da natera gledaoce da vide ono što on hoće. Uspeva da koncentriše svoje misli do te mere na vizuelizaciju, da misli zrače tako jako na okolinu da su svi prisutni, iako svesni i budni, prosto fascinirani, jer im se pred očima ukazuje ona slika koju je fakir zamislio”.

Piše: prof. dr Svetozar Radišić
 Nazad na vrh »
Drexel

Poruka Poslao: 07 Jun, 2009 23:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Misli,emocije i Kosmos
September 16, 2008 — Svetozar Radišić
http://dzonson.wordpress.com/2008/09/16/misliemocije-i-kosmos/
 Nazad na vrh »
Drexel

Poruka Poslao: 12 Jun, 2009 20:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da li je Uri Geler parapsiholog?

Jedan od najlakših načina da rasvetlimo dilemu da li su čuda zaista moguća, jeste da se upoznamo sa slučajevima poznatih čudotvoraca. Nema sumnje da njima veliki broj ljudi veruje i ne treba sporiti da su sa tog stanovišta oni veoma uspešni. Ostaje samo pitanje koliko je to verovanje rezultat stvarnih natprirodnih moći čudotvoraca, a koliko su rezultat zablude ili svesne prevare. Ovo je važno pitanje jer, ako se pokaže da zaista postoje moći za koje nauka ne zna, onda je u interesu celog čovečanstva da se te moći dobro ispitaju i upoznaju pošto bismo od takvih saznanja svi imali velike koristi. S druge strane, ako neko zloupotrebi poverenje da bi obmanuo one koji su mu to poverenje poklonili, onda mu treba dati kvalifikaciju kakvu zaslužuje.
Uri Geler je sin Mađara i Austrijanke, rođen 1946. u Izraelu a živi u Engleskoj. Još od ranih sedamdesetih godina poznat je po svojim demonstracijama sposobnosti da snagom uma savija kašike i ključeve, da pokreće iglu kompasa, pokreće neispravne časovnike ili da čita skrivene poruke.
Prvo iskustvo u vezi sa paranormalnim pojavama imao je sa 5 godina. Tokom jela, navodno, kašika u ruci odjednom mu se savila i prelomila (ovo možemo samo da mu verujemo na reč, jer tada o tome nikome nije pričao). Sa 22 godine počeo je da radi kao foto-model, ali je samo godinu dana kasnije došao na ideju da priređuje male lokalne predstave na kojima je demonstrirao svoju sposobnost telepatije i psihokineze. O jednom od njegovih problema, svakako nastalih zbog početničkog neiskustva u zabavljačkim nastupima, piše list Jerusalem post u broju od 5. januara 1971. godine, pod naslovom ”Opsenarstvo i neispunjen ugovor:
Sudija za prekršaje juče je podržao optužbu da je Uri Geler, samozvani telepata, kriv za neispunjenje ugovora u kome je obećao da će izvesti tačku sa telepatijom, parapsihologijom, hipnotizmom i telekinezom, a umesto toga poslužio se opsenarskim trikovima...
Geler ipak nije posustao. Nastavio je sa predstavama i ubrzo je postao poznat širom Izraela, zahvaljujući predsednici vlade Goldi Meir. Kad je ona u jednom nastupu zamoljena da iznese prognozu o budućnosti Izraela, izgovorila je stilsku figuru koja je obišla svet: ”Ne pitajte mene, pitajte Urija Gelera”.
Imao je samo 26 godina kad je krenuo u Evropu, gde je doživeo niz uspeha, priredio veliki broj atraktivnih predstava i nastupa na televiziji i dao mnogo intervjua u kojima su ga novinari uzdizali u nebo.
Uri Geler rado priča o tome kako je u bašti još kao dete video veliku svetlosnu kuglu i kako mu je odmah postalo jasno da je to vanzemaljski brod. Izgleda da ambicioznom duhu ovog čoveka ni društvo bića sa drugih svetova nije bilo dovoljno dobro, pa u jednom kasnijem intervjuu, na novinarsko pitanje zašto toliko ljudi ipak smatra da je on prevarant, odgovara:
Treba da postavite isto pitanje ljudima koji ne veruju u Isusa Hrista ili u Boga. Istorijske religijske ličnosti uvek su imale svojih neprijatelja. Uvek je bilo takvih koji su tvrdili da je reč o šarlatanima... Zapravo sam morao da tužim neke od tih ljudi jer su pisali laži o meni u svojim knjigama. Pravi razlog je da su oni u tom pisanju videli materijalni interes.
Uri Geler ne radi sam. On ima čitav tim advokata čiji je zadatak da tuže svakoga ko izjavi da se njegove moći zasnivaju na trikovima i prevarama. Izgleda da tajna njegovog uspeha leži dobrim delom i u ovoj službi, jer je ona veoma važna u održavanju željenog konteksta knjiga i novinskih članaka o njemu. Svaka akcija ove službe zavisi samo od odgovora na pitanje u kakvom kontekstu je Uri Geler predstavljen u tekstu. U ovo se uverio i autor knjige koju upravo čitate, kad je od Gelera putem elektronske pošte zatražio dozvolu da uz ovaj tekst objavi fotografiju njegovog raskošnog Kadilaka (koji, uzgred, liči na ježa jer je na karoseriju zalepljeno na stotine savijenih kašika i viljušaka). Najpre su od njegove kancelarije stigla sledeća pitanja:
Možete li da nas obavestite o sadržaju poglavlja o Uriju? Takođe, hteli bismo da znamo kakva je priroda knjige, da li je pozitivna, neutralna ili negativna o subjektu. čim nas obavestite o tome, rado ćemo vam poslati slike.
Ohrabren obećanjem u poslednjoj rečenici, na pitanja sam odgovorio najpoštenije što sam mogao. Odmah je od advokata stigla zabrana na objavljivanje Gelerovih fotografija, kao i besplatan pravni savet da se upoznam sa međunarodnim zakonom o kleveti.
Nema sumnje, svako ko bi želeo da ga predstavi sa gledišta sumnje u njegove moći, bio je u startu obeshrabren mogućom tužbom za klevetu. Njegovi pravnici pokrenuli su mnogo procesa u kojima su tužili razne ”nevernike” zahtevajući od njih astronomske sume na ime odštete, a u javnosti je poznat sudski proces vođen protiv Gelerovog najvećeg protivnika, koga ćemo u ovoj knjizi više puta pomenuti - Džejmsa Rendija (James Randi).
Kao razlog za traženje visoke odštete (15 miliona dolara) navedeno je klevetanje, ugrožavanje privatnosti i smišljeno ometanje sa mogućom zloupotrebom. Predmet tužbe odnosio se na intervju koji je 9. aprila 1991. Rendi dao listu International Herald Tribune, kad je rekao da je Geler ”obmanuo čak i istaknute naučnike trikovima koji spadaju u grupu ”onih koji se nalaze na poleđini pakovanja kukuruznih pahuljica za decu. Očigledno je da naučnici više ne jedu kukuruzne pahuljice.
Formulišući tužbu, Geler se dobro čuvao toga da pomene centralno pitanje - da li njegove moći, koje je u spornom intervjuu Džejms Rendi podveo pod sumnju, zaista postoje ili su one ipak zasnovane na trikovima. Ali, trebalo je utvrditi činjenice; proces se posle četiri godine završio Gelerovim porazom. Umesto da dobije 15 miliona dolara, Geler je pristao na poravnanje kojim je platio 120 000 dolara na ime troškova procesa.
Ne samo da ga ovo nije omelo u nastupima, nego je nastavio da sa nesmanjenom energijom izvodi svoje tačke i da tuži svakoga ko se usudi da javno posumnja u njegove moći. Izgubio je sve krupnije procese, ali je ostao neumoran (jedini procesi za koje znamo da su dosuđeni u Gelerovu korist vođeni su protiv dnevnih listova Esti Hirlap i Nepszabadsag u Mađarskoj).
Posebno je zanimljiva Gelerova ponuda koja bi donela milion dolara prvoj osobi uspešnoj u ”daljinskom” psihokinetičkom krivljenju kašike, koju je on postavio negde u svojoj velelepnoj kući. Ovu kašiku stalno je snimala kamera i sliku slala na Internet tako da svako može odmah da proveri svoje natprirodne moći. Robert Tod Kerol (Robert Todd Carroll) je ovo u Rečniku skeptika (Skeptics dictionary) prokomentarisao na svoj način:
Ako savijete kašiku, dobićete milion dolara. Upozoravam vas da biste, ukoliko uspete da savijete Urijevu kašiku, mogli da imate puno problema da dokažete da ste to zaista učinili. Verovatno biste u nastojanju da dobijete nagradu stigli i do suda, ali ne očekujte naklonost sudije ili porote. Geler je već bio tamo i on zna šta sud može da učini ljudima koji izjavljuju da su u stanju da snagom misli saviju kašiku.
I Džejms Rendi se javio sa svojom šaljivom kontra - ponudom od dva miliona dolara nagrade prvom psihokinetičaru koji uspe da ispravi krivu kašiku koju on drži u kutiji za cipele ispod svog kreveta, uz dvosmisleni komentar ”Vi mi verujete, zar ne?. Uskoro je Geler uklonio sliku kašike sa svog sajta zajedno sa novčanom ponudom i o tome nema više nikakvog traga. Umesto toga, pojavila se nova ponuda: ko pogodi šta predstavlja Gelerov crtež sakriven u sefu, iz njegove kolekcije će dobiti ni manje ni više nego kameni kristal star milionima godina (zna li neko za mlađi kameni kristal?)
Časopis ”Novi naučnik” (”New scientist”) u broju od 6. aprila 1978. godine doneo je članak pod naslovom ”Geler je prevarant, tvrdi bivši menadžer. U njemu je Jaša Kac (Yasha Katz), Gelerov nekadašnji menadžer, priznao da je pomagao Geleru da trikovima obmane novinare i publiku. Geler je na ovo javno odgovorio u istom časopisu: ”Prekinuo sam svaku vezu sa Jašom Kacom, koji nikada nije bio moj menadžer... Na Gelerovu nesreću, u njegovoj ranije objavljenoj knjizi ”Efekat Geler”, stoji rečenica koju bi verovatno izbrisao kad bi mogao: ”čovek koji je navodno ispostavio dokaz za ovo jeste moj bivši menadžer Jaša Kac, s kojim sam prekinuo saradnju 1974. posle neslaganja oko deobe dobiti - problema poznatog mnogim zabavljačima.
Uri Geler navodi brojne izjave poznatih ljudi, između ostalih i naučnika, koji su se pozitivno izrazili o njegovim natprirodnim moćima. Umesto komentara na ovo, Džejms Rendi je okupio grupu naučnika u Laboratoriji za biofiziku Kraljevskog koledža u Londonu. Kao bivšem mađioničaru, nije mu bilo teško da ih impresionira: kašike i ključevi su se savijali, igla kompasa je igrala a satovi su se zaustavljali i pokretali. Nedostajalo je samo uveravanje da je sve to postignuto natprirodnim silama i paranormalnim moćima.
Rendi je objavio knjigu pod naslovom ”Istina o Uriju Geleru”. Prenećemo dva zanimljiva citata iz te knjige:
- ”Razbijeni” satovi obično su samo pokvareni. Zagrejte ih, protresite i oni će početi da kucaju. Druga je stvar koliko dugo i koliko tačno će raditi.
- Savijanje kašika obično se izvodi tako što se pažnja gledalaca preusmeri na nešto drugo. Jednostavno, navedite svakoga da skrene pogled dok savijate kašiku. Geler je oduvek bio poznat po tome što je držao već savijenu kašiku i govorio ”Savija se, savija se, dok je postepeno otkrivao deo po deo savijenog dela, sakrivenog prstima.
Postoji još jedno pitanje koje se nameće i tako je jednostavno da je teško verovati da ga još ni jedan novinar nije postavio u razgovoru sa Gelerom. To pitanje glasi: Ako on zaista krivi kašike psihokinetičkim silama, kao što uporno tvrdi, zašto onda tokom tog krivljenja mora da ih drži u svojim rukama, da ih krije iza prstiju i dlanova i da tako teatralno maše s njima?
Majkl Šermer (Michael Shermer) objavio je listu od osam načina na koje bi svako mogao da demonstrira jednu od Gelerovih veština, a to je reprodukovanje ”tajnih” crteža koje je neko nacrtao na bloku dobijenom od Gelera:
1. Pročitajte poruku telepatski (možda Geler baš tako radi?) Ili...
2. Tražite da ta osoba nacrta predmet jasno, da svako može da ga vidi. Onda će ona dobro pritisnuti olovkom, pa kad otcepi prvi list i vrati vam blok, lako ćete na drugom listu videti otisak crteža. Ili...
3. Svi imamo čekovne knjižice sa listovima čiji zadnji deo je hemijski obrađen tako da ostavlja kopiju na sledećem listu. Ili...
4. Dajte mu specijalni blok za trikove, sa uloškom osetljivim na pritisak ispod gornjeg lista. Ili...
5. Virite (na klasičan način ili uz pomoć elektronike) dok on crta. Ili...
6. Posmatrajte vrh olovke tokom crtanja. Ili...
7. Angažujte saučesnika koji će vam saopštiti šta je nacrtao. Ili...
8. Oslonite se na psihologiju: većina ljudi nacrtaće kuću ili čovečije lice.

Preuzeto sa http://www.paralax.rs/knjiga6.htm

Poslednji izmenio Drexel dana 10 Avg, 2009 10:43 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Drexel

Poruka Poslao: 12 Jun, 2009 23:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Učinak 25. okvira

Ova tehnika podsjeća na tzv. "Učinak 25. okvira" kontroverznu tehniku reklamiranja o kojoj je bilo mnogo govora pedesetih godina u SAD. Tih su godina prosječni Amerikanci skoro bezuspješno hvatali korak s ogromnim promjenama: Sovjeti su demonstrirali premoć svoje svemirske tehnologije malenim satelitom Sputnjik, tu je bila stalna prijetnja rasplamsavanja nuklearnog rata, a na neodobravanje mnogih naišao je i danas bezazleni Rock "n" roll. Mogućnosti ispiranja mozga, kontrole uma i bacanja u hipnotički trans, nakon traumatičnog Korejskog rata bile su potencirane filmom Manchurian Candidate. Glavni junak vraća se iz korejskog rata s brojnim odlikovanjima. Međutim, nitko se od njegovih drugova ne sjeća što je on u stvari učinio da je dobio medalju. Štoviše, neki od njih imaju noćne more i psihičke smetnje. Kakve mračne tajne kriju vlada i Armija? Srećom, tada su igrali i drugi filmovi poput Picnic-a (1955) s prelijepom Kim Novak i za nju fatalnim Williamom Holdenom. No, u jednom kinematografu u mjestašcu Fort Lee u državi New Jersey, za vrijeme prikazivanja filma umjesto da prati ljubavne pustolovine nesretnog para, netko poluglasno komentira kako mu se jedu kokice i pije Coca Cola. "Psssst!", opominje ga susjed, da bi samo nekoliko trenutaka kasnije i sam osjetio žarku želju za kokicama i Colom. Prema pisanju tadašnjih novina, reklamni stručnjak James Vicary, je godine 1957. opremio filmske projektore dotičnog kinematografa specijalnom spravicom koja je na filmski ekran projecirala kratke fraze "Jedite kokice" i "Pijte Colu", no tolikom brzinom da su bile nevidljive. Zbog tromosti oka, pri reprodukciji nekog filma emitiraju se 24 sličice u sekundi. Ustanovljeno je naime da upravo taj broj sličica u kombinaciji s fiziološko-optičkim fenomenom perzistencije oka stvara savršenu iluziju filmskih pokreta. Ukoliko se u svaku 25. sličicu umetne neka poruka, ona je prema Vicaryju izravno uperena na mijenjanje stanja svijesti. Navodno je prodaja kokica povećana 58% i Cole 18%. Iako Vicary nije dao mnogo podataka o svome "pothvatu" niti su kasniji pokusi potvrdili njegove podatke, paranoja se poput vihora proširila Amerikom. Zbog ogorčenja javnosti, pokusi s podsvjesnom tehnikom oglašivanja nisu, barem javno, nastavljeni.

Piše:dr.sc. Zdenko Franić

Poslednji put izmenio Drexel dana 10 Jul, 2009 13:09 pm, izmenio ukupno 2 puta
 Nazad na vrh »
Drexel

Poruka Poslao: 14 Jun, 2009 00:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

HOSE SILVA i Filip Mil - SILVA METOD KONTROLE UMA

http://www.scribd.com/doc/13740164/Silva-Metod-Kontrole-Uma?autodown=pdf
 Nazad na vrh »
Boolet
Na duhovnom putu

Pridružio: 09 Feb 2008

Poruka Poslao: 20 Jun, 2009 14:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Drexel ::
На срећу, имали смо пар бунтовника као што су били Садам и Милошевић који су нам помогли да покажемо свјетским лидерима шта их чека уколико нам се не покоре.

Jaooojjj... Smučio mi se dan kad' sam pročitao taj tekst iznad.
Crni @Drexel, kada bi samo bio svestan koliko je to netačno. Rolling Eyes
 Nazad na vrh »
Drexel

Poruka Poslao: 20 Jun, 2009 15:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Boolet ::

Jaooojjj... Smučio mi se dan kad' sam pročitao taj tekst iznad.
Crni @Drexel, kada bi samo bio svestan koliko je to netačno. Rolling Eyes

Tema ima svoj naslov pod kojim moze da se procita mnogo tekstova koji izazivaju mucninu,a taj citat koji je proizveo tvoju mucninu je preuzet sa drugog foruma i uopste ne stoji moj komentar na to dal je tacno ili nije.Znaci tu stoji samo tekst i izvor citata koji govori uglavnom o manipulaciji putem holivuda a to sto si ti citirao i meni uputio kritiku da ja to potrdjujem kao istinu je neosnovani proizvod tvog uma.
 Nazad na vrh »
Boolet
Na duhovnom putu

Pridružio: 09 Feb 2008

Poruka Poslao: 20 Jun, 2009 17:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tema ima svoj naslov pod kojim moze da se procita mnogo tekstova koji izazivaju mucninu,a taj citat koji je proizveo tvoju mucninu je preuzet sa drugog foruma i uopste ne stoji moj komentar na to dal je tacno ili nije.Znaci tu stoji samo tekst i izvor citata koji govori uglavnom o manipulaciji putem holivuda a to sto si ti citirao i meni uputio kritiku da ja to potrdjujem kao istinu je neosnovani proizvod tvog uma.

Svestan sam da je moj pređašnji post poprilično neuk, ali šta da se radi.
Morao sam da reagujem kada sam video prezime tog veleizdajnika...
Još i u ulozi nekog Buntovnika i zaštitnika. Mad
Ti si se samo našao kao alat za 'iskazivanje mog mišljenja' o čika Slobi.
Ništa lično... *bear hug* xD
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 20 Jun, 2009 21:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Boolet ::

Morao sam da reagujem kada sam video prezime tog veleizdajnika...
Još i u ulozi nekog Buntovnika i zaštitnika. Mad
Ti si se samo našao kao alat za 'iskazivanje mog mišljenja' o čika Slobi.
Ništa lično... *bear hug* xD

Boolet, reagujes mehanicki, reagujes uslovljeno... Da... znam da imas svoje licno vidjenje o Milosevicu, da si lose prosao u vremenu njegove vladavine, ali seti se da nista nije ni crno ni belo, da svako zlo ima svoje dobro. Da nije bilo "Cika Slobe" kakav bi bio tvoj zivot danas, sta bi dobio a sta izgubio?

Ja sam zahvalna tom vremenu, jer da nije bilo takvo kakvo jeste ja bih se sasvim sigurno uljuljkala "tekovinama civilizacije", zadovoljile bi me "krpice garderobe" i par egzoticnih putovanja. Ne bih izvukla poslednji atom svojih sposobnosti, ne bih osvestila sopstvenost, ne bih spoznala ko jesam.

Ne moras odgovoriti meni, naravno, odgovori sebi Very Happy

I kako ti sam rece: nista licno. Samo mala opaska s moje strane herc Very Happy
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 1 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 241703 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ljudi muve i ljudi pčele... 9 Vakan Tanka 6916 11 Dec, 2010 19:34 pm
Pitija Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi ljudi -centri novih energetskih mesta 65 jasna 23661 02 Dec, 2010 11:58 am
segrt Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35309 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ljudi, sve najbolje 13 Enoch 5918 02 Jan, 2010 19:05 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Velika Invokacija članova Foruma i ljudi dobre volje 0 Vakan Tanka 3671 16 Okt, 2009 23:41 pm
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LJUDI- jako čudna bića! 173 Giba 42818 06 Okt, 2009 18:22 pm
istrazivac Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)